Dr. Mustafa EraslanÖmer Çoşkun, Ahmet Maranki ve Ömer Osman Korkmaz'dan inciler
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The Mustafa Eraslan, Kibarlı Panax page is where you will
 1. #1
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart Dr. Mustafa EraslanÖmer Çoşkun, Ahmet Maranki ve Ömer Osman Korkmaz'dan inciler  CLAVİS PANAX UYARISI!

  xprodoksit gönderdi. | 19.07.2011

  TEB' den 'clavis panax' uyarısı

  Türk Eczacıları Birliği, kalp-damar hastalarının kullanması gerektiği iddiasıyla internet üzerinden satışa sunulan 'Clavis Panax' adlı ürünün, halk sağlığı için açık bir tehdit olduğu uyarısında bulundu.
  BİTKİSEL ÜRÜNLER İÇİN “GIDA TAKVİYESİ ÜRÜN” ONAYI ALIP İLAÇ GİBİ SATIYORLAR

  HALKIMIZ AÇIKÇA KANDIRILIYOR!
  Son zamanlarda bitkisel içerikli ürünlerin kullanımında yoğun bir talep yaşanmaya başlandı. Talebin artmasında, bu tür ürünlerin içeriğinin bitkisel olması nedeniyle sanki “hiçbir zararı yokmuş” gibi bir algı oluşmasının ve kitle iletişim araçlarının insanları yanlış bilgilendirmesinin etkisi çok büyük. Bununla birlikte, bazı sorumsuz şahsiyetlerin, bilim insanı kisvesi altında halkın iyi niyetini kendi menfaatleri doğrultusunda hiç çekinmeden kullanmakta olduğu da acı bir gerçek. Bu gibi kişilerin tanıtımını yaptığı ürünlere, “gıda takviyesi ürün” olarak onay alınmakta, daha sonra bu ürünler “çeşitli hastalıklara iyi geliyor” ibaresi ile pazarlaması yapılmaktadır.

  “İlaç” gibi özellikler sergilediği ifade edilen ürünler, hiçbir sağlık profesyonelinin yönlendirmesi olmadan halkımıza tanıtılarak satılmaktadırlar. Bu durum halkımızın hastalıklar ile ilgili olarak yanlış ve tehlikeli bir biçimde yönlendirilmesi anlamına gelmektedir. Bu nedenle, ortaya çıkması muhtemel çok ciddi sağlık sorunları ve hatta ölümle sonuçlanan vakaların olması, sürece bir an önce müdahale edilmesini gerektirmektedir.
  “Gıda takviyesi ürün” olduğu iddiasıyla sadece internet üzerinden satışı gerçekleştirilen ürünlerden biri de “Clavis Panax”dır. Bu ürünün, “kalp ve damar rahatsızlığı ile buna bağlı hastalıkları bulunanların mutlaka kullanması gerektiği” ibaresiyle hem internet sitesinden hem de çeşitli televizyon kanallarından reklamı yapılmaktadır. Ürünle ilgili olarak bilgisine başvurduğumuz TEB Eczacılık Akademisi Başkanı ve Farmakognozi Profesörü Sayın Kemal Hüsnü Can Başer’in değerlendirmelerine göre; tamamen bitkisel olduğu iddia edilen bu ürünün içerisinde Tribulus terrestris (Demirdikeni), Avena sativa (Yulaf) ve Panax ginseng (Ginseng) bitkilerinin “hangi kısımlarının” ve “bunların ne miktarda” olduğu belli değildir. Prof. Başer’e göre internet dışından temini mümkün olmayan bu ve benzeri ürünlerin, Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsat almaksızın, ister ilaç isterse gıda takviyesi adı altında pazarlanması halk sağlığı için açık bir tehdittir. Bu nedenle, yasaklanması ve adli takibi gerekmektedir. Ayrıca, “Clavis Panax” isimli ürünü pazarlayan doktor olduğunu iddia eden kişi, yaptığı bu etik dışı davranış sebebiyle kendi meslek kuruluşu tarafından takibe alınmalıdır.
  İÇİNDE İLAÇ HAMMADDESİ OLABİLİR
  Prof Dr. Başer’e göre; kalp ve damar rahatsızlığı ile buna bağlı hastalıkları olan kişilerin bu ürünü kullanabilmesi için, geleneksel Çin ilaçlarında sıkça rastlanan bir tağşiş (katıştırma) şekli olan “bitkisel karışıma bilinen bir ilaç hammaddesinin katılması durumu” bu üründe söz konusu olabilir. Zira Sağlık Bakanlığından ruhsatı olmadığı anlaşılan bu ürünün içerisinde, bahsedilen drogların bulunup bulunmadığı bile belli değildir. Tüm bu nedenlerle tamamen bitkisel bir gıda takviyesi olarak lanse edilerek bu şekilde satışının gerçekleştirmesi ile halkımız en düzgün ifade ile kandırılmaktadır.
  Bütün bu değerlendirmeler ışığında, biz eczacılar ilkesel olarak tüm ilaç ve ilaç etkisi gösteren ürünlerin tamamının yalnızca Sağlık Bakanlığı onayı ile halka ulaştırılması gerektiğine inandığımız tekrarlamak istiyoruz. Mevzuattaki boşluklardan faydalanarak, karlarına kar katmak amacıyla toplumun sağlığıyla oynamaktan çekinmeyen bahsi geçen ürünleri üreten ve pazarlayan kişileri “vicdanlı” davranmaya davet ediyor, bu ürünlerin satışı ve kullanımı konusunda tüm toplumu bir kere daha uyarıyoruz. Bu vesile ile doktor tavsiyesi ve eczacı danışmanlığı olmadan hiçbir ürünün kullanılmaması ve bu tür ürünlerin tanıtımını yapan kişilerin de bilimsellik kisvesini kullanmalarına itibar edilmemesi gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz.
  TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ -MERKEZ HEYETİ

  * PANAX Hakkında SUÇ DUYURUSU 12.11.2011


  Varan 2.
  PANAX HAKKINDA SUÇ DUYURUSU CLAVİS PANAX UYARISI! - Haber - www.XprodoksiT.com
  xprodoksit gönderdi. | 12.11.2011
  Özgürce reklamı yapılan ve satılan, bitkisel olduğu için birçok kişi tarafından ‘masum’ kabul edilen ilaçların ciddi sorunlara, hatta ölümlere yol açabildiği malum. Çoğunluğu Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylı söz konusu ürünlerle ilgili somut bir adım henüz atılmış değil. Türk Kardiyoloji Derneği bitkisel ilaçlar yapan, yalan yanlış vaatlerle satan üç doktorla bir eczacı hakkındaAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu...

  Avukat Hasan Tiftik
  (46) geçen Şubat’a kalp krizi geçirdi, müdahaleyle tıkalı damarı stentle açıldı. Bir damarında daha yüzde 60 tıkanıklık vardı. Doktorları iki ay sonra bir kontrol anjiyosu istedi. Tiftik, reçete edilen ilaçları kullanmaya başladı. Ama bazı televizyonlarda sık sık boy gösteren Dr. Mustafa Eraslan’ın ürünlerinden Panax Clavis’i de içmeye başladı. Dr. Eraslan’ın anlattıklarından etkilendi, kestirme yoldan iyileşmek istedi. Dr. Eraslan, ilaçlarının altı ay boyunca kesintisiz kullanılmasını söylediği için anjiyosunu geciktirdi. Anjiyoya giderken “Bütün damarlarım kesin iyileşmiştir” diye düşünüyordu. Fakat yüzde 60 oranında tıkalı damarın, altı ayda yüzde 90 oranında tıkandığı fark edildi. Doktoru “Ne yaptın böyle, bu damar nasıl bu kadar kısa sürede, bu kadar tıkandı?” diye sorunca kullandığı bitkisel ilacı anlattı. Tiftik, “Belki anjiyoyu biraz daha geciktirseydim bir kriz daha geçirebilirdim. Doktorlar derhal by-pass’a aldı. Beş damarım değişti” diyor.
  RTÜK’E DE BAŞVURDULAR
  Türk Kardioloji Derneği derhal bir dava açtı. Dava dilekçesinde, Dr. Mehmet Eraslan ve birlikte çalıştığı eczacı Mustafa Ekin ve Dr. Ömer Coşkun’un “nitelikli, organize ve örgütlü dolandırıcılıkla kişilerin hayatını, sağlığını tehlikeye sokacak biçimde ilaç yapıp sattıkları” öne sürüldü. Ayrıca söz konusu ürünlerin reklam ve ilanlarının yasaklanması, piyasadan toplatılması, radyo ve televizyon reklamlarının durdurması ve satış hizmeti veren internet sitelerine ulaşımın engellenmesi talep edildi. Dernek, Dr. Eraslan, Ekin ve Dr. Coşkun ile yapılan televizyon ve radyo yayınları ve ürünlerin reklamlarının durdurulması için ikinci kez RTÜK’e de başvurdu.
  MUCİZEVİ VAATLER
  Türk Kardiyoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Oktay Ergene, bitkisel destek olarak satılan ürünlerin, kalp ve damar sağlığı için ciddi bir tehdit oluşturduğunu söylüyor: “Tanıtımı yapılan bitkisel ürünlerle çok büyük vaatlerde bulunuluyor. Toplumda en sık ve yaygın görülen kronik hastalıkları tamamen iyileştirdiklerini iddia ediyorlar. Bir ilaç nasıl olur da hem damar tıkanıklıklarını açar hem de görme bozukluğunu düzeltir, MS, Parkinson, Alzheimer’e iyi gelir, cinsel sorunları çözer, kısırlığı tedavi eder, safra kesesi taşlarını çözebilir, romatizma-eklem hastalıklarını ve tüm kanserleri iyileştirir, diyabetlilerin kan şekerini düzenler? Böyle bir ilaç, tıp devrimi demek. Çağımızın tüm kronik hastalıklarını birkaç ay içinde tamamen iyileştirdiklerini söylerken, modern tıbbın insanları ömür boyu ilaç kullanmaya mahkum ettiğini söyleyerek gerçek tedaviden uzaklaştırıyorlar. Ortalama bir vatandaş, televizyon yayınlarını izlediğinde, internet sitelerindeki bilgileri okuduğunda bunları başlı başına bitkisel bir ilaç olarak görüyor” diyor.
  HAYATI RİSKE GİRENLER VAR
  Televizyonlardan bu ilaçların tanıtımları izleyen birçok hasta tıbbi tedavilerini terk ediyor. Kimi de reçeteli ilaçlarla birlikte kullanıyor. Prof. Dr. Ergene, “Modern tıp tedavisini bırakan hastaların hastalığı ağırlaşıyor. Bitkisel ürünlerin, modern ilaçlarla etkileşimlerini bilmiyoruz. Bu bitkisel ürünler nedeniyle hayati tehlike atlatan hastalar var.”
  ÖLÜMDEN DÖNDÜ

  61 yaşındaki Sırma Özcimbit de ‘mucizevi’ ilaçlar satan Dr. Ömer Coşkun’un ürünlerinden mağdur olan, hatta ölümden dönen hastalardan. Felç geçiren ve romatizmal kalp kapağı hastalığı bulunan Özcimbit televizyonda izlediği Coşkun’un vaatlerinden etkildi. Oğlundan kendisini ona götürmesini istedi. Dr. Coşkun hastayı muayene bile etmeden, yaklaşık 15 kutu omega 3, amber çiçeği, ginkgo biloba, turmeriç, böğürtlen kökü, kırkkilit otu, ebegümecili bitki çayı, çörek otu, vitaminler ve biberiye içeren ilaçları verdi. Tümüne yaklaşık bin lira ödeyen Özcimbit, reçeteli ilaçları bir kenara koyup bunları içmeye başladı. Özcimbit, “Televizyonda güzel güzel anlatıyordu. Umutlandım. İyileşeceğimi düşünerek aldım” diyor. Ancak geçen Temmuz’da ölümcül bir ritim bozukluğu geçirdi. Yoğun bakıma alındı, solunum cihazına bağlandı. Hastaneye zamanında ulaştığı için kurtarıldı. Doktoru Doç. Dr. Hüseyin Sürücü, “Böyle bitkisel ilaçlara koşulsuz inanan hasta çok maalesef. İnsanların sağlığını ilgilendiren bu ürünlerin Tarım Hayvancılık ve Köyişleri Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılması son derece yanlış. Bu Sağlık Bakanlığı’nın işi olmalı” diyor.
  Alıntı: Şikayetimvar.com dan

  1.muco56yazdı
  KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ Özel Karışım Dediler2000 TL Aldılar!
  Yeğenimin hastalığı için kibarlı sağlık ürünleriniaradık. C** Ş** adlı kendisini doktor olarak tanıtan kişi yeğeniminrahatsızlığın tedavi edilebileceğini fakat ilacın özel olarak karışımhazırlanacağını ve fiyatınında 2000 TL olduğunu söyledi.

  Bizde M** E**'a inandığımız için 2000 TL kredikartına 12 taksitle M** Ş** adına çektirdik. ilaç geldi fakat şok olduk.Gönderilen ilaçlar şunlardır: 10 adet clavis panax, 10 adet reishı mantarışimdi size soruyorum. Bu yapılan doğrumu hepsini parasını bir seferdealıyorsunuz? Bize anlatsaydınız ilaçlar bittikçe alırdık.

  Bu ne insanlığa ne de ticaret anlayışına yakışır.Resmen hayal kırıklığına uğradık. Özel karışım dediniz tablet geldi. Ayrıcayavaş yavaş alacağımız ilaçları sadece kendi menfaatiniz için bir seferdesattınız. Ve bunu ilaç alan herkese anlatacağım. Resmen duygumuz rencide edildimağduriyetimin giderilmesini rica ediyorum cevabınızı mail adresime bekliyorum.
  http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...00+TL+Aldilar!

  2. genclikisteyazdı
  KİBARLI SİGARA BIRAKMA Ürünlerin Faydası Yok!
  Kibarlı ürünlerinden sigara bıraktırma ürünüolarak aldığım sarı kantoron'lu bitki tableti ile zingeber doğal ürünleri günde1 paket sigara içen biri olarak bırakmak üzere aldım. Büyük ümitlerle aldığımbu ürünlerin hiç bir faydasının olmadığını gördüm.

  http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...n+Faydasi+Yok!

  3.KARANYILDIZyazdı
  KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ Forza Man İlacı İşeYaramıyor!
  Yaklaşık 3 ay önce Kibarlı Sağlık Ürünleri'ndenFORZA MAN isimli ilacı aldım. Ancak hiçbir fayda göremedim. Bu konuyuönemsemedim ama dün bana doktorun asistanı olduğunu söyleyen biri ( ismi vetelefonu bende mevcut ) reklamlarda ki fayda iddialarının doğru olmadığını" Forza Man in işe yaramaması sebebiyle Doktor bey yepyeni bir ürünhazırladı ve bunu size ücret karşılığı hemen göndermek istiyoruz " diyerekbeni aradı.

  Sıkı durun aynı; metodu bana tam 20 gün önce" Ben Ö*** Coşkun'un asistanıyım . For man isimli ilaç işe yaramıyor; amasize yeni formülümüzü ücret karşılığı hemen göndermek istiyoruz " diyerekarayan bir bayanda uyguladı.

  http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...Ise+Yaramiyor!

  4.smaliariyazdı
  KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ Fiyatları SürekliYükseltiyorlar!
  Kibarlı Sağlık Ürünlerini kullanan bizlerden paraalmak için ellerinden geleni yapıyorlar.Nasıl mı ? Ürünün kullanıması için enaz altı ay kullanılması gerektiğini söyleyerek insanları alım yapma konusundateşvik ediyorlar. İlk iki aylık kullanım için 4 kutu ödemesi olan 350.00 TLcivarında benden ödeme aldılar.

  Sonraki iki aylık kullanım için 4 kutu + başka birürün ilavesini yoğun etki göstermesi için teşvik ederek telefonda aldırıyorlarve benden 450.00 TL daha alıyorlar. Son iki ay için 6 kutuya 580.00 TL ödemeistiyorlar. Son kullanım olduğunu bile bile ve belirli aralıklarla ürünün bitipbitmediğini aldırmak için telefonla sürekli arıyorlar. Bizler parayı sokaktabulmuyoruz. Alnımızın teriyle kazanıyoruz. Ama Kibarlı Sağlık Ürünleri'ninbaşındaki insanlar nasıl olsa eninde sonunda alacak mecbur düşüncesiyle fiyatımaksimum söyleyerek ve sözde inidirim yaparak hiç taviz ve anlayışgöstermeyerek 580.00 TL istiyorlar.

  Halbuki ilk defa almak ve kullanmak için kaç taklaatarak bizi ikna emeye çalışıp ve %40 - %50 gibi indirimler yaparak almayateşvik ediyorlar. Sonrasında da malum para almak için ellerinden geleniyapıyorlar.

  Bu insanlar bizlerin hastalıklarına yardımcıolacaklarına, fiyat konusunda yardımcı olacaklarına bizleri mağdur ediyorlar.

  http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...;kseltiyorlar!

  5. reyyan-asudeyazdı
  KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ Ürün İadesiniYapmadı!
  Birkaç gün önce Kibarlı doğal sağlık ürünlerinden1 adet reishi mantarı aldım. İnanın 1 adet kapsül kullandım. Her zaman 10'a 6civarında normalde seyreden tansiyonum 14'e 10, kalp atışım 100'ün üzerineçıktı. Kendilerine başta sormuştum benim tansiyonum bu şekilde, bunun zararıolur mu diye, bana tansiyonu dengeleyeceğini söylediler. O kadar rahatsız oldumki kendimden ümidi kestim.

  Sonra bu firmaya 2 defa mesaj gönderdim. Bu ürünüiade etmek istediğimi söylememe rağmen hiç ses çıkmadı. Satarken durmadanarayanlardan bir daha ses çıkmadı. Bende kendilerini şikayet edeceğimisöylememe rağmen yine ses yok. 99 TL ödeme yaptım. Hakkımı istiyorum.

  http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...esini+Yapmadi!

  6. ebrarazrayazdı
  KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ İade Almadılar!
  Kibarlı'dan 2 çeşit ürün aldım dün geldi eşimlemüzakere yapınca kullanmaktan vazgeçtim. Hemen aradım açılmamış olan ürünleriniadesini talep ettim fakat gelen cevap oldukça ilginç.

  Kişisel bakım ürünü olduğu için iadesininolmadığını söylediler. 7gün içinde ambalajı açılmamış ürünü iade hakkımolduğunu söyledim kabul etmediler. Bu insanlardaki iş ahlakını anlayabilmemmümkün değil.

  http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...ade+Almadilar!

  7. gdemirbilekyazdı
  KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ Ürünü İade EtmemeRağmen Ödeme Yapmıyorlar!
  Kibarlı Sağlık Ürünleri (Kargo poşetinde iseBotanik Bahçesi yazıyor) firması tarafından nisan ayı içerisinde babama 2kutudan oluşan ve kalbe bilumum olumlu etkileri olduğu ifade edilen 200.00TL'ye 2 kutu ürün satılmış.

  Babam ürünü teslim aldığının ertesi günü kalpdoktoruna danıştığında ise bu ilacı asla kullanamazsınız cevabını almasıüzerine ilgili firmayı 212-553*** nolu telefondan aramış, kendisine "ürünügeri alamayız" cevabı verilmiş, daha sonra ben görüştüm iadealabileceklerini söylediler.

  24 Mayıs 2011'de ürünü kendilerine kargo ilegönderdim, 25 Mayıs 2011'de ise teslim aldıklarını teyit ettim, aradan geçenyaklaşık 1 aylık süreçte en az 20 kez her bir personeli ile görüştüm. Hesapbloke oldu, arkadaş atlamış, yaaa hala yatırmamışlar mı vb oyalayıcıkonuşmaları, iade edilen ürünün parasını yatırmıyorlar.

  http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...e+Yapmiyorlar!

  8. DOGU75yazdı
  KİBARLI SAĞLIK HİZMETLERİ Ürünümü İade Etmekİstiyorum!
  02 Ağustos 2011 tarihinde Kibarlı.com sitesindesipariş ettiğim clavis reis mantarı 99 TL kredi kartımdan 12 taksitle tahsiledilmiştir.04 Ağustos 2011 tarihinde elime ulasan ürün clavis panax olarak U**kargo ile teslimat edilmiş ve yanlış ürün yollandığından ve faturasız olduğu,herhangi bir kullanım kılavuzu olmadığından ve yanlış ürün gönderdiklerindentekrar kargo ile iadesinin ödenmesi için aynı gün iade ettim .

  15 Ağustos 2011 tarihine kadar iadem gerçekleşmedi1 hafta içinde gerçekleşeceğini söylediler şu anda telefonla aradığım haldeKibarlı yani Botanik Bitkisel Pazarlama Ticaret Ltd. şirketine ulaşamıyorumşuan nasıl iademi alabilirim.Bu konu hakkında yardımcı olmanızı rica ederim.

  http://www.dogaltedavi.net/newthread...ewthread&f=259

  9. askin.81yazdı
  KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ Yanlış Ürün Yollandı!
  www.kibarli.net adresindenPanax damar açıcı bitkisel tedavi ürünü ile beraber toplam 4 adet ürün aldım.

  Ödemeyi kapıda kredi kartı ile yaptım. 4 Adetürüne 440 TL ödedim. Panax yerine farklı bir ürün gönderildi ve 10 gündürherhangi bir sonuç alamıyorum. Gelen ürün üzerinde yazılı numarayı arıyorum.Siparişiniz kargoya veriliyor dendi hala bir gönderi almadım.

  Bayram sebebiyle biraz da bekledim düzelir diyeancak nafile. Bir hattan başka bir hatta bağlanıp bekletiliyorum sonra da hatdüşüyor. Telefon numaram alınıyor 1 saat sonra döneceğiz deniyor ve dönülmüyor.

  http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...Urun+Yollandi!

  10. ganzayazdı
  KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ 2000 TL'yiTaksitlendirilmeden Kartımdan Direk Çekildi!
  Benim MS hastası kardeşim var, tıpta çaresiolmayan bir hastalık, bizde son çare bitkisel ilaçlara yöneldik, Kibarlı SağlıkÜrünleri Doktor M*** E*** aradık bize ilaçlar tavsiye etti aldık kullandık 1ay, 7 ay kullanmanız gerektiğini söylediler. Şimdi 2000 TL'lik ilaç siparişiverdim ve kredi kartına 12 taksit yapacaklardı ilaçla geç de olsa geldi kredikartı ekstrem geldi 2000 TL'yi taksit yapmamışlar, tek çekim yapmışlar.

  Ben askari ücretle çalışan biriyim, arıyorum banailaçları pazarlayan C*** beyi telefonuma cevap vermiyor, danışma hattındanarıyorum yok toplantıda yok burada değil yok biz sizi arayacağız bankaylagörüştük halletik taksitlendirdik diyorlar, bankayı arıyorum yok öyle bir şeydiyorlar. Benim ve ailemin bu ilaçlardan bir umudu kalmadı.

  http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...Ccedil;ekildi!

  11. atd32yazdı
  KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ Siparişim EksikGeldi!
  D1-E1-Panax siparişi verdim yanında hediye olaraksigara bıraktırma seti verileceğini söylediler. Fakat kargo geldiğinde eksikolduğunu açmadan F** beye ilettim, içinde var teslim al dedi. Açtığımda eksikolduğunu bir ürün daha olması gerektiğini söyledim, hakarete varan sözlersöyleyerek iade et kardeşim dedi.

  Kendisini şikayet edeceğimi söyledim ve telefondaalmazsan alma dedi ve yüzüme kapadı. İnanmasam ürün dahi almak istemem amakullanmak istiyorum çünkü M** E** beye inanıyorum F** bey yakışmıyor burayauyarın kendisini.

  http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...m+Eksik+Geldi!

  12. talartyazdı
  KİBARLI ŞİFA İade Almıyorlar!
  Bu firmanın milyonlarca sattığı ilaca rağmenticaret anlayışında geri iadenin olmaması çok şaşırtıcı bir durum. Medyayoluyla 21 milyon insana ilaç sattıklarını anlatıyorlar.

  Üstelik her lafları hayırlı olsun, selamünaleyküm, allaha emenet ol gibi kendinden mesajlı cilalı laflar ama 1.5 ay oldubelkide 30 kere inadına aramama rağmen daha sonuç alamadım.

  http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...de+Almiyorlar!

  13.
  Şikayet No:1001516
  Tüm Şikayet Konuları İade ve değişim şikâyetleri Ürün teslimat sorunları Ürün şikayetleri Müşteri hizmetleri şikâyetleri Diğer

  Önceki ŞikayetSonraki Şikayet

  16 Kasım 2011, 13:20:57
  tunsele yazdı
  KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ Ürün İşe Yaramadı!
  İki kutu olarak kullandığım reishi mantarı takviyesi hiç işe yaramadığı gibi firmaya attığım maile cevap alamadım. Trigiseridim daha da yükseldi. Firmanın sadece satışta ilgisi şikayet konusunda yardımcı olmaması, şikayetimi size bildirmeme yol açtı. İlginize şimdiden teşekkür ederim. Gereğini yapmanızı rica ederim.

  ŞikayetVar / Şikayet Oku / KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ Ürün İşe Yaramadı!


 2. #2
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Alıntı 07filiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Horse Power ve Formula 21 For Men isimli Ömer Çoşkuna ait ürünleri aldım kullandım.Hiç bir faydasını görmedim.Ben Ömer Çoşkun ile konuştuğumda, doğal üründür hiç bir yan etkisi yoktur demişti.Bende baş ağrısı ve kaslarımda gerilmeler ve ağrılara sebep oldu.Kendisini arayı durumu anlatınca yok olmaz dedi.Bu ürünler sadece bana mı böyle yan etki yaptı başkalarına da yan etklisi de olabilir mi?Diyeceksiniz ki neden bana soruyorsunuz Ömer Çoşkuna sorun, adam cevap vermeden telefonumuzu yüzümüze kapatıyor.Ben benim gibi madur durumda olan başkaları da var mı bunu öğrenmek istedim.
  Evet benim tv programlarımdan hemen sonra veya programların arasında reklam girilince reklamlarda Ömer Çoşkun beyin ofisi zannedip yanlış telefon numarası alınıyor ve yanlışlıkla beni arıyorlar.Bazıları ürününüz etkili değil sizi şarlatan diye başlıyorlar ben kimi aramıştınız hangi üründen bahsediyorsunuz deyince Horse Power diyince anlıyorum ve yanlış yeri aradınız, burası Gökçek Gıda ilaç diyorum VATANDAŞ ÖZÜR DİLİYOR DOLADIRILDIK VS DİYOR.Yani böyle bazen karışıklıklar oluyor ve bizde istemeden konu hakkın da bilgi sahibi oluyoruz.

 3. #3
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Alıntı sevgiben Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Prof. Dr. Ahmet Maranki ve lavman sarlatanligi beni bittirdi
  Alıntı sevgiben Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ben Sevgi Berlin’den Ahmet Maranki’nin lavman’dan bahsedince bende cok memnun oldum ve sevindim.Kabizlik problemim ortadan kalkacak diye, uzman bir doktor bulup bagirsaklarimi yikattim.Ne olduysa bundan sonra oldu, bas agrisi, karin agrisi, siskinlik, gaz cikarma, karnimda sürekli gur gur eden gurultular oluyor ve makadimi tutamiyorum.Artik cildiracak gibiyim is ve sosyal hayatim bitti.İse, misafirlige ve alis-verise gidemiyorum.Hayatim alt üst oldu.Bir baska doktora gittim, o da bagirsaklar asla yikanmaz, cünkü bagirsaklar’da bilyonlarca bakteri var ve bunlarin % 95-99’u faydali yikatma ile faydali bakteriler azalmis bundan sonra bunun düzelmesi zor dedi.Ahmet Marankiyi dinleyenlerin vay haline.Hocam benim hayatim bittim.Bu bagirsak florasi nasil düzelir?
  Ne kadar bağırsaklarla ve makatla oynanırsa o kadar problem çıkar.Mecbur olmadıkca lavman yapılmaz, hele kalın bağırsak komple hiç yıkanmaz, çünkü bağırsaklarda 2 kg ağırlığında 100 katrilyon bakteri var ve bunların % 95-99'u faydalıdır.Şimdi bağırsak ikide bir yıkanırsa faydalı bakteriler, yani bağırsak florası yok olur.Buda bir çok hastalığın ortaya çıkmasına sebep olur.Düşünün ki büyük bir baraj patladı ne olur peki barajın altında kalan ekili dikili analanlar, hayvanlar ve insanlar hepsi yok olur.Ova gider ve geride cascavlak bir toprak parçası kalır.Bağırsakları yıkatmakta aynı şekilde katrilyonlarca faydalı bakterinin yok olması ve yerine çok tehlikeli olan mantarların yerleşmesine sebep olur.İşlerine geldiğinde sık sık dinden imandan bahsedenlere soruyorum.ALLAH bu bakterileri boşunamı yaratmış?Diyecekler ki haşa o zaman neden lavaman ve neden bağırsak yıkama.Sadece meşhur olmak ve para, başkada bir sebep yok.Bu adam insan sağlığını hiçe sayıyor ve o'nun için bir insanın tavuk kadar değeri yok, önemli olan para.Almanyada Kara Ardıç'ın çayı asla içilmez çünkü çok zehirli.Çayı içilebilir diyor.Akasma'nın asla çayı içilmez, çünkü zehirli, fakat bu zat çayı içilebilir diyor.Arnika, İnçi çiçeği otu sedef otu'da zehirli çok dikkat ister.Almanyada çayı tavsiye edilmez, fakat bu zat çayı içilebilir diyor.Bu kişi insan sağlığı ile oynuyor.

  Bazı eski Sovyet ülkelerinde 3 ayda doktor ve 6 ayda prof. diploması almak mümkün.Bana da bir teklif geldi, size isteseniz doktorluk isterseniz prof'luk diploması verelim, hemde çok uygun fiyata dediler.Ben kendilerine teşekkür ettim ve redetim, çünkü bu hiç de dürüst olmayan bir davranış olur.Hakkı ile diplomasını alanlara karşı.Artı İbn-i Sina, Mimar Sina Uluğbey veya Piri Reis'in diploması mı vardı?Edison'un da diploması yoktu ve Einstein geri zekalı diye okuldan atılmıştı.Onlar nasıl bir gayretle büyük insan oldular çalışarak ve kafa yorarak.Diploma elbette önemli, fakat bu ilim kapısından içeri girmek için sadece bir anahtar.Bazıları bu anahtarı çalarak kaş yapayım derken, göz çıkarıyorlar.

  Hırsız Prof. Dr. Zahmetsiz Zaranki ve curuf (çöp) saçan kitabı


  Buda ne diyeceksiniz, adamın adını bile telaffuz etmek istemiyorum.Adam çok adi bir hırsız.Bana danışmadan benim kitabımdaki veya sitemdeki resimleri alıp kendi sitesine eklemiş.Utanmaz adam yeri gelince de Müslümanlıktan bahseder ve kul hakkından bahseder.Peki benim olana resimleri benden habersiz çalı kendi kitabında yayınlamak ne oluyor.Kitap almak için kitap sergisine baktığımda çok caf caflı bir kitap gördüm.Kendi kendime Allah Allah bizde de böyle güzel kitaplar yayınlanırmıymış dedim.Fakat içindeki resimler şöyle bir bakınca şaşırdım.Gözlerime inanamadım adam bana ait resimleri alıp kitabına eklemiş.Şu kitabı iyi bir incelemem gerek diye satın aldım.İyice incelediğim de Allah Allah bu da ne biçim saçmalık ya dedim, çünkü adam Isırgan otu kansere sebep olur diyor.Bu nasıl saçmalık böyle diye iyice bakınca adamın bir firmanın ürününün reklamını yapmak için ısırganı karaladığını analdım.Sonra bu kitap da daha ne var diye bakınca yüzlerce hatta ile karşılaştım.Adam Prof değil olsa olsa sarı cizmeli Mehmet ağa olabilir ve bu kitabın da yeri rafla değil çöplük olması gerekir.Çünkü tedavi olacağım derken zehirlenebilirsini benden söylemesi, gerisini siz bilirsiniz.

  Bu Zahmetsiz Zaranki’nin yazdığı kitapta hiçbir klinik araştırması yapılmayan 5. sınıf bitkilerden bahsederken sanki 1. Sınıf bitkilerden bahsediyormuş gibi yazıp çizmiş.Bu kitabın hiçbir ilmi değeri yok, bu nedenle etkisiz bitkiler etkili gibi yansıtmakta çok yanlıştır.
  İksinci önemli konu ise şifalı bitkiler zehirli olup olmadıkları konusunda bir karmaşa ve bilgisizlik var.Zehirli bitkileri zehirsiz diye yazması çok mahzurlu ve tehlikelidir.
  I. Şifalibitkiler etkilerine göre 5 Katagoriye değerlendirilir
  1.) Üni. kliniklerinde yapılan tedavi denemeleri ile etkisi ispatlanmış şifalı bitkiler..
  2.) Komisyion E’unun hakkında monografi yayınladığı şifalı bitkiler.
  3.) Homöopati Uzmanlari tarafından denemetedavileri ile etkisi ispatlanış şifalı bitkiler.
  4.) Aromaterapoitistler tarafindan etkisi ispatlanmış şifalı bitkiler.
  5.) Halkarasında kulanılan bitkiler.
  II.Şifalibitkiler zehirliklerine göre 6 gruba ayrılırlar
  1.) Zehirsiz bitkiler Çörek, Oğulotu….
  2.) Çokiçildiğinde rahatsızlık veren bitkiler Kekik, Adaçayı….
  3.) Hafif derecede zehirli bitkiler Arnika, Sedefotu….
  4.) Zehirli bitkiler Navruzkökü, K.Sarikökü….
  5.) Çok zehirli bitkiler Güzelavratotu, Boğanotu
  6.) Çok cok zehirli bitkiler Kargabüken

  152. Sayfa da Kara Ardıç’ın yan etkilerinden bahsederken ‘’’Bilinen ciddi bir yan etkisi olmamasına rağmen, fazla tüketilmemelidir.’’ Buyurmuş zati ali hazretleri, oysa Almanya da bu bitkinin D4 aşağı dozajdaki tentür yasaktır, çünkü çok zehirlidir.D4 demek bir gram Kara Ardıç yaprak ve dalı 1000 ml etlil alkolle tentür haline getirildikten sonra kullanabilir.Oysa bu zevat kullanabilirsiniz problem yok diyor, çok bilmiş şovmen, gerçekten bilgili olsa hadi neyse.Sapla samanı ayıramıyacak kadar şifalı bitkiler konusunda cahil bir şahıs.Aslında falcılıkla uğraşsa daha iyi olur.en ,iyi bildiği konu bu burçlar vs.
  85. Sayfa da Ak asma’nın yan tesirleri hakkında ‘’’Önerilen biçimde kullanıldığında hiçbir yan etkisi yoktur.Meyveleri sağlığa zararlıdır.’’diyor.Peki gerçekten öylemi tabii ki hayır.Çok zehirli olması nedeniyle asla çayı içilmemelidir.Almanya da D4 ‘den aşağı tentürlerinin kullanılması yasaktır.
  87. Sayfada Alfa alfa (medicago sativa) isimli bitkiden bahsetmekte ve bu bitkinin bağışıklık sitemini güçlendirdiğini idea etmektedir, fakat bu bitki bildiğimiz yonca dan başka bir şey değil, bitki ile ilgili herhangi bir klinik araştırma yapılmamıştır ve bağışıklık sistemini güçlendirmesi nasıl oluyor.Bu açıklaması gerekir, ha şifalı kokulu yonca (Melilotus officinalis)dese o bu bitki de kılcal kan dolaşımı ile ilgili bir bitkidir.Alfa alfa olarak bilinen yonca türünün hiçbir özeliği yok.
  89. Sayfa da Altınbaş otu diyor, bitkinin simi altınbaş değil, Altın başak oyudur, dururp dururken kendine göre isim uydurmuş.Şimdi bitkinin ismi Altın baş diyeli o zamn bu bitkinin resmi birinci derecede şifalı bitki olan Altınbaşak otu değil, Kanada altın başak otudur.İkinci yanlış ise bitkinin Latince ismi yanlıştır.Doğrusu ise ‘’Solidago virgaurea’’ dır.Sayı hısız Prof biraz ilim gerekmez mi?Bir diğer hatta ise doktor konturolün de kullanılmalıdır diyor.Neden aceba bunu da analmadık?Çünkü yan tesi yok varsa açıklasın.Açıklıyamaz, çünkü bitki ile ilgili tecrübesi yok.Birde bitki hakkından benim kitaba bakın.
  92. Sayfa da Ardıç hakkında ‘’’Uzun süre kullanılımlar da yüksek miktarda tüketilmesi böbreklere tahriş yapabilir’’diyor.Yani maşallah bu konuda da sıfır bilgiye sahip olduğu anaşılıyor ve Berlin Chareti Üniversitesinin bu bitki hakkında yaptığı çok kapsamalı klinik araştırmadan haberi olmadığı anaşılmaktadır.Bilmiyorsan bu işi bir bilene sor sayın Hırsız Prof. Dr. Zahmetsiz Zaranki
  94. Sayfa da Arnika’nın yan etkileri hakkında ‘’’Bilinen ciddi bir yan etkisi yoktur.’’Diyor sanki denemiş gibi, Arnika hafif zehirlidir, çayı içilmez içilse de sade olarak içilmez 100 gramlık çay harmanına 5 gram katılabilir.Almanya da tentürü yapılır, fakat D1 dahi sakıncalıdır.dikkat!!!
  100. Sayfa da Atkuyruğu otu hakkında ‘’’Otun belirtilen miktarın üzerinde kullanılmaması gerekir.’’diyor.neden aceba sayın Hırsız Prof. Dr. Zahmetsiz Zaranki, açıklıyamadığına göre bilgin yok demektir.Ban göre problem değil istenilen miktarda içilebilir, fakat nasıl içilmesi gerektiğini benim kitapta yazıyor oradan isteyen okuyabilir.
  112. Sayfa da Civanperçemi otu hakkında hiçbir yan etkisi yok diyor, alerjiye sebep olabilir, çünkü birleşiminde alfa-metilen-8-lacton bulunur.
  120. Sayfada Çörek otu hakkında yan etkilerinden bahsederken ‘’’Çok fazla ve hastalık olmadan kullanmanın zararlı olduğu iddia edenler olduğu için, uzman kontrolünde kullanılması gerekir.’’ Demektedir ve peki doğru mu? Değil, neden doğru değil, çünkü hemen altında kendi üreteceği ürünün reklamı var.Çörek otu dan elde edilen ürününün reklamını yapabilmek için çörek otunu karalıyor.Peki bu doğru mu yanlış?Bu adam sırf kendi menfati için doğruları çarpıtıyor.Yazık bunuda ilim adamı gömeleği ile yapıyor.Bu kitabı okuyan vatandaş ne düşünecek ha çörek otu da şüpheli diye düşünecek çok ayıp çok ayıp, mefaatiniz için doğruları çarpıtmayın.
  121. Sayfada Çuha çiçeğinden bahseden kişi Işıldak otunun resmini yayınlamış.Bu kitaba aldanarak yanlış bitkiyi kullanmayın.
  136. Sayfada Gilaboru’nun yan tesirleri hakkında ‘’’Bilinen ciddi bir yan etkisi yoktur.’diyor.Yani zehirsizmiş, bitki karı görmeden toplanırsa zehirlenmeye sebep olur.Biliyormu bu vatandaş bunu bilmiyor.Peki neden eksik bilgi veriyorsunuz.
  146. Sayfada Isırgan hakkında ki ilk ve tek ve de en saçma yorumu burada .Bu yorumu Sarı cizmeli Mehmet ağa bile yapmaz utanır.Peki bu prof neden insanları yanıltacak böyle bir yoruma neden baş vuruyor.Sadece ve sadece üreteceği ürünün reklamını yapabilmek için çok ayıp ilim adına konuşan kişinin bu kadar seviyesizliği çok ayıp.Lafa bak nasıl tuzak bir yorumla kurulmuş.’’’Kanser olmadan bir kişinin ısırganı kullanması gerekir.Bitki hormon ihtiva etmesi sebebiyle, kanser hücrelerini besler, yayılmayı çoğaltabilir.’’buna ne denir allahını seven söylesin.Yuh be bu kadar saçma ve cin fikirlilik olur mu?Dünyada Isırgan kansere sebep olur diyen tek insan bu Sayın Hırsız Prof. Dr. Zahmetsiz Zaranki çok ayıp.Neden böyle yazmış, çünkü kendi üreteceği ürünün reklamını yapmak istiyor.Kendi ürünün reklamını yaapcaksan yap fakat böyle ilmi verileri çarpıtmak niye?Evet sadece kendi bencil egosu için ilmi katletmek ve yalan ve maksatlı yayın.
  152.Sayfada Kapari’nin cinsel güçü artırdığından bahsediyor, kapari hakkında dünyada herhangi bir Üniversitenin kliniğinde her hangi bir araştıma yapılmamıştır.Homeopati uzmanları veya aromaterapeutisler tarafından da klinik araştırmalar yapılmamıştır.Bizim zatı zevatın klinik araştırması varda biz mi bilmiyoruz?
  154. Sayfada Keten tohumu’nun bilinen herhangi bir yan tesiri yoktur.Fakat sayın bay ‘’’Fazla kullanılması sakıncalıdır.’’diyor.Peki neden çünkü bey efendi kendi ürününün reklamını yapıyor.Reklamını güçlendirmek ve insanları beli bir noktaya yönlendirmek için ketenin sakıncalı olduğunu söylüyor.Çok ayıp Sayın Hırsız Prof. Dr. Zahmetsiz Zaranki.
  146. Sayfa da Itır’dan bahsederken yanlışlıkla leyek otu’nun resmini koymuş, aslında ona göre doğru, çünkü bilgisi ancak bu kadar.
  146 Sayfa da Köpek Dilin’den bahsederken akçiğer otunun bir alt türervi’nin resmi konmuştur.
  198.Sayfada Sarı Kantaron otu veya diğer adı ile Kılıç otundan bahsedilmekte ve aynen şöyle diyor.’’İntihar riski olan kronik depresyon durumlarında kullanılmamalıdır.diyor.’’Bu şahsın dünyadaki en meşhur Üniversitelerin kliniklerin de binlerce hasta üzerinde yüzlerce klinik araştırması yapıldığından haberi yok mu?Bana göre var, fakat peki o zaman neden intihar riski olan kronik depresif hastalar kullanmamalıdır diyor, çünkü kendi firması yakında SARI KANTARON HAPI ÜRETECEK ONUN REKLAMINI YAPAMASI GEREKİR.Bu bir ilim adamına yakışır mı doğruları çarpıtmak, sadece ve sadece kendi menfatiniz için ilmi değerlerle oynamak.Kılıç otu ve hapı depresyona karşı en etkili bir bitkidir.Bu bitki hakkında doğru bilgiler benim sitede ve kitabımda mevcuttur.

  Ben’den çaldığınız bazı resimlerden örnekler:
  85. Sayfada ki Akdiken’in resim bana aittir, bana danışmadan sormadan alınmış olup, bu bir hırsızlıktır.
  102. Sayfada ki Badem’in resim bana aittir, bana danışmadan sormadan alınmış olup, bu bir hırsızlıktır.
  123. Sayfada ki Defne’nin resim bana aittir, bana danışmadan sormadan alınmış olup, bu bir hırsızlıktır.
  142. Sayfada ki Havlıcan’ın resim bana aittir, bana danışmadan sormadan alınmış olup, bu bir hırsızlıktır.
  143. Sayfada ki Defne’nin resim bana aittir, bana danışmadan sormadan alınmış olup, bu bir hırsızlıktır.
  152. Sayfada ki Kara Ardıç’ın resim bana aittir, bana danışmadan sormadan alınmış olup, bu bir hırsızlıktır.
  155. Sayfada ki Kara Hindiba’nın resim bana aittir, bana danışmadan sormadan alınmış olup, bu bir hırsızlıktır.
  157. Sayfada ki Kava-Kava’nın resim bana aittir, bana danışmadan sormadan alınmış olup, bu bir hırsızlıktır.
  160. Sayfada ki Kekik’in ait resim bana aittir, bana danışmadan sormadan alınmış olup, bu bir hırsızlıktır.
  162. Sayfada ki Kılıç otu’nun resim bana aittir, bana danışmadan sormadan alınmış olup, bu bir hırsızlıktır.
  164.Sayfada ki Kimyon’un resim bana aittir, bana danışmadan sormadan alınmış olup, bu bir hırsızlıktır.
  170. Sayfada ki Kuşkonmaz’ın resim bana aittir, bana danışmadan sormadan alınmış olup, bu bir hırsızlıktır.
  188. Sayfada ki Ökse otu’nun resim bana aittir, bana danışmadan sormadan alınmış olup, bu bir hırsızlıktır.
  201. SAayfada ki Sedef otu’nun resim bana aittir, bana danışmadan sormadan alınmış olup, bu bir hırsızlıktır.
  204.Sayfada ki Sinirli otu’nun resim bana aittir, bana danışmadan sormadan alınmış olup, bu bir hırsızlıktır.

  ’’Haksızlığın karşısında susan kör şeytandır’’, diyen Peygamberin acizane bir ümmetiyim.Hamdolsun bazıları gibi dini kendi amaçları için kullanan ve dincilik yapanlardan değilim ve bu nedenle susamam.Bana bazıları diyebilir ki sana ne oluyor kardeşim adamın istediğini yazar, evet doğru istediğini yazsın.Roman yazsın, şiir yazsın, bildiği konularda fal kitabı, burç kitabı yazsın, ne yazarsa yazsın.Fakat insan sağlığı ile oynamasın, bu saçmalıkları ciddiye alacak insanlarda olacak Allah korusun beklide zehirlenecek şifa bulayım derken kendini camii ününde ve musala taşında bulursa, bunda bende kendimi suçlu hissederim doğruları söylemezsem.Kusura bakmayın doğruya doğru, eğriye eğri demek benim işim.İsteye istediğini söylesin ben doğruları söylemeye devam edeceğim, ben bu milletin Deli Dumruluyum.Bir bikri resmi çekmek için ben Dresden’e uçuyorum, bir bitki resmi çekmek için bir günde 1900 km yol kat ediyorum, dağları taşarlı yaz kış 15 sene dolaşıyorum, bu zat o ne güzel sormadan alıp kendi kitabına koyuyor.Siz sabah kalkıyorsunuz evinizin önünde ki arabanız gitmiş, çalan hızsıza ne dersiniz, aferin iyimi yaptınmı dersiniz.Sizin için arabanızı ne kadar önemli ise benim içinde bitki fotografları da öyle önemlidir.Fakat ben buna rağmen hakkımı helal edebilirdim.Ama adam bir firmanın reklamını yapmak için doğruları saptırıyor.1000 yıldır Isırgan otu ve çörek otu gibi zararsız olarak ve binlerce faydası olan bitkileri zararlı olabilecek bitkiler sınıfına yitiyor.Bu nedenle kime ve neye hizmet ettiği bilmediğim, bu art niyetli şahıs hakkında doğruları ben buradan duyurmak zorundayım.Ha birde Kara Ardıç gibi zehirli ve Arnika gibi hafi zehirli bitkiler hakkında sanki zehirsizmiş gibi ve de bu işlerin üstadı imiş gibi konuşup yazması diğer insanların hayatını tehlikeye atması gibi sebeplerden dur demek zorundayım.

  İbrahim Gökçek

  Alıntı sahinbey41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Hocam ben bu adamın horse power ve formel 21 isimli ürünlerinden aldım ve 2 defa hastanelik oldum.Sigarayı bırakmak için SİGARATOR oda bir işe yaramadı.Ama adam hiç utanmadan durmadan tv lerde reklam veriyor, bu ne iş.Bunu Almanya'da yapamaz ama, Türkiye'de hiç etkisi olmaya bir şey satılabiliyor.Pasını unutuk sağlığımızda tehlikeye giriyor
  Hay Allah bugün (gerçi hemen her gün bu vatandaştan dolayı arıyanlar oluyor) biri beni arıyarak sendemi o üç kağıtıcı ile çalışıyorsun dedi, yok onun tanımam ne oldu ne yaptı diye sordum vatandaş 450 tl para ödediğini Sigaratör ve Horse Power gibi ürünler aldığını ve hiç bir etkisinin olmadığını söyledi.Benim katıldığım tv programları sırasında arada reklamlarda ömer Çoşkun'dan basedilince benimle bağlantısı olduğunu zannediyor insanlar.Benim bu şahısla bir tanışıklığım yok, çok şükür.

  Alıntı ofsert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Annemizin uzun süreli ve son dönemde de atomla tedavi yöntemine karar verilen guatr rahatsızlığı vardı. Sıkıntılı bir süreç yaşıyorduk. İbrahim Gökçek'le tanışmamızdan sonra iksir ve tonik tedavisini başlattık. 4 ay sonra sonuçlar inanılmazdı. Yaptırdığımız kan tahlillerde sonuçlar mükemmeldi. Güçlenmiş, sağlık durumu son derece olumluydu. İksir ve toniklerin faydasını görmüştük. Guatr sorunu tamamen kaybolmuştu. Sorun,işte bu zamanda ortaya çıktı. Maranki adlı zatın tv yayınlarını izliyorlardi. Maranki daha sağlıklı yaşam için bahar temizliği, lavmanla detoks öneriyordu. Annemiz bu yayınlardan etkilenerek, bir kaç kez lavman yaptı. Ondan sonra gücünü kaybetti Sonrada sağlığı bozulmaya başladı. Meğerse tıbbi bir uygulama olan lavman çok zararlıymış. Bu konuda sn. Osman Müftüoğlu'nun 18 nisan Hürriyet gazatesindeki yazısında Lavmanın zararları çok güzel anlatılıyor.Keşke yapmasaydı. Ama bu konuda sağlık yetkilileri ileri geri halkın sağlığıyla oynayanlara karşı neden önlem almıyorlar. Bir çok kişiden Maraki tarafından önerilen saçma lavman uygulamasından çeşitli sağlık şikayetleri geldiğini duyduk. Şimdi sevgili Gökçek beyden Annemizin sağlığına nasıl tekrar kavuşturabiliriz diye kendisine soruyoruz. Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.
  Alıntı ofsert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ömer
  ÖMER BEY SİZİNDE BAHSETTİĞİNİZ GİBİ yüzlerce insan Marankinin tavsiyelerine uyarak lavman yapıyorlar ve bağırsak çiçekleri dediğimiz faydalı bakteriler lvamanla veya bağırsakalrı yıkatma (hidrokolon terapi) ile yok oluyor.Yerine çok zararlı bakteri ve mantarlar yerleşiyor.Böylece vitamin üreten bakteriler azalıyor ve toksik madde üreten mantar ve zararlı bakteriler çoğalıyor.Maranki yazdığı kitapla zaten zehirli bitkileri zararsız bitki diyerek insanalrın zehirlenmesine sebep olnan çok cahil bir kişidir.Bizim dağdaki çobanlarımız dahi bu zattan bilgilidir.Ömer beyin kayın validesinnin yaşadığı problemleri yaşayan yüzlerce insan var beni hergün arayarak lavman nedeniyle çektikleri acıları anlatıyorlar

 4. #4
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Alıntı sebnem56 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Lenf bezelerindeki iltihap nedeniyle Almanyada doktora gittim.Ban KIRMIZI MANTAR ile tedavi edebileceğini söyledi.Kırmızı mantar kullandıkca boğazımda şişme başladı doktor önce şişer sonra geçer dedi, fakat 3 ay içinde boğazım boyunduruk takmış gibi şişti.Kızım internetten İbrahim Saraçoğlu'nu bulmuş yanına gitik.Bize dut kurusu verdi haşlayın yiyin dedi ve kiraz sapı ile bir kaç çeşit bitki karışımı verdi.İbrahim Saraçoğlu'nun ilaçlarını kullandıkca kötüleştim, fakat her aradığım da İbrahim Saraçoğlu iyileşiyorsunuz devam edin dedi.Sonunda kızım anne bu daha kötü ediyor bırak dedi.İnternetten Ahmet Maranki'yi bulduk, oda bize pancar, manyadnoz ve lahana sularını çıkarıp içmemizi söyledi ve içinde Aslan pencesi olan bir çay verdi.Bu ürünleride 3 ay kadar kullandım, bir faydası olmadı.Kızım durmadan internette araştırma yapıyordu Ömer Çoşkun'u buldu.Ondan 3 kavanoz macun aldık.Kullandık bir faydası olmadığı gibi bağırsaklarımda bozuldu.Sonuncu olarak Mersinde ki Herbalisti aradık parasını gönderdik bize karabaş otu klarışımlı bir çay harmanı ve 3 şişe portakal suyu kokulu esanslar gönderdi.Bu ürünleride 3 ay kadar kullandık faydasını görmedik.Sonunda İbrahim Gökçek'i bulduk ve yanına gittik.KIRMIZI MANTAR ile tedavi olunmaz, çünkü polisakkarid içerir, yani şeker bu nedenle zararlıdır, dut kurusu da çok şekerli buda zararlı, pancarın bir faydası yok, macular ise bal karışımlı, yani şeker olduğundan bunların hepsi fayda yerine zarar verir, çünkü hepsi bağırsak mantarlarını besler ve çoğalmasına sebep olur.Bağırsak Mantarları'da toksik madde üretirler ve hastalıklar da azar dedi.Çok mantıklı geldi bu düşünceleri ve ürünlerini aldık inşallah bu rahatsızlıklar dan kurtuluruz.


  Şebnem hanım Kırmızı MANTAR, Dut kurusu, macular vs bunlar hep şekerli besinler ve bağırsak mantarlarını tetikler ve hepsi yanlış yöntem, faydadan çok zarar verirler.Şebnem hanım yanıma geldiğinde boynunda boyunluk varmış gibi şişmişti ve sağ omzunu üst kısmından bir delik açılmış ve iltihap akıyordu.Almanyada bazı doktorlar lenfom, yani lenf kanseri derken bazıları lenf bezi şişmesi demişler ve kesin teşhis koyamamışlar.İnşallah biz tedavi ederiz bakalım mevlam neyler.Bundan bir ay öncede Ankara'dan beni arayan Sabri bey burunun dan ve ağzın dan kan geldiğini neden kanama olduğunu anlamadığını söyledi.Bende ne kullandığını sordu '' Kırmızı Mantar kullanıyorum'' dedi, kesinlikle kullanmaması gerektiğini söyledim.Çünkü Kırmızı Mantar (Shiitake) üzerine yazılıp çizilenler klinik arştırmaları ile etkisi ispatlanmamıştır.Tarafsız bir enstitü veya Üniversite Kliniği tarafından binlece hasta üzerinde denendikten sonra kullanılması gerekir.

  100 yıl önce bal, pekmez (keçiboynuzu pekmezi), macun, dut kurusu, pancar suyu gibi tatlı maddeler tedavide yardımcı ürün olarak kullanılabilirdi, fakat günümüzde bu ürünler asla tedavide kullanılmamalıdır.Çünkü antibiyotikler bağırsaklardaki faydalı bakterileriin azalıp zararlı baklteri ve mantarların çoğalmasına sebep olur.Her türlü tatlı ise mantarları besler, bu nedenle tatlıdan uzak durulmalıdır.Hem tatlı yerim içerim hemde tedavi olurum diyorsanız boşuna paranızı harçamayın.Neden hala bazı söze alim ülema ve bilgin (bitki bilimci) olduğunu söyleyenler insanları tatlı yiyecek ve içeceklerle tedavi etmeye çalışıyorlar basiretlerimi kapalı?Antibiyotik kullanan herkesin bağırsağına mantar yerleşir ve mantarı tatlılar azdırı (besler), o halde tatlıdan uzak duramak gerekir.

 5. #5
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Alıntı hülyaönen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  iyi çalışmalar ,ahmet maranki nin beden temizliğini programını 7 gün devam ettikten sonra en son gün yarım bardak zeytinyağı ve limon suyu içtim fakat lavman veya ingiliz tuzu çözeltisi kullanmadım o günden sonra sinirsel zayıflama ve gözümde sorunlar yaşadım sinirsel sıkıntım için ginseng önerdi bir aktar fakat sinirler üzerinde daha büyük baskı ve kalpte ağrı başladı şu anda alıç ve ginko biloba hapı kullanıyorum ancak kalpteki sorun devam ediyor beldeki sinirlerde de sıkıntı var yaşım 40 bana önerileriniz ne olabilir şimdiden teşekkür ederim.sağlıcakla kalın


  HÜLYA HANIM Türkiyede bitki bilimcisi olduğunu söyleyenler, malesef bu işi dağdaki çoban kadar dahi anlamayan kişilerdir.Ve bakın tavsiye etikleri şeyler hep bağırsak florasını bozucu mantar ve bakterileri azdırıcı zararlı şeylerdir.Ahmet Maranki pancar suyu, İbrahim Saraçoğlu, keçiboynuzu pekmezi, dut kurusu ve Ömer Çoşkun bal macunları ile insanları tedavi etiklerini söylüyorlar.Bunlar çok yanlış bu ürünlerle tedavi olunmaz, çünkü 70 yıldır insanlar antibiyotikler kullanıyorlar ve bu insanların bağırsak florası bozulmuş.Bağırsak florası bozulan insanlara tatlı verilmez verirseniz mantarı beslersiniz bu da insanların daha ağır hastalanmalarına sebep olur, çünkü mantarlar çoğlır, mantarlar çoğalırsa etan, metan, bütan ve amonyak gibi çok zehirli gazlar, metanol, etanol, bütanol gibi zehirli alkoller, histamin, aflotoksin ve penisilin gibi hormonsu, kanserojen, mutajenik (genetik yapıyı bozucu) ve teratojenik (doku ve organları özürlü olmasına sebep olur) toksik maddeler üretirler.Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaya çalışır, arıtmak için aşırı oranda vitamin harcar ve zamanla vitamin yetersizliği nedeniyle bağışıklık sistemi zayıflar.Arıtılamayan toksik maddeler organlara ve dokulara depolanırsa curuf oluşur ve curufun içine yerleşen mikroplar sürekli toksik madde üretirler.Tedavi olabilmek için bağırsaklarda bakteri ve mantarları yok etmek gerekir, bunun için Gökçek Tonik, curufu ertmek ve bağışıklık sistemiğni güçlendirmek gerekir bunun içinde Gökçek İksir gerekir.Artı mantar çayı tedavi sürecini hızlandırır.

 6. #6
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Alıntı hasanhoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ben Hasan hoca 2005 de emekli oldum ve 2006 da makat kanserine yakalandığımı öğrendim doktorlar makadım’dan 5-6 adet zeytin büyüklüğünde tümör olduğunu söylediler .Hastanede hocalar makadın alınıp yandan bir çıkış yapmak istediler, torba şeklinde bir şeyle yaşamak istemediğimden hastaneden kaçtım.Ben alternatif tıp ile tedavi olabilmek için araştırmalara başladım.Ömer Çoşkun İsmini duydum yanına gittim adam bana daha sonra içinde zerdeçal olduğunu öğrendiğim bir toz karışımı ve bal macunu ve keçiboynuzu pekmezi verdi bunları 3 ay kullandım bir faydasını görmedim.Ahmet Marankiyi buldum bana sumak çayı içememi söyledi içtim bir faydası olmadı sonra bana haplar verdi, hapları 3 ay kullandım saman gibi hapların hiçbir faydası olmadı onu arayıp küfür ve beddua ettim.Kütahyanın bakır kasabasında bir aktara gittim, ben tedavi ederim dedi, bana acı ot verdi.Acı otun bir faydası olmadı aylarca o berbat otu belki şifa olur diye içtim.Dr. Ziya Özeri buldum Marmaris’te bir yığın para verdim bana küçük şişeler içinde bir sıvı verdi ve bunu ağrıyan yerin yakınına enjekte edin dedi.Bu zakkumlu sıvıyı aylarca kendime vurdum.Ben askerlik yaparken sıhhıyelik yaptığımdan iğneleri kendi kendime vurdum gizlice bana gülmesinler diye.Zakkum sıvısınden 2-3 ml etki yapmıyordu etkili olsun ve bu derten kurtulayım diye her defasında artırarak iğne yaptım.8 ml ye ulaşınca beni sersemletmeye başladı.Zakkum’dan sonra kaşıntı başladı ve uyuyamaz oldum, uykularım bölündü sadece birazcık tavuk gibi yarı uyanık yarı uykulu bir uykum var ve buda çok kısa sürüyor.Zakkumla perişan oldum, bu kullandığım tedaviler içinde hiç faydası olmayan ama çok zararı olan bir yöntem oldu.Dr. Ziya Özeri buldum on beddua ettim Allah onu perişan etsin o beni perişan etti.ALP Baharat’a gittim bana içinde elma sirkesi olan şişe ve 2 paket bitki karışımı verdi.Ne oldu hiçbir faydası olmadı, fakat en azından bunun zararı olmadı faydası olmadıysada.Evet en son olarakta İbrahim gökçeki internetten takip ediyor ve ürününü kullananlarla görüşüyordum.Bu gün onun ürünlerini aldım ve kullanmaya başladım.Bakayım mevlam neyler neylerse güzel eyler, inş bu sefer iyileşirim.
  Hocam sabreerseniz tedavi ederiz inş

 7. #7
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Alıntı hamdi54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Hocam ben Hamdi böbreklerimde ki protein kaçağı nedeniyle Ömer Osman Korkmaz dan ürün istedim bana içinde bitkiler bulunana bir bal macunu verdi.Ben ona bende diyabet başlangıçı olduğunu ve asla tatlı yememe gerektiğini doktorum söyledi dememe rağmen bir şey olmaz dedi.Ben Ömer Osman beyin ürünlerini bir aydır kullanıyorum ve idrarım köpüklü çıkmaya başladı, yani daha da çok kötüleştim. Ömer Osman beyi aradım iyileşiyorsunuz diyor.Doktora gittim ne yaptında şekerin yükselmiş ve böbrekler den protein çıkışı artmış dedi.İbrahim bey bu adam bir dolandırıcımı yoksa anlamadığı konularda neden insanları yanlış yönlendiriyor ve insan sağlığı ile uğraşıyor.Sizce ne yapmalıyım?
  Hamdi bey bitki bilimcisi olan bir kişi ismi Ahmet veya Osman kim olursa olsun, şayet uzman olduğunu söyleyen kişi içerisinde şeker (Glukoz) içeren bal, bal macunları, pekmez, pancar suyu, dut pekmezi, keçiboynuzu pekmezi, shitaki mantarı vb. ürünleri veriyorsa çok yanlış yapıyor demektir, çünkü tatlı mantarı besler.Mantarlar etan, metan, bütan gibi zehirli gazlar, etilalkol, butilalkol, metilalkol gibi zehirli alkoller, penisilin ve histamin gibi, toksik maddeler üretirler.BU ZEHİRLİ MADDELERİ KARACİĞER ARITMAYA ÇALIŞIR ZAMANLA ARATAMAZ VE YAĞLANIR VE KANDA DOLAŞAN TOKSİK MADDELER DİĞER ORGANLARA DEPOLAR VE BÖYLECE BİR ÇOK ORGANDA HASTALIKLAR GÖRÜLMEYE BAŞLARİşte bu nedenle 1000 yıllık eski bilgileri yeni imiş gibi milletin önüne getiren temcit pilavcılarına ihtiyacımız var mı?Bence yok Sizce.Ben 3 ciltlik 1800 sayfa kitap yazdım ve bu kitabın diğer bütün Şifalı bitkiler kitabından çok farklı olarak 1000 den fazla klinik araştırmalar, 2250 bitkisel reçete, 1000 den fazla bitki resmi vs. içermesidir.[/COLOR][/SIZE]

 8. #8
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Sabah - Bitki vurgununda yüzde 450 kâr!
  Bitki vurgununda yüzde 450 kâr!
  ALİ KUŞ / GÜLCAN DEMİRCİ04.08.2010
  Bitkisel tedavide umut tacirliği yapan Ömer Coşkun'un "mide ağrısı" şikâyetimize çıkardığı fatura 580 TL. Sözde reçetemizdeki şifalı otların aktardaki maliyeti ise 130 TL...
  Sara hastası Halil Budak'ın şikâyeti üzerine hasta kılığında girdiğimiz bitkisel tedavi yapan Ömer Coşkun'un muayenehanesinde hastalar ayet, hadis ve menkıbelerle duygusal kıskaca alınıyor. Coşkun atıp tutarken hemen yanında oturan asistanları kıkır kıkır gülüşüyor. Ömer Coşkun anlattıkça coşuyor: "Tıbbi ilaçlar hiçbir işe yaramaz. Tıbbi ilaçlar sadece doktorlarla eczanelerin rant kapısıdır" Dertlerine çare arayan gariban vatandaş masal dinleyen bir çocuk gibi Coşkun'u hayranlıkla dinliyor.

  "ANNEMİ DE BÖYLE TEDAVİ ETTİM"
  Annesinin şeker hastalığını ve tansiyon sorununu bitkilerle tedavi ettiğini söyleyen Coşkun, 'Bitkiler benim hayatım' diyor. Tabii tüm bu dinlenen masalların bir bedeli var. Ceplerindeki tüm parayı son kuruşuna kadar mucize (!) ilaçlara yatıran hastalar sağlıklı günlerin hayaliyle mutlu-mesut evlerine dönüyor. Ömer Coşkun'un coşkun masallarını dinledikten sonra mide ağrısı şikayetimizle ilgili reçetemiz nihai haline ulaşıyor. Bir iki bitki de Coşkun eklendikten sonra reçete dosyamıza koyuyor. Oradaki bir kadın görevli dosyayı alıp kolumuzdan tuttuğu gibi bizi aynı kattaki sözde eczaneye götürüyor. Bankodaki görevli gayet ciddi bir havada hesabını yaptıktan sonra ödeyeceğimiz parayı reçetenin üzerine yazıyor: 585 TL. Diyoruz ki "Yahu bu çok oldu. Sen bize bunun olurunu söyle" Aynı ciddiyet içinde "Aşağısı olmaz!" diyor Öyleyse bankadan para çekip gelelim diye ayrılıyoruz. Görevli bizi uyarıyor: Gecikmeyin! Ömer Coşkun'un bize verdiği, 16 kalemden oluşan ve 585 lira tutan reçetesini aktarlara götürüyoruz. Reçetede yazan bitki ilaçlarını almak istediğimizi söylüyoruz. Eyüp'te faaliyet gösteren yılların aktarı Eyüp Camcı, 585 liralık reçeteyi bize sadece 130 liraya hazırlıyor.. Aktar Eyüp Camcı, kendilerini bitki doktoru ve uzman olarak tanıtan kişilerin reklam ve şov yaparak büyük rantlar elde ettiğini ve bu işin boyutunun ise ne kadar vahim olduğunu anlattı.

  YASADA AÇIK HÜKÜM YOK
  Yasaları incelediğimizde 29 Haziran 2009 tarih ve 2009 / 5153 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla yürürlüğe giren 'Tıpta ve Diş Hekimliği'nde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği'ne baktığımızda, Coşkun'un "fahiş reçetelerine" ilişkin bir yaptırım düzenleyen açık bir hüküm yok. Ancak "Tıpta ve Diş Hekimliği'nde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği"nin 5. Maddesinde "...uzmanlık belgesi almayanlar, hiçbir yerde ve şekilde uzmanlık unvan ve yetkisini kullanamazlar" deniliyor. Yani Histoloji ve Embriyoloji doktoru Ömer Coşkun'un kanser, romatizma ya da ülser gibi bir hastalıkla ilgili tedavi yapamayacağı, reçete yazamayacağı vurgulanıyor. İl Sağlık Müdürlüğü, 20 Mayıs'ta, Bahçelievler Kaymakamlığı'na, Coşkun'un işyerinin kapatılması ve adli inceleme yapılması için yazı gönderdi. Buna rağmen iki aydır Coşkun plazadaki faaliyetlerini sürdürüyor. Son olarak 2 Ağustos'ta aradığımızda gördük ki, Coşkun randevu vermeye devam ediyor. İddialarımızla ilgili soru sormak için aradığımız Coşkun telefonlarımıza cevap vermedi.

 9. #9
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Alıntı efsuslu83 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ben de 500 küsür TL mi kaptırdım. Haram olsun. Sizi daha önce tanısam bu meblaya annem babam hepimiz şifa bulmuştuk. Bu adamı televizyonlarına çıkaranlara, aracalık yapanlara hakkımı helal etmiyorum.
  Evet haklısınız ne diyelim, inş. Allah islah eder

 10. #10
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Alıntı aliK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  s.a. hocam
  eşim 3 senedir şiddetli kaşınma içerisinde gitmediğimiz hastane doktor kalmadı, artık son çare kortizon tedavisi diyorlar bende bu tedaviyi sıcak bakmıyorum bundan 10 sene önce aynı kaşıntıdan dolayı kortizon tedavisi görerek iyileşmiş ve bir daha kortizon alırsa vücudunda kalıcı hasarlar oluşabilir. bundan dolayı arayış içindeyken maranki detoksu tv kanalında karşıma çıktı.ikbal tesislerinde 1 haftalık detoks programına gönderdim, tedaviden geleli 3 gün oldu hiç bir azalma olmadı. yapılan tedavi beni tatmin etmedi ve 10'na yakın bitksel tablet yazdırmış 3 ay boyunca bu tabletleri kullancaksınız diye bende daha almadım. farklı altarnatif ve bitkileri araştırıken internetten sizin siteyle karşılaştım. bize ne önerirsiniz, yazdıklarınız aklıma yattı durumumuz; vucudunda tümünde kaşıntı ve kanama oluyor doktorların teşhisi nerodermatit psikolojik diyorlar.hangi ürünlerinizi ve nasıl bir tedavi yöntemi önerirsiniz.
  iyi çalışmalar.
  Maranki veya bir başkası farketmez, dünyada mantarların sebep oldu allerjik rahatsızlıklar, mide-bağırsak hastalıkları ve deri hastalıklarını tedavi edemezler, çünkü sebebinin mantar olabileceğini dahi bilmiyorlar.Ben nereden biliyorum çünkü ben 17 sene alerjik rahatsızlıklarla uğraştım ve tam 17 yıl sonra çözüm bulabildim.Var mı benim gibi 17 sene allerji ile uğraşan ve çözüm bulan başka biri ben göremedim.Artı bazı insanların derdi sadece ve sadece para kazanmak, hastaları müşteri olarak göremek çok yanlış ve ayıptır.Bu tür rahatsılzlıklardan dolayı acı çekmeyen insanlar insanların acılarını algılayamazlar ve kavrayamazlar.Gökçek Tonik, Gökçek İksir, Ozon Yağı, ALLERJİ çayı ve enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahillerinden hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansızdır ve ancak belirtilerinden ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hizlı çoğalırlar.Vücudumunuzun bozulan asit baz dengesini Himalaya tuzu ile yeniden düzenleeybiliriz.Örneğin normal tuz ödeme sebep olurken Himalaya tuzu ödemi önler. TECRÜBELER Sarımsak kokusundan rahatsız olanlar, iksiri aldıktan 5-10 dakika sonra bir miktar süt (en az yarım çay bardağı) içerse bu süt kokuyu emer ve yok eder.

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 25
  Son Mesaj: 09-01-2015, 12:11
 2. ÖMER ÇOŞKUN, Spastik Özürlü, Engelli
  By igokcek in forum TV-Programlarımız
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-04-2012, 21:30
 3. Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 01-03-2012, 10:12
 4. Problemli Herbalistler ve
  By hamdi54 in forum Genel Şikayetler
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 11-29-2011, 17:30
 5. Cevaplar: 27
  Son Mesaj: 06-12-2011, 09:41

Tags for this Thread

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri