Yumurtalık kisti, çikolata kisti, Polikistik over sendromu, folikül kist, Endometrioz
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Sayfa 1 Toplam 11 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 105 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The SORULAR page is where you will Sorularınızı bu bölümde sorabilirsiniz
 1. #1
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Exclamation Yumurtalık kisti, çikolata kisti, Polikistik over sendromu, folikül kist, Endometrioz  Alıntı h_yurekli Nickli Üyeden Alıntı
  daha önce başka bir rahatsızlığım için gökçek iksir kullandım ve iyileştim. şimdi yumurtalık kisti için tekrar gökçek iksir kullanmak istiyorum. içerikteki sarımsağı azaltarak kokusunun hafifletilebileceği söylenmişti. mümkünse o şekilde sipariş vermek istiyorum. ayrıca kist için kadın çayı içilmesi de önerilmiş forumda, fakat buradaki ürünler içinde onu göremedim. acaba yoğurt otu karışımlı çayı mı kullanmalıyım?
  Yoğurt Otu Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Kist çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnemeli, aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 2. #2
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart  Kısırlık:

  Gelişmiş ülkelerde aile planlamsı tabi bir durum haline gelmiştir. Genç bayanlar anne olmadan önce bir meslek yapmayı ve mesleğinde başarılı olduktan sonra çocuk yapmayı ve büyütmeyi düşünmektedirler. Çiftler kazançlarının yeterli olduğuna veya ne zaman yeterli olabileceğine karar verdikten sonra çocuk yapamaya karar vermektedirler. Bayanlar böylece korunmayı bırakarak doğal hamile olmayı planlamaktadırlar.

  Muayene metotları
  A-) Kadınlarda:
  Arzu edilen hamileliğin bir yıl içinde olmaması halinde çiflerden birinde veya ikisinde kısırlık (sterilitet) olma ihtimali vardır. Kadınlar için bir çok muayene yöntemi mevcuttur. Düzenli adet sırasında yumurtalıktaki yumurtanın oluşumu yumurtalıktan veya kan muayenesi ile test yapılır. Rahim mukozası (endometrium) ve rahim ağzındaki mukuz (sümüksü salğı ) muayeneedilir. Bu nedenle bayanın 3-4 ay adet halleri, yumurtalık ve rahmin yapısı konturoledilir. Rahim ağzındaki mukuz erkekten gelen spermayı bırakmıyorsa tabiki dölenmede olmaz. Yumurtalık kordonunun yumurtanın hareketini engelleyip engellemediğide ultrasonla konturoledilir.

  Yumrtalık kordonu:
  Yumurtalık kordonundaki yapışma veya yanlış gelişme veya iltihaplanma veyahutta amaliyatlar (sezeryan, apendis) nedeniyle şekli bozulabilir. Böylece yumurtanın yumurtalıktan rahime gitmesi engellenir. Bazı bayanların vücudu kendi yumurtalarına karşı veya spermaya karşı antikor üretebilir ve bu antikorlar yumurta veya spermayı tahripeder.

  Hormon anormalikleri:
  Orta beynin hemen altında yer alan hipotalamusun yönlendirdiği mesajlarla hipofiz gudesinde ona uygun hormon salğılar. Hipofiz bezesinden gelen uyarılara göre yumurtalıkta harekete geçer ve hormonlar salğılar. Bu bağlantıdaki anormalikler sebebiyle yumurtalıkta yumurta tam oluşmaz veya hiç oluşmaz. Böylece rahimde kendini yumurtaya göre ayarladığından, oda işlemini uyarı olmadığından yapamaz.

  Adet hali:
  Her regl döneminin çok önemli fonksiyonları vardır, bu fonksiyonların olmaması hamileliğin olmasını engeller. Yumurtalığın yumurtlamaması nedeniyle dölenmeye müsait yumurta oluşmaz. Progestron hormonundaki yetersizlikte hamileliğe engeldir, çünkü progestron rahim mukozasını yumurtanın yerleşebileceği şekilde ayarlar. Progestron yetersizliği nedeniyle rahim mukozası tam oluşmaz. Buna parallel olarak ösrojen hormon yetersizliğide söz konusu olabilir. Ösrojen hormon yetersizliği nedeniyle adet süresi kısalır ve adet hali (kanama) çok az olur. Adet halinin tamamen durmasına ise amenore denir.

  Rahim ağzı:
  Normal olarak rahim ağzı (zervix) balgamsı ve koyu bir salğı (mukuz) ile kapatılmıştır. Yumurtalığın yumurtlaması ile birlikte bu mukuzda incelir ve sıvımsı bir hal alır ve böylece sperma rahim ağzından içeri geçebilir. Mukuz sıvılaşmaz ise spermada rahime geçemez ve böylece dölenme olmaz bunada zervix sterilitet denir.

  Rahim:
  Sterilitetin (kısırlığın) nedeni yumurtalık kanalında (kordonunda) dölenme, düşük yapma, ur, endometrioz, veremli iltihaplanmalar ve mikroplar dölenmeyi engelleyebilir.

  Tedavi:
  Kısırlık kadınlarda ve erkeklerde hormon anormalikleri, iltihaplar, damar sertlikler, ve şişlikler söz konusu ise erkekler için Gökçek İksiri, ZYE ve kadınlar için Gökçek İksiri, ZYE, hayıt- ve kadınkökü preparatları kulanılır.

  B-) Eerkelerde:
  Testis:
  Bazen husyeler, husye torbasından aşağı sarkmazlar, bunun nedeni husye torbasının su toplaması, husyelerde variz oluşması, husyenin aşırı büyük veya aşırı küçük olması, damarların yağlanarak sertleşmesi, husye torbsında kist veya ur oluşması gibi sebepleri sayabilirsiniz.

  Tohum kordonu:
  Tohum kordonunun (sperma kordonu) iltihaplanması bir veya bir kaç yerinde yapışma veyahutta genetik sebeplerden dolayı ortaya çıkabilen rahatsızlıklar nedeniyle sprema tohumkesesine ulaşamaz.

  Sperma oluşumu:
  Sperma kalitesinin düşmesi, hareket kabiliyeti, yaşama süresi, ve sağlılı olanların oranına göre degerlendirilir. Sperma kalitesinden bahsedilebilir, şayet boşanmada 1 ml?de 20 milyon sperma bulunursa ve bunların en az yarısı sağlıklı şekilde oluşmuşlar vede normal hareket ediyorlarsa. Sperma kalitesinde zaman zaman oynamalar olabilir. Nadirende vücut spermaya karşı antikor salğılıyabilir.

  Hormon bozuklukları:
  Sağlıklı kalabilmenin ve sağlıklı yaşayabilmenin en önemli faktörü kılcal kandolaşımıdır, çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim vb., besleyici maddenin hücrelere ulaşması vede mikroplarla mücadele eden maktofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır. Gökçek Iksiri ile tedavi olmak mümkündür, çünkü rahim, yumurtalık ve kordonlardai curufu temizler. Fakat doğru beslenmek şarttır.

  Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur. Siyah çay ve kahve içmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler. Et ve et mamülerine 5-6 ay aravermek gerekir, çünkü asidoza sebep olur, buda birçok hastalığın ana kaynağıdır. Gökçek İksiri vücudu curuflar'dan arıtır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Gökçek Tonik bağırsak, idrar yolları, solunum yolları ve ağız florasını düzenler patalojik bakteri, virüs ve mantarları yokeder ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

  Erkeklerdeki cinsel fonksiyon bozuklukları ve hipotalamusun hipofizi uyarması sonucu cinsel organlardaki hormonların nasıl oluştuğu kadınlarda olduğu gibi çok detaylı olarak incelenmemiştir.

  İkdidarsızlık:
  Penisin yeterince sertleşmemesi ve cinsel münasebet yapamamaya ikdidarsızlık (impotenz) denir. Bu problem genelikle psikolojik nedenlerden kaynaklanmaktadır. Bu durum kısa sürede geçebilir veya geçmeyebilir. Bazı şahıslar tedavi olunca iyileşebilirler.

  Muayene sonucları:
  Kısırlık Almanyada % 20-25 oranında olup, buda erkeklerde % 40 oranında, kadınlarda % 45 oranında vede % 15 çiflerden ikisindede aynı oranda bulunur. Almanyadaki kısırlık oranı 1950 yılına göre % 100 armıştır ve bunun ana sebebide çevre kirliliğidir.

  Çevre faktörü:
  Yapılan çeşitli araştırmalarda, erkeklerde sperma kalitesinin sanayi nedeniyle son 50 yıldır sürekli düşmekte olduğudur. Östrojen hormonunun erkeklerde arması ve östrojen gibi etkiye sahip olan kimyasal maddelerin artması: Örneğin biranın birleşimindeki şerbetciotunun içerdiği humulon ve lupulon östrojen gibi etki yapar. Ayrıca pestizid (bitkilerdeki haşereyi öldürmek için kulanılan ilaçlar) bunların başında DDT östrojen gibi etki yapar. Bulaşık ve temizlik ilaçları, kozmetik, boya maddeleri ve bazı kimyasal ilaçlar östrojen gibi etkiye sahiptir.

  Tedavisi:
  Kimyasal ilaç kulanılacaksa mutlaka yan tesirinin iyi bilinmesi ve mümkün oldukca az kulanılmalıdır. Bira mümkünse hiç içilmemelidir, çünkü erkeleri yavaş yavaş kadınlaştırır vehatta zamanla ikdidarsızlığa sebep olur. Kısırlık kadınlarda ve erkeklerde hormon anormalikleri, iltihaplar, damar sertlikler, ve şişlikler söz konusu ise erkekler için Çakşır-, ZYE ve preparatları veya Gökçek İksiri, kadınlar için Gökçek iksiri, Gökçek Tonik, ZYE, hayıt- ve kadınkökü preparatları kulanılır.

  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Gökçek İksir'i ile tedavi olmak mümkündür. Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır.Gökçek İksiri vücudu cüruflardan arıtır, iltihaplı hastalıkları iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Gökçek Tonik mide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları ve her türlü alerjiye karşı etkilidir.

  Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.Gökçek Diyet

  Açıklama: Hayvansal besinler damarların iç yüzeyinde (mukazasında) plaklar olşmasına (yağlanmasına) neden olur. Damarların yağlanarak sertleşmesi yüksek tansiyona sebep olur. Damarlar yaşalandıkca beyin, kalp, penis ve vajinaya yeterince kan gitmemesi demektir. Buda felç, kalpkrizi, rekeklerde iktidarsızlık ve kadınlarda cinsel isteksizliğe sebep olur. Hayvansal besinleri azaltmak, hatta peyniri asla yememek gerekir. Gökçek İksiri ile tıkanan damarlar açılır ve kişide beyin kanaması, kalpkrizi, erkeklerde iktidarsızlık ve kadınlarda cinsel isteksizlik rizikoları ortadan kalkar.

 3. #3
  masar Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Mesajlar
  1

  Exclamation Yumurtalık kisti, çikolata kisti

  Merhabalar İbrahim bey,

  yaklasıkm 2 ay once eşimin yumurtalıklarının birinde kist oldugunu ogrendik.bu sorunu nasıl cozebiliriz.yumumurtalıkta kist olması hamile kalmaya engel mi.Bu arada Gokcek iksirini temin etmistik
  cevabını bekliyoruz

 4. #4
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Alıntı masar Nickli Üyeden Alıntı
  Merhabalar İbrahim bey,

  yaklasıkm 2 ay once eşimin yumurtalıklarının birinde kist oldugunu ogrendik.bu sorunu nasıl cozebiliriz.yumumurtalıkta kist olması hamile kalmaya engel mi.Bu arada Gokcek iksirini temin etmistik
  cevabını bekliyoruz
  Yumurtalıklarda kist olması hamileliğe engel değil şayet aşırı büyük değilse, bunu kadın doktoruna danışın, fakat Gökçek İksirini aldıktan sonra o kist erir ve yok olur. Bu nedenle hamile kalmadan önce 3-4 ay Gökçek İksiri almak daha iyidir, şayet rahim, yumurtalık ve kordonda curuf varsa temizler. Temizleme sırasında adet hali uzayabilir ve aşırı yoğunlukta olabilir vede pis kokulu kanama olabilir. Bu korkulacak bir durum değildir. Kür süresi sonunda herşey normale dönder.Yoğurt Otu Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Kist çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnemeli, aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.


 5. #5
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart Rahim ve yumurtalık rahatsızlıkları:  Rahim ve yumurtalık rahatsızlıkları:
  Rahim (uterus) takriben armut şeklinde ve büyüklüğündedir. Rahmin dar olan uc kısmına rahim ağzı denir ve vajinya açılır. Bu organ aynı oranda kuvvetteki duvar kaslarından oluşur ve iç kısmına rahim mukozası (endometrium) denir. Rahmin önünde mesane arkasında kalın bağırsak bulunur. Rahim ve yumurtalık rahatsızlıkları ve türleri oldukca farklı ve çeşitli olduğundan bunları sırası ile elle alacağız. Rahim iltihaplanması, rahim mukozasının rahim dışında oluşması (endometrit), rahim sarkması, vajina sarkması, rahim ağzının sarkması (cervicit), kürtaj ve yumurtalık kisti gibi rahasızlıklar en önemlileridir.  A-) Rahim iltihaplanması, uterit, uteritisRahim iltihaplanması genelikle vajinadan yukarı çıkan bakteri, virüs ve mantarların sebep olduğu enfeksiyondur. Bunların başında steptokkoken, stafilikokken, koli-bakteriler ve anaerbo bakteriler (oksijensiz ortamda yaşayan bakteriler) virüslardan örneğin herpes virüsleri enfeksiyona sebep olur.
  Rahim iltihaplanmasının sebepleri:
  1-) Adet kanamaları
  2-) Doğum ve düşük
  3-) Rahime spiral konması
  4-) Rahim ağzı mukozasının tahribatı
  5-) Rahim mukozasının aşırı alkalik olması
  6-) Rahim ağzı veya boynundaki polipler veya miyomlar
  7-) Yaşlanma nedeniyle rahim ağzı daralırve içeride salğılar çoğalır.

  Rahim iltihaplanması ve teşhisi:
  Rahim ağzının iltihaplanması (cervicit) aynı vajina iltihaplanmasında olduğu gibi aşırı, sarımsı beyaz akıntı olur ve genelikle pis kokar. Cinsel münasebetten sonra kanama görülebilir ve ağrılar hisseder. İdrar bırakırkende ağrı hisseder ve zorlanır. Rahim iltihaplanması genellikle vajina iltihaplanması nedeniyle enfeksiyon rahime kadar yayılır. Kadın doktorunun muayenesi sırasında rahim ağzı ve rahim boğazındaki mukoza değişimler ve akıntı tesbitedilir. Şayet anormalikler hissedilirse o zaman buradan alınacak salğı incelenir ve buluntuya göre hareketedilir.

  Rahim iltihaplanmasını tedavi:
  Rahim iltihaplanmasını antibiyotik ilaçlarla tedavi daha karmaşık ve tehlikeli sonuçlar doğurur, çünkü antibiyotikler bakterileri zararsız hale getirirken, mantarların yayılmasına sebep olurlar. Mantarların salğıladığı mikotoksik (mantar zehiri) maddelerse oldukca tehlikelidir ve zamanla bakteri ve virüslerin sebep olduğu enfeksiyonlardan daha tehlikeli enfeksiyonlar ortaya çıkar. Bu nedenle bu tür rahatsızlıklar ise Gökçek İksiri ile tedavi edilebilir.

  B-) Rahim ve vajina sarkması:
  Rahim sarkması aradokunun gevşemesi nedeniyle rahim ve vajina sarkar. Ayrıca menopozdan sonrada hormon dengelerinin bozulmasıda rahim ve vajina sarkmasına sebep olur. Çok doğum yapma veya büyük çocuk doğurmadan dolayı aradokular eski haline dönmeyebilir rahim ve vajinada sarkabilir. İki ve üçüz doğumlardada ara doku gevşer. Kilolu bayanlardada aaradoku gevşer. Meleki nedenlerle ayakta çalışmak zorunda olanlarda rahim ve vajina sarkması görülür.


  Rahim ve vajina sarkmasının belirtileri:
  1-) Kadınların narin olmalaRI
  2-) Ağır işte çalışma ve aşırı zorlanma
  3-) İdrar yollarının iltihaplanması, mesainin sarkması
  4-) İdrar yollarının iltihaplanması, nedeniyle sık sık idrar yapma zorunluluğu hissetme
  5-) Rahim sarkması vajinanında sarkmasına sebep olur.

  Teşhis ve tedavi:
  Doğum yapan her bayanda az veya çok rahim sarkması olur, bu sarkışsa bazen vajinayıda dışarı doğru yiter. Bu nedenle bu rahatsızlığı olanlarda vajinadan anaşılır. Bu gibi durumların kadın doktorlarının teşhisi gerekir. Rahatsızlığın hangi aşamada olduğuna bakılır uygun tedavi yöntemi uygulanır. Yaşlilik, cinsel münasebet sırasında ağrı hissetme, hamile kalma arzusu gibi etkenleri göz önünde tutmak gerekir. Hafif rahatsızlıklar jimnastik ve kültür-fizik hareketleri ile tedaviedilebilir. Ağır durumlarda ise idrar yapamama rahatsızlığı ortaya çıkabilir, bu gibi durumlarda amaliyat gerekebilir. Problem aşırı ilerlemedikce doğal ilaçlarla örneğin: Gökçek İksiri ile tedavi mümkündür, çünkü bu ilaçlar aradokuları regerasyon yapıcı özeliğe sahiptir.

  C-) Kürtaj, cuettage
  Kürtaj deyince akla rahim içinin kazınarak alınması anlaşılır. Kanamaların nedeninin bilinmesi veya düşüklerden sonra içeride kalan artık madderin dışarı atılmasıdır. Böylece rahim temizlenir. Kürtaj için farklı rahatsızlıklara karşı farklı yöntemleruygulanır. Keskin olan veya olmayan kaşık şeklindeki aletler veya elektrik süpürgesi gibi emerek çekip alan aletler olabilir.

  Ne zaman kürtaj gerekir?
  Şayet bayanda herhangi bir rahatsızlık varsa bunun iyi huylumu, kötü huylumu olduğunu anlamak için doju alınır. Aşırı kanamaların sebebini öğrenmek ultrasonla herhangi bir dğişiklik hissedilirse sebebini öğrenmek için yapılır. Kürtaj genelikle düşük yapan bayanlarda içeride kalan eş ve embiryonunu (büyümüşse ceninin) artıkları alınır. Burada genelikle emici aletler. Alınan cenin, eş ve rahim mukozası muayene adilerek rahatsızlığın aslı anlaşılır.

  Kürtajdan sonra ne yapılmalıdır?
  Kürtajdan sonra hastanın birkaç gün dinlenmesi gerekir. Böylece rahim kendini yeniler (regerasyon) yapar. Kürtajdan sonrahafif kanama olabilir, şayet kanama, ağrı ve ateş yükselmesi görülürse kadın doktoruna görünmek gerekir. Düiük yapan bayanlar ve eşleri bayen psikolojik olarak hüzünlü olan aileler bu durumda zorlanabilirler. Bu gibi durumlarda psikolojik tedavi gerekebilir. Rahmin içten temizlenmesi ve regerasyonu Gökçek İksiri ile mümkündür.

  D-) Endometrioz, rahim mukazasının organ dışında ortaya çıkması
  Normal olarak rahim mukozası rahmin içyüzeyini kaplar, şayet rahim çevresindeki organlardada rahim mukozası görülürse buna endometrioz denir. Bazen rahim mukozası (endometrium) yumurtaslıklar, bağırsaklar, rahim çevresi, hatta nadiren akçiğer ve omuriliklerdede bulunabilir. Endo metrioz bazen toplu iğne başı kadar karında görülürken, bazende içi kanlı iri kistlerşeklinde yumurtalığın yanında bulunur. Endometrioz erginlik çağından menopoz devresine kadar olan kadınların %10?unda görülür, fakat çok azında ağrılara sebep olur.

  Endometriozun oluşumu?
  Bu konuda oldukca farklı görüşler mevcuttur. Bunlardan bazılarını şöyle sıralıyabiliriz.
  1-) İmmün sistemi zafiyeti endomeriumun yayılmasına sebep olur.
  2-) Menopoz devresinde östrojen hormonunun azlması
  3-) Sezeryan amaliyatı sırasında rahim mukozası (endometrium) karın içine dağılabilir.

  Endometrioz hangi rahatsızlıklara sebep olur?
  Endometrioz çoğunlukla farkedilmez, nadiren amaliyat sırasındafarkedilir. Endometrioz aşağıdaki rahatsızlıklara sebep olabilir.
  1-) Cinsel münasebetler sırasında ağrılar
  2-) Adet görme sırasında ağrılar
  3-) Karın altında sık sık ağrıların görülmesi
  4-) Kanamalara sebep olabilir
  5-) Kısırlığa sebep olabilir
  6-) Defi-hacet ve idrar yapmada ağrılar görülebilir.

  Endometriozun tedavisi:
  1-) Tesbitedilen Endometriozlar amaliyatla alınır veya yakılır
  2-) Hormonla tedavi, bu tür tedavinin yantesiri oldukca büyük olabilir.
  3-)Doğal ilaçlarla tedavi mümkündür ve bunların başında Gökçek İksiri, hayıt- ve kadınkökü preparatları gelir. Yumurtalığın etrafındaki endometriozlar kısırlığa sebep olabileceğinden mutlaka tedavisi gerekir.

  E-) Rahim miyomu, uterusmyom, iyi huylu şişkinlikler:
  Miyom rahmin içinde olşabildiği gibi rahmin diş yüzeyindede oluşabilir. Miyom bir tane olabildiği gibi bir çoğuda bir aradada olabilir. Miyomun neden niçin oluştuğu tam olarak bilinmemektedir, fakat östrojen hormonu ile yakın bağlantısı olduğu bilinmektedir.

  Miyom rahatsızlıkları :
  Miyomun % 30?unda hiçbir rahatsızlık görülmezken, büyüyerek çevresindeki oraganları rahatsız edince o zaman dikkat çeker.
  1-) Adet hali ağrılı geçer.
  2-) Adet çok ve uzun sürerse
  3-) Bağırsakları ve mesaneyi sıkıştırırsa, kabızlığa veya idrar yaparken zorlanmaya sebep olabilir .
  4-) Şayet omurlardan bacaklara doğru giden sinirler sıkışırsa bel ağrısına sebep olur.

  Miyom hangi komplikasyonlara sebep olabilir?
  1-) Miyom çok nadiren (% 0,5) kötü huylu ura dönüşebilir.
  2-) Miyom hamilelikte problemlere sebep olabilr, çünkü aniden büyüyerek çevreye ve cenine rahasızlık verebilir .
  3-) Miyom kansızlığa sebep olabilir, çünkü az az sızıntı şeklinde kanamalar, kan kayıbına sebep olur.
  4-) Miyom olup olmadığı kadın doktorunun yapacağı bir düzine muayene ve tesle anlaşılır. (ultrason gibi)

  Miyomun tedavisi:
  1-) Miyom durumu tehlike arzederse vajinadan veya karından amaliyatla alınır.
  2-) Miyomun aşırı büyümesi ve oldukca çok olması halinde, bazen rahiminde alınması gerekebilir.
  3-) Hormonla tedavi etmek çok tehlikeli neticeler doğurabilir ve bunların başında miyom büyümesi gelir. Bu nedenle her türlü hormon tedavisi mahzurludur.
  4-) Sağlıklı çözüm doğal olarak Gökçek İksiri ile yapılan tedavidir.

  F-)Yumurtalık kisti, ovarial cyste
  Yumurtalıkta oluşan kist iyi huylu veya kötü huylu olabilir. Yumurtalıklardaki bu şişlikle ayrıcada su toplar. Yumurtalıkta doğumdan ihtibaren olğunlaşmamış yumurtalar bulunur. Takriben 1.000.000 civarındaki bu yumurtalar erginlik çağından ihtibaren olgunlaşamya başlar ve menopoz devresine kadar bunun % 99?u kulanılır. Olgunlaşan yumurtalar yumurtalık kanalı ile rahime geçer. Yumurtalık ayrıca dişilik hormonu salğılar.

  Yumurtalıkta kistin sebep olabileceği rahatsızlıklar:
  1-) Regel rahatsızlıkları
  2-) Kabızlık
  3-) Karın ağrıları
  4-) Karında su toplama
  5-) Menopozdan sonra kanama
  6-) Vücutta yabancı madde varmış gibi his
  7-) Keyifsizlik

  Yumurtalık kistini tedavisi:
  Ultrasonla yumurtalıktaki kistin büyüklüğü, şekli ve tehlike derecesi tesbitedilir.
  1-) Karındaki bu rahatsızlıklar ultrasonla tesbitedildikten sonra amaliyatla alınır.
  2-) Yumurtalıktaki büyük lislerse karından yapılan amaliyayla alınır.
  3-) Şayet yumurtalıktaki bu kist tehlike arzetmiyorsa o zaman Gökçek İksiri ile tedaviedilebilir. Tecrübe ile sabittir.

  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Gökçek İksir'i ile tedavi olmak mümkündür. Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır.Gökçek İksiri vücudu cüruflardan arıtır, iltihaplı hastalıkları iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Gökçek Tonik mide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları ve her türlü alerjiye karşı etkilidir.

  Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.Gökçek Diyet

 6. #6
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart Miyom ve Yumurtalık Kisti


  Alıntı l.karaaslan Nickli Üyeden Alıntı
  Hayırlı günler , Benim yüzümde ergenlik zamanından kalma sivilce lekeleri ve kahverengi izler vardı. bu izler için lazer ve daha sonra da ağır iki seanslık kimyasal peeling uygulaması uygulandı. buna ilaveten bir çok ilaç ve krem de kullandım ama bu uygulamalar cildimi daha da kötü yaptı. ayrıca derimin altında 6-7 tane mercimek büyüklüğünde kist var. Şu an 26 yaşında bir doktora öğrencisiyim. Yüzümde hiç sivilce kalmadı ama sonuç olarak kızarık duran. yıpranmış. kırışık ve kistler bulunan bir yüzüm var; ayrıca sakalım içe doğru ve iltihaplı bir şekilde çıkıyor yani kıl batması var ve bütün bunlar bu beni çok rahatsız ediyor. insanların yüzüne rahat bakamıyorum. yaklaşık bir hafta içinde dogaltedavı.net sitenizi tamamen inceledim. aloevera jel + gökçek iksir + ozon yağını kullanmayı düşünüyorum. ayrıca kist çayı, damar çayı ve mohon kreminden bahsetmişsiniz bunları sitenizde bulamadım. acaba sizin öneriniz nedir bu ürünler den hangilerini almalıyım ve hangi oranlar da kullanmalıyım. Zamanınızın değerli olduğunu biliyorum biraz uzun da olsa derdimi anlattığımı düşüyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  OZON YAĞI, MAHONİA FORTE, Yoğurt Otu Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Kist çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnemeli, aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.


 7. #7
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart


  Alıntı meltem Nickli Üyeden Alıntı
  Bilgi talebi
  ibrahim Bey;
  Hızlı cevabınız için teşekkürler .
  Peki ben hem tonik hem de iksiri aynı anda mı kullanabilirmiyim? Ne kadar kullanmalıyım? Bir de süt, yoğurt ve yumurta gibi besinleri bu süreç içerisinde yemenin bir sakıncası varmıdır? Ne tür besinleir tercih etmek lazım ?Ayrıca benim tansiyonum normalde düşük, sarmısak yediğim zaman da iyice düşüyor. Sizin ürünlerinizi kullanmamın bir sakıncası olur mu? Tansiyonun düşmemesi için yapılabilecek bir şey varmıdır? Şimdiden teşekkür ederim.
  Meltem
  Yoğurt Otu Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Kist çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnemeli, aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 8. #8
  admin Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Mesajlar
  187

  Standart Kist, miyom ve yağ bezi


  Alıntı ÜMİT Nickli Üyeden Alıntı
  Merhaba Benİm Sol Omuzumda 12 Sene Önce Bİr YaĞ Bezesİ Vardi Arada AĞri YaptiĞi Ve Doktor Oynak Yerde Ve Sİnİrlere Baski Yapiyor Alalim Dedİ Ve Ayni Doktora 12 Sene Sonra Aldirdim Fazla BÜyÜk DeĞİldİ 1 Adet Cevİze Yakin Bİr KaÇ Tane Leblebİ BÜyÜklÜĞÜndeydİ. BaŞka YaĞ Bezem Yok Fakat Doktor YaĞ Bezesİ Alindiktan Sonra Patalojİye GÖndermedİ Yarin DİkİŞler Alinacak Ben Bu AkŞam Sİzİn Sİteyİ GÖrdÜkten Sonra İÇİme ŞÜphe DÜŞtÜ. Patalojİ Yapilmadi Bu DoĞrumu? Bİrde Kadin Doktorunda Rahmİn ÜstÜnde 3 Mm Çapinda Bİr Mİyom Var Ben Bİr ÇocuĞum Var Bİr Bebk Daha DÜŞÜnÜyorum Bu İksİr Bebk İstedİĞİm İÇİn Bİr Zaarai Olur Mu? Ve Benİm Mİyom Ve AldirdiĞim YaĞ Bezesİnİn Tekrar OluŞmamasi İÇİn Faydasi Olurmu? Bİr De KardeŞİmİn GÖĞsÜnde Ve İkİ YumurtaliĞinda Kİst Var Yumurtaliktakİler BÜyÜk Faydasi Olurmu? Ayrica KardeŞİm İstanbulda Sİze Gelİp GÖrÜŞse Olurmu? Ben Bu AkŞam TesadÜfen Sİtenİzİ GÖrdÜm İnŞallah Bu İksİrİn Faydasi Olur. İksİrİn Kullanimi Ve Saklanmasi İŞlemİnİ KardeŞİm Gelİp Sİzİnle GÖrÜŞsÜn. Cevaplarinizi Maİl Adresİmİzemİ Atacaksiniz Çok TeŞekkÜr.
  Vücudunuzdaki yağ bezi, miyom, polip ve kiste karşı en etkili ürün Gökçek İksiridir. Vücuttaki curufu sadece ve sadece Gökçek İksiri eritir ve temizler. Curufun oluş sebebi yanlış beslenme nedeniyle ortaya çıkar. Özelikle hayvansal besinler kanda asit değerlerinin yükselmesine neden olur ve bu asidi nörleştirmek için aşırı mineral harçanır. Buda bağışıklık sisteminin zayıflaması demktir. Bağışıklık sisteminin zayıflaması demek bakteri, virüs ve mantarların azması demektir. Mikroplar curuflar içine yerleşerek buradan sürekli toksik madde üretirler.

  Yoğurt Otu Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Kist çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnemeli, aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 9. #9
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart  Alıntı oktayguclu Nickli Üyeden Alıntı
  eşimin hastalığı
  merhaba,benim eşime polikistik over hastalığı teşhisi kondu.Bu hastalık üreme çağında olan bir kadında düzenli olarak gerçekleşmesi gereken yumurtlama işlevinin azalması, tüylenme, kiloalma, adet gecikmeleri, sivilcelenme, gebe kalamama veya geç gebe kalma hastalığıymış.Kısaca çok sayıda kist içeren yumurtalık deniyormuş bu hastalığa. Ben biraz anlattım ama siz sanırım biliyosunuzdur bu hastalığı.Bu hastalığa karşı önereceğiniz bişe var mı. Cvp yazarsanız sevinirim.Gökçek iksir bu konuda yararlı
  olurmu.Teşekkürler
  OKTAY BEY
  Gökçek İksir kistleri eritir ve temizler. Artı Gökçek Kadın çayı İYİ GELİR bu çayda hormon anormaliklerini düzenler. Tabii doğru beslenemk gerekir.Yoğurt Otu Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Kist çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnemeli, aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 10. #10
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart


  Alıntı elif toprlak Nickli Üyeden Alıntı
  iyi akşamlar.İnşallah bana yardımcı olursunuz.6 yıllık evliyim ve sorunsuz tedavısız bır cocugumuz var.daha sonra yumurtalıklarımda kıstler oldugunu ogrendım ve 2yıl dogum kontrol ilacı kullandım.kıstler erımedı ve dahada arttı.7 aydır ılacı bıraktım gebede kalmadım.ayrıca tam olarak nefes alamama karnımda aşırı şişkinlik ve sinirlilik halim var buna baglı oldugunu düşünüyorum. ankarada yerınız varmı ogrenmek iştıyorum bana yardımcı olursanız sevınırım saygılar
  Elif hanım
  Gökçek İksir artı kadın çayı ile rahim, yumurtalık ve kordonlardaki iltihap, cerahat, kist vs, yani curuf arınır. Karnınızdaki şişkinliği sebebi ise bağırsaklardaki mantarlardır.Artı doğru beslemeniz gerekir.Yoğurt Otu Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Kist çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnemeli, aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 08-15-2016, 10:02
 2. Cevaplar: 13
  Son Mesaj: 08-15-2016, 10:02
 3. Cevaplar: 8
  Son Mesaj: 01-10-2012, 10:15
 4. Cevaplar: 8
  Son Mesaj: 01-04-2012, 08:28

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri