Yüz Felciyim, yüz felci tedavisi yüz felci belirtileri yüz felci resimleri yüz fel
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The SORULAR page is where you will Sorularınızı bu bölümde sorabilirsiniz
 1. #1
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart Yüz Felciyim, yüz felci tedavisi yüz felci belirtileri yüz felci resimleri yüz fel

  Yüz Felciyim, yüz felci tedavisi yüz felci belirtileri yüz felci resimleri yüz fel  Alıntı necati sasmaz Nickli Üyeden Alıntı
  Yüz felci
  Öğretmenim. yaklaşık 10 yıldır yüz felciyim. Bu durumda bana ne önerirsiniz. (Kaşım kalkmıyor, gülünce ağız kayıyor, göz yarım kapanıyor buna da çok şükür) cevaplarsanız sevinirim.İyi çalışmalar
  Necati bey
  Melisa Forte, Enginar Forte, Spirulina Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek Aloe Vera Jel, Sinir çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 2. #2
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart

  Alıntı igokcek Nickli Üyeden Alıntı
  Necati bey

  Gökçek İksir artı enfeksiyon çayı ile bir deneme yapalım 4-5 ay. İnanıyorum ki iyi olacak. Bakın bunun sebei virüstür ve her türlü virüse karşı Gökçek İksir etkilidir. Çok daha ağır bir vaka olan ebv virüsünün sebp olduğu kronik yorgunluk sendromunu tedavi ettim.
  Yüz felçi, facialis pares: Yüz kasları beyinden 7. sinir tarafından idare edilir. Bu sinir fonksiyonlarını yapamazsa yüz kaslarında felç görülür. Yüz felçi ağzın bir kenarının sarkması veya göz kapaklarının kapanmaması gibi durumlarda kendini belieder. Bunun sebebi sinirlerin iltihaplanması gibi geçici basit nedenler olabilir veya daha tehlikeli olabilen beyin merkezindeki bir arıza olabilir. Yüz, dil ve ağız kaslarını yönlendiren nervus facialis?teki problemler felçe neden olur. Yüz felçi her yaşta görülebilir.

  Yüz feçinin sebepleri_

  Yüz felçinin sebebi yüz sinirinin nervus facialis çeşitli nedenlerden dolayı tahriş olması sonucu ortaya çıkar. Hastalığın oluşmasında büyük oranda virüsler etkili olmaktadır, fakat 1/3 ?ünün sebebi bilinememektedir. Beyin uru, kaza sonucu kafa tasında zedelenme, zona hastalığı, veya borrelioz hastalığı (borrelioz virüsü taşıyan kenelerin ısırması ile insana geçen hastalık) yüz felçine sebep olur. Ayrıca diabet (şeker hastalığı, yüksek tansiyon ve beyin kanamasıda yüz felçine sebep olabilir. Yüz felçi olmadan 2-3 gün önce kulak arkasındaki bir ağrı ile kendini bellieder.

  Yüz felçi rahatsızlıkları:

  Yüz felçi kişiden kişiye çok farklı bir şekilde kendini gösterir. Bazen çok hafif olur ve kişi gülünce ancak ancak yüz felçi anlaşılır. Bazende ağzın bir kenarı sarkar ve kişinin sürekli ağzından salğılar akar. Ağzın iki tarafında aynı anda felç çok nadiren görülür. Buna ilavetten daha ağır rahatsızlıklarda ortya çıkabilir: Örneğin: Yemek yerken yutkunamama veya yemeği ağızda tutamama gibi durumlar, göz ve ağızda kuruma hissi görülebilir. Bu rahatsızlıklar kendiliginden iyileşebileceği gibi, ömür boyu öylede kalabilir veyahutta kötüleşebilir.

  Çevre sinir sistemi nedeniyle yüz felçi oluşmuşsa kişi alnını karışıramaz ve gözünün yanlarını kapayamaz. Şayet beyin merkezindeki rahatsılık nedeniyle yüz felçi oluşmuşsa alnını kırıştırabilir, gözlerini bazen yandan kapatamaz ve rahatsızlıklar kol ve ellere kadar uzanabilir. Yüz felçi ilerlerse yemek yerken kişinin gözleri yaşarabilir ve buda sinir hücrelerinin tükrük bezeleri yerine göz bezelerini uyarması nedeniyle olur.

  Yüz felçini teşhis:

  Çevre sisnir sistemi (perifer) nedeniyle felç söz konusu ise gözün biri sürekli açıktır ve tam kapanmaz vede ağzın bir yanı sürekli sarkıktır. Hastanın durumunun tam anlaşılması için kişinin dişlerini tam göstermesi, ağzını büzerek öne doğru çıkarma, burnunu sağa sola oynatma, alnını kırıştırma, gözleri kapama ve tat alma denemeleri yapılır. Tat alama denemesi için dört ana grupta: tatlı, tuzlu, ekşi ve acı besinlerin tadına bakılır. Yüz felçinin sebebinin virüs, bakteri veya başka nedenlerden mi olduğu uzman doktorlarca yapılan testlerle teşhisi konur.

  Yüz felçinde yapılması uygun olan yüz jimnastiği:
  Bu jimnastik günde 3-5 defa aynanın karşısında yapılmalıdır.
  1-) Dudaklar kapalı iken ağız büzülür
  2-) Dudakları açarken ağız büzülür
  3-) Alt çene ile üst çene örtülür
  4-) Yanaklar içeri çekilir
  5-) Gözler kapalı ağız iyice açılır
  6-) Dişler gösterilir
  7-) Üst dudak alt dudağın üstüne çekilir
  8-) Alt dudak üst dudağın üstüne getirirlir.
  9-) Alt çene kaldırılır ve ağız açık tutulur.
  10-) Yanaklar şişirilir ve gözler kapanarak hava sağa ve sola yitilir.
  11-) Islık çalınır
  12-) Ağız önce büyük O olacak şekilde, sonra yavaş yavaş küçük o?ya doğru küçültülür.

  Burun jimnastiği:
  1-) Burun kaldırılır
  2-) Burun kaldırılır ve gözler kapanır
  3-) Burun çabukca yukarı çekilir ve bırakılır
  4-) Burun delikleri büyütülür
  5-) Burun sağa sola oynatılır

  Göz jimnastiği:
  1-) Gözler kapanır ve açılır
  2-) Göz kapatılır ve rahatsız olan göz ovalanır
  3-) Kiprikler açılıp kapatılır.
  4-) Gözler sağa sola döndürülür.

  Alın jimnastiği:
  1-) Alın kaldırılır
  2-) Alın yukarı kaldırılırken ağız açılır
  3-) Alnın sağı ve solu gözler açıkken oynatılır
  4-) Mümkünse alın yukarı aşağı oynatırken, kulaklarında oynatılması sağlanır

  Yüz felçinin tedavisi:

  Yüz felçine bakteriler sebep oluyorsa antibiyotikler, virüsler sebep oluyorsa virüstatikler alınır. Ayrıca immün sistemini güçlendirmek gerekir. Böylece immün sistemi vücuttaki bakteri ve virüsleri zararsız hale getirir. İmmün sistemi ZYE-, kipriotu-, baptisya-, A.Itırkökü-, ve mazı preparatları, Gökçek Tonik ve Gökçek iksirini ile güçlendirilir. Şayet rahatsızlık akut ise bakteri, virüs ve mantarlar zararsız hale getirir vede hastalık iyileşebilir.

  Sağlıklı kalabilmenin ve sağlıklı yaşayabilmenin en önemli faktörü kılcal kandolaşımıdır, çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim vb., besleyici maddenin hücrelere ulaşması vede mikroplarla mücadele eden maktofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır. Gökçek İksiri ile tedavi olmak mümkündür, tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır. Gökçek İksiri vücudu curuflar'dan arıtır, itihaplı hastalıkları iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Gökçek Tonik mide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları ve her türlü allerjiyi iyileştir.

  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Gökçek İksir'i ile tedavi olmak mümkündür. Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır.Gökçek İksiri vücudu cüruflardan arıtır, iltihaplı hastalıkları iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Gökçek Tonik mide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları ve her türlü alerjiye karşı etkilidir.

  Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.Gökçek Diyet

 3. #3
  Metin2 Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Feb 2011
  Mesajlar
  5

  Standart

  İyi akşamalr İbrahim Bey ben ünv öğrencisyiim 18 mart 2009 da periferik üşütmeye ve dedemin ölüm şokundan dolayı yüz felci geçirdim sol taraftan kortizon kullandım nisan sonuna kadar ve final sınavları yüzünden fizik tedaviye ancak haziranda gidebildim 1 ay kadar.1 sene 11 ay geçti bu mart ayında 2 sene dolucak.Bu sene konuşurken bazı kelimleri ağzımdan dolayı zor söylüyorum ya da kaydırarak söyleyebiliyorum,sol kaşım kalkmıyor ve sol burnumdan çok derin nefes alamıyorum bir de sırıtarak gülünce dudağımın sol kısmı açılmıyor bu durum iyice iyiye gideceğine kötüye gitmesinden korkuyorum bir de bu geçtiğimiz 13 kasım 2010 da kulağımda sürekli oynadığımdan oyunlardan dolayı kulaklık yüzünden barotravma oldu ama sesleri duyuyorum sadece kendi sesim sol kulağıma derinden geliyor değişik bir durum gözümü sıkınca kapatınca sol kuğımda dalga sesi gibi bir ses oluyor doktora gitmiştim kbb ye hiç bişey çıkmadı ama ben kendimden rahatsızım kulağıma durduk yerde oturuken birden sanki hava çarptı kulakta hava baloncuğu parçlanması olmuş gibi ardında çınlama oldu 13 kasımda o günden beri çok hafif boğukluk seziyorum ve kulaklarımı oynatınca sol kuağım oynamıyor zaten felçten dolayı sağ tarafta gerilir gibi oluyor bana ne önerirsiniz yüz felci ve kulak durmu için ?

 4. #4
  Metin2 Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Feb 2011
  Mesajlar
  5

  Standart

  Örgün öğretimde halen okumakta olsaydım şimdi okula gitmezdim doktor fizik tedavi bir işe yaramz demişti subakut dönemde olduğum için ve tüm umudumu yitirdim zaten birde üstüne kulak sorunu çıktı boğukluk var çok az moralim bozuldu iyice.22 yaşından beri bu sorunla uğraşıyorum (yüz felcinle) ama daha da iyileşeceğime bir de konuşma zorluğu çıktı sanırım yüz felcinin subakut döneminin belirtilerinden birisi acaba kulağımıdamı etkiliyor ne yapıcam bimiyorum açık öğretimdeyim şuan ama sizin mucizenizi denicem inşallah psikolojim bozuldu düzelmem gerekiyor evden 3 aydır çıkmıyorum arkadşlarımla bile yüz yüze görüşemiyorum bu hastalıktan çok zorluyor beni aralığa kadar herşey iyiydi kulakta eklendi 24 yaşıma giricem artık mayısta bu illetten kurtulmak istiyorum daha askerlik var 1 sene sonra o zamana kadar inşallah geçer

 5. #5
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart

  Alıntı Metin2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  İyi akşamalr İbrahim Bey ben ünv öğrencisyiim 18 mart 2009 da periferik üşütmeye ve dedemin ölüm şokundan dolayı yüz felci geçirdim sol taraftan kortizon kullandım nisan sonuna kadar ve final sınavları yüzünden fizik tedaviye ancak haziranda gidebildim 1 ay kadar.1 sene 11 ay geçti bu mart ayında 2 sene dolucak.Bu sene konuşurken bazı kelimleri ağzımdan dolayı zor söylüyorum ya da kaydırarak söyleyebiliyorum,sol kaşım kalkmıyor ve sol burnumdan çok derin nefes alamıyorum bir de sırıtarak gülünce dudağımın sol kısmı açılmıyor bu durum iyice iyiye gideceğine kötüye gitmesinden korkuyorum bir de bu geçtiğimiz 13 kasım 2010 da kulağımda sürekli oynadığımdan oyunlardan dolayı kulaklık yüzünden barotravma oldu ama sesleri duyuyorum sadece kendi sesim sol kulağıma derinden geliyor değişik bir durum gözümü sıkınca kapatınca sol kuğımda dalga sesi gibi bir ses oluyor doktora gitmiştim kbb ye hiç bişey çıkmadı ama ben kendimden rahatsızım kulağıma durduk yerde oturuken birden sanki hava çarptı kulakta hava baloncuğu parçlanması olmuş gibi ardında çınlama oldu 13 kasımda o günden beri çok hafif boğukluk seziyorum ve kulaklarımı oynatınca sol kuağım oynamıyor zaten felçten dolayı sağ tarafta gerilir gibi oluyor bana ne önerirsiniz yüz felci ve kulak durmu için ?
  Ozon Forte ile masaj yapın ve Melisa Forte, Enginar Forte, Spirulina Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek Aloe Vera Jel, Sinir çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 6. #6
  Metin2 Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Feb 2011
  Mesajlar
  5

  Standart -------

  Dha geçen hafta doktora gittim bağırsaklarımda bişey çıkmadı sebze türü zaten çok yediğim için detoks yerine geçiyor kan tahlilleri,idrar bunlarda temiz peki enfeksiyon iksiri + gökçek iksiri + sinir çayı ve damar çayı iyi gelirmi ? Kaç kullanmam lazım ?

 7. #7
  Metin2 Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Feb 2011
  Mesajlar
  5

  Standart

  Bir de bu gökçek tonik ,iksir,ozon yağı ve damarla sinir çayını karıştırararkmı içiçem nasıl kullanıcam bunları ? Enfeksiyon iksiride kullansam olurmu ?

 8. #8
  Metin2 Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Feb 2011
  Mesajlar
  5

  Standart

  Son olarak yukarıda bir hocanın yazısnı gördüm 10 senedir yüz felciymiş onun yüzü iyileştmi bu kullanmış olduğu içeceklerle ? benim yüz felcide geçici deniyor perifereikmiş sinir sıkışması var denmişti ama periferik yüz felcinin iyileşme süresi (fizik tedavisiz) ne kadar sürer ?

 9. #9
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart

  Alıntı usaknox Nickli Üyeden Alıntı
  MERHABALAR BEN SIZLERI NETTE YUZ FELCI TEDAVILERI ICIN ARASTIRMA YAPARKEN BULDUM,BEN GECEN HAFTA BELL YUZ FELCI DENILEN GECICI !!! OLANI SIZIN GOKCEK IKSIRI VE TONIK TAVSIYE EDILIYOR ,GERCEK TEN OLUMLU SONUCLARI OLUYORMU ,OLUYORSA BUNU NERELERDEN ALABILIRIM ,SIMDIDEN COK TESSEKUR EDERIM.
  Melisa Forte, Sinirli Ot Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Mantar çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (Çin tuzu, mısır şurubu, abur cubur, tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnenmeli, doğru ÇİĞNEME den yutulan besinler mide başta olmak üzere diğer organlara zarar verir.Hücre merkezlerinde bulunan mitokondrinleri soba veya mini atom sentraline benzetebiliriz.Sobaya kalitesiz kömürü doldurursanız duman içinde kalırsınız ve aşırı artık madde (kül, duman, is) ortaya çıkar.Çiğnenmeyen besinlerde kalitesiz kömür gibi hücreler, hücre araları, bağ dokuları ve bütün organlarda artık madde (cüruf) yoğunlaşmasına sebep olur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 03-28-2017, 13:59
 2. Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 09-30-2016, 14:41
 3. Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 12-21-2012, 15:34

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri