Premix içeren Tavuk Yemi Erkek Çocukların cinsel gelişimini engeller
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The GDO, Genetiği Değişitirilmiş Organizmalar page is where you will
 1. #1
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart Premix içeren Tavuk Yemi Erkek Çocukların cinsel gelişimini engeller

  Avrupa Ülkelerinden ithal edilen Premix Tavuk Yeminden 1 kg 1000 kg normal Yemle karıştırılır.Tavuklar daha fazla Yumurtlasın diye Premixe Östrojen katılır. Östrojenli yemi ile beslenen Tavukların Eti ve Yumurtası ile beslene Hamile Anneler taşıdığını Cenin erkek ise cinsel gelişimi tam olmaz, ileride doğacak Bebeğiniz Eşcinsel olabilir.Anneler Erkek Bebekler ve Erkek Çocuklar Tavuk ve Yumurta yerse Cinsel gelişimi tamamlanamaz.Hamile Anneler, Emzikli Anneler, Erkek Çocuğu olan Anneler sünni yem ile beslenene Tavuk ve Yumurta yemeyin yedirmeyin, aksi halde ileride doğacak Bebekleriniz Cinsel bakımdan yetersiz olur ve Eşcinsellik tehlikesi ortaya çıkar.Anneler Erkek Çocuklara Tavuk ve Yumurta yedirirken dikkat edin.Bu nedenle Tavuk Çiflikerinde ki Tavukların eti ve Yumurtası tüketilmemelidir.Artı Köylerde sünni Tavuk yemi ile beslenen Tavuklarda tehlikelidir.Geleceğimiz tehlike altına Tavuk ve Yumurta yemek tehilkelidir.

 2. #2
  Üyelik tarihi
  Jul 2006
  Mesajlar
  2.776

  Standart

  Gerçekten Tavuk Eti Yiyor Muyuz?
  Beslenme hayatın her döneminde büyük öneme sahip fakat bebeklik ve çocukluk döneminde önemi daha büyük,sağlığımızı tehdit eden besinleri hayatımızdan çıkarmamız ne derece mümkün tartışılır fakat en aza seviyeye indirsek bile bizim için olumlu bir gelişmedir,konumuz tavuk...
  Merhaba Sevgili Anneler ve Anne Adayları
  Bu sizinle yapacağımız Sağlıklı Gıda Tüketimi yolculuğunda ilk paylaşımım.Hem heyecanlı hem de mutluyum,neleri yememiz gerekir nelerden uzak durmamız gerekir,adeta bir sirk cambazı gibi alışveriş yaptığımız şu günlerde daha fazla insanı biliçlendirmek,sadece bir kişi bile olsa yardımcı olabilmek bana tarifi olmayan bir mutluluk verecektir.
  Bugün konu olarak çok fazla tartışılan fakat sonuç olarak pek bir yere varılamayan bir başlık seçtim.Doktorların ya da uzmanların yememizi tavsiye ettiği beyaz et,genellikle en ucuz olarak tavuktan temin ediliyor.Peki marketlerden satın aldığımız tavuklar ne derece bizim gereksinimlerimizi karşılıyor yoksa faydadan çok zarar mı veriyor?Öncelikle bir yetiştirme çiftliğinde bir tavuğun macerasını özet olarak anlatayım size,civcivler yumurtadan çıktı,beslenme odalarına alındı burada kırkbeş gün boyunca içerisinde kimyasal maddeler bulunan suni veya fenni yem olarak bilinen yemlerle,ekstradan östrojen ve antibiyotik takviyesi,gece gündiz ışık altında yemek yeme koşulu ile kesim ağırlığı olan yaklaşık iki kilograma ulaştı,o aşamadan sonra kesilmezse o hayvancağız zaten ölecek,yaşamı boyunca uyku yüzü görmemiş,iç organları yağ bağlamış,hiç hareket etmemiş.Kesimden onbir gün önce antibiyotik tedavisi kesildiği söyleniyor ama bu hayvanın yumurtaları ne durumda?Aynı maddeler yumurtalara da geçiyor haliyle.Bu et ve yumurtalar vücudumuzda nasıl bir etki yaratıyor?Öncelikle östrojen alarak büyümüş tavuğun eti ve yumurtası bu maddeyi mutlaka barındırır,östrojen,erkeklerde kadınlık hormonun arttıran,kız çocuklarında erken ergenliğeğe sebep olan,kadınlarda ise meme kanseri riskini arttıran bir hormon,tavuğun vücudundaki antibiyotik uzun süreli tüketimlerde vücutta antibiyotik direncinin olumasına sebep olur,bu durumda hastalandığımız zaman kullanılacak antibiyotikler,istenilen etkiyi göstermez daha yüksek dozlarda kullanmamızı gerektirebilir,bu saydıklarım başlıca bilinen zararları,yemin içeriğindeki kimyasalları saymıyorum bile.
  Bu arada bu civciv türünden benim evimde de var kızım besliyor,evdeki yemek artıkları ile kesim aşamasına gelmesi,kızım duymasın çok iyi şartlarda on ayı buluyor,artık siz düşünün.Özgür dolaşan hayvanların yumurtasında ve etinde bulunan omega3 bizim için çok gerekli,bu hayvanlarda bu vitamin bulunmuyor,çünkü yeşil ot tüketmiyorlar,ayrıca hayvanın taşlık diye bir organı var ama içine bir tane taş bile girmemiş,bunların hepsi onun doğal gereksinimi.Özgür hayvan eti ve market tavuğu pişme süresi ve lezzet olarak birbirinden çok farklı deneyenler bilir.Bir de artık içi açık sarı renkte hazır tavuk yumurtası pek çıkmıyor,eskiden içleri hep açık sarı renkte olurdu,ona da çözüm bulmuşlar,kırmızı boyar madde eklenen yemlerle beslenen tavuklar artık turuncumsu yumurtluyor,köy yumurtası gibi.Aslında çocuklarınıza her gün yediriniz denilen yumurta 'doğal yumurta' ,gerçekten besin değeri mükemmel,her çocuğun faydalanması gerekir.
  Şehir hayatında doğal tavuk,yumurta bulamıyoruz diyenler,her şey arz talep meselesidir,talep edelim,arz olsun,sağlıklı günler...

 3. #3
  Üyelik tarihi
  Jul 2006
  Mesajlar
  2.776

  Standart


  Sağlıklı diye yediğiniz tavuklar tavuk değil!

  İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Dizdar: Biliyorum canınız sıkılacak, yüreğiniz kabaracak, üzüleceksiniz ama gerçekleri öğrenmeniz lazım.

  Güncelleme:04 Nisan 2012 10:32

  Daha yumurtadan çıkar çıkmaz civciveantibiyotik veriliyor. Kemikleri gelişmesin, sadece et yapsın diye... Tavuklar tarladaki patatesler gibi hiç kıpırdamadan yetiştiriliyor. Bıraksanız bile kıpırdayamıyorlar... Elinize aldığınızda kemikleri kırılıyor... Bu inanılmaz bir vicdansızlık... Sonra, görüyoruz her gün gencecik bir kadın meme kanserine yakalanıyor. Büyük olasılıkla daha sağlıklı diye sık sık tavuk yiyorlardır...
  Vatan'dan Mine Şenocaklı'nın röportajı
  Hocam son dönemde kanser vakalarında patlama olduğunu, lenfoma ve kemik iliği kanserlerinin çoğunun ise Türkiye’nin tarım merkezi olan Antalya-Kumluca’dan geldiğini söylediniz. Peki böyle başka bölgeler var mı?
  Var... Mesela 6-7 ay kadar önce Ergene tartışıldı. Orası içler acısı bir durumda. Ergene’de olağanüstü bir çevre kirliliği var. O zaman Sağlık Bakanlığımız ve Kanser Savaş Daire Başkanlığı dediler ki, “Orada çok sigara içiliyor, çok alkol kullanılıyor, o nedenle bu kanserler çıkıyor.” Böyle bir şey sözkonusu olamaz. Çünkü belgesel bir film hazırlandı bu konuyla ilgili. “Gündöndü” adında... Orada her şey çok açık.
  - Ben izlemedim o filmi...
  İzleyemedik, çünkü henüz Türkiye’de gösterilmedi. Kısa versiyonu Marsilya’da bir çevre filmleri festivaline gitti. İzleyenler o kadar etkilenmiş ki, film bittiğinde alkışlayamamışlar, alkışlayacak halleri kalmamış. Deri fabrikalarından çıkan o atık suyun köpükler halinde Ergene’ye bırakılmasını ve bu yüzden ortaya çıkan çevre felaketini öyle bir göstermiş ki film dona kalmışlar... Çiftçi geliyor Trakya’dan, Ergene’den, hepsi hastalarımız zaten bunların. “Hocam” diyor, “15 tane sığırımız geçenlerde öldü. Daha önce de bir 15 tane ölmüştü zaten...” Onbeşer, onbeşer ölüyor hayvanlar. Ama “Aşı reaksiyonu oluştu da ondan” diyorlarmış.
  - Kimler diyormuş?
  Tarım Bakanlığı yetkilileri! Böyle aşı reaksiyonu oluşmaz. Bunlar bir şeyin üzerini örtme çabaları. Bir aşıda üretim sorunu varsa, zaten o 15 hayvanı değil, çok daha fazlasını etkiler. Bu aşıyla ilgili olan bir durum değil. O çevrede muhtemelen hayvanlar su içerken ya da otlanırken çevreden aldıkları toksinle kaybedildiler. Bir arkadaşımız gitti bölgeye, “Kimse konuşmak istemiyor, korkuyor” diyor. Trakya Üniversitesi’nden öğretim üyesi bir başka arkadaşımız bölgedeki kanserli insanların dokularında ağır metal analizine bakmış, çok yüksek bulmuş... CNN Türk’te yayınlanmış bir canlı yayının bandını izledim. Devletin söylediği şey, “Çok sigara içiyorlar, çok alkol tüketiyorlar, bu kanserler o yüzden.” Halbuki adam anlatıyor, kızı dereye düşmüş, boğulmuş, peşinden gitmiş, girdiği yere kadar bacakları cılk yara. Bu düzeyde bir kirlilik var Ergene’de. Baktığınızda temiz görünüyor ama adamın girdiği yere kadar bacakları ülsere olmuş. Sonuç? Adamın o yaraları iyileşmiyor. Adam yaşıyorsa da şansa yaşıyor. Bu, o bölgede yaşayan diğer insanlar için de geçerli. Bunun öyle sigarayla, alkolle falan kapatılacak bir yanı yok. Bir de oradan ürün geliyor, o ürünün nereye gittiği belli değil.
  - Gelen ürün ne?
  Üç ürün geliyor. Pirinç, ayçekirdeği, buğday... Kadmiyum ve kurşun analizlerini yaptırdık. İzin verilenden 2 ila 8 kat yüksek çıktı! Şimdi bu ürün nereye gitti, kim yedi? Bunların hiçbirini bilmiyoruz. Bakanlık her ürünü birebir denetleyemez, orada hakkını verelim. Ama şu önemli; ürüne püskürtülerek kullanılan tarım ilaçları herhalükârda çok kullanılmadıkları zaman kabuğun soyulması, hatta meyvenin sebzenin iyi yıkanılmasıyla uzaklaştırılıyor. Sorun ot ilacında. Çünkü ot ilacından meyve ağacı etkilenmiyor ama onu bünyesine alıyor. Biyolojik sistem bunu içinde biriktiriyor. Bu insanda bir tümör oluşumuna da neden olabilir, hayvanların kaybedilmesine de... Bu ot ilacını, glifosatı pek çok ülke vahşi doğaya da atıyor. Ot kontrolü diye. Nedeni bilmiyorum.
  Büyük hastaneler açarak kanseri önleyemezsiniz
  - Vahşi doğadan ne istiyorlar?
  Hiçbir şekilde anlaşılabilmiş değil. Ormanları ilaçlıyorlar. Niye? Belli değil.
  - Herhalde bu zirai ilacı üreten firmalar para kazansınlar diye... Başka bir sebep geliyor mu hocam aklınıza?
  Büyük olasılıkla öyle. Doğa bu, sen doğaya müdahale edemezsin. İstersen tarlana müdahale et, ama iş ormana geldiği zaman, “Ben buradan yabani otları temizleyeceğim” diyemezsin. Orası yaban. O şekilde kalmak zorunda. Sen ona müdahale edersen olay çığrından çıkar.
  - Biz ne korkunç insanlar olduk böyle?
  Maalesef biz korkunç bir ırkız. Bakın, tarım ilacını sonuçta kim tavsiye ediyor? Ziraat mühendisi... Bakıyorsunuz ziraat mühendislerinin büyük kısmı, aynı zamanda tarım ilacı bayiliği yapıyor. Duydum ve inanamadım, tarım ilacı satarken çiftçiye, “Kendin için mi kullanacaksın, yoksa satacağın ürün için mi?” diye soruyorlarmış. Böyle insafsızca bir durum var. Aynı anda bayii olan birisi tarım ilacı satışını kontrol edebiliyorsa eğer, tüketimini nasıl denetler? Adam kendi satışını mı baltalayacak? Oradan bir sıkıntı çıkıyor. İkincisi, tarım ilaçlarının amaç dışı kullanımı var. Bu tavuklarda büyütme amaçlı kullanılan antibiyotik gibi bir durum. Böyle bir şeyi bin yıl düşünsem aklıma gelmezdi. Yumurtadan çıkar çıkmaz civcive antibiyotik vermeye başlıyorlar. Bizim üreticimiz inşallah bu konuda bir düzenleme yapacak, umutluyum. BESD-BİR, “Elimizden geleni yapacağız” dedi. Fakat antibiyotiğin bu şekilde kullanımı kim tarafından akıl edildiyse, bunu Amerikan Akademileri bile anlamış değil... Siz civcive antibiyotiği verirseniz, civcivin bağırsak sisteminin gelişmesini önlüyorsunuz. Normalde yediğimiz besinlerin önemli bir bölümü bağırsak metabolizmasında kullanılıyor çünkü. Dolayısıyla enerji tüketimi azalıyor. Siz bu civcivi güneşe de çıkartmazsanız, kemikleri de sağlıksız gelişeceği için sadece et yapıyor...
  - Hiç anlayamadım hocam...
  Aksi takdirde güneşe çıkartırsanız civciv sağlıklı gelişeceği için kemik de yapıyor. Ama kemik yapsın istenmiyor, sadece et yapsın isteniyor. O zaman oradan da tasarrufa gidiyorsunuz, hayvan sonunda patates tarlasında yatan patates gibi hiçbir şekilde kaçamayan, olduğu yerde büyüyen bir hayvan oluyor. Bunu kesimde çalışan bir arkadaşımız anlattı, “Zavallı hayvancağızı yerden alırken kemiklerinin elinizin altında kırıldığını hissediyorsunuz. Kaçamıyor zaten. Bıraksanız da hareket edemiyor” diyor. Çünkü hiçbir şekilde enerji harcamayacak ve et yapacak şekilde yetiştiriliyorlar. Düşünebiliyor musunuz 1.7 kilo yemle 1 kilo tavuk elde ediyorlar. Böyle bir dönüşüm var mı dünyada?
  - Tavukların nasıl bir eziyetle yetiştirildiğini biliyordum, bu yüzden de asla yemem, ama bu kadarını bilmiyordum. Para kazanacağız diye nasıl bu kadar vicdansız olabiliyoruz?
  Haklısınız, son derece vicdansızlık bu. Bir yandan da baktığımızda bunu yapanlar inançlı insanlar...
  Çocuğunuza yedireceğiniz yumurtaya dikkat edin!
  - Prof. Kenan Demirkol yaptığımız bir söyleşide, “Normalde inek ne zaman süt verir? Yavruladığı zaman değil mi? Ama üretici için süt o kadar değerli ki, yavru 10 gün sonra annesinden ayrılıyor ve soya sütüyle besleniyor. Ve günlerce anne ve yavru ayrılık nedeniyle ağlıyor” diye anlatmıştı. Biz ne yapıyoruz böyle? Besleneceğiz diye bu kadar acımasız olmamız gerekiyor mu? Burada çok da büyük bir günah var aslında... Bir din adamının çıkıp bence, “Yapmayın, günahtır” demesi lazım. Belki o zaman insanlar düşünmeye başlar...
  Diyanet de maalesef ortadan yanıtlar veriyor. Net bir şey söylemiyor. Biliyor musunuz, buzağılara etleri pembe olsun diye demir verilmiyor. Kırmızı et diye yediğin hayvanın eti niye pembe olsun ki? Efendim böylesinin Avrupa’da 100 Euro’ya kadar ederi varmış. Hayvanlar demir eksikliğinden ahırın paslanmış metal aksamlarını yalıyormuş. Böyle bir zihniyet, böyle bir hayvan yetiştirme olabilir mi? Benzer şey,hormon kullanımında var. Buzağılarda hormon kullanıyorlar. 8 aylık dana küçücük olmalı, koskocaman inek kadar oluyor. Gören korkuyor. Ne veriyorlarsa hayvanlara bu hale getiriyorlar. Şimdi bakanlık çıkıp da, “Biz denetliyoruz, şahane üretim yapıyoruz, bol verim alıyoruz” demesin. Hayır, bol verim önemli değil. Sağlıklı verim alabilmeniz önemli.
  - Hep rakamlara bakıyoruz değil mi?
  Bu Amerika’nın standart hatasıdır. Bizde de öyle olmaya başladı. Üretim artıyor deniyor. Peki karşılığında ne kadar ilaç parası ödüyorsunuz? Bu yüzden en çok kanser vakası Amerika’da görülüyor.
  - Bizde de gün geçmiyor ki gencecik bir sanatçı meme kanserine yakalanmasın. Arkadaşlarımın çoğu meme kanseri. Özellikle meme kanserindeki artışın nedeni ne?
  Bilinmiyor. Ama çok büyük olasılıkla bu insanlar sağlıklı besleneceğiz diye tavuk yiyorlardır, tavuktan aldıkları birtakım hormonlar var. Biz bu işin hormon kısmını bilmiyoruz. Ama 8 ayda bu kadar büyütebiliyorsa danayı, mutlaka birtakım hormonal manipülasyonlar yapmak zorunda. Ya androjenle yapıyorlar bunu ya başka bir büyüme hormonuyla... Nitekim bir arkadaşımız 25 sene Hollanda’da tarım bakanlığında çalıştı, “Hocam, özellikle Kurban Bayramlarında hormonsuz hayvan yok. Hepsine büyüme hormonu veriyorlar. Hayvanlar şişiyor, pazara gönderiliyor” diyor.
  - Vallahi yüreğim daha fazla kaldırmayacak. Yazmak da lazım ama...
  İnsanların canlarının sıkılması gerekiyor, yürekleri kabaracaksa kabaracak biraz, ama gerçekleri öğrenmeleri lazım. Geçen haftalarda bir arkadaşım anlattı. Çok hazin bir örnek. 10 yaşındaki kızının bacaklarında tüylenme sorunu başlamış. Doktor doktor dolaştırıp bir sonuç alamayınca, “Ya biz bu çocuğa ne yediriyoruz ki böyle oluyor” demişler. Ve geldikleri nokta yumurta olmuş. “Her gün bir yumurta veriyorduk, kestik ve tüylenme geçti. Ondan sonra organik yumurtaya döndük, bir sorun kalmadı” diyor.
  - Yumurtada ne var ki?
  Günde iki-üç defa yumurtlatabilmek için tavuğa mutlaka bir şey yapmak zorundasınız. Çünkü bu kadar yumurtlama hayvanın doğasının dışında bir şey.
  - O yüzden kız çocukları erken adet görmeye başladı, erkek çocukların göğüsleri büyüyor...
  Evet. Korkunç bir gidiş var. Bu memleketin beslenmesinin düzelmesi gerekiyor. Büyük hastaneler açarak kanser vakalarını önleyemeyiz. Erken tanı yöntemlerini geliştirerek önlenebilecek bir şey değil kanser. Beslenmemizin düzelmesi gerekiyor. Yediğimiz yumurtadan hormon alıyoruz, süt zaten süt değil, yoğurt desen öyle... Bir yandan tarım ilacını bol miktarda alıyoruz. Bu şekilde beslenen vücut bir kere böyle beslense bunu karşılar, iki kere beslense yine karşılar, ama tek seçenek bu olduğu zaman hastalık kaçınılmazdır. Kanserler patladı. Batman’dan çiftçi telefon ediyor, altıncı düşüğü yapmış eşi... Kars’tan genç bir köylü telefon ediyor, kanser... Marketten alıyormuş tavuğu, çünkü Kars’ta kuş gribi hikâyesinden sonra 2.5 milyon köy tavuğu yakılınca ellerinde tavuk kalmadı...
  Başbakan’ın bizzat tarıma el atması lazım, gidiş iyi değil!
  - Nasıl öyle bir şey yapabildik? Tavukları canlı canlı toprağa gömdük, yaktık. Bunun günahı bile bize yeter?
  İnanılmaz bir hezeyandı o... Bütün tavukları yaktık. Birkaç yıl sonra aynı hezeyan bu kez domuz gribi olarak geri geldi. Ne zaman bu hezeyan bitti? Başbakanımız, “Ben domuz gribi aşısı olmuyorum!” dediği zaman. Sağlık Bakanı’nı kandırıyorlar. Ne oluyormuş? Aşıda Avrupa’ya örnek oluyormuşuz! Hadi canım! Şu anda millette çok ciddi böbrek hasarı var. Çünkü diyaliz merkezlerinin artmasından bunu görebiliyoruz. Bunun en önemli nedeni; doğru beslenmiyor oluşumuz. Yok işte, çok sigara içti de, ortam kötü de... Bunlarla açıklayamazsınız. Çünkü bu tarım ilaçlarının böbrek toksisitesi yaptığı biliniyor. Kesinlikle Başbakan’ın bizzat tarım ve gıda işine de el atması lazım! Yoksa bu gidiş hiç iyi bir gidiş değil!

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri