Tromboz, thrombose, kan pıhtılaşması, emboli tromboz tedavisi, tromboz nedir, tromboz
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The SORULAR page is where you will Sorularınızı bu bölümde sorabilirsiniz
 1. #1
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart Tromboz, thrombose, kan pıhtılaşması, emboli tromboz tedavisi, tromboz nedir, tromboz

  Alıntı Ismail Nickli Üyeden Alıntı
  tromboz ile ilgilil

  hamile bir bayanin tromboz nedeniyle heparin denilen ve domuz bagirsak ozunden yapilan bir igneyi hergun vurunmasini doktor tavsiye ediyor bu hastaligin ciddi oldugunu soyluyor bu hastaligin alternatif bir tadavisi yokmu ve bu damar yada kan hastaliginin alternatif tedavi sekli icin hangi bolume basvurmali bilginiz varsa yardimci olursaniz minnettar kalirim selamlar
  Mrb

  Hamileliğin kaçınıcı ayındasınız, bunu bilmem gerek. Ayrıca Gökçek İKSİRİ ile tromboz problemi yok olur. Normal olarak Gökçek İksirinden günde 3 defa 2 yemek kaşığı alınır. Fakat sizin günde 3 defa bir tatlı kaşığı almanız yeterlidir. Şayet hamileliniğini problemli değilse ve 3 ayını aştıysanız.Alıç Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Damar çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanarak iyileşti.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Artı o, bu, şu diyet değil Peygamber Diyetine göre beslenmek gerekir.Peygamber Diyetinde kişi de 1 gram yağlanma olmaz çünkü bünyemiz yağları yakıcı leptin salgılar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 2. #2
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart  Tromboz, thrombose, pıhtılaşmak:

  Tromboz bir damarın trombüs (damar içinde oluşan kan pıhtısı ) tarafından tıkanmasına denir. Tromboz bacak ve kalçanın iç toplar damarlarında (ven) oluşursa daha ciddi problemler doğurur. Tromboz şayet yüzeydeki toplar damarlarda ise bu bildiğimiz varizdir ve bir öncekine göre dha az tehlikelidir. Derindeki damarlardan kopan kan pıhtısı (trombüs) kalbe doğru akar, kalpten geçen pıhtı akciğerde damar tıkanıklığına (embolizm) sebep olur. Buda kalbin zorlanması ve hatta ölüm demektir, çünkü akciğerde tıkanan damar nedeniyle kan akışı yavaşlar. Bunu önlemek için zorlanır ve nihayet durabilir. Nadiren bu pıhtı beyin damarlarını tıkıyarak beyin kanaması veya kalp damarlarının tıkanması, yani kronar tıkanmasına neden olur. Takriben insanların % 0,2?sinde tromboz görülmektedir. Kadınlarda erkeklere göre daha çok görülür.

  Trombozun sebepleri:
  Rudolf Virchow tarafından hastalığın sebepleri teşhis edildiğinden Virchow?s trias, yani Virchow'un içlüsü diye anılır. Virchowa göre trombozun üç ana sebebi vardır ve bunlar:
  1-) Kan akışının yavaşlaması
  2-) Kan yapısının bozulması
  3-) Damar iç yapısının bozulması
  Kan akışının yavaşlamasına amaliyat, doğum veya uzun süren seyahat nedeniyle hareket edememe gibi sebepler kan akışını yavaşlatır. Ayrıca kadınların kulandığı ösrojenli haplar (hormon hapları ), sigara ve enfeksiyonda pıhtılaşmaya sebep olur. Nadiren kanser hastalıklarıda tromboza sebep olur.

  Trombozu oluşturan riziko faktörleri:
  1-) Uzun süre yatmak zorunda kalmak
  2-) Yeterince hareket edememe, uzun süren araba, otobüs veya uçak yolculuğu nedeniyle
  3-) Amaliyat veya doğum sonrası kanın pıhtılaşama yapısının bozulması
  4-) Kan hastalıkları nedeniyel kan akışının yavaşlaması
  5-) Kalp zafiyeti
  6-) Şişmanlık
  7-) Damar sertlikleri ve kolesterol

  Trombozun belitileri:
  Tromboz önceleri herhangi bir özel karekteristik rahatsızlığa sebep olmayabilir. Bacakların şişmesi kişide ağırlık hissi uyandırır ve ağrılara sebep olur. Ayakları yüksekce bir yere koyunca ağrılar azalır. Bacakların görünen kısmında ortaya çıkan tromboz dokunarak anlaşılabilir ve kırmızımsı rengi ilede kendini belieder. Kollardaki tromboz çok ağrı verici olabilir ve kollun şişmesi ve dışarıdan gözlemlene bilir.

  Trombozun teşhisi:
  Trombozlu kişiye özel bir ilaç (kontrast ilaçı) verildiken sonra röntgen çekilir. Röntgen çekmeden önce toplar damara (ven) yapılan iğne ile buraya injekte edilen özel ilaçla troboz açıkca görülür. Ayrıca özel bir ultrason olan dupleks sonografi ilede troboz teşhis etmak mümkündür. Kalpteki, yani kronar damarlarındaki trobozdayemek borusundan yapılacak özel ultrasonla anlşılabilir.

  Komplikasyonlar:
  Trromboz oldukca çok rahasızlıklara sebep olabilir.
  1-) Emboli: Akciğer damarlarında tıkanma
  2-) Beyin kanaması: Trombüsün damarları tıkaması nedeniyle
  3-) Bacak ülseri: Bacak damarlarının tıkanması sonocu (Ulcus cruris)
  4-) Sepsis: Mikropların kanada yayılması
  5-) Kronar yetmezliği: Trombüsün kronarları tıkaması nedeniyle
  Trombüs beyin damarlarını tıkarsa beyin kanaması, akciğer damarlarını tıkarsa emboli, bacak damarlarını tıkarsa bacak ülseri ve kalp damarlarını tıkarsa kroner yetmezliği gibi rahatsızlıklara sebep olur.

  Tromboza karşı alınabilecek tetbirler:
  1-) Sigara, şişmanlık, damar sertlikleri ve hormon hapları gibi rizikolardan uzak durulmalı
  2-) Asetil salisilik asit (ASS, Asprin) alınması atar damarlardaki tıkanıklıkları önleyebilir.
  3-) Bacaklardaki trombozda ayakları yukarı kaldırarark oturmak iyi gelir.
  4-) Fizyoterapi: Hastalara özel jimnastikler
  5-) Amaliyattan önce ve doğumdan sonra korunmak için özel hijyenik koruyucu çoraplar giyilir.
  6-) Pıhtılaşmayı önleyici arnika ve heparin gibi ilaçlar alınır.
  7-) Sarımsaklı sirke alınırsa iyi gelir.
  8-) Uzak ülkelere uçakla yolculuğu sırasında arada bir kalkıp gezinmek ve hareket etmek iyi gelir.
  9-) Uzun süren bu tür yolculuklarda sigara, alkol ve teskin edici haplar (mecbur kalınmadıkca) kulanılmamalı ve bol su içilmelidir.

  Trombozu tedavi:
  Trombüsün oluşumu 10 günden fazla değilse, bunu ilaçlarda tedavi etmek mümkündür. Trombüs çözülerek kanın yeniden akışı sağlanabilir. Damar tıkanıklığı bacaklarda ise bu denenebilir. Beyin ve akciğer damarlarındaki tıkanma (tromboz) olursa hemen müdahale gerekir. Korunmak için ZYE-, arnika-, devedikenitohumu-, atkestanesi-, kokulu yonca-, ginkgo preparatları, Gökçek Tonik veya Gökçek İksiri kulanılır. Gökçek İksirini ben denedim ailemin bein ana arteri tıkanmıştı. Bilgisayar tomografisinde % 85 tıkanam olduğunu amaliyatınında beyin kanamasına yol açabileceğini, yani çok riizkolo olduğunu söylediler. Ailem 4 hafta Gökçek İksiri aldı ve trombüs tamamen çözüldü ve iyileşti. Beslenme çok önemlidir.

  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Gökçek İksir'i ile tedavi olmak mümkündür. Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır.Gökçek İksiri vücudu cüruflardan arıtır, iltihaplı hastalıkları iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Gökçek Tonik mide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları ve her türlü alerjiye karşı etkilidir.

  Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.Gökçek Diyet

 3. #3
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Alıntı nalan yildiz Nickli Üyeden Alıntı
  İbrahim bey
  annemi aramışsınız öncelikle ilginize teşekkür ederim. kabızlık problemimden dolayı gökçek tonik kullansın demişsiniz. mailde de iksir yazınca kafam karıştı ikisini birden mi kullanmam gerekiyor.ikisini kullansam bir sakıncası olur mu?benim birde kan problemim var kanım normalden 6 sn. erken pıhtılaşıyor. sürekli elim yüzüm şişiyor. bu rahatsızlığım için ne önerirsiniz.hem sedef hem kan hemde bağırsak problemimi aynı anda çözmemiz mümkün müdür? tedavileri farklı zamanlar damı yapmalıyım?
  teşekkür ederim. Nalan YILDIZ
  Doğal ürünler birbirini tamamlar, kötü bir etkileşim olmaz, aksine iyi bir sinerji oluşurur.Mahonia Forte, Enginar Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Damar Çayı ve Sedef Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Artı o, bu, şu diyet değil Peygamber Diyetine göre beslenmek gerekir.Peygamber Diyetinde kişi de 1 gram yağlanma olmaz çünkü bünyemiz yağları yakıcı leptin salgılar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 4. #4
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Alıntı mesutkus Nickli Üyeden Alıntı
  babamın vucudu aşırı kan üretiyor ve kan pıhtılaşması var.doktorlar bunun ilik hastalığı olduğunu ve ilerde ilik kanserine çevireceğini söyledi.tedavisi yok dediler.ne tavsiye edersiniz.
  Mesut bey bağırsaklarda ki mantarların üretmiş olduğu toksik maddeler karaciğer tarafından arıtılmazsa kanın yapısı bozulur.Kırkkilit Forte, Enginar Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Kemik Çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Artı o, bu, şu diyet değil Peygamber Diyetine göre beslenmek gerekir.Peygamber Diyetinde kişi de 1 gram yağlanma olmaz çünkü bünyemiz yağları yakıcı leptin salgılar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 5. #5
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Alıntı kral_h Nickli Üyeden Alıntı
  Trombosit düşüklüğü var. Ne yapmalıyım saygılarımla
  Enginar Forte, Sinirli Ot Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Damar çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (Çin tuzu, mısır şurubu, abur cubur, tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnenmeli, doğru ÇİĞNEME den yutulan besinler mide başta olmak üzere diğer organlara zarar verir.Hücre merkezlerinde bulunan mitokondrinleri soba veya mini atom sentraline benzetebiliriz.Sobaya kalitesiz kömürü doldurursanız duman içinde kalırsınız ve aşırı artık madde (kül, duman, is) ortaya çıkar.Çiğnenmeyen besinlerde kalitesiz kömür gibi hücreler, hücre araları, bağ dokuları ve bütün organlarda artık madde (cüruf) yoğunlaşmasına sebep olur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 6. #6
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Alıntı igokcek Nickli Üyeden Alıntı
  Beyin atar damarlarında % 85 tıkanma tesbit edilen aileme bu amaliyat çok rizikolo felç olma tehlikesi var dediler ve ilaç tedavisine başaladılar. Kimyasal ilaçların yanında Gökçek İksiride alan ailem 2 hafta sonra tekrar konturoldan geçtiğinde damaraki tıkanıklığın çözülmeye başladığını tesbit ettiler ve 4 hafta sonra tıkanıklık %15'e indi.Şayet Ameliyet olsaydı burada ki trombüs (kan pıhtısı) beyin damarlarını tıkayıp Felç olma rizikosu vardı bu riziko ortadan kaltı.Frankfurt Höchs Kliniğide aypılan Komputertomograsi ile bu tesbit edilmiştir.
  Tansiyonu düşük olduğu için Biberiye Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Biberiye çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanarak iyileşti.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Artı o, bu, şu diyet değil Peygamber Diyetine göre beslenmek gerekir.Peygamber Diyetinde kişi de 1 gram yağlanma olmaz çünkü bünyemiz yağları yakıcı leptin salgılar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 7. #7
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart


Benzer Konular

 1. Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 08-27-2013, 14:56
 2. Behçet Hastalığı Nedir ?Tedavisi ve Belirtileri
  By serife in forum Romatizma, Behçet ve Kemik Rahatsızlıkları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-05-2012, 12:08
 3. Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 05-28-2011, 12:28
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-16-2007, 10:29

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri