Gökçek Epimediumlu Macun, Gökçek Azgın Teke Macunu, Keşiş Kulahı
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The EPİMEDİUMLU Macunu page is where you will
 1. #1
  Üyelik tarihi
  Jul 2006
  Mesajlar
  2.730

  Standart Gökçek Epimediumlu Macun, Gökçek Azgın Teke Macunu, Keşiş Kulahı

  a-) Azgın Teke otu, Epimedium brevicornum

  Bitkinin Bilinen Diğer Adları: Azgın teke otu, Epimedium brevicornum, Barrenwort, yin yang huo
  Botanik adları: Epimedium brevicornum Maxim.; Epimedium sagittatum (Siebold. et Zucc.) Epimedium Maxim., Epimedium wushanense koreanum Nakai., TSYing Epimedium pubescens Maxim., Epimedium sinense.

  Epimedium: Uzakdoğu kökenli çok yıllık bir bitkidir. Flavonlar, glikozitler, icariin ve noricariin içerir. Etkili bölümü %3 icariin içeren kurutulmuş yapraklarıdır. Uzakdoğu’ da yıllardan beri çeşitli amaçlarla kullanılmasına rağmen, birincil kullanım şekli erkekler için afrodizyak olarak kullanımıdır. Özellikle ereksiyon problemlerinin çözümü olarak asırlardır kullanılmış bir bitkidir.

  Diğer geleneksel kullanım amaçları ise; kemik ve eklemleri güçlendirmede destek, sakinlik vermek, kalbin rahatlatmasına ve bağışıklık (savunma) sistemini güçlendirmeye yardımcı olmaktadır. ( 1,2,4,5 )

  Epimedium; çok yıllık Çiçekli bitkidir, Çinin güneyinde bol miktarda yetişir, azgın teke otu olarak bilinen Epimediumun diğer adları kısır otu, papaz şapkası ve peri kanatıdır. Birleşiminde Flavonlar, glikozitler, icariin ve noricariin içerir. İçerisindeki aktif madde icariin, kurutulmuş yapraklarında 3 olarak bulunur. Ekstraktlarıda İcariin oranı 60 kadar çıkabilir. Uzakdoğu’ da yıllardan beri çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır ve 60’a yakın türü mevcuttur.
  Epimedium flavonlar, glikozitler, icariin ve noricariin içerir. Etkili bölümü %3 icariin içeren kurutulmuş yapraklarıdır. Çok güçlü bir cinsel uyarıcı (afrodizyak) dır. Özellikle Çin, Kore ve Japonya'da bu bitki ve etkileri ile ilgili geniş kapsamlı olarak yapılan hem laboratuvar, hem de klinik çalışmalarda kesin ve açık biçimde insanlarda cinsel aktiviteyi ve performansı artırdığı gözlenmiştir. Epimedium bitkisi aynı zamanda, tüm beden boyunca duyusal sinirleri, özellikle genital bölgeyi uyararak sperm üretimini artırdığı düşünülmektedir. Epimedium tansiyonu normal seviyede seyreden insanların tansiyonunu düşürmeksizin, yüksek tansiyonu düşürmekte etkili olabilmektedir. Kalp damar sistemi üzerinde de oldukça etkili olan epimedium bitkisi koroner kalp damarlarını genişletmekte ve koroner vasküler direnci azaltarak koroner kan akışını artırmakta yararlı olabilmektedir. Epimedium bitkisi sadece cinsel fonksiyonları düzenleyici olarak değil, aynı zamanda cinsel istek, dikkat, düşünce konsantrasyonu ve zihnin odaklanma kapasitesini artırmak için de katkıda bulunabilmektedir.

  Azgın teke otu libido, erektil fonksiyon desteklediği China.Many kültürler raporunda cinsiyete artırıcı olarak kullanılan 2000 yıl vardır ve menopoz rahatsızlığı gidermek için yardımcı olur. Bir madde, maca, menopoz geçiren kadınlar için ve erkekler ve kadınlar düşük libido için sertleşme sorunları, destek olduğu bildirilmektedir. Azgın Teke otu (Epimedium) yüksek ova ve dağ yamaçlarında bol Epimedium birkaç türü yetişir. Azgın Teke Otu genital bölgedeki kan akımını artar, çünkü bir bitkisel afrodizyak olarak kullanılmaktadır. Maddede kaynaklanan Çin Yin-Yang Huo, Azgın Teke Otu olarak da genital bölgeye kan ulaşmını kan artırır.. Azgın Teke Otu ve Asya ve Akdeniz havzasında bir süs bitkisi olarak yetiştirilir ve bunlardan Epimedium sagittatum, Epimedium brevicornum, Epimedium wushanense, Epimedium koreanum ve Epimedium pubescens türleri tıbbi amaçlar için kullanılır.Azgın Teke Otu ve yaprakları, polisakkaritler, lignan, sesquiterpenler, fenolik ve penethylol glikozitler, ionones, steroller ve bir alkaloid denilen magnaflorine flavonoidler çeşitli içerir.Azgın Teke Otu tedavi edici etkileri, öksürük giderici ve tansiyon düşürücü, kas spazmı azalan, tendonları ve kemikleri güçlendirir ve erkek infertilitesi tersine, böbrek fonksiyon canlandırıcı içerir. Ot aynı zamanda karaciğer ve böbrekleri güçlendirir, karaciğere iyi geldiği ve kronik böbrek yetmezliğinde dahi Çinde yapılan klinik bir araştırmada tesbit edilmiştir.

  Farmakoloji: Bilim adamları erektil disfonksiyon üzerinde icariin (ICA) terapötik etkimekanizması (ED) cGMP-spesifik PDE5 inhibisyonu, Liao HJ bir faktör ed.theçalışmalar immün arttırıcı etkisi sarf Çin tıbbı Epimedium göstermek olduğunu göstermektedir Kronik böbrek yetmezliği hayvan modeli. Bunun daha fazla araştırmada Epimedium kronik böbrek hemodialysis.a klinik geçiren hastalarda cinselbozukluk ve immunolojik yetersizliği üzerinde terapötik etkiye sahip öneriyor.Epimedium bileşik iskemik kalp-beyin damar hastalıkları böbrek yetmezliği sendromuolan hastalarda terapötik etkili bir tedavi olduğunu gösterir . Araştırmacılar osteoklastlar izole ve Epimedium farklı konsantrasyonları ile tedavi. Çalışma Epimedium, osteoklast apoptoz tetikleyebilir kemik yıkımı engellemek ve kemik yoğunluğunu artırır.. Araştırmanın genel ica olarak kardiyovasküler sistem, dolaşım sistemi, bağışıklık sistemi, üreme organları ve kemik iliği sistem üzerindeki etkileri tesbitedilmiştir.. Çin'de, böbrek hastalığı ve kemik iliği üzerine klinik tedavileri için ana madde olarak kullanılan ica ile pek çok ilaç yapımında kullanılır.  Özellikle Çin, Kore ve Japonya’ da bu bitki ile ilgili geniş kapsamlı olarak yapılan hem laboratuar hem de klinik çalışmalarda; kesin ve açık bir şekilde hayvanlar ve insanlarda cinsel aktivitenin artmasına yardımcı olduğu gözlenmiştir. (2,5)

  Bu bitki aynı zamanda, tüm beden boyunca duyusal sinirleri, özellikle genital bölgenin (Cinsel organların bulunduğu bölge) uyarılmasına ve sperm üretiminin artmasına yardımcı olmaktadır. (5)

  Epimedium; tansiyonu normal olan insanların tansiyonunu (kan basıncı) düşürmeksizin hipertansiyonu (Yüksek tansiyon) düşürmeye yardımcı olmaktadır. (2,3)

  Azgın Teke ot Alacaklar
  Azgın Teke Otu yorgunluk tedavisinde ve cinsel dürtüleri güçlendirmek için Epimedium geleneksel olarak kullanımıaktadır.Bu nedenle Batılıların beslenme talepler çoğunlukla cinsel dürtü etrafında merkezi takviyeleri oluşturmaktadır.?? artırır libido (cinsel istek) enerji seviyenizi yükseltir ve ağır egzersizden (sportif faliyetler) sonra bünyenin kısa sürede toparlanmasını sağlar.

  Azgın Teke ot Teorisi
  Azgın Teke Otu bir şifalı biki olarak Epimedium libido (cinsel güç) artırıcı ve iktidarsızlıksızlığı önlemede tedavi edici olarak kullanılır. Azgın Teke Otu üreme sistemi için bir tonik olarak kullanılmış olan en azından MÖ 400 yılına kadar uzanır gençleştirici bir tonik olarak yorgunluğu gidermek için kullanılmıştır. Epimedium kortizol düzeylerinin modülasyonu (birincil stres hormonu) ile çalıştırmak için düşünülmektedir. Azgın Teke Otu cinsel ilişkiden sonra ortaya çıkan yorğunluk, halsizlik, dermansızlık ve enerji seviyesinin düşmesini önler.Azgın Teke Otu bu yüzden metabolizmayı normale dönüştürücü özeliklere sahiptir ve enerji kazandırıcı ve cinsel güçü artırıcıdır.

  Bilimsel Destek
  Hayvanlar üzerinde yapılan klinik araştırmalarda ancak, epinefrin, norepinefrin, serotonin ve onlar (bir enerji teşvik etkisi) düşük dopamin düzeylerini artırarak gibi ginseng etki yapar.Azgın Teke otu bir adaptogen gibi biraz işlevi olabileceğini göstermiştir.Azgın Teke otu anti-stres etkiye sahip olup olduğundan, kortizol seviyelerini azaltır ve kişiye rahatlatıcı ve teskin edicidir.Azgın Teke otu tiroid hormonu ve testosteron hormonunu düşük düzeyden normal değere yükseltiği tesbitedilmiştir.Azgın Teke otunun ekstraktı libidonun kalitesini artırdığı ve düzenlediği tesbitedilmiştir.Hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalarda azgın teke otu ekstraktının kemikerimesini azaltıcı, kas yoğunluğunu güçlendirici ve vücut yağını azaltıcı olduğu ispatlanmıştır.Kortisol değerlerinin normale dönmesi ile kalp atışlarıda normale döner.Çinde hayvanalr ve insanlar üzerinde yapılan araştırmalarda azgın teke otu ekstratının bağışıklık sistemini baskı altına aldığı ve kemik dokusunu güçlendirdiği gözlemlenmiştir.Azgın teke otu ekstraktı insanlarda kandaki kortisolu düşürdüğü bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve hayvanlarda kemik erimesini yavaşlatığı ve kemik dokusunu güçlendirdiği tesbit edilmiştir.

  Güvenlik
  En az 15 onbeş aktif bileşikler Epimedium özler, (luteolin, icariin, quercetin ve çeşitli epimedins) tanımlanmış olmasına rağmen, birçok ek şirketler şu anda alkol icariin yüksek düzeyde sadece standart özler kullanımı dikkat çekicidir.Epimedium geleneksel kullanımı, ancak, daha çok ticari ürünlerinde kullanılan yüksek icariin alkol ekstreleri ile karşılaştırıldığında aktif bileşenlerin çok farklı bir profil ortaya çıkacak bir sıcak su kaynatma (çay), gibi. en az bir test tip çalışmada çeşitli toksik bileşikleri ile birlikte karaciğer hücrelerini tahribattan koruduğu gözlenmiştir, çünkü icariin toksik maddeleri kendine bağlar ve atılmasını sağlar.DKemeler üzerinde yapılan bir araştırmada yüksek doz icariin’in böbrek ve karaciğer zehirlenmesineseebp olduğu idea edimektedir.Önerilen doz (günde 250 ile 1000 mg) de Epimedium geleneksel olarak su destilasyonu hazırlanan ekstraktın hiçbir yan etkileri rapor edilmemiştir.

  Dozaj
  Azgın Teke otu ekstraktı, faakt su destilasyonu ile eldeedilen akstraktın anti-stres ve kortizol-kontrol etkisi olduğu tesbit edilmiştir.Azgın otunun çayı ve su destilasyunun çok faydalı olduğu ve güvenilir oldu tesbit edilmiştir.Günümüzde ise genelikle alkol ile destilasyonu yapılmaktadır ve alkolle yapılan ekstrakt su ile elde edilen ekstraktan kalite bakımından daha düşüktür.Bu nedenle mutlaka su destilasyonu ile eldeedilen ekstrat veya sadece çayı kullanılmalıdır.Azgın teke ot ekstraktından günde 2-3 defa 250-1000 mg alınabilir, yani günde 1-4 defa bir tatlı kaşığı demektir.


  Bilinen hiç bir yan etkisi yoktur. Hamile veya emziren bayanlarınve 12 yaş altında ki çocukların kullanmaları önerilmez.

  Referanslar;
  1- Cai D, Shen S, Chen X. Clinical and experimental research of Epimedium brevicornum in relieving neuroendocrino-immunological effect inhibited by exogenous glucocorticoid. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi. 1998 Jan;18(1):4-7.

  2- Chen MD, Kuang AK, Chen JL. Influence of yang-restoring herb medicines upon metabolism of thyroid hormone in normal rats and a drug administration schedule. Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi. 1989 Feb;9(2):93-5, 70.

  3- Gau S, Fu D, Zhang H. Advances in the study on the treatment of osteoporosis with Epimedium brevicornum and its compound prescription. Zhongguo Zhong Yao Za Zhi. 1999 Apr;24(4):249-51.

  4- Gu Y, Meng G. Preparation conditions for decoction of Epimedium grandiflorum Morr. Zhongguo Zhong Yao Za Zhi. 1990 Jul;15(7):412-3, 446.

  5- Kuang AK, Chen JL, Chen MD. Effects of yang-restoring herb medicines on the levels of plasma corticosterone, testosterone and triiodothyronine. Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi. 1989 Dec;9(12):737-8, 710. 6. Lee MK, Choi YJ, Sung SH, Shin DI, Kim JW, Kim YC. Antihepatotoxic activity of icariin, a major constituent of Epimedium koreanum. Planta Med. 1995 Dec;61(6):523-6.

  b-) Ginseng
  botanik ismi olan "Panax", Yunanca "tam iyileşme" anlamına gelen "panacea" kelimesinden türetilmiştir. Dünyanın diğer ülkelerinde yetiştirilen ginseng türlerinin, ideal iklim ve toprak özelliklerine sahip olan Kore Ginsengi kadar nitelikli olmadığı saptanmıştır. Büyük kazık köklü çok yıllık otsu bir bitkidir. 6-8 yaşındaki bitkilerin köklerinin çapı 10 santimetreyi bulmakta olup kırmızı renklidir. Çin, Japonya, Kore gibi Uzakdoğu ülkelerinde yabani olarak bulunmasının yanısıra, kültürü (yetiştirilmesi) de yapılmaktadır. Bitki ginsenosit adı verilen triterpenik saponositler, panaxosidesitler, panaxatnol, D grubu vitaminleri taşımaktadır.

  c-) Mabet ağacı (Ginkgo biloba);
  günümüzde varlığını sürdüren hiçbir yakın türü veya benzeri bulunmayan, tamamıyla kendine özgü bir ağaçtır. Bilinen yaşayan fosil türlerinin en iyi örneklerinden biridir. Ginkgolar 20-35 metre aradın da yüksekliğe varan (Çin deki bazı ginkgoların boyu 50 metreyi aşabilmektedir) orta ile geniş arası boyutlarda yaprak döken ağaçlardır. Genel olarak bitki hastalıklarına karşı olağanüstü dirençli olmaları, gövdelerinin bitki haşaratına çok iyi karşı koyabilmesi, yüzeyde ilave kökler ve tomurcuklar oluşturabilmeleri ginkgoların çok uzun ömürlü olmalarına imkan vermekte, bazı ağaçların yaşı 2500 yıla varabilmektedir. Ginkgo biloba içeriğinden 40a yakın aktif madde izole edilmiştir. Bunlardan en önemlileri flavonoidler ve terpenoidlerdir. Flavonoidler, antioksidan etki göstermektedir

  c-) Demirdikeni (Tribulus terrestris);
  tek yıllık, çiçekli bir bitkidir. Dünyanın birçok yerinde doğal olarak yetişir. Genellikle bahçelerde yabani ot olarak bilinmektedir. Hindistan ve Afrikada bol miktarda yetişmektedir. Toprak üzerine yatık olarak bulunur. Kökleri alkaloid, resin, azot ve sabit yağlar; meyveleri 5 yağ, peroxidase, diastase, az miktarda glikosid resin, proteinler ve inorganik maddeler içerir. Protein yüzdesi yaklaşık 10-11 civarında olup; altısı temel olmak üzere on dört amino asit içerir. Sap ve gövdesi nişasta, fructose ve sucrose açısından zengindir. İçerdiği carboline saponinler (harmine, harmaline, harman, tetrahydroharmine), steroidal saponinler (çoğunlukla furostanol) bitkiden değişik yöntemlerle ayrıştırılabilmekte ve bitki ekstrelerinde oranları standart hale getirilebilmektedir.

  d-) Zencefil,
  Zencefilgiller familyasının örnek bitkisidir. Anayurdunun Güneydoğu Asya olduğu sanılmakta, günümüzde Hindistan ve Malezya ile diğer bazı tropikal bölgelerde yetiştirilmektedir. Ülkemizin iklimi uygun olmadığından Türkiyede zencefil yetişmez. Yararları Çin ve Hindistanda çok eski çağlardan beri bilinen bitki, Avrupaya tüccarlar tarafından getirilip tanıtılmıştır. Zencefil zingiberon, zingiberol, fellandron, borneol, sineol sitrali içeren uçucu yağ ile nişasta, yapışkan bitki sıvısı ve reçine yönünden zengindir. Taze kökleri sökülüp dilimlenerek bazı Uzakdoğu yemeklerine katılır. Kurutulup öğütülerek toz haline getirilmiş kökleri ekmek, tatlı ve pasta yapımında kullanılır. Ayrıca zencefil tozu, baharat olarak tüketilir.Zencefilin B6 vitamini, C vitamini, kalsiyum, demir, magnezyum, fosfor, potasyum, manganez ve lif açısından yüksek besin değerlerine sahiptir.

  e-) Kişniş,
  Maydanozgiller familyasındandır. Anayurdu Akdeniz havzası olup günümüzde birçok yerde ve ülkemizde yabani bitki ya da kültür bitkisi olarak yetişmektedir. 60 cmye kadar boylanabilen bir yıllık otsu bitkidir. Kişnişin tohumunu taşıyan meyvesinde nişasta, tanen, şekerler, sabit ve uçucu yağlar bulunur. Uçucu yağında yüksek oranda coriandrol ile düşük oranda geraniol, borneol, pinen, phelladron ve asetik asit vardır.

  f-) Çakşır,
  Maydanozgiller familyasına dahil özellikle Hatay’da ve Doğu Anadolu’nun çoğu vilayetlerinde yaygın olarak kullanılan ve yetişen bir bitkidir. Gövdeleri silindir şeklinde veya köşeli, sarı renkli çiçekler açan yüksek boylu otlar. Yapraklar büyük, çok parçalı ve parçalar iplik şeklindedir. Çiçekler şemsiye şeklindeki durumlarda toplanmışlardır Orta ve Doğu Anadolu dağlarında yetişen diğer bir Ferula rigidula türü “suyabu” adıyla tanınır. Bunun da çiçekleri sarı olup boyu 70-100 cm civârındadır. Birleşiminde Tanen, saponin, nişasta, reçine, uçucu yağ ve alkaloidler vardır.

  g-) Arı Sütü, işçi arıların vücudunda polenlerin sindirimi sırasında ortaya çıkan krem kıvamında bir sıvıdır; arıların başlarının iki yanındaki bezlerden salgılanmaktadır. Arı sütü, işçi arıların ve kraliçe arı adaylarının beslenmesi için petek gözlerinde depolanır ve özel olarak vakumlanarak toplanmaktadır. İşçi arılar sadece üç gün boyunca arı sütüyle beslenmekte, kraliçe arı ise tamamen arı sütüyle beslenmektedir. Sırf bu beslenme farkından dolayı işçi arılar yedi-sekiz hafta yaşadığı halde, kraliçe arı 5-7 yıl ömür sürmektedir. Ayrıca, işçi arılar kısır dişilerdir, ancak sürekli arı sütüyle beslenen kraliçe arı cinsiyet fonksiyonları tam gelişmiş, yüksek doğurganlık yeteneğine sahip bir dişidir. Arı sütünde 2.0-6.4 oranında 10 hidroksi delta-2-dekenoik asit (HDA) bulunmaktadır. Arı sütünün içeriğinde kolajen, lesitin, A, C, D ve E vitaminleri ile tüm B vitamini kompleksleri bulunmaktadır, pantotenik asit açısından oldukca zengin bir bileşimdir. Bunula beraber, fitosteroller (özellikle beta-sitosterol), enzimler, asetilkolin ve estrodiol ve testosteron gibi hormonlar da içermektedir.

  h-) Roket otu....................

  i-) Geyik otu...............

  j-)

  l-)

  m-)

  n-)

  o-)

  ö-)
  Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Gökçek Epimediumlu Macun, Gökçek Azgın Teke Macunu, Keşiş Kulahı-epimedium5.jpg   Gökçek Epimediumlu Macun, Gökçek Azgın Teke Macunu, Keşiş Kulahı-epimedium8.png   Gökçek Epimediumlu Macun, Gökçek Azgın Teke Macunu, Keşiş Kulahı-epimedium1.png   Gökçek Epimediumlu Macun, Gökçek Azgın Teke Macunu, Keşiş Kulahı-epimedium15.jpg   Gökçek Epimediumlu Macun, Gökçek Azgın Teke Macunu, Keşiş Kulahı-epimedium11.png  

  Gökçek Epimediumlu Macun, Gökçek Azgın Teke Macunu, Keşiş Kulahı-epimedium.png   Gökçek Epimediumlu Macun, Gökçek Azgın Teke Macunu, Keşiş Kulahı-epimedium3.png   Gökçek Epimediumlu Macun, Gökçek Azgın Teke Macunu, Keşiş Kulahı-epimedium6.png   Gökçek Epimediumlu Macun, Gökçek Azgın Teke Macunu, Keşiş Kulahı-epimedium10.png   Gökçek Epimediumlu Macun, Gökçek Azgın Teke Macunu, Keşiş Kulahı-epimedium13.png  

  Gökçek Epimediumlu Macun, Gökçek Azgın Teke Macunu, Keşiş Kulahı-epimedium9.png   Gökçek Epimediumlu Macun, Gökçek Azgın Teke Macunu, Keşiş Kulahı-epimedium12.png   Gökçek Epimediumlu Macun, Gökçek Azgın Teke Macunu, Keşiş Kulahı-epimedium14.png   Gökçek Epimediumlu Macun, Gökçek Azgın Teke Macunu, Keşiş Kulahı-epimedium.jpg   Gökçek Epimediumlu Macun, Gökçek Azgın Teke Macunu, Keşiş Kulahı-epimedium16.jpg  

  Gökçek Epimediumlu Macun, Gökçek Azgın Teke Macunu, Keşiş Kulahı-epimedium4.jpg   Gökçek Epimediumlu Macun, Gökçek Azgın Teke Macunu, Keşiş Kulahı-epimedi_m10.png   Gökçek Epimediumlu Macun, Gökçek Azgın Teke Macunu, Keşiş Kulahı-epimdium5.png   Gökçek Epimediumlu Macun, Gökçek Azgın Teke Macunu, Keşiş Kulahı-epimedium7.jpg   Gökçek Epimediumlu Macun, Gökçek Azgın Teke Macunu, Keşiş Kulahı-azginteke2.jpg  

  Gökçek Epimediumlu Macun, Gökçek Azgın Teke Macunu, Keşiş Kulahı-azginteke1.jpg   Gökçek Epimediumlu Macun, Gökçek Azgın Teke Macunu, Keşiş Kulahı-azginteke.jpg  

 2. #2
  efsuslu83 Çevrimd??? Cömez
  Üyelik tarihi
  Apr 2010
  Mesajlar
  40

  Standart


  GÖKÇEK Azgın Teke Ot Macunu
  Bitkinin adı doğru bu ama bence ürünün adını değiştirin.

 3. #3
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart


  Alıntı efsuslu83 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  GÖKÇEK Azgın Teke Ot Macunu
  Bitkinin adı doğru bu ama bence ürünün adını değiştirin.
  NASIL BİR İSİM ÖNERİRSİNİZ, cinsel bakımdan çoşmak isteyenlere doğal çözüm olurmu?

 4. #4
  efsuslu83 Çevrimd??? Cömez
  Üyelik tarihi
  Apr 2010
  Mesajlar
  40

  Standart


  Direk söyleyen değilde dolaylı yoldan söyleyen ifadeler insanlar tarafından daha hoş karşılanır, dana kibar olur bence. Misal kimse kolay kolay "Azgın Teke Macunu" kullanıyorum, aldım öneririm felan diyemiz. Alay konusu olmaktan korkar.
  "Aile Mutluluğu Mucunu" gibi bir isim olabilir.

 5. #5
  Üyelik tarihi
  Jul 2006
  Mesajlar
  2.730

  Standart


  Alıntı efsuslu83 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Direk söyleyen değilde dolaylı yoldan söyleyen ifadeler insanlar tarafından daha hoş karşılanır, dana kibar olur bence. Misal kimse kolay kolay "Azgın Teke Macunu" kullanıyorum, aldım öneririm felan diyemiz. Alay konusu olmaktan korkar.
  "Aile Mutluluğu Mucunu" gibi bir isim olabilir.
  Evet hakklısınız olabilr. www.mutlulukmacunu.com

 6. #6
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart  Epimedium Brevicornum Plant

  Related AdsGoogle TranslatorHomepage for GoogleGoogle ÜbersetzerLanguage TranslationGoogle WeboldalTranslation ToolGoogle Tool
  Übersicht
  Epimedium brevicornum oder Ziegenkraut, ist eine mehrjährige Pflanze für den Schatten, die Zugehörigkeit zu einer Gruppe von Arten in Asien und hat kleine nickend gelben und weißen Blüten oberhalb herzförmigen grünen Blättern. Abgesehen davon, dass eine Zierpflanze (obwohl Sie Probleme bei der Suche zu diesem Zwecke haben können), ist es auch die Quelle einer traditionell chinesischen Kräutermedizin verwendet medizinisch-Extrakt, vor allem als Aphrodisiakum.
  Im Garten
  Epimedium brevicornum ist nicht oft in Gärten zu finden, andere Epimedium, insbesondere die Hybriden, sind leichter zu bekommen und haben showier Blumen, obwohl die Pflanze ist nicht unmöglich zu finden. Durch die Arbeit von Darrell Probst, Züchter von Epimedium und Sammler von asiatischen Arten ist das Epimedium jetzt mehr verfügbar, aber Sie müssen wissen, wo sie suchen müssen (siehe Ressourcen). Es als "brevicornu" in Katalogen aufgeführt ist, wächst 15 cm groß und tut gut, wenn andere Epimedium gedeihen. Ein schattiger Standort ist am besten und Boden sollte fruchtbar und gut drainiert. Es kann in USDA Weinbauzonen 4-8 angebaut werden können und relativ kaltes Klima vertragen, aber nicht extremer Hitze.
  Show ads on Google search Google
  In Just Minutes. Immediate Posting. Instant traffic. Instant results.

  Ads by Google
  Epimedium Fakten
  Epimedium machen ausgezeichnete Bodendecker, obwohl keine Umarmung den Boden und die meisten sind langsam wachsende. Evergreen und semi-immergrünen Sorten vorhanden sind, sowie diejenigen, die ihre Blätter verlieren. Epimedium brevicornum gehört zur letzten Gruppe. Blumen im Frühjahr kommen, während die neuen Blätter Entfaltung sind, so sicher sein, die alten zu entfernen, so dass Sie nicht verpassen wollen, die Show. Epimedium aus Asien und dem Mittelmeerraum kommen, und die europäischen Sorten gibt es ebenfalls. Keine harten Zahlen vorliegen, wie viele Arten gibt es weltweit. Darrell Probst, in einem Online-Interview mit "Fine Gardening"-Magazin über seine Sammlung in China, sagt er fühlt es kann viel mehr zu entdecken.
  Medizinische Geschichte und Verwendung
  Laut Lisa Frick in der Gale Encyclopedia of Alternative Medicine, haben die Chinesen mit Arzneimitteln Epimedium seit Jahrhunderten und rufen Sie die Pflanze Yin Yang Huo, übersetzt als "unzüchtig Ziege Pflanze." Getreu seinem chinesischen Namen, Epimedium brevicornum, zusammen mit ein paar anderen Sorten, hat ein bekannter Ruf als Aphrodisiakum, sondern ist auch darauf zu Gelenkentzündungen und Probleme mit den Wechseljahren zu erleichtern, führt Informationen aus Kräuterextrakten Plus, ein Online-Unternehmen, dass aktuelle Forschungsergebnisse beginnt diese Ansprüche zu unterstützen. Die von Ziegenkraut Extrakt aus Epimedium gemacht Blätter und Stängel. Überall verfügbar, kommt es in einem Pulver, Tabletten und Kapseln und kann als Tee getrunken werden.
  Science wiegt
  Informationen aus Kräuterextrakten Plus erwähnt auch mehrere Studien in den USA und China getan Erforschung der potentiellen Vorteile der Verwendung von sexuellen Epimedium und Ergebnisse zeigen, dass es eine Wirkung gibt. Eine Studie an der Universität Mailand herausgefunden, dass Epimedium kann in ähnlicher Weise arbeiten, um verschreibungspflichtige Medikamente zur Behandlung der erektilen Dysfunktion. Eine Chemikalie namens Icariin in Epimedium gefunden, wird angenommen, dass das sexuelle Verlangen steigern. Epimedium eröffnet Blutgefäße und bewirkt Nervenenden sensibler und zeigt Versprechen als eine Behandlung für Herzerkrankungen und Asthma. In klinischen Studien durch Apotheker Yu Shu-Ping, Ph.D., Epimedium durchgeführt wurde gezeigt, dass bei der Behandlung von Bronchitis. Doch mit Ihrem Arzt, bevor Sie Epimedium als eine medizinische Behandlung für jede der oben genannten Bedingungen, oder jede andere Bedingung.
  Warnungen
  Ziegenkraut funktioniert haben potentielle Nebenwirkungen und sollten mit Vorsicht verwendet werden, da zu viel kann Schwindel, Erbrechen verursachen und Nasenbluten, nach Lisa Frick. Auch immer mit Ihrem Arzt, vor allem dann wichtig, wenn Sie einen bereits vorhandenen medizinischen Zustand und wenn Sie verschreibungspflichtige Medikamente einnehmen zu konsultieren. Die FDA hat nicht Epimedium die Sicherheit ausgewertet oder andere Ansprüche, die hier beschrieben. Nehmen Sie immer diese Vorsichtsmaßnahmen berücksichtigen, wenn Sie Epimedium brevicornum für seine medizinischen Anwendungen wachsen Plan, wenn Sie grünes Licht vom Arzt, der kann es am einfachsten und am sichersten, Epimedium von einem seriösen Anbieter Kraut kaufen, anstatt es selbst wachsen zu bekommen.
  Quellen
  Epimedium brevicornum ist durch Darrell Probst's Garden Vision Kinderzimmer. Naylor Creek Kindergarten bietet eine lange Liste von Epimedium, viele propagiert von Probst, einschließlich dieser Sorte. Seien Sie bereit für Aufkleber Schock jedoch, weil Epimedium selten sind langsam wachsende und viele sind so, sie können teuer werden online. Epimedium Ergänzungen sind leicht erhältlich.

 7. #7
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart


  Epimedium Brevicornum PE Icariin

  Plant Origin: Epimedium Sagittatum Maxim

  Allgemein: Epimedium brevicornum Maxime iEpimedium sagittatum (Sieb.et Zucc.) Maxim..
  Epimedium koreanum Nakai. Epimedium ist eine Gattung von 2001 in Verbindung Pflanzenarten. Die Chinesen nennen Epimedium als? Ausschweifend Ziege Pflanze? (Eine solche Namen oder stammten aus einer chinesischen Legende). Dies mag erklären, warum US-Unternehmen ergänzen das? Ziegenkraut? Nennen. Epimedium ist als Zierpflanze Kraut in Asien und im Mittelmeerraum angebaut. In Asien haben Blätter auf die Behandlung von Müdigkeit und zur Stärkung Sexualtrieb eine lange Geschichte seit dem 16. Jahrhundert verwendet wurde. Heute ist theplant eine traditionelle chinesische Medizin, während es? S weithin als Nahrungsergänzungsmittel in den westlichen Ländern verwendet wird.

  Spezifikation: 10% 20% 30% 40% 50% Icariin (HPLC) (CP2000)

  Funktionen:
  1. Spannende Sinnesnerven, die Förderung der Sex.
  2. Nachdem Auswirkungen auf codeining und die Verringerung der schwer atmend.
  3. Nachdem bemerkenswerte Auswirkungen auf einstweilige weiße Traube Kokken und goldenen Traube Kokken.
  4. Senkung des Blutdrucks und des Blutzuckers.
  5. Reduzierung beta-Lipoprotein-Cholesterin und.
  6. Anti-Entzündung erhöht Immunität.

  Pharmakologie: Wissenschaftler zeigen, dass der Mechanismus der therapeutischen Wirkung von Icariin (ICA) auf die erektile Dysfunktion (ED) Hemmung der cGMP-spezifischen PDE5, einen Faktor ED.The Studien von Liao HJ demonstrieren chinesische Medizin Epimedium ausgeübt Immuno-steigernde Wirkung auf die sich Tiermodell der chronischen Niereninsuffizienz. Die weitere Untersuchung von ihm auch suggeriert Epimedium hatte therapeutische Wirkung auf sexuelle Störung und immunologische Unsachgemäßheit der Patienten mit chronischer Niereninsuffizienz unterziehen hemodialysis.A klinischen Versuch zeigt, Epimedium Verbindung ist therapeutisch wirksame Behandlung von Patienten mit Nieren-Mangel-Syndrom von ischämischen Herz-zerebralen Gefäßerkrankungen . Forscher getrennt Osteoklasten und behandelt mit unterschiedlichen Konzentrationen von Epimedium. Die Untersuchung zeigt, Epimedium kann Osteoklasten Apoptose zu induzieren, hemmen die Knochenresorption und Verbesserung der Knochendichte. Die Wirkung auf die Knochenresorption Epimedium ist dosisabhängig. Das gleiche Ergebnis wurde durch Tiermodell bestätigt. Forschungen weit in ICA zeigen ihre Auswirkungen auf Herz-Kreislauf-System, das Kreislaufsystem, Immunsystem, Geschlechtsorgane und Knochenmark-System. In China sind viele Medikamente mit ICA als Hauptbestandteil für klinische Behandlungen auf Nierenerkrankungen und Knochenmark verwendet

  Epimedium Brevicornum PE Icariin
  Bitki Menşei: Epimedium Sagittatum Maxim

  Genel: Epimedium brevicornum atasözünü, iEpimedium sagittatum (Sieb.et Zucc.) Maxim,..
  Epimedium koreanum Nakai. Epimedium 2001 ile ilgili bitki türünün bir cinsidir. Çin gibi Epimedium bakın? Çapkın keçi bitki? (Adını Böyle veya Çinli bir eski efsane kaynaklı). Bu ABD'nin ek şirketler? Horny Goat Weed? Çağrı açıklayabilir. Epimedium Asya'da bir süs bitkisi ve Akdeniz olarak yetiştirilir. Asya'da, yaprak yorgunluk tedavisinde ve 16. yüzyıldan bu yana uzun bir geçmişi için cinsel dürtü artırılması üzerinde kullanılmıştır. yaygın olarak batı ülkelerinde gıda takviyesi olarak kullanılabilir mi? süre Günümüzde theplant geleneksel bir Çin ilaçtır.

  Özellikler: 10% 20% 30% 40% 50% Icariin (HPLC) (CP2000)

  Fonksiyonlar:
  1. cinsel aktivite teşvik, duyu sinirleri Heyecan verici.
  2. codeining ve ağır nefes azaltılması üzerinde etkileri olması.
  3. beyaz üzüm koklar ve altın üzüm kok üzerinde önemli frenleyici etkileri olması.
  4. kan basıncı ve kan şekeri azaltmak.
  5. beta-lipoprotein ve Kolestrol azaltmak.
  6. Anti-iltihap bağışıklık artmaktadır.

  Farmakoloji: Bilim adamları erektil disfonksiyon (ED) hakkında icariin (ICA) terapötik etki mekanizması inhibisyonu cGMP-spesifik PDE5, üzerinde bağışıklık arttırıcı etkisi sarf Çin tıbbı Epimedium göstermek Liao HJ tarafından ED.The çalışmalar yol açan bir faktör olduğunu göstermektedir Kronik böbrek yetmezliği hayvan modeli. ona göre daha fazla araştırma da Epimedium hemodialysis.A klinik deney giren kronik böbrek yetmezliği hastalarında cinsel bozukluk ve immunolojik yetersizliği üzerinde terapötik etkiye sahip öneriyor Epimedium bileşik terapötik iskemik kalp-beyin damar hastalıkları böbrek yetmezliği sendromu olan hastaların tedavisinde etkili olduğunu gösteriyor . Araştırmacılar ayrılmış ve osteoklastik Epimedium farklı konsantrasyonları ile tedavi. Soruşturma Epimedium, osteoklast apoptoz tetikleyebilir kemik yıkımı engellemek ve kemik yoğunluğu artırmak gösterir. kemik yıkımı üzerinde Epimedium etkisi doza bağımlıdır. Aynı sonuç hayvan modeli ile doğrulanmıştır. Araştırmalar yaygın ICA kardiyovasküler sistemi, dolaşım sistemi, bağışıklık sistemi, genital sistemi ve kemik iliği sistem üzerine olan etkileri göstermektedir. Çin, bir Esas olarak ICA ile birçok ilaçlar böbrek hastalığı ve kemik iliği üzerine klinik tedaviler için kullanılan

 8. #8
  Üyelik tarihi
  Jul 2006
  Mesajlar
  2.730

  Standart

  Efsanesi bile var!
  Beslenme takviyeleri müdüdürü Ertan Yıldız; cinsel libido ve performans arttırmak için kullanılabilecek bitkiler arasında adı geçen azgın teke yaprağının efsanesini şöyle anlatıyor: "Efsane der ki; Çin'de M.Ö. 200 yılında soylu bir aile, çocukları olmadığı için soyu tükenme tehlikesi ile karşı karşıyadır. Oğullarında iktidarsızlık sorunu olduğunu anlayınca; çalmadıkları kapı kalmaz. Oğullarının sorunu çevrede duyulur, adam dışarı çıkamaz, arkadaşlarının alaycı yüzüne bakamaz olmuştur. Bir gün kapılarını fakir bir çoban çalar. Efsaneye göre koyun çobanı, sürüsünü belirli bir bölgede otlattıktan sonra cinsel anlamda daha aktif olduğunu görmüştür. O otlardan toplayıp aileye getirmiştir. Aile önce çobanı aşağılar, kızar; koyunlarla oğullarını bir tuttuğu için... Olan biteni izleyen oğlan, herkes yatıya çekildikten sonra bu otları her gün yer. Bir yılın sonunda çiftin nurtopu gibi bir oğulları doğar. Bu olaydan sonra Çin halkı azgın teke yaprağını önemli bir cinsel kuvvetlendirici olarak görmeye başlar.
  Doktorlar onayladı
  Bitki günümüzde, özünde testosteron etkisinin bulunması nedeniyle, cinsel arzuyu artırdığıyla bilinir. Çin'deki kullanımından sonra günümüzün en ünlü doktorları da, bu bitkinin cinsel güdüyü güçlendirmek, ereksiyonu geliştirmek ve cinsel arzuyu geri kazanmak için kullanılabileceğini onaylıyor. Bilimsel olarak, azgın teke yaprağı testosteronu serbest bırakıyor böylece dayanıklılık ve cinsel gücün artışı gözlemleniyor."

 9. #9
  Üyelik tarihi
  Jul 2006
  Mesajlar
  2.730

  Standart

  Azgın teke otu cinselliğin gücünü artırıyor

  Azgın teke tabirinin popülerliği, Nükhet Duru'nun yeni şarkısı '60'ından Sonra Azanlar' ile arttı! Peki bilimsel anlamda da son günlerde popüler olan azgın teke yaprağının adı nereden geliyor?
  Azgin Teke Otu Macunu
  EPIMEDIUM- EPIMEDIUM - Gökçek Azgin Teke Ot Macunu

  Ürünümüzün Kullanım Önerisi: Günde 3 defa 1 tatlı kaşığı yemeklerle birlikte veya sağlık uzmanınızın öngördüğü şekilde kullanılması tavsiye edilir.
  Uzakdoğu kökenli çok yıllık bir bitkidir. Flavonlar, glikozitler, icariin ve noricariin içerir. Etkili bölümü %3 icariin içeren kurutulmuş yapraklarıdır. Uzakdoğu’ da yıllardan beri çeşitli amaçlarla kullanılmasına rağmen, birincil kullanım şekli erkekler için afrodizyak olarak kullanımıdır. Özellikle ereksiyon problemlerinin çözümü olarak asırlardır kullanılmış bir bitkidir
  Diğer geleneksel kullanım amaçları ise; kemik ve eklemleri güçlendirmede destek, sakinlik vermek, kalbin rahatlatmasına ve bağışıklık (savunma) sistemini güçlendirmeye yardımcı olmakttır

  Özellikle Çin, Kore ve Japonya’ da bu bitki ile ilgili geniş kapsamlı olarak yapılan hem laboratuar hem de klinik çalışmalarda; kesin ve açık bir şekilde hayvanlar ve insanlarda cinsel aktivitenin artmasına yardımcı olduğu gözlenmiştir
  Epimedium; tansiyonu normal olan insanların tansiyonunu (kan basıncı) düşürmeksizin hipertansiyonu (Yüksek tansiyon) düşürmeye yardımcı olmaktadır

 10. #10
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

Benzer Konular

 1. GÖKÇEK İksir (Bitki Karışımlı Sarımsaklı Limon Suyu):
  By kazanak in forum İKSİR, GÖKÇEK İksir
  Cevaplar: 103
  Son Mesaj: 04-17-2017, 12:43
 2. GÖKÇEK Tonik (Bitki Karışımlı Lahana Suyu):
  By igokcek in forum TONİK, GÖKÇEK Tonik
  Cevaplar: 66
  Son Mesaj: 04-10-2017, 11:03
 3. GÖKÇEK Diyet (Bitki Karışımlı Maydanozlu Limon Suyu):
  By igokcek in forum DİYET, GÖKÇEK Diyet
  Cevaplar: 14
  Son Mesaj: 03-21-2016, 14:18
 4. GÖKÇEK Tentür (Bitki Karışımlı Zencefilli Limon Suyu)
  By igokcek in forum TENTÜR, GÖKÇEK Tentür
  Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 05-23-2013, 13:11
 5. Epimediumlu Kapsül
  By igokcek in forum EPİMEDİUMLU Kapsül
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-15-2012, 16:46

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri