Cinsellik önemli mi? Kadın ve erkeklerde cinsellik
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Toplam 1 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 1 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The Cinsellik page is where you will
 1. #1
  Üyelik tarihi
  Jul 2006
  Mesajlar
  2.730

  Standart Cinsellik önemli mi? Kadın ve erkeklerde cinsellik  Jinekolog Op. Dr. Mebrure Altuğ

  Cinsellik önemli mi?

  Cinsel hayat niçin önemlidir? Neden cinsel problemler insan hayatını bu denli etkiler? Güncel problemler nelerdir? En çok şikayet edilen cinsel sorunlar nelerdir?

  Bunlara kısaca teker teker cevap vermeye çalışalım...

  Hayatın başlangıcı cinsellikle olur. Cinselliğin boyutu çok yönlüdür.
  1. Haz verir.
  2. Hormonsal aksın dönmesini sağlar, mutluluk hormonlarını arttırır.
  3. Genel iyilik hali sağlar, vücudun diğer fonksiyonlarının düzenli çalışmasına yardımcı olur.

  4. Psisik problemlerin düzenlenmesine yardımcı olur.

  5. En önemlisi yeni bir canlının meydana gelmesini sağlar.

  Hayatın ahenkli bir düzen içinde olması için aksamaların minimal düzeyde olması gerekir. Bir insanın hayatında kalp fonksiyonları, sindirim fonksiyonları ne kadar önemliyse ürogenital sistem fonksiyonları da o derece önemlidir. Yeni bir insanın hayatında herşey var fakat cinsellik yoksa bunun da belirtileri veya sonuçları bir şekilde ahengi bozmaya yetecek kadar önem taşır.

  Cinsellikle var fakat cinsel fonksiyonlarda aksama varsa bunun da sonuçları insan sağlığına olumsuz yansımalar yapar.

  Cinsel fonksiyonlardaki aksamalar şu şekilde görülebilir. Erken boşalma, vaginismus, sertleşme kusurları, frigidite, libido kaybı, disparoni...


  Erken boşalma sorunu evli çiftler arasında zannedildiğinden fazladır. Çünkü bu tür sorunlar sır olarak saklandığı için gerçek sayısı hiçbir zaman bilinemez. Erken boşalma, beraberinde kadında orgazm olamama sorurunu getirir. böylece eşler arasında şiddetli geçimsizliğe neden olur.

  Vaginismus da söylenmeyen, gizlenen sorunlardan biridir. Hep çözülecek diye beklenir, evlilikte seneler geçer, sorun hiçbir şekilde yardımsız çözülemez. Bunun için jinekolog ve psikolog işbirliği içinde olmalı ve sorunu birlikte çözmeye çalışmaladırlar.

  Sertleşme kusurları genç veya yaşlı her yaş grubunda görülebilen ciddi bir problemdir. Sertleşme kusuru organik bir sebebe bağlı olabildiği gibi psikolojik sebeplerle de olabilir. Geçici olabildiği gibi kalıcı da olabilir.

  Şeker hastalığı, damar sertliği, sistemik hastalıklar, hipertansiyon, kalp hastalığı, böbrek hastalıkları gibi organik sebepler sertleşme kusuruna yol açan başlıca hastalıklardır. Sürekli kullanılan bazı ilaçlar da bu problemlere yol açabilir.

  Frigidite kadınlardaki cinsel isteksizlik olun bir çeşit sertleşme sorudur. çünkü isteksizlik olduğu için zaten uyarılara cevap verememekte ve cinsel birleşmeye hazırlanma dönemi normal olamamaktadır.

  Libido kaybı geçiçi ve kalıcı olabilir. Başangıçtan itibaren hiç libida olmaması frigidite olarak adlandırılır. Sonradan olan libido kayıpları psikolojik, organik veya kullanılan bazı ilaçlara bağlı olabilir.

  Cinsellikte psikolojik durumun rölü çok önemlidir. Aynı şekilde cinselliğin de psikolojik durum üzerinde pozitif etkisi vardır.
  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Gökçek İksir'i ile tedavi olmak mümkündür. Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır.Gökçek İksiri vücudu cüruflardan arıtır, iltihaplı hastalıkları iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Gökçek Tonik mide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları ve her türlü alerjiye karşı etkilidir.

  Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.Gökçek Diyet

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 68
  Son Mesaj: 10-20-2016, 14:11
 2. Cevaplar: 44
  Son Mesaj: 06-13-2014, 13:24
 3. Koç Burcu ve Cinsellik
  By serife in forum Cinsellik
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-16-2012, 12:53
 4. Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 12-04-2011, 09:48
 5. Kadında cinsellik araştırması
  By igokcek in forum Kadın Hastalıkları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-03-2007, 01:12

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri