Yakın gözlüklere veda
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Toplam 1 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 1 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The Göz Rahatsızlıkları page is where you will
 1. #1
  Üyelik tarihi
  Jul 2006
  Mesajlar
  2.730

  Standart Yakın gözlüklere veda

  Göz Sağlığınız ve Siz

  Doç. Dr. Bozkurt Şener

  Yakın gözlüklere veda etme zamanı

  40 yaşından sonra hemen herkeste görülen yakını görememe sorunu, artık bir buçuk dakikalık basit bir operasyonla çözülüyor.

  Bu operasyonun ilk hastaları da iş dünyasının tepe noktasındaki isimler oldu. Bu operasyonun ardından yakın gözlüklerini bir kenara atanların başında; Kerevitaş Yönetim Kurulu Başkanı Osman Merzeci yer alıyor.

  Ameliyathane ortamında gerçekleşen operasyon için öncelikle hastanın gözü damla ile uyuşturuluyor. Ardından gözün kornea tabakasına radyo dalgaları ile sekiz küçük vuruş uygulanıyor. Bu küçük dokunuşlar, göze zarar vermeden yaşa bağlı oluşan yakını görememe sorununu anında çözüyor.

  Halk arasında ?yakını görememe? olarak bilinen Hipermetrop nedir?

  Gözde, uzaktaki cisimlerden gelen paralel ışınların retinanın arkasında odaklaşması sonucu gelişiyor. Hipermetropide gözün arkası uzunluğu normalden daha kısa ya da odaklanma gücü normalden daha azdır. Bu nedenle özellikle yakındaki cisimlerden gelen ışınları hipermetrop göz retinaya kadar toplayıp, odaklamayı başaramıyor. Odak noktası retinanın arkasına düştüğü için de, yakın cisimlerin bulanık bir görüntüsü oluşuyor. Hipermetrop, göz uyumu yaparak, yani göz merceğini tutan göz kaslarını kasarak göz merceğini bombeleştiriyor ve bu sayede gözün kırıcılığını artırarak net görmeyi başarabiliyor. Genç yaşlarda, eğer hipermetropi çok yüksek değilse, bu uyum mekanizmasıyla hem uzak hem de yakın için net görme sağlanabiliyor.

  Hipermetropi neden oluşuyor?

  Yaş ilerledikçe uyum yeteneği azaldığı için yakını ve uzağı görme sorunu baş gösteriyor. Fakat gözde zorlanma olduğundan dolayı bunun sonucunda gözün sulanması ve ağrıması gibi bir takım komplikasyonlar da ortaya çıkıyor. Ağır ve çok ağır hipermetrop ise her yaşta, hem uzağı hem de yakını az görüyorlar. Hipermetroplarda kusur genellikle iki gözde birden oluşuyor. Ancak, bazı durumlarda sorun sadece tek gözde de gelişebiliyor. İşte, bu durumun özellikle çocukluk çağında hemen tespit edilmesi gerekiyor. Aksi takdirde beyin hipermetrop olan gözün bulanık görüntüsün kabul etmeyip, sağlam gözün görüntüsüyle görmeye başlıyor.

  Göze hafif dokunuş ile yakını göreme sorunu nasıl tedavi ediliyor?

  40 yaşından sonra ortaya çıkan ve herkeste görülen yaşa bağlı yakını görememe sorunu; radyo dalgalarıyla yapılan basit bir operasyonla çözülüyor. 'Hafif dokunuş' adlı teknik, öncelikle iş dünyasının ilgisini çekti. 'Göz cerrahisinde bir devrim' olarak adlandırılan bu yöntem, ilk kez Amerika'da uygulandı. FDA onayı almasının ardından 6 ayda tüm dünyada yayılan yöntemi Türkiye?de uygulanmaya başladık. 40 yaşından sonra saçların beyazlaması ve yüzün kırışması gibi hemen hemen herkesin sorunu haline gelen yakını görememe problemi, gözlük numaralarını birkaç yıl içinde 3 dereceye kadar çıkarabiliyor. Çalışmak, gazete okumak hatta cep telefonu kullanmak için bile mutlaka yakın gözlüğüne ihtiyaç duyanlara özel olarak geliştirilen yeni yöntem 'anti aging ameliyatlarından' biri olarak da kabul ediliyor.

  Göze Hafif Dokunuş operasyonu nasıl yapılıyor?

  Ameliyathane ortamında gerçekleşen operasyon için öncelikle hastanın gözü damla ile uyuşturuluyor. Ardından gözün kornea tabakasına radyo dalgaları ile sekiz küçük delik açılıyor. Bu küçük dokunuşlar, göze zarar vermeden yaşa bağlı oluşan yakını görememe sorununu anında çözüyor.

  Bu operasyon ne kadar sürüyor?

  Bir buçuk dakika sürüyor. Operasyonun ardından masadan kalkan hastaların ilaç kutularının içinde bulunan prospektüsleri bile rahatlıkla okuyabiliyorlar. Hatta ameliyatın ardından hastalar günlük işlerine devam edebiliyorlar.

  Bu operasyonu her doktor yapabilir mi?

  Lazer ameliyatlarının aksine bu yöntem, biraz daha doktora dayalı bir uygulama. Yani bu iş tamamen doktorun el hünerine bağlı. Gözün korneasına yapılan nokta atışlarının doksan derece açıyla gerçekleştirilmesi lazım. Küçük bir sapma 3 derece astigmat yaratabiliyor ancak doğru ameliyat tekniği sonunda sonuç inanılmaz oluyor.

  Göze yakın dokunuşu riskleri neler?

  Operasyon göze hiçbir zarar vermiyor ve hemen hemen hiçbir risk taşımıyor.
  Operasyonun ardından en fazla 3 ay çok küçük oranda miyop olunabiliyor. Ama bu durum kısa sürede geçiyor. Bazen bir ay kadar astigmat meydana gelebiliyor. Ancak bu durum da geçicidir. Eğer geçmezse bir tek dokunuş bu hatayı düzeltmek için yeterli oluyor.

  Hafif Dokunuş adı verilen yeni teknikten önce bu sorun nasıl gideriliyordu?

  Daha önce yaşa bağlı yakını görememe sorununu çözmek için gözün içine mercek yerleştirilmesi gerekiyor ve bu ameliyatlar genellikle tercih edilmiyordu. Son derece zorlu operasyonların başında gelen bu ameliyat, ancak bir buçuk dereceye kadar olan göz kusurlarını düzeltebiliyordu. 'Hafif dokunuş' adı verilen yeni teknik sayesinde bu zorlu ameliyat, son derece basit bir operasyona dönüşürken kaç derece olursa olsun yakın göz kusuru sıfırlanabiliyor.

  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Gökçek İksir'i ile tedavi olmak mümkündür. Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır.Gökçek İksiri vücudu cüruflardan arıtır, iltihaplı hastalıkları iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Gökçek Tonik mide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları ve her türlü alerjiye karşı etkilidir.

  Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.Gökçek Diyet

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri