Ormus Tarım En Etkili Gübre, Ormus Tarım En Doğal Gübre, Ormus Tarım ile Lezzetli Gıdala
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Sayfa 1 Toplam 7 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 70 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The ORMUS TARIM page is where you will
 1. #1
  muratoz Çevrimd??? Super Moderator
  Üyelik tarihi
  Nov 2015
  Mesajlar
  2.035

  Standart Ormus Tarım En Etkili Gübre, Ormus Tarım En Doğal Gübre, Ormus Tarım ile Lezzetli Gıdala
  ORMUS ile yapılan tarımda SEBZE ve MEYVELER'de BÜYÜK, KALİTELİ, LEZETLİ ve KAT KAT FAZLA ÜRÜN ELDE EDİLMİŞTİR.

  Ormuslu ve Ormussuz yetişen Meyve ve Sebze arasında ki fark

  TARIMIN ALTIN ÇAĞI
  GÖKÇEK ORMUS TARIM.
  3 ADET ALANA 1 ADET HEDİYE
  GÖKÇEK ORMUS TARIM SİPARİŞ = https://goo.gl/ANJpoN
  0212 621 21 65 - 0212 621 21 66

  Türkiyede ile ORMUS TARIM DENEMELERİMİZ SONUCU SERAMIZ ORMANA DÖNDÜ, HAMD OLSUN ÇOK BÜYÜK BAŞARI ELDE ETTİK. Seramızda daha önce her türlü Gübreyi denedik ve hatta bir ton yaras gübresi galdık ve denedik. Fakat ormus Tarımda ki başarının 10'da birini görememiştik çok çok mutluyum.
  Tarih. 01.06.2016 Ege
  1. Fasülyeleri boyu 6 metreyi aştı
  2. Aloe Veralar 2 ay önceden çiçek açtı ve çiçek sapı insan boyuna ulaştı, dibinden yüzlerce yeni filiz oluştu, bu Türkiye'de ilk
  3. Süs bitkisi Itır İnsan boyuna 2 ayda ulaştı
  4. İncir Kaktüsü çok kısa üsrede canlandı
  5. Yıldız kaktüsünü Çinden getirmiştik ve bir hariç diğerleri solmuştu, şimdi o da canlandı
  6. Kulak Otu çevresine yayıdı ve hiç olmadığı kadar parlak ve canlı
  KULLANIMI; Her tür bitkide kullanılır 1 litresi 40 litre su ile karıştırarak damlama veya atomize ile sulama yapılır. 1 DEKARA 5 LİTRE ORMUS TARIM 200 LİTRE SU İLE karıştırdıktan sonra yapraktan veya damlama ile sulama yapılır. Sırt tulumbası ile sulayanlar 1 litre Ormusu 40 litre su ile karıştırarak sulamalıdır. Ormus Tarım ile Sebze ve Meyveler 3-5 yaprak fide veya yaprak iken, çiçek açmadan önce, meyveye dönünce ve meyvenin olğunşaması sırasında kullanılabilir.
  1 litresi 20 tl, şimdilik geçici bir süre 1 litresi 15 tl kampanya
  ORMUS TARIM; HORMON DEĞİL, KİMYASAL GÜBRE DEĞİL, HERHANGİ BİR MİNERAL DEĞİL, ORMUS TARIM; ELEMENT'İN DIŞ YÖRÜNGESİNDE Kİ AKTİF ELEKTRON'UN ORTADAN KALDIRARAK, ELEMENT'İN DİĞER ELEMENTLER İÇE REAKSİYONUNU ÖNLEMEKTİR. BÖYLEDCE ORMUS TARIMIN TAMAMI BİTKİ TARAFINDA EMİLİR VE HİÇBİR KAYIP OLMAZ. ORMUS TARIM; MONO ATOMİK ELEMENT BOR, ÇİNKO, MOLİBDEN, MANGAN, DEMİR, BAKIR vs İÇERİR FAKAT ETKİ MEKANİZMASI ÇOK FARKLIDIR. TOPRAĞA MİNERALLİ GÜBREYİ SERPTİĞİNİZDE MİNERALİN %2-5 GİBİ ÇOK AZI BİTKİ TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLİR. ORMUS'DA İSE ELEMENT MONO ATOMİK OLDUĞUNDAN DİĞER ELEMENTLER İLE REAKSİYONA GİRMEZ VE TAMAMI BİTKİ TARAFINDAN EMİLEREK DEĞERLENDİRİLİR. BU NEDENLE 1 LİTRE ORMUS TARIM 15-20 LİTRE DİĞER GÜBRELERE BEDELDİR.

  ORMUS ile yapılan tarımda SEBZE ve MEYVELER'de BÜYÜK, KALİTELİ, LEZETLİ ve KAT KAT FAZLA ÜRÜN ELDE EDİLMİŞTİR.
  Ormuslu ve Ormussuz yetişen Meyve ve Sebze arasında ki fark
  TARIMIN ALTIN ÇAĞI
  GÖKÇEK ORMUS TARIM.
  3 ADET ALANA 1 ADET HEDİYE
  GÖKÇEK ORMUS TARIM SİPARİŞ ➡
  0212 621 21 65 - 0212 621 21 66

  ORMUS TARIM:

  1. Kolay uygulanır.
  2. Ucuz maliyetlidir.
  3. Organiktir.
  4. Toksik değildir.
  5. Donmaya karşı direnci artırır.
  6. Asitli topraklar, alkalli yapar. Toprağın Ph Değerini Artırır.
  7. Toprağı nemlendirir
  8. Toprağın kurumasını önler
  9. Toprağın kireçlenmesini önler
  10. Toprağı canlandırır
  11. Toprakta ki mikro organizmayı artırır
  12. Suyun akıp gitmesini önler
  13. Kuru ve verimsiz toprağı canlandır
  14. Toprak mikroflorasını artırır.
  15. Topraktaki azot sabitleyici bakterileri artırır.
  16. Fosforlu mantarları artırır.
  17. Toprağın işlenmesini kolaylaştırır ve havalanmasını artırır.
  18. Bitkilerde Böceklere ve hastalıklara karşı direnci artırır.
  19. Hastalıklı meyve bahçelerini iyileştirir.
  20. Zararlı böcek zehirlerine daha az ihtiyaç kalır.
  21. Kuraklığa daha fazla tolerans sağlar.

  ORMUS TARIM; Bor, çinko, mangan, molibden, bakır, selenyum ve bir çok iz element içerir.
  1. Hücresel solunumu artırır.
  2. Fototropizmayı (bitkilerin ışığa doğru yönelme hareketi. ) artırır.
  3. Fotosentezi artırır.
  4. Bitki özündeki karbonhidrat miktarını artırır.
  5. Bitkilerin farklı yere dikilmesine daha fazla tolerans sağlar.
  6. Daha büyük ve lezzetli meyveler elde edilir.
  6. Ürünlerin raf ömrü uzar.
  7. Mineral ve vitamin içeriğini artırır.
  8. Bitkiler daha hızlı büyür.
  9. Bitkinin DNAsını tamir eder
  10. Bitkinin hücresini yeniler
  11. Ekin verimini artırır.
  12. Bitkinin topraktan mineral alımını kolaylaştır
  13. Sebze veya Meyve den 3-6 kat fazla fazla ürün elde edilir.
  14. MİKORİZAL yaşamı sağlar, mantarlar ve bitkiler birlikte yağar. Mantarlar hifleri ile bitkiye su ve mineral taşı ve bitkisen kendine organik madde alır. Simbiyos yaşam, yaşa yaşat.

  Dr. Maynard Murray bitkileri ORMUS TARIM ile sulamış ve inanılmaz sonuçlar elde etmişti
  1. CEVİZ Ağacının 6 kat daha fazla ceviz verdiği ve cevizlerin mandalina büyüklüğünde olduğunu görmüştür.
  2. ERİK Ağacını Ormus ile sulamış eriklerin 2 kat daha büyük olduğunu ve 5 kat daha fazla meyve verdiğini görmüştür.
  3. MISIRIN ucunu görmek için merdivene tırmanmak zorunda kalmış, çünkü MISIR'ın boyu 3,5 metreyi bulmuştur.
  4. PORTAKAL ile yaptığı deneylerde ise Portakalıların Kavun kadar büyük olduğu görülmüştür.
  5. HAVUÇLARIN 450 g ağırlığa kadar ulaştıkları tesbitedilmiştir.
  6. PATATESLERİN diğer patatelereden %100 daha büyük ve çok olduğu görülmüştür.
  Sebze, Meyve ve diğer bitkilerin daha verimli, daha kaliteli, daha lezzetli ve haşerelere karşı daha dayanaklı oldukları görülmüştür. ORMUS'un etkilerini böyle büyük olması nedeniyle sebze, meyve ve tahılda gübre kullanımında azalma olacağı ve ORMUSUN bütün tarımı %100 değiştireceği görülmektedir. Dr. Maynard Murray ORMUSun bitki kökünde ki mantarların faliyetlerini artırdığı ve böylecek mikorizal yani bitki kökü mantar ortak yaşamı sonucu böyle büyük değişimler olduğunu iddaa etmektedir. MİKORİZA (ing. mycorrhiza); Bazı bitkilerin kökleriyle ortak yaşam, simbioz ilişkisi geliştirmiş olan mantarlara verilen isimdir. Bu tip ortak yaşamda mantarlar bitkinin asalağı değil, destekçisi rolündedirler. Kelime olarak mantar-kök anlamına gelir. Bitkiler arasında mikorizal durum istisna değil, bir kuraldır. MİKORİZAL mantar bitki kökünün korteksine (kabuğuna) yerleştikten sonra korteks içine hiflerini (mantar ipliği) salarak iç ortamın bir parçası olmaktadır. İçeride ve dışarıda hızla gelişen HİFLER dışardan içeriye su ve mineral madde, içerden dışarıya da organik madde sağlamaktadırlar. Bu ortak yaşam, doğası gereği çok aktif olup ekosistemde besin döngüsü ve bitki canlılığının devamını sağlamaktadır. Mikorizaların bitkiye sağladığı avantaj topraktaki besin elementlerinden daha etkin bir şekilde faydalanma, bitkinin mikorizaya sağladığı avantaj ise ona yaşam ortamı ve tutunma yüzeyi sağlamasıdır. Mikorizal faaliyet için çevresel ısı ve nem, havalanma, ışık (ışıktan korunma), organik madde varlığı gibi faktörler önemlidir. Yeryüzünde çok sayıda bitkinin mantarlarla simbiyotik bir ortaklık oluşturdukları tespit edilmiştir.

  ORMUS TARIM; Bor, çinko, mangan, molibden, bakır, selenyum ve bir çok iz element içerir. Fakat artı bu elementler normal değil bu elmenlere artık MONO ATOMİK ELEMENT, YANİ NE ARTI (+), NEDE EKSİ (-) YÜKLÜDÜR. NANO TEKNOLOJİ ile ELEMENTLERİ DÖNÜŞTÜRDÜK, DEĞİŞTİRDİK. Bu nedenlede herhangi bir başka elementle reaksiyona girmez ve tamamı bitki tarafından emilir ve kullanılır, oysaki diğer gübreler topraktaki diğer elmentler ile reaksiyona girererek etkisi ancak ve ancak %5-10'a düşer. Biz bu elemtlerin dış yörüngesindeki ELEKRONLARI ortadan kaldırdık, yani hadım ettik ve etkisini %2000 artırdık, Çünkü böylece ORMUS TARIM'da hiç bir kayıp olmadan hepsi %100 emilir ve bitki hücresinin merkezindeki hücre çekirdeğinin içinde ki DNA'yı tamir eder. Herbisitler, pestisitler ve kimyasal Gübrelerin bitki üzerinde yaptığı tahribatı ortadan kaldırır ve tamir eder. Aynı insanların aşırı antibiyotik, ağrı kesici, antidepresan vb., kimyasal ilaç kullana kulalana hastalıklı bir insan oluyor. İşte başta ABD'de ki Kartellerin bitkinin GDO'su ile oynamaları veya hormonlu bitki üretmeleri gibi sebeplerden artık doğal yaşam çok çok büyük bir tehdit altındadır. Ağır Herbisit, pestisit ve kimyasal gübre kullanımı nedeniyle artık sebze, meyve, tahıl, bakliyat ve diğer bitkilerde ki vitamin, mineral ve enzimler %40-80 arası azalmıştır. Örneğin Muz daki C-Vitamini %80, Elma daki % E-Vitmini %56 azlamıştır. Ispanaktaki vitaminler ve mineraller 30 yıl öncesine göre %70 azalmıştır. Worldwatch Enstitüsü nde çalışan Brian Halweil yaptığı araştırmalarda Sebze ve meyveler deki vitamin ve minerallerin 25 yıl öncesine göre %50, 50 yıl önceine göre %75 ve 100 yıl öncesine göre %100 azalmıştır. 50 Yıl önce yenen bir Portakal daki besin değerine ulaşmak için 21 Portakal yemek gerekiyor. ABD li araştırmacı David Thomas 50 yıl önceki bir Şeftali günümüde ki 26 Şeftaliye eşdeğer besleyici olduğunu tesbit etmiştir. Bu nedenle artık Sebze ve Meyvelerin tadı yok gibi ve lezzeti çok çok azalmıştır. Biz bu tehdite karşı hiçbir yan etkisi olmayan ve sayısız faydası olan doğal bir gübre üretik. ORMUS TARIM ile Sebze ve Meyveler başta olmak üzere BİTKİLERDEKİ VİTAMİN, MİNERAL ve ENZİMLER tekrar en yüksek seviyeye ulaşacaktır.
  Ormus Tarım - Bitkisel Tarım Ürünleri - Tarım Ormus
  https://gokcekmarket.com/urun/ormus-tarim/
  http://dogaltedavi.com.tr/vb5/forum/...i-g%C4%B1dalar
  Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Ormus Tarım En Etkili Gübre, Ormus Tarım En Doğal Gübre, Ormus Tarım ile Lezzetli Gıdala-sunni1.jpg   Ormus Tarım En Etkili Gübre, Ormus Tarım En Doğal Gübre, Ormus Tarım ile Lezzetli Gıdala-sunni.jpg   Ormus Tarım En Etkili Gübre, Ormus Tarım En Doğal Gübre, Ormus Tarım ile Lezzetli Gıdala-ormus.jpg   Ormus Tarım En Etkili Gübre, Ormus Tarım En Doğal Gübre, Ormus Tarım ile Lezzetli Gıdala-ormus1.jpg   Ormus Tarım En Etkili Gübre, Ormus Tarım En Doğal Gübre, Ormus Tarım ile Lezzetli Gıdala-sunni1.jpg  

  Ormus Tarım En Etkili Gübre, Ormus Tarım En Doğal Gübre, Ormus Tarım ile Lezzetli Gıdala-sunni.jpg   Ormus Tarım En Etkili Gübre, Ormus Tarım En Doğal Gübre, Ormus Tarım ile Lezzetli Gıdala-ormus1.jpg   Ormus Tarım En Etkili Gübre, Ormus Tarım En Doğal Gübre, Ormus Tarım ile Lezzetli Gıdala-ormus.jpg  
  Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi  

 2. #2
  muratoz Çevrimd??? Super Moderator
  Üyelik tarihi
  Nov 2015
  Mesajlar
  2.035

  Standart 3. #3
  muratoz Çevrimd??? Super Moderator
  Üyelik tarihi
  Nov 2015
  Mesajlar
  2.035

  Standart

  GÖKÇEK ORMUS TARIM HAKKINDA BİLGİLENDİRİYOR.

  ORMUS TARIM;

  Toprağı nemlendirir
  Toprağın kurumasını önler
  Toprağın kireçlenmesini önler
  Toprağı canlandırır
  Toprakta ki mikro organizmayı artırır
  Suyun akıp gitmesini önler
  Kuru ve verimsiz toprağı canlandır

  ORMUS TARIM; Bor, çinko, mangan, molibden, bakır, selenyum ve bir çok iz element içerir.

  Bitki’nin DNA’sını tamir eder
  Bitki’nin hücresini yeniler
  Bitki’nin topraktan mineral alımını kolaylaştır
  Sebze veya Meyve’den 3-6 kat fazla fazla ürün elde edilir.
  Sebze veya Meyve daha lezettli olur
  Bitki kısa sürede hızla büyür
  Bitki mikrop, mantar ve parazitlere karşı daha dirençli olur
  ORMUS TARIM alkali olduğundan her türlü zararlı mikropları öldürü ve mantarları zararsız hale getirir.
  MİKORİZAL yaşamı sağlar, mantarlar ve bitkiler birlikte yağar. Mantarlar hifleri ile bitkiye su ve mineral taşı ve bitkisen kendine organik madde alır. Simbiyos yaşam, yaşa yaşat.

  Dr. Maynard Murray bitkileri ORMUS TARIM ile sulamış ve inanılmaz sonuçlar elde etmiştir
  1. CEVİZ Ağacının 6 kat daha fazla ceviz verdiği ve cevizlerin mandalina büyüklüğünde olduğunu görmüştür.
  2. ERİK Ağacını Ormus ile sulamış eriklerin 2 kat daha büyük olduğunu ve 5 kat daha fazla meyve verdiğini görmüştür.
  3. MISIRIN ucunu görmek için merdivene tırmanmak zorunda kalmış, çünkü MISIR'ın boyu 3,5 metreyi bulmuştur.
  4. PORTAKAL ile yaptığı deneylerde ise Portakalıların Kavun kadar büyük olduğu görülmüştür.
  5. HAVUÇLARIN 450 g ağırlığa kadar ulaştıkları tesbitedilmiştir.
  6. PATATESLERİN diğer patatelereden %100 daha büyük ve çok olduğu görülmüştür.

  Sebze, Meyve ve diğer bitkilerin daha verimli, daha kaliteli, daha lezzetli ve haşerelere karşı daha dayanaklı oldukları görülmüştür. ORMUS'un etkilerini böyle büyük olması nedeniyle sebze, meyve ve tahılda gübre kullanımında azalma olacağı ve ORMUSUN bütün tarımı %100 değiştireceği görülmektedir. Dr. Maynard Murray ORMUS’UN bitki kökünde ki mantarların faliyetlerini artırdığı ve böylecek mikorizal yani bitki kökü mantar ortak yaşamı sonucu böyle büyük değişimler olduğunu iddaa etmektedir. MİKORİZA (ing. mycorrhiza); Bazı bitkilerin kökleriyle ortak yaşam, simbioz ilişkisi geliştirmiş olan mantarlara verilen isimdir. Bu tip ortak yaşamda mantarlar bitkinin asalağı değil, destekçisi rolündedirler. Kelime olarak mantar-kök anlamına gelir. Bitkiler arasında mikorizal durum istisna değil, bir kuraldır. MİKORİZAL mantar bitki kökünün korteksine (kabuğuna) yerleştikten sonra korteks içine hiflerini (mantar ipliği) salarak iç ortamın bir parçası olmaktadır. İçeride ve dışarıda hızla gelişen HİFLER dışardan içeriye su ve mineral madde, içerden dışarıya da organik madde sağlamaktadırlar. Bu ortak yaşam, doğası gereği çok aktif olup ekosistemde besin döngüsü ve bitki canlılığının devamını sağlamaktadır. Mikorizaların bitkiye sağladığı avantaj topraktaki besin elementlerinden daha etkin bir şekilde faydalanma, bitkinin mikorizaya sağladığı avantaj ise ona yaşam ortamı ve tutunma yüzeyi sağlamasıdır. Mikorizal faaliyet için çevresel ısı ve nem, havalanma, ışık (ışıktan korunma), organik madde varlığı gibi faktörler önemlidir. Yeryüzünde çok sayıda bitkinin mantarlarla simbiyotik bir ortaklık oluşturdukları tespit edilmiştir.

  Ormus Tarım Nasıl Kullanlır;
  5 litre suya 0,2 litre Ormus Tarım
  20 litre suya 1 lire Ormus Tarım
  100 litre suya 5 litre Ormus Tarım
  katılarak karıştırılır ve sulama yapılır, Ormus Tarım dibe çökebilir bu nedenle çalkalamk veya karıştırmak gerekir.

 4. #4
  muratoz Çevrimd??? Super Moderator
  Üyelik tarihi
  Nov 2015
  Mesajlar
  2.035

  Standart

  Aşağıdaki resimde koyu kahve renkli bitki kökü ve açık renkli mantar ve çok çok ince kıl gibi ince ipliksi hifleri gözüküyor.


  Türkiyede ile ORMUS TARIM DENEMELERİMİZ SONUCU SERAMIZ ORMANA DÖNDÜ, HAMD OLSUN ÇOK BÜYÜK BAŞARI ELDE ETTİK. Seramızda daha önce her türlü Gübreyi denedik ve hatta bir ton yaras gübresi galdık ve denedik. Fakat ormus Tarımda ki başarının 10'da birini görememiştik çok çok mutluyum.
  Tarih. 01.06.2016 Ege
  1. Fasülyeleri boyu 6 metreyi aştı
  2. Aloe Veralar 2 ay önceden çiçek açtı ve çiçek sapı insan boyuna ulaştı, dibinden yüzlerce yeni filiz oluştu, bu Türkiye'de ilk
  3. Süs bitkisi Itır İnsan boyuna 2 ayda ulaştı
  4. İncir Kaktüsü çok kısa üsrede canlandı
  5. Yıldız kaktüsünü Çinden getirmiştik ve bir hariç diğerleri solmuştu, şimdi o da canlandı
  6. Kulak Otu çevresine yayıdı ve hiç olmadığı kadar parlak ve canlı
  KULLANIMI; Her tür bitkide kullanılır 1 litresi 40 litre su ile karıştırarak damlama veya atomize ile sulama yapılır. 1 DEKARA 5 LİTRE ORMUS TARIM 200 LİTRE SU İLE karıştırdıktan sonra yapraktan veya damlama ile sulama yapılır. Sırt tulumbası ile sulayanlar 1 litre Ormusu 40 litre su ile karıştırarak sulamalıdır. Ormus Tarım ile Sebze ve Meyveler 3-5 yaprak fide veya yaprak iken, çiçek açmadan önce, meyveye dönünce ve meyvenin olğunşaması sırasında kullanılabilir.
  1 litresi 20 tl, şimdilik geçici bir süre 1 litresi 15 tl kampanya
  ORMUS TARIM; HORMON DEĞİL, KİMYASAL GÜBRE DEĞİL, HERHANGİ BİR MİNERAL DEĞİL, ORMUS TARIM; ELEMENT'İN DIŞ YÖRÜNGESİNDE Kİ AKTİF ELEKTRON'UN ORTADAN KALDIRARAK, ELEMENT'İN DİĞER ELEMENTLER İÇE REAKSİYONUNU ÖNLEMEKTİR. BÖYLEDCE ORMUS TARIMIN TAMAMI BİTKİ TARAFINDA EMİLİR VE HİÇBİR KAYIP OLMAZ. ORMUS TARIM; MONO ATOMİK ELEMENT BOR, ÇİNKO, MOLİBDEN, MANGAN, DEMİR, BAKIR vs İÇERİR FAKAT ETKİ MEKANİZMASI ÇOK FARKLIDIR. TOPRAĞA MİNERALLİ GÜBREYİ SERPTİĞİNİZDE MİNERALİN %2-5 GİBİ ÇOK AZI BİTKİ TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLİR. ORMUS'DA İSE ELEMENT MONO ATOMİK OLDUĞUNDAN DİĞER ELEMENTLER İLE REAKSİYONA GİRMEZ VE TAMAMI BİTKİ TARAFINDAN EMİLEREK DEĞERLENDİRİLİR. BU NEDENLE 1 LİTRE ORMUS TARIM 15-20 LİTRE DİĞER GÜBRELERE BEDELDİR.

  ORMUS ile yapılan tarımda SEBZE ve MEYVELER'de BÜYÜK, KALİTELİ, LEZETLİ ve KAT KAT FAZLA ÜRÜN ELDE EDİLMİŞTİR.
  Ormuslu ve Ormussuz yetişen Meyve ve Sebze arasında ki fark
  TARIMIN ALTIN ÇAĞI
  GÖKÇEK ORMUS TARIM.
  3 ADET ALANA 1 ADET HEDİYE
  GÖKÇEK ORMUS TARIM SİPARİŞ https://goo.gl/Ulq0Su
  0212 621 21 65 – 0212 621 21 66

  ORMUS TARIM:

  1. Kolay uygulanır.
  2. Ucuz maliyetlidir.
  3. Organiktir.
  4. Toksik değildir.
  5. Donmaya karşı direnci artırır.
  6. Asitli topraklar, alkalli yapar. Toprağın Ph Değerini Artırır.
  7. Toprağı nemlendirir
  8. Toprağın kurumasını önler
  9. Toprağın kireçlenmesini önler
  10. Toprağı canlandırır
  11. Toprakta ki mikro organizmayı artırır
  12. Suyun akıp gitmesini önler
  13. Kuru ve verimsiz toprağı canlandır
  14. Toprak mikroflorasını artırır.
  15. Topraktaki azot sabitleyici bakterileri artırır.
  16. Fosforlu mantarları artırır.
  17. Toprağın işlenmesini kolaylaştırır ve havalanmasını artırır.
  18. Bitkilerde Böceklere ve hastalıklara karşı direnci artırır.
  19. Hastalıklı meyve bahçelerini iyileştirir.
  20. Zararlı böcek zehirlerine daha az ihtiyaç kalır.
  21. Kuraklığa daha fazla tolerans sağlar.

  ORMUS TARIM; Bor, çinko, mangan, molibden, bakır, selenyum ve bir çok iz element içerir.
  1. Hücresel solunumu artırır.
  2. Fototropizmayı (bitkilerin ışığa doğru yönelme hareketi. ) artırır.
  3. Fotosentezi artırır.
  4. Bitki özündeki karbonhidrat miktarını artırır.
  5. Bitkilerin farklı yere dikilmesine daha fazla tolerans sağlar.
  6. Daha büyük ve lezzetli meyveler elde edilir.
  6. Ürünlerin raf ömrü uzar.
  7. Mineral ve vitamin içeriğini artırır.
  8. Bitkiler daha hızlı büyür.
  9. Bitki’nin DNA’sını tamir eder
  10. Bitki’nin hücresini yeniler
  11. Ekin verimini artırır.
  12. Bitki’nin topraktan mineral alımını kolaylaştır
  13. Sebze veya Meyve’den 3-6 kat fazla fazla ürün elde edilir.
  14. MİKORİZAL yaşamı sağlar, mantarlar ve bitkiler birlikte yağar. Mantarlar hifleri ile bitkiye su ve mineral taşı ve bitkisen kendine organik madde alır. Simbiyos yaşam, yaşa yaşat.

  Dr. Maynard Murray bitkileri ORMUS TARIM ile sulamış ve inanılmaz sonuçlar elde etmişti
  1. CEVİZ Ağacının 6 kat daha fazla ceviz verdiği ve cevizlerin mandalina büyüklüğünde olduğunu görmüştür.
  2. ERİK Ağacını Ormus ile sulamış eriklerin 2 kat daha büyük olduğunu ve 5 kat daha fazla meyve verdiğini görmüştür.
  3. MISIRIN ucunu görmek için merdivene tırmanmak zorunda kalmış, çünkü MISIR'ın boyu 3,5 metreyi bulmuştur.
  4. PORTAKAL ile yaptığı deneylerde ise Portakalıların Kavun kadar büyük olduğu görülmüştür.
  5. HAVUÇLARIN 450 g ağırlığa kadar ulaştıkları tesbitedilmiştir.
  6. PATATESLERİN diğer patatelereden %100 daha büyük ve çok olduğu görülmüştür.
  Sebze, Meyve ve diğer bitkilerin daha verimli, daha kaliteli, daha lezzetli ve haşerelere karşı daha dayanaklı oldukları görülmüştür. ORMUS'un etkilerini böyle büyük olması nedeniyle sebze, meyve ve tahılda gübre kullanımında azalma olacağı ve ORMUSUN bütün tarımı %100 değiştireceği görülmektedir. Dr. Maynard Murray ORMUS’UN bitki kökünde ki mantarların faliyetlerini artırdığı ve böylecek mikorizal yani bitki kökü mantar ortak yaşamı sonucu böyle büyük değişimler olduğunu iddaa etmektedir. MİKORİZA (ing. mycorrhiza); Bazı bitkilerin kökleriyle ortak yaşam, simbioz ilişkisi geliştirmiş olan mantarlara verilen isimdir. Bu tip ortak yaşamda mantarlar bitkinin asalağı değil, destekçisi rolündedirler. Kelime olarak mantar-kök anlamına gelir. Bitkiler arasında mikorizal durum istisna değil, bir kuraldır. MİKORİZAL mantar bitki kökünün korteksine (kabuğuna) yerleştikten sonra korteks içine hiflerini (mantar ipliği) salarak iç ortamın bir parçası olmaktadır. İçeride ve dışarıda hızla gelişen HİFLER dışardan içeriye su ve mineral madde, içerden dışarıya da organik madde sağlamaktadırlar. Bu ortak yaşam, doğası gereği çok aktif olup ekosistemde besin döngüsü ve bitki canlılığının devamını sağlamaktadır. Mikorizaların bitkiye sağladığı avantaj topraktaki besin elementlerinden daha etkin bir şekilde faydalanma, bitkinin mikorizaya sağladığı avantaj ise ona yaşam ortamı ve tutunma yüzeyi sağlamasıdır. Mikorizal faaliyet için çevresel ısı ve nem, havalanma, ışık (ışıktan korunma), organik madde varlığı gibi faktörler önemlidir. Yeryüzünde çok sayıda bitkinin mantarlarla simbiyotik bir ortaklık oluşturdukları tespit edilmiştir.

  ORMUS TARIM; Bor, çinko, mangan, molibden, bakır, selenyum ve bir çok iz element içerir. Fakat artı bu elementler normal değil bu elmenlere artık MONO ATOMİK ELEMENT, YANİ NE ARTI (+), NEDE EKSİ (-) YÜKLÜDÜR. NANO TEKNOLOJİ ile ELEMENTLERİ DÖNÜŞTÜRDÜK, DEĞİŞTİRDİK. Bu nedenlede herhangi bir başka elementle reaksiyona girmez ve tamamı bitki tarafından emilir ve kullanılır, oysaki diğer gübreler topraktaki diğer elmentler ile reaksiyona girererek etkisi ancak ve ancak %5-10'a düşer. Biz bu elemtlerin dış yörüngesindeki ELEKRONLARI ortadan kaldırdık, yani hadım ettik ve etkisini %2000 artırdık, Çünkü böylece ORMUS TARIM'da hiç bir kayıp olmadan hepsi %100 emilir ve bitki hücresinin merkezindeki hücre çekirdeğinin içinde ki DNA'yı tamir eder. Herbisitler, pestisitler ve kimyasal Gübrelerin bitki üzerinde yaptığı tahribatı ortadan kaldırır ve tamir eder. Aynı insanların aşırı antibiyotik, ağrı kesici, antidepresan vb., kimyasal ilaç kullana kulalana hastalıklı bir insan oluyor. İşte başta ABD'de ki Kartellerin bitkinin GDO'su ile oynamaları veya hormonlu bitki üretmeleri gibi sebeplerden artık doğal yaşam çok çok büyük bir tehdit altındadır. Ağır Herbisit, pestisit ve kimyasal gübre kullanımı nedeniyle artık sebze, meyve, tahıl, bakliyat ve diğer bitkilerde ki vitamin, mineral ve enzimler %40-80 arası azalmıştır. Örneğin Muz’daki C-Vitamini %80, Elma’daki % E-Vitmini %56 azlamıştır. Ispanaktaki vitaminler ve mineraller 30 yıl öncesine göre %70 azalmıştır. Worldwatch Enstitüsü‘nde çalışan Brian Halweil yaptığı araştırmalarda Sebze ve meyveler’deki vitamin ve minerallerin 25 yıl öncesine göre %50, 50 yıl önceine göre %75 ve 100 yıl öncesine göre %100 azalmıştır. 50 Yıl önce yenen bir Portakal’daki besin değerine ulaşmak için 21 Portakal yemek gerekiyor. ABD’li araştırmacı David Thomas 50 yıl önceki bir Şeftali günümüde ki 26 Şeftaliye eşdeğer besleyici olduğunu tesbit etmiştir. Bu nedenle artık Sebze ve Meyvelerin tadı yok gibi ve lezzeti çok çok azalmıştır. Biz bu tehdite karşı hiçbir yan etkisi olmayan ve sayısız faydası olan doğal bir gübre üretik. ORMUS TARIM ile Sebze ve Meyveler başta olmak üzere BİTKİLERDEKİ VİTAMİN, MİNERAL ve ENZİMLER tekrar en yüksek seviyeye ulaşacaktır.

 5. #5
  muratoz Çevrimd??? Super Moderator
  Üyelik tarihi
  Nov 2015
  Mesajlar
  2.035

  Standart

 6. #6
  muratoz Çevrimd??? Super Moderator
  Üyelik tarihi
  Nov 2015
  Mesajlar
  2.035

  Standart

 7. #7
  muratoz Çevrimd??? Super Moderator
  Üyelik tarihi
  Nov 2015
  Mesajlar
  2.035

  Standart 8. #8
  muratoz Çevrimd??? Super Moderator
  Üyelik tarihi
  Nov 2015
  Mesajlar
  2.035

  Standart
 9. #9
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  ORMUS ile yapılan tarımda SEBZE ve MEYVELER'de BÜYÜK, KALİTELİ, LEZETLİ ve KAT KAT FAZLA ÜRÜN ELDE EDİLMİŞTİR.
  Ormuslu ve Ormussuz yetişen Meyve ve Sebze arasında ki fark
  TARIMIN ALTIN ÇAĞI
  GÖKÇEK ORMUS TARIM.
  3 ADET ALANA 1 ADET HEDİYE
  GÖKÇEK ORMUS TARIM SİPARİŞ https://www.gokcekmarket.com/urun/ormus-tarim/
  0212 621 21 65 – 0212 621 21 66
  Toprağı nemlendirir
  Toprağın kurumasını önler
  Toprağın kireçlenmesini önler
  Toprağı canlandırır
  Toprakta ki mikro organizmayı artırır
  Suyun akıp gitmesini önler
  Kuru ve verimsiz toprağı canlandır
  ORMUS TARIM; Bor, çinko, mangan, molibden, bakır, selenyum ve bir çok iz element içerir.
  Bitki’nin DNA’sını tamir eder
  Bitki’nin hücresini yeniler
  Bitki’nin topraktan mineral alımını kolaylaştır
  Sebze veya Meyve’den 3-6 kat fazla fazla ürün elde edilir.
  Sebze veya Meyve daha lezzetli olur
  Bitki kısa sürede hızla büyür
  Bitki mikrop, mantar ve parazitlere karşı daha dirençli olur
  MİKORİZAL yaşamı sağlar, mantarlar ve bitkiler birlikte yağar. Mantarlar hifleri ile bitkiye su ve mineral taşı ve bitkisen kendine organik madde alır. Simbiyos yaşam, yaşa yaşat.
  Dr. Maynard Murray bitkileri ORMUS TARIM ile sulamış ve inanılmaz sonuçlar elde etmiştir
  1. CEVİZ Ağacının 6 kat daha fazla ceviz verdiği ve cevizlerin mandalina büyüklüğünde olduğunu görmüştür.
  2. ERİK Ağacını Ormus ile sulamış eriklerin 2 kat daha büyük olduğunu ve 5 kat daha fazla meyve verdiğini görmüştür.
  3. MISIRIN ucunu görmek için merdivene tırmanmak zorunda kalmış, çünkü MISIR'ın boyu 3,5 metreyi bulmuştur.
  4. PORTAKAL ile yaptığı deneylerde ise Portakalıların Kavun kadar büyük olduğu görülmüştür.
  5. HAVUÇLARIN 450 g ağırlığa kadar ulaştıkları tesbitedilmiştir.
  6. PATATESLERİN diğer patatelereden %100 daha büyük ve çok olduğu görülmüştür.
  Sebze, Meyve ve diğer bitkilerin daha verimli, daha kaliteli, daha lezzetli ve haşerelere karşı daha dayanaklı oldukları görülmüştür. ORMUS'un etkilerini böyle büyük olması nedeniyle sebze, meyve ve tahılda gübre kullanımında azalma olacağı ve ORMUSUN bütün tarımı %100 değiştireceği görülmektedir. Dr. Maynard Murray ORMUS’UN bitki kökünde ki mantarların faliyetlerini artırdığı ve böylecek mikorizal yani bitki kökü mantar ortak yaşamı sonucu böyle büyük değişimler olduğunu iddaa etmektedir. MİKORİZA (ing. mycorrhiza); Bazı bitkilerin kökleriyle ortak yaşam, simbioz ilişkisi geliştirmiş olan mantarlara verilen isimdir. Bu tip ortak yaşamda mantarlar bitkinin asalağı değil, destekçisi rolündedirler. Kelime olarak mantar-kök anlamına gelir. Bitkiler arasında mikorizal durum istisna değil, bir kuraldır. MİKORİZAL mantar bitki kökünün korteksine (kabuğuna) yerleştikten sonra korteks içine hiflerini (mantar ipliği) salarak iç ortamın bir parçası olmaktadır. İçeride ve dışarıda hızla gelişen HİFLER dışardan içeriye su ve mineral madde, içerden dışarıya da organik madde sağlamaktadırlar. Bu ortak yaşam, doğası gereği çok aktif olup ekosistemde besin döngüsü ve bitki canlılığının devamını sağlamaktadır. Mikorizaların bitkiye sağladığı avantaj topraktaki besin elementlerinden daha etkin bir şekilde faydalanma, bitkinin mikorizaya sağladığı avantaj ise ona yaşam ortamı ve tutunma yüzeyi sağlamasıdır. Mikorizal faaliyet için çevresel ısı ve nem, havalanma, ışık (ışıktan korunma), organik madde varlığı gibi faktörler önemlidir. Yeryüzünde çok sayıda bitkinin mantarlarla simbiyotik bir ortaklık oluşturdukları tespit edilmiştir.
  Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi  

 10. #10
  muratoz Çevrimd??? Super Moderator
  Üyelik tarihi
  Nov 2015
  Mesajlar
  2.035

  Standart

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri