Kim bu Dr. Mustafa Eraslan? Panax
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The Mustafa Eraslan, Kibarlı Panax page is where you will
 1. #1
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart Kim bu Dr. Mustafa Eraslan? Panax

  İsim: cemre abı hayat.jpg
Görüntüleme: 9899
Büyüklük: 34,8 KB (Kilobyte)


  de
  dem birkaç ay önce sağ tarafından felç geçirdi, Ankara'da Hacettepe Üniversitesi'nden bir profesöre götürdük; muayene ve testler sonucunda bazı ilaçlar belirlendi. bu süreçte ve aldığı ilaçlarla yağı ve tuzu da tüm ısrarlarımıza ve uğraşlarımıza rağmen kesmediği halde durumunda pek düzelme olmasa da kötüleşme de olmadı ki bu bence sevindirici bir durum. her neyse konuyu fazla uzatmayayım, dedem televizyonda sürekli reklamları çıkan, çeşit çeşit programa katılan Dr. Mustafa Eraslan diye bir adamdan etkilenmiş ve Clavix Panax diye bir ilacı onun için almamı istedi. Google'da yaptığım aramalarda hayatımda rastlamadığım kadar çok reklama rastladım; ancak bir türlü bu Mustafa Eraslan'ın kim olduğu, doktorluğunun nereden geldiğiyle ilgili bir bilgiye ulaşamadım. İlaçla ilgili yapılan yorumları zor bela bulduğumdaysa tarafsız bir sitede çoğunluk hiçbir değişiklik olmadığını, azınlık bir grupsa ya iyiye gittiğini ya da kötüye gittiğini yazmış. Açıkçası ilacın içeriğine de baktığımda ginseng gibi bitkilerden oluşan bir bitki karışımı, eskilerin deyişiyle kocakarı ilacı olduğunu gördüm. Fiyat olarak da fahiş bir fiyatbelirlenmiş, 120 lira. Yapılan bunca reklamın giderini karşılamak için olacak sanırım bu fiyat. Her neyse bu kişinin doktorluğunu araştırırken şuhaber sitesine rastladım:

  Onlar da benim gibi bu şahsın kim olduğuna dair hiçbir bilgi bulamamışlar. Daha önce Dr. Maranki diye çıkan şahsın da doktorluğunun uluslarası ilişkiler alanında doktora yaptığını ve oradan geldiğini kendi ağzından bir programda dinlemiştim ve bu ünvanın nasıl dolandırıcı ve kötü şekilde kullanıldığını görmüştüm. Ben böyle bir şeyi dedeme almayı kesinlikle istemiyorum. Sırf gönlü olsun hem de plasebo etkisi gösterir diyerekten belki alırdım ama fiyatı da fahiş, bunun yerine ginseng bitkisini direkt olarak kullansa bence daha mantıklı ama her neyse daha da uzatmayayım.

  Kim bu Dr. Mustafa Eraslan? ve nedir bu Clavis Panax?

  Dip not: Bu arada internette aşırı miktarda maaşlı reklamcıları olduğunu fark ettim. Bu foruma da gelip cevap vereceklerdir eminim. İşte bir akrabam ölmek üzereydi bu Panax'ı içti şimdi 20 yaş gençleşti gibi şeyler görürseniz anlayın durumu

  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mthan -- 8 Ağustos 2011; 2:03:38 >

  http://forum.donanimhaber.com/m_51460993/tm.htm

  Geniş bilgi için http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklan difakat_internet-6616.html

 2. #2
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart

  Panax kullanıldığında ilk etapta kan değerlerinde düzelme ve damarlarda hafif iyileşme olsada bu geçici bir durmudur, çünkü bağırsaklardan gelen toksik maddeyi önlemedikce, karaciğerde ki yağlanmayı durduramazsınız, karaciğerde ki yağalanmayı önlemedikce damarlarda çözülen plaklar çok kısa süre yeniden ve daha yoğun bir tıkanma olur.Bunu aynı şuna benzetebiliriz, örneğin içme suyunuz kireçli su borusu tıkanıyor ve siz tıkanan boruyu temizliyorsunuz, fakat kireçli su aktığı sürece borular tekrar tıkanır.Kalıcı çözüm suyun içindeki kireçin oranını düşürmek.Yani bağırsaklardan gelen toksik maddeyi önlemedikce damarlarda ki tıkanıklık önlenemez.Yani Panax çözüm değildir, bataklığı yani bağırsakları tedavi etmeden kesin çözüm yoktur.Bu da ancak ve ancak iksir ve aloevera jelle mümkündür.Panax'ın içindeki bitkilere bakın öreneğin: yulaf,ve çakırdiken damar açıcı özelikleri yok.Bu bitkiler hakkında yapılan araştırmalar böyle.

  Artı ben yüzlerce defa damarları açmak için en ideal bitki Alıç dedim ve bu konuda televizyonlarda programlarımda konuştum.Benim ürünleri taklit edeceklerine bazıları biraz kafa yorsalar ve benim kitapları okusalar daha çok bilgi sahibi olurlar ve daha kaliteli ürün üretirler.Mesela bir prof kitabımdaki billgileri çalmış, çalacağına benden ricaetse verebilirim veya iki doktor utanmadan benim ürünlerin ikisinin birebir çakmasını yapıyorlar, nasıl doktor olmuşlar anlamıyorum.Üretiğim ürünlerle ilgili açıklamaları bile aynen kopyalamışlar.Benim 19 şifalı bitki karışımından oluşan iksir, tonik ve aloe vera jel le ilgili söyleri değişrimeden almışlar.Bu kadar aciz insanların insan sağlığı gibi çok önemli bir konuda ürün üretmeleri sakıncalıdır.Rahmetli annem Allah bu millete zeval vermesin derdi, neden böyle söylediğini şimdi daha iyi anlıyorum.

  Gökçek Aloe Vera Jel, Gökçek İksir, damar çayı ve ENFEKSİYON Çayı kullanmanız gerekir. Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Vücudumuzun bozulan asit baz dengesini Himalaya tuzu ile yeniden düzelir.Örneğin normal tuz ödem, damar sertliği, asidoz vs ye sebep olurken Himalaya tuzu ödemi, asidozu ve damarlarda ki sertliği önler.

 3. #3
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart

  HALKIMIZ AÇIKÇA KANDIRILIYOR!

  Son zamanlarda bitkisel içerikli ürünlerin kullanımında yoğun bir talep yaşanmaya başlandı. Talebin artmasında, bu tür ürünlerin içeriğinin bitkisel olması nedeniyle sanki “hiçbir zararı yokmuş” gibi bir algı oluşmasının ve kitle iletişim araçlarının insanları yanlış bilgilendirmesinin etkisi çok büyük. Bununla birlikte, bazı sorumsuz şahsiyetlerin, bilim insanı kisvesi altında halkın iyi niyetini kendi menfaatleri doğrultusunda hiç çekinmeden kullanmakta olduğu da acı bir gerçek. Bu gibi kişilerin tanıtımını yaptığı ürünlere, “gıda takviyesi ürün” olarak onay alınmakta, daha sonra bu ürünler “çeşitli hastalıklara iyi geliyor” ibaresi ile pazarlaması yapılmaktadır.

  “İlaç” gibi özellikler sergilediği ifade edilen ürünler, hiçbir sağlık profesyonelinin yönlendirmesi olmadan halkımıza tanıtılarak satılmaktadırlar. Bu durum halkımızın hastalıklar ile ilgili olarak yanlış ve tehlikeli bir biçimde yönlendirilmesi anlamına gelmektedir. Bu nedenle, ortaya çıkması muhtemel çok ciddi sağlık sorunları ve hatta ölümle sonuçlanan vakaların olması, sürece bir an önce müdahale edilmesini gerektirmektedir.
  “Gıda takviyesi ürün” olduğu iddiasıyla sadece internet üzerinden satışı gerçekleştirilen ürünlerden biri de “Clavis Panax”dır. Bu ürünün, “kalp ve damar rahatsızlığı ile buna bağlı hastalıkları bulunanların mutlaka kullanması gerektiği” ibaresiyle hem internet sitesinden hem de çeşitli televizyon kanallarından reklamı yapılmaktadır. Ürünle ilgili olarak bilgisine başvurduğumuz TEB Eczacılık Akademisi Başkanı ve Farmakognozi Profesörü Sayın Kemal Hüsnü Can Başer’in değerlendirmelerine göre; tamamen bitkisel olduğu iddia edilen bu ürünün içerisinde Tribulus terrestris (Demirdikeni), Avena sativa (Yulaf) ve Panax ginseng (Ginseng) bitkilerinin “hangi kısımlarının” ve “bunların ne miktarda” olduğu belli değildir. Prof. Başer’e göre internet dışından temini mümkün olmayan bu ve benzeri ürünlerin, Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsat almaksızın, ister ilaç isterse gıda takviyesi adı altında pazarlanması halk sağlığı için açık bir tehdittir. Bu nedenle, yasaklanması ve adli takibi gerekmektedir. Ayrıca, “Clavis Panax” isimli ürünü pazarlayan doktor olduğunu iddia eden kişi, yaptığı bu etik dışı davranış sebebiyle kendi meslek kuruluşu tarafından takibe alınmalıdır.
  İÇİNDE İLAÇ HAMMADDESİ OLABİLİR
  Prof Dr. Başer’e göre; kalp ve damar rahatsızlığı ile buna bağlı hastalıkları olan kişilerin bu ürünü kullanabilmesi için, geleneksel Çin ilaçlarında sıkça rastlanan bir tağşiş (katıştırma) şekli olan “bitkisel karışıma bilinen bir ilaç hammaddesinin katılması durumu” bu üründe söz konusu olabilir. Zira Sağlık Bakanlığından ruhsatı olmadığı anlaşılan bu ürünün içerisinde, bahsedilen drogların bulunup bulunmadığı bile belli değildir. Tüm bu nedenlerle tamamen bitkisel bir gıda takviyesi olarak lanse edilerek bu şekilde satışının gerçekleştirmesi ile halkımız en düzgün ifade ile kandırılmaktadır.
  Bütün bu değerlendirmeler ışığında, biz eczacılar ilkesel olarak tüm ilaç ve ilaç etkisi gösteren ürünlerin tamamının yalnızca Sağlık Bakanlığı onayı ile halka ulaştırılması gerektiğine inandığımız tekrarlamak istiyoruz. Mevzuattaki boşluklardan faydalanarak, karlarına kar katmak amacıyla toplumun sağlığıyla oynamaktan çekinmeyen bahsi geçen ürünleri üreten ve pazarlayan kişileri “vicdanlı” davranmaya davet ediyor, bu ürünlerin satışı ve kullanımı konusunda tüm toplumu bir kere daha uyarıyoruz. Bu vesile ile doktor tavsiyesi ve eczacı danışmanlığı olmadan hiçbir ürünün kullanılmaması ve bu tür ürünlerin tanıtımını yapan kişilerin de bilimsellik kisvesini kullanmalarına itibar edilmemesi gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz.
  TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ -MERKEZ HEYETİ

  CLAVİS PANAX UYARISI! > Haber > www.XprodoksiT.com,

  Devamı bu linkte

 4. #4
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart

  Alıntı a_sarikaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ben Ahmet Sarıkaya istanbulda borsada çalışırken çok stresli iş ortamından dolayı tansiyonum 15-16 dan aşağı düşmüyordu, kolesterolum, trigliseridim yüksek, karaciğerimde yağlanma, bağırsaklarımda hazımsızlık ve şişkinlik vardı.Sonunda baktım olmuyor ya para sağlık ve işimi bırakarak Saroza yerleştim.Hocam ben sizi yıllardır tanırım ürünlerinizinde faydasını gördüm.Fakat reklamlara kandım ve 6 ay kibarlının panax isimli kapını kullandım bir faydasını görmedim, sonrada safra kesemde oluşan taş içinde onlardan sarı bir toz aldım safra tozu diye bana bir etkisi olmadı artı çok ama çok fahiş paralar ödedim, keşke size gelseyim.Adamları arıyorsun cahil çocuklar çıkıyor bir cevap verebilecek bir Allahın kulluda yok hep işleri alavere dalavere.Allah bunları islah etsin.Sonunda sizin ürünleri yeniden kullanmaya karar verdim. Yarın inşallah Çanakkaleden istanbula sizi görmek için geleceğim Allah nasip ederse ordayım.
  Evet sizi çok iyi tanıyorum bizim eski ofise de gelmiştiniz bundan 5-6 yıl önce, bizim ürünleri çok az kullandınız ve çok kısa sürede iyileşmiş ve tedaviyi yarıda bırakmıştınız.Ben siz en az 3-4 ay kullanmanız gerekir dememe rağmen siz sadece 6 hafta kullanmış ve başkada kullanmadınız.Bizim ürünler 6 hafta kullandız tansiyon, kolersterol, trigliserid düşmüş, mide ve bağırsaklarınız iyileşmiş ve 4-5 sene rahat ettiniz.Keşke 4 ay kullanabilseydiniz., şimdi bu rahatsızlıklar olmazdı.Kibarlı'nın ürünlerini 6 ay kullanmışsınız ve faydasını görmemişsiniz.

 5. #5
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart

  Şikayet No:983044
  Tüm Şikayet Konuları İade ve değişim şikâyetleri Ürün teslimat sorunları Ürün şikayetleri Müşteri hizmetleri şikâyetleri Diğer

  Önceki ŞikayetSonraki Şikayet


  26 Ekim 2011, 08:10:28
  kiratt yazdı
  KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ Aldığım Ürünlerden Olumlu Bir Etki Görmedim!
  e1 ve panax aldım. bende ed vardı. Bu ürünleri 25 gün kullandım. Ancak karaciğerimde ağrılar başladı ve bıraktım. Ağrılarda azalma oldu. Ancak 20 gündür geçmedi. İlgili kişilere bu şikayet iletildi. Ancak kimse yoğurdum ekşi demiyor...

  ŞikayetVar / Şikayet Oku / KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ Aldığım Ürünlerden Olumlu Bir Etki Görmedim!

 6. #6
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart

  Şikayet No:988249
  Tüm Şikayet Konuları İade ve değişim şikâyetleri Ürün teslimat sorunları Ürün şikayetleri Müşteri hizmetleri şikâyetleri Diğer

  Kibarlı Sağlık Ürünleri
  31 Ekim 2011, 13:23:23

  cotanak6928 yazdı
  KİBARLI DOĞAL SAĞLIK ÜRÜNLERİ Ürün Etkinliğini Göstermedi!
  Kibarlı ürünü olan Forzaman aldım kampanya var diye ama bir sene önceki gibi yine hiç ama hiç işe yaramıyor. Televizyonlardaki gibi değil, hem de dünyanın parasını alıyorlar.

  ŞikayetVar / Şikayet Oku / KİBARLI DOĞAL SAĞLIK ÜRÜNLERİ Ürün Etkinliğini Göstermedi!


 7. #7
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart

  Alıntı e_yilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sayın Hocam annemde ileri derecede kemik erimesi mevcut malum piyasada herkesin kandırıldığı mustafa beyin güya tedavisi ilaç kullandık ancak erimeye hiç faydası olmadı, artı aylarca kullandığımız ilaçlar için bir milyara yakın para verdik. Hocam ne tavsiye ederseniz yönlendirmelerinize uyacağız artık birşeyler yapıp sonuç alamamaktan da bıktık size güveniyoruz yardım edin...
  Doğrusu bende çok şaşırdım bizi arayan bir çok hasta onara ulaşamadıklarından beni arıyorlar bazıları bunların üretiği panax hapının kiminde allerjik reasiyonları tetiklediği kimi kabızlığa sebep olduğundan bahsediyorlar ve hatta reishi mantarı hapı ve k1 haplarını iç kanamalara sebep olduğu bir hasta şimdi şuanda hastanede yatıyor.Hastaneden yatan Ali Duman bey lenf kanseri çok ağır bir hasta adamcağınızın üzerinde iyileşeceksiniz diye önce panax sonra k1 denmişler ve bu haplar iç kanamalara sebep olmuştur.Valla ne diyeyim Allah akıl fikir versin.Dünyanın hiç bir ülkesinde narkabuığu şimdiye kadar tıbbi maksatla kullanmamıştı bunlar kullanıyor, sanki buluş yapmışlar gibi.Reishi mantar 2002 yılından beri ABD' de FDA tarafında toksik madde oluğu yönünde ki raporlarla yasakalndı ama bunlar halla üretiyor ve satıyorlar.Benim aklım izanım almıyor.

 8. #8
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart

  Alıntı matbacier Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ben engin 6-7 ay iksir, tonik, aloevera jel, damar çayı ve enfeksiyon çayı kullandım.Tansiyon ve kolesterolum 6 hafta içerisinde normale döndü, fakat trigliseridim 750 lerden aşağı düşmüyordu çok şükür bu 4. ayın sonunda trigliseridimde normale döndü.İksir kişinin cinsel performasınıda artırıyor, ama sarımsak kokusundan dolayı iksiri bırakıp tv lerde çok sıkca reklamını gördüğümüz panax hapını kullanmaya başladım.Panax 4 ay kullandım bir faydasını görmedim, satıcı ve üretici firmayı aradım kimse ilgilenmedi.Bende ibrahim gökçeki iyi tanıdığımdan belki yardımcı olur diye onu aradım.ibrahim bey panax'ın böyle bir özeliği yokdedi ve bir çok şey anlatı ama anladığım içinde ne damar açıcı ne cinsel güçü artırıcı bir bitki olamadığı, yani paramız ve zamanımız boşa gitti artı ben bu panax dan sonra kabız oldum ve kaşıntı başladı.İbrahim beyin ürünlerini kullanmadığıma çok çok pişmanım.
  Engin bey bana getirdiğiniz panax kutusunun üzerinde yulaf, ginseng ve çakırdiken ekstrelerini gördüm, fakat Mustafa Eraslan beyin tv lerde içinde olduğunu ideea ettiği epimedium (azgınteke otu) ekstresini görmedim.Oysa Mustafa Eraslan birleşiminde epimedim ekstraktı var diyor ve bugün tesadüfen baktım ve dikkat ettim epimedium dan bahsediyor.Fakat kutunun üzerinde epimedium yazmıyor, yani içerisinde yok demektir, yoksa nasıl etki ediyor.Olmayan bir bitki ekstraktı nasıl etki ederki bunu bilen biri varsa bana açıklasın.Bizde Epimedium Macunu üretiyoruz ve bu macunun içinde epimedium var ve bu bitki ekstraktının kilogramı Çinde 3300 USD yani çok çok pahalıdır.Engin bey allerji ve kabızlığın tedavisi biraz zaman alacak demektir, yani bozulan bağırsak floranız 3-4 ayda yeniden düzelir inş.

Benzer Konular

 1. Mustafa Eraslan ve Ömer Çoşkunun ürünleri yasaklandı, Panax
  By igokcek in forum Mustafa Eraslan, Kibarlı Panax
  Cevaplar: 14
  Son Mesaj: 04-05-2017, 13:50
 2. Babam Kibarlı PANAX kullandı bütün azaları şişti, Mustafa Eraslan
  By igokcek in forum Mustafa Eraslan, Kibarlı Panax
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-22-2012, 09:58
 3. Mustafa Eraslan insan olan utanır bunları satmaya Panax
  By igokcek in forum Mustafa Eraslan, Kibarlı Panax
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-14-2012, 10:57
 4. Mustafa Eraslan para hırsı ile insanların sağlığı ile oynuyor, Panax
  By igokcek in forum Mustafa Eraslan, Kibarlı Panax
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-08-2012, 08:30
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-28-2011, 21:08

Tags for this Thread

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri