İnsanların yaşamında cinsellik oldukça önemli bir yer kaplamaktadır. Modern yaşamın en büyük handikapları olan düzensiz beslenme ve stresli yaşam, çiftlerin cinsel isteğini ve cinsel motivasyonlarını da azaltmaktadır. Bu alanda eczacılık sektörü hiç boş durmuyor. Cinsel gücü artıran ilaçlar her yıl yenileri eklenmek suretiyle eczane raflarında yerlerini alıyorlar. Ancak cinsel gücü artıran bitkiler de doğanın bizlere armağanı olan şifalı bitkiler yoluyla cinsel gücü arttırıcı etki yapıyor. Bir çok insan aşağıda listelediğimiz cinsel gücü artıran yiyecekler, meyveler, sebzeler ve elbette şifalı bitkiler yoluyla cinsel performans düşüklüğü sorunlarına bitkisel çözüm yolları arıyorlar. Bu konuda meraklı okurlarımızı bilgilendirmek amacıyla sizlere cinsel gücü artırıcı bitkisel çözümler nelerdir listeliyoruz. Cinsel sorunlarınız ile ilgili merak ettikleriniz ve çözüm yolları için saglikvesifa.com ailesine kullanıcı okur yorumları kanalıyla yazımızın altındaki yorum yap kısmından yazabilirsiniz.
Cinsel Gücü Artıran Bitkiler bu bitkiler, stres nedeniyle cinsel isteksizlik yaşayanların imdadına yetişiyor…

Uzmanlar, cinsel sorunların ortaya çıkmasında, psikolojik faktörlerin önemli ölçüde rol oynadığını söylüyor. Şifalı bitkiler, stres nedeniyle cinsel isteksizlik yaşayanların imdadına yetişiyor ve cinsel gücü artırıcı fayda sağlıyor.

Ginseng Faydaları: Binlerce yıllardır Çin’de ilaç yapımında kullanılan ginseng; cinsel gücü yöneten cinsel hormonları uyarır, erken yaşlanma sürecini yavaşlatır ve cinsel iktidarı güçlendirir.

Bitki Çayları Faydaları: Vücuttaki sıvıların akışını hızlandıran yeşil çay, mate çayı, zencefil çayı, funda yaprağı çayı, melisa yaprağı çay karışımı bitki çayları içilince, kan dolaşımı hızlanır, cinsel istekte cinsel güçte ve performansta artış olur. Enerji seviyesini de yükselten bitki çayları seks yaşamını canlandırır.

Rezene Faydaları: Bilinen en eski afrodizyaklardan olan rezeneden her gün bir parça alınması cinsel gücü artırır. Rezenenin tohumundan çay da yapılarak içilebilir.

Lavanta Faydaları: Salata ve yemek soslarına konan birkaç damla lavanta, cinsel gücü artırıcı bitki etkisi yapar.

Karanfil Tanesi Faydaları: Doğal afrodizyakların en güçlülerinden biri olan karanfil tanesi, cinsel yorgunluğa da iyi gelir. Cinsel halsizlik ve isteksizlik için karanfil çiğnemenizi öneriyoruz.

Haşhaş Tohumu Faydaları: Cinsel gücü ve performansı artırır.

Polen Faydaları: Son yıllarda afrodizyak olarak kullanılan polenin yapısında, belli ölçüde testosteron ve diğer cinsiyet hormonları bulunuyor. Ayrıca içerisinde birçok vitamin, mineral ve amino asit bulunur. Polen cinsel gücü ve sperm sayısını artırıyor. Sperm eksikliği nedeniyle bebek sahibi olamayan erkeklerin sperm artırıcı doğal kür olarak polen kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

Zencefil Faydaları: Yüzyıllardır duyguları harekete geçirmek için hazırlanan içkilerin karışımında kullanılan zencefil, insanı daha ateşli yapar. (Kanı sulandıran ilaç kullananların dikkatli olmaları gerekiyor. Ayrıca, fazla tüketildiğinde de bağırsakları rahatsız eder.) Yemeklerde bahart olarak kullanılabilir. Balla karıştırılıp yenebilir. Bir hafta veya 10 gün kadar kullanılmalıdır.

Tarçın Faydaları: İştah açıcıdır. Sinirsel rahatlık veren bir kokusu vardır. Gaz söktürücü ve antiseptik özellikleri vardır. Afrodizyak olarak da kullanılabilir. Kışın içilen bitki çaylarına konulabilir. Böylelikle tarçın cinsel gücü artırır. Tarçın yağı hoş kokusundan dolayı masaj yağı olarak da kullanılabilir.

Hardal Faydaları: Cinsel bezlerin işleyişini hızlandırır.

Yasemin Faydaları: Likörleri kokulandıran, harika kokulu yasemin çiçeği, etkili bir uyarıcıdır.

Süsen Faydaları: Süsen kökü tozu, her iki cins için de güçlü bir afrodizyaktır.

Meyan Kökü Faydaları: Meyan kökünden elde edilen toz, maden suyu ile karıştırılınca kadınlar için çok etkili bir afrodizyak haline gelir.

Vanilya Faydaları: Merkezi sinir sistemine etki ederek kokusuyla uyarıcı etki yaratır.

Roka Faydaları: Bolca demir ve C vitamini içeren roka, alyuvarlar için iyidir. Ayrıca, cinsel gücü de artırır.

Maydanoz Faydaları: Yemeklere lezzet katan maydanoz, cinsel yaşama da lezzet katar.

Kekik Faydaları: Güçlü etkileri olan kekik, özellikle erkeklerde cinsel gücü artırıcı ve ereksiyonu uyarıcıdır.

Arı Sütü Faydaları: Cinsel bezleri geliştiren arı sütünün faydaları, cinsel gücü artırıcı etkisi kısa zamanda hissedilir.