Balıkla tedavi:
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The Alternatif Tıp page is where you will
 1. #1
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Question Balıkla tedavi:

  Balıkla tedavi:
  Balıkla tedavi her türlü ortodoks tıbbi tedavi yönteminden daha etkilidir. Her türlü bel ağrısına karşı somon balığı veya alabalık ince ince dilimlenir ve enseden bele kadar 20-25 sm eninde dizilir ve üzerine plastik folie ile bütün gövde sarılır. Sarğıdan sonra sıkca giyinip sıkca bir odada 18-24 saat böyle durduktan sonra sarğı çıkarılır ve sıcak su ile banyo yapılır veya duş alınır.

  Sargının 30 saat?ten fazla kalması mahzurlu olabilir, çünkü balıktaki fosfor kalsiyumun antogenisti, yani karşı oyuncusudur. Fosfor kalsiyumu dışlar, buda kemiklerin yumşaması demektir. Bu nedenle sarğının 30 saat'ten uzun süre kalması zararlıdır. Fosfor ve balık yağının birleşimindeki diğer maddeler omurları besler ve esnekleşir. Böylece bel fıtığı başta olmak üzere başta bel ağrısı ense ağrısı gibi omur rahatsızlıkları iyi olur.

  Bir tanıdığım yillarca belağrısında dolayı bir çok doktora gitti, fakat bir çaresini bulamadı. Belağrılarının azması nedeniyle çelik korse takmak zorunda kalıyordu. Ben ona Aloe Vera veya Noni meyvesuyu içmesini veya balıkla tedavi olmasını söyledim. Bu tınıdığım balıkla tedavi denemesi oldu ve rahatsızlıkları çok kısa sürede iyileşti.

  Geniş bilgi için www.alternatif-tip.net, www.aloeverabu.com veya www.nonibu.com bak

 2. #2
  atoybil Guest

  Talking Balıkla bel fıtığı tedavi yapılabilir mi?

  Balıkla bel fıtığı tedavi yapılabilir mi?

 3. #3
  biroybil Çevrimd??? Administrator
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Mesajlar
  56

  Standart

  cok entrasan bir konu bunu
  bende merak ettim

 4. #4
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Question Balıkla Tedavi

  Balıkla Tedavi mümkündür, çünkü balık aşırı oranda fosfor içerir, fostor kalsiyumun karşı oyuncusu, yani antigonistidir. Fosfor jeletinimsi tabakadan koparak ayrılan ve sonrada sertleşerek sinir demetlerini sıkıştıran artık maddeyi yumşatır ve dağılarak zararsız hale gelir.

  Bel fıtığı, disk hernisi:

  Disk iki kısımdan oluşur. Diskin ortasındaki kısım jelatin gibi yumşak ve etrafındaki anulus fibrosus halka şeklinde bunu sarmıştır. Disk genç insanlarda bir mukoglukosakkaridtürevi olan glikosaminoglikanlardan olaşur.Bu madde suyu kendine çeker ve bağlar, böylece elastik bir yapıya sahip olur.

  Diskte damar ve sinir yoktur, yani onun beslenmesi farklıdır. Hareket etikce omurlardan ihtiyacı olan sıvıyı alır. Kişi yaşlandıkca glikosaminoglikan yerine bir polisakkarid-protein kompleksi olan dermatan sulfat oluşur. Dermatan sulfat suyu kendine daha az çeker ve bağlar. Bu nedenlede diskin ortsındaki nukleus pulposus kısmı büzülür.
  Disk hernisi (bel fıtığı ) nedir?
  Bel fıtığı genelikle belde (lomber bölgesi) ve az olarakta boyunda görülürse bunada boyun fıtığı denir. Bel fıtığı genelikle 30-50 yaşları arasında görülür, belde sıkca görülmasinin sebebi buraya aşırı ağırlığın yüklenmesidir. Diskin ortasındaki jelatinimsi kısmdan kopan parçalara sequester denir ve bunlar genelikle sinirleri sıkıştırararak ağrıya sebep olurlar.

  Disk sarkması (prolapsus):
  Diskin basınca dayanamıyarak bir kısmınn spinal (omur) kanala doğru sarkması nedenyle spinal kanaldan geçen sinir demetleri sıkışır. Buda zamanla iltihaplanmalara ve ağrılara sebep olur. Diskin normal kalınlığı 4-6 mm?dir, şayet disk kendi tabii yapısını korursaki, bu genelikle mümkün değildir.

  Diskin sarkmadan önce çıkıntı yapması (protrusion):
  Disk etrafındaki kısmın gevşemesi nedeniyle ortasındeki jelatinimsi tbaka üzerinde aşırı basınç biner ve buna dayanamayan jelatin hafif çıkıntı yapar. Bu çıkıntı sinirlri sıkıştırır ve buda sinirsel ağrılara sebep olur. Diskin sarkması (prolapsus) veya diskin çıkıntı yapmasının (protrusion) birçok sebebi olabilir. Bunların başında yaşlanma aradoku zafiyeti ve kazalar belfıtığının oluşmasında en büyük etkenlerdir.

  Bel fıtığının belirtileri (semptom):
  Bel fıtığı bazen kendini beli etmeden yavaş yavaş ilerleyebilir, bazende omurlardan çıkan sinirleri veya omur içinden geçen sinir demetini sıkıştırtırarrak rahatsızlıklara sebep olur.
  1-) Sinir köklerinin sıkışmasıyla ortaya çıkan rahatsızlıklar: Kol veya bacaklarda çok yoğun bir ağrı, karıncalanma veya uyuşukluk gibi durumlar ortaya çıkar. Siyatik olarak bilinen rahatsızlıkta belden ayaklara kadar uzanana sinir sıkışması sonucu oluşur.
  2-) Omuriliğinin sıkışması sonucu ortaya çıkan rahatsızlıklar: Omuriliğinin sıkışması sonucu kol ve bacaklardaki rahatsızlıkların yanında mesane, makat ve cinsel organlarda uyuşukluk hissedilir. Budurumda mutlaka doktora gidilmelidir.
  3-) Sinir demetinin (cauda equina) sıkışması sonucu ortaya çıkan rahatsızlıklar. Buna kısaca cauda sendromuda denir: Sinir demetinin sıkışması sonucu mesane ve son bağırsak (rektum) artık konturol edilemez. Cinsel organlarda ve bacaklarda felç görülebilir. Bu durumda mutlaka doktora baş vurulmalıdır.

  Bel fıtığının teşhisi:
  Hastalığın geçmişinin (anamnez) doktor tarafında iyi bilinmesi gerekir, böylece doktor hastalığın hangi aşamada olduğu tesbitedilir, fakat bazen buda yeterli gelmeyebilir. Bu nedenle komputertomografi, röntgen veya MR?ın çekilmesi gerekebilir. Ancak bu şekilde hastalığın hangi devrede olduğu anlaşılır ve ona uygun bir tedavi uygulanır.

  Ne gibi tetbirler alınabilir?
  Omurgada problem çıkması omuz, sırt ve bel kaslarının durumuna çok bağlıdır, çünkü kaslar sağlam güçlü oldukca omurlara düşen yükte azalır.
  1-) İş yerinde band veya masa başında çalışırken beli fazla zorlamadan çalışma imkanı ayarlanmalıdır.
  2-) Fazla kilolar omurlar için çok büyük ağırlık oluşturur, bunedenle fazla kilolardan kaçınılmalıdır.
  3-) Sandelyeye oturunca doğru oturmak gerek aşırı öne, yanlara veya arkaya sarkmak bele zarar verebilir.
  4-) Ağır yükleri ya yalınız kaldırmamalı veya parça parça kaldırmalıdır.
  5-) Ağır yükü kaldırırken kesinlikle bacakları düz tutarak eğilip kalkılmalıdır.
  6-) Taşına yükün tek taraflı taşınmaması gerekir.
  7-) Yükün mümkün oldukca vücuda yapışık taşınması daha uygundur.

  Bel fıtığını tedavisi:
  Bel fıtığı felç veya mesana rahatsızlığına sebep olmuyorsa öncelikle ilaçlarla veya masjlarla tedavi denemesi yapılır. Şayet ağrılar artar ve felç olma tehlikesi belirince o zaman mutlaka amaliyat gerekir. Diskten kopan jelatin zamanla kuruyarak büzülür ve buda ağrıların iyileşmemesine veya azmasına sebep olur. Bu durumun düzelmemesi halinde doktora gitmek gerekir.

  Hastanın amaliyat olması veya olmaması uzman doktorlarının vereceği karara bağlıdır.
  1-) Ağır felç veya felç olma durumunun artması halinde mutlaka amaliyat gerekir.
  2-) Sinir demetinin (cauda equina) sıkışması halinde mutlaka amaliyat gerekir.
  3-) Ağrılar azalıyor felç olma durumu artıyorsa amaliyat gerekir.
  4-) Omurilik üzerinde basınç (sıkışma) oluyorsa amaliyat gerekir.
  Amaliyat gerektirmeyen durumlarda ise Aloe Vera, Noni, ısırgan-, harpa-, söğüt-, ayrıkkökü-, civanpercemi-, ve atkuyruğuotu preparatları ile tedavi yapılabilir. Ayrıca balıkla tedavide yapılabilir. Bunlardan en etkili olanı Aloe Vera, Noni ve harpa preparatlarıdır.

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 05-28-2013, 09:12
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-21-2012, 10:24
 3. Balıkla tedavi:
  By igokcek in forum Kupa, Oruç, Sülük, Meditasyon
  Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 08-07-2009, 08:05
 4. Sülükle tedavi:
  By igokcek in forum Kupa, Oruç, Sülük, Meditasyon
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-14-2006, 15:36
 5. Oruçla tedavi:
  By igokcek in forum Alternatif Tıp
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-25-2005, 22:49

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri