Tırnak Mantarı, Tırnak Tedavisi, Tırnak Kırılması, Tırnak batması,
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The SORULAR page is where you will Sorularınızı bu bölümde sorabilirsiniz
 1. #1
  serapgulay Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Oct 2006
  Mesajlar
  1

  Standart Tırnak Mantarı, Tırnak Tedavisi, Tırnak Kırılması, Tırnak batması,

  Tırnak mantarları, Tırnak rahatsızlıkları, tırnak enfeksiyonu, tırnak şişmesi

  Alıntı samil26 Nickli Üyeden Alıntı
  gökçek iksiri batık tırnakta nasıl kullanılıyor bilgi verirmisiniz
  Aslında her türlü tırnak probleminin kaynağı bağırsaklardır, bağırsaklar besinlerden vitaminleri, mineralleri, aminoasitleri vb besleyici maddeleri yeterince absorbe edmezse problemler ortaya çıkar. Bu nedenle bağırsakları güçlendirmek gerekir. Peynir yememek, siyah çay içmemek ve az et ve et mamüleri yenmemelidir.Aynı problem bende de vardı ve sürekli ayak baş parmağının tırnağının kenarlarını düzenli olarak kesmem gerekiyordu. Vede tırnağın üzerini jiletle kazıyordum. Buna rağmen tırnakalr et batıyor ve sonra iltihaplanarak ağrı veriyordu. Gökçek İksir kullanmaya başladıktan sonra böyle bir rahatsızlığım olduğunu unutum. Şimdi artık problem yok. Kalıcı çözüm böyle.Çay Ağacı Yağı, Kara Halile Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Damar çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Artı o bu şu diyet değil Peygamber Diyetine göre beslenmek gerekir, yani günde sadece 2 öğün ve ara öğün yok ve her lokmayı en az 30 defa çiğnemek gerekir.Peygamber Diyetinde kişi de 1 gram yağlanma olmaz çünkü bünyemiz yağları yakıcı leptin salgılar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 2. #2
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart
  Tırnak rahatsızlıkları üç ana gruba ayrılır

  a-) Dolama, paronychia, paronihia, tırnak yatağı iltihaplanması
  b-) Tırnağın tırnak yatağını yırması
  c-) Tırnak mantarı, Onychomykose,

  a-) Dolama:
  Dolama önce herhangi bir yaralanma nedeniyle tırnak derisinde iltihaplanma oluşur. Yaralanma?dan sonra tırnak kenarındaki deriden mikroplar (bakteri, virüs ve mantarlar) içeri girer. Deriden içeri giren mikroplar enfeksiyona sebep olur. İltihaplanmaya stafilokokken ve steptokokken ve steptokokken bakterileri sebep olur. Önce deri kızarır doku şişer ve bu şişkinlik çok ağrı verir. Bir kaç gün sonra ise cerahat akar. Şayet tırnak altındaki doku (tırnak yatağı ) iltihaplanmışsa, bu tırnağı çıkmasına sebep olabilir.

  İşi icabı temizlik malzemeleri ile çalışmak zorunda çalışmak zorunda kalan insanların parmak tırnakları iltihplanır. İşi gereği plastik ayakkabı giyinmek zorunda olnalarda ise enfeksiyon kısa sürede bütün ayak parmaklarına yayılır. Asker botları ayaklar için uygun değildir, çünkü kalitesi çok düşüktür koruyacağına tahripeder. İltihaplar kendiliğinden iyileşmezse çok ağır enfeksiyonlara sebep olabilir.

  Manikür yaptıranlar tırnaklarının üst ve yanlarını törpületiklerinden, tırnak mikroplara karşı korumasız kalır, çünkü buralarda koruma bariyerleri vardır. İşi gereği eldiven giymek zorunda olanların içi pamuklu olan eldivenleri tercihetmeleri gerekir. Tırnak yatağının iltihaplanması buradaki kızarma ve şişlik görülür görülmez tetbir alınmalıdır. Bu tetbirlerin başında şişkinliği önlemek için siniliot sargısı veya sefa kremi kulanılır.

  Teşhis:
  Şayet dolama sık sık görülüyor veya zor iyileşiyorsa doktorun dolamaya sebep olan mikrobun özeliklerini tesbitetmesi ve ona uygun tedavi yöntemi uygulanması gerekir.

  Tedavi:
  Tırnak yatağı iltihaplanması bir kaç haftada iyileşmezse ortodoks tıpta doktorun burada bir kısmını keserek iltihabı dışarı akıtır. Bana göre tırnağı kısmen veya tamamen kesmeğe gerek yoktur, şayet cerahatlı tırnağa sinirliot sarılırsa veya sefa merhemi sürülürse bütün cerahat dışarı akar. Gökçek İksiri içildiğinde bütün mikroplar yok olur. Kronik iltihaplanma dahi olsa, bu Gökçek İksiri ile kısa sürede tedaviedilebilir. Kronik Tırnak yatağı iltihaplanması diabet hastalarında çok görülür, çünkü şeker hastalığının ilerlediğini gösteren bir işarettir. Bu nedenle rahatsızlığın sebebi özelikle teşhis yapılır.

  b-) Tırnağın ete batması:
  Tırnağın yanlardan tırnak yatağınabatması, yatak içinde büyümesinin en önemli sebepleri dar ayakkabı giyinmek veya tırnağı yanlış kesmekten olur. Ayak parmağı, özeliklede baş parmağın tırnağını keserken düz kesilmelidir, şayet oval kesilirse gelişirken yandan tırnak yatağına batar. Tırnak uclarının tırnak yatağında gelişmesi ile birlikte yatak yaralanır ve tırnak büyümeye devameder. Tırnak kenarları derinin altında kalır buna ?caro luxurians?? yani serbet şekilde gelişme gösteren anlamına gelir.

  Tetbir:
  Şeker hastasının sinirleride zayıfladığından ayak parmaklarındaki bu tür rahatızlıklar alğılayamayabilir ve buda rahatsızlığın hızlı yayaılmasına sebep olur. Tırnak yatağındaki bu tür yaralanmalar hemen enfeksiyona sebep olabililir. Bu nedenle tırnak bakımı ve doğru ayakkabı giymek önemlidir.

  Teşhis:
  Tırnağın tırnak yatağını yarması, önce buranın kızarmasına sonrada sarımsı bir renk alamasına neden olur. Bu durumun doktor tarafından teşhisi kolaydır, şayet enfeksiyona bakteri ve mantarlarda karışmışsa laboraturlarda muayenelerin yapılması ve uygun tedavi yönteminin kulanılması şarttır.

  Tedavi:
  Ortodoks tıpta tırnağın üstüne çıkan ve yabancılaşan et parçası (deri) gümüşnitratla yakılır ve böylece deri ölür veya sıvı azotla (krioterapi) ile tedavi edilir. Krioterapide uygulanan sıvı azot -195 derecede olduğunda dokuyu öldürür. Ortodoks tıbba göre çekilir veya amaliyatlar yapılır. Alternatif tipta ise iltihaplı parmak üzerine sinirliot sarılırsa veya sefa kremi sürülürse iltihap dışarı akar ve rahatsızlık geçer. Gökçek iksirini alınırsa iltihaplanmaya sebep olan bakteri ve mantarlar immün sistemi tarafından yokedilir. Benim ayak baş parmaklarımın tırnakları sürekli tırnak yatağına batıyordu. Çok çeşitli yöntemler kulandım sinirliot sarğısı ve sefa kremi geçiçi bir rahatlama sağlıyorlardı. Gökçek İksirin?den sonra böyle bir rahatsızlığımın olduğunu unuttum.

  c-) Tırnak mantarı, onychomycosis (onikomikozis):
  Tırnak mantarına bir çok mantar türü sebep olur ve bunların en önemlileri.
  1-) Tırnak mantarlarının sebep olduğu tırnak enfeksiyonu genelikle iplik mantarları (dermatofilten) adı ile anılan mantar grubu buna sebep olur. Bu gruptan iplik mantarı (trichophyton rubrum, trikofiton rubrum) tırnak mantarına %80-90 oranında sebep olur. Latince onycho (oniko) tırnak ve mycosis (mikozis) mantar hastalığı anlamına gelir. Tırnak mantarı genelikle nemden dolayı oluşur ve bu nedenle ayak tırnaklarında % 80 oranında, özeliklede ayak baş parmağında görülür.

  2-) İkinci önemli enfeksiyona sebep olan mantar grubu ise maya (candida albicans) mantarlarıdır. Bu iplik mantarının bir alt grubudur.

  3-) Nadiren küf mantarı

  4-) Şeker hastalığı veya immün zafiyeti nedeniyle kandolaşımı zafiyeti görülür ve buda mantar enfeksiyonuna sebep olur.

  Tırnak mantarlarının üreme organı olan sporlar (tohum gibi) insandan insana veya hayvandan insana geçer. Mantar sporları banyo ve yüzme sırasında kulanılan havlu, mayo, terlik, ve şezlon gibi eşyada haftalarca yaşayabilir. Tırnak mantarı yüzme havuzu, sauna, fitnes, duş ve soyunma yerlerinden bulaşabilir.

  Aileden birinin tırnak mantarına yakalanması halinde diğerleride tırnak bakımı sırasında enfeksiyona yakalanabilirler. Bu nedenle dikkat gerekir. Dar veya terletici ayakkabı giyinme mantara sebep olur. Tırnak mantarı nedeniyle tırnak kalınlaşır ve görünümü sarımsı esmer bir renk alır ve tırnak kırılgan olur. İplik mantarı (trichophyton rubrum) enfeksiyona sebep olmuşsa genelikle önce tırnağın açıkta olan kısmı enfeksiyona yakalanır. Tırnak enfeksiyonuna maya mantarı (candida albicans) sebep olumuşsa o zamanda tırnağın yatağında enfeksiyon görülür. Sedef hastalığıda aynı şekilde tırnaklarda rahatsızlıklara sebep olur, fakat bunun tırnak mantarı ileilgisi yoktur.

  Tırnak mantarını teşhis:
  Genelikle tırnak mantarına bakınca farkedilir, fakat mantarın türü ve durumunu öğrenmek için muayene gerekir.
  1-) Tırnak mantarı özel bir mürekeple boyanır ve mikroskopla incelenir.
  2-) Mantarın hangi türden mantar olduğu tesbitedildikten sonra tedaviye geçilir.

  Tırnak mantarlarına karşı ne gibi tetbirler alınabilir?
  1-) Ayağı sıkan ve terleten ayakkabılardan kurtulmak gerekir.
  2-) Mantara yakalanan tırnak antimikozit öjesi kulanılır.
  3-) Enfeksiyon bulaşmamış olan tırnaklar öje ile buyanır
  4-) Çorap giyerken sentetik çoraptan kaçınılmalı ve pamauklu veya yünlü çoraplar giginmeli
  5-) Ayakkabı ve terlikleri başka insanlarla değiştirmemek gerekir.
  6-) Ayaklar düzenli yıkanmalı ve parmak araları ovalanmalı
  7-) Banyo malzemeleri 60 veya daha iyisi 90 derecede yıkanmalıdır.
  8-) Şeker hastaları ve immün zafiyeti olanların mutlaka tedavi olmaları gerekir

  Tırnak mantarının tedavisi:
  1-) Mantarlı tırnak kısa kesilir ve törpülenir.
  2-) Tırnak keserken veya törpülerken yaralanmamak gerekir, çünkü yaralanan noktadan mantar kana geçer.
  3-) Tırnak mantarından sonra, tırnak bakımı aletlerini % 70? lik izopropilalkol veya uygun dazenfekte ilaçları ile dezenfeksiyon yapılmalıdır.
  Tırnağın sadece kenarına mantar bulaşmışsa bu haricen tedaviedilebilir. Alternatif tıpa göre ise haricen mela eterik yağı kulanılır. Şayet tırnak yatağı mantar enfeksiyonuna yakalanmışsa, o zaman da dahili olarak ilaçlar kulanılır. Dahili olarak Gökçek İksiri, Gökçek Tonik çay ağacı yağı veya ZYE kulanılır.


  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Gökçek İksir'i ile tedavi olmak mümkündür. Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır.Gökçek İksiri vücudu cüruflardan arıtır, iltihaplı hastalıkları iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Gökçek Tonik mide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları ve her türlü alerjiye karşı etkilidir.

  Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.Gökçek Diyet


 3. #3
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Alıntı djpower Nickli Üyeden Alıntı
  Mrb Sayın Hocam;
  Sağ ayak baş parmağımda tırnak batması var.
  4-5 aydır çekiyorum doktarda gitmedim tırnağı çekerler diye kendim kurcalayıp durdukça dahda derinden batmaya başladı ve şimdi ağrısı komple ayağıma vuruyor.
  Ne yapmamaı tavsiye edersiniz.
  Gökçe iksirin iyi geldiğini duydum.
  Bana açıklamalı oalrak geri dönerseniz memnun kalırım.
  Gökçe ikisiri alırsam bu batma geçermi iksir nasıl batmasını önlüyecekl?
  içerideki iltihabı yok eder, fakat çok kötü ise doktora gidin, Harici olarak sürmek için Çay Ağacı Yağı ve dahili olarak Kara Halile Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Damar çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Artı o bu şu diyet değil Peygamber Diyetine göre beslenmek gerekir, yani günde sadece 2 öğün ve ara öğün yok ve her lokmayı en az 30 defa çiğnemek gerekir.Peygamber Diyetinde kişi de 1 gram yağlanma olmaz çünkü bünyemiz yağları yakıcı leptin salgılar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 4. #4
  cossecant Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Jun 2010
  Mesajlar
  2

  Standart

  Mrb. Sayın Hocam sol ayak başparmağımda tırnak batması var 2 haftaya yakın süredir. 2 sene önce de sağ ayak baş parmağımda aynısı olmuştu ama 4 ay gitmedim doktora ve yanında et oluştu onu aldılar o yüzden tecrübeliyim bu seferkini önceden halletmek istiyorum aynı acıyı yaşamak istemiyorum. =)Ne yapmamı tavsiye edersiniz Gökçek İksiri işe yarar mı ?

 5. #5
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Alıntı cossecant Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Mrb. Sayın Hocam sol ayak başparmağımda tırnak batması var 2 haftaya yakın süredir. 2 sene önce de sağ ayak baş parmağımda aynısı olmuştu ama 4 ay gitmedim doktora ve yanında et oluştu onu aldılar o yüzden tecrübeliyim bu seferkini önceden halletmek istiyorum aynı acıyı yaşamak istemiyorum. =)Ne yapmamı tavsiye edersiniz Gökçek İksiri işe yarar mı ?
  Harici olarak sürmek için Çay Ağacı Yağı ve dahili olarak Kara Halile Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Damar çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Artı o bu şu diyet değil Peygamber Diyetine göre beslenmek gerekir, yani günde sadece 2 öğün ve ara öğün yok ve her lokmayı en az 30 defa çiğnemek gerekir.Peygamber Diyetinde kişi de 1 gram yağlanma olmaz çünkü bünyemiz yağları yakıcı leptin salgılar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 6. #6
  legender Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  May 2010
  Mesajlar
  9

  Standart tırnak batması

  hocam ayak baş pamağımda tırnak batması olmuş ona yapılacak bi şey var mı acaba bir de sırtımda filan aşırı dercede sivilce saç dipleride dahil bunlardan nasıl kurtulunur yardımlaarınızı beklemekteyim

 7. #7
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Alıntı tolga Nickli Üyeden Alıntı
  kan dolaşımıyla ile alakalı sağ ayak baş parmağımda tırnak batması ve tırnağım düşmesinden sonra oluşan yaralarım sonucunda iyileşmiyen yaralarım var bununla alakalı bana geri dönüş yapmanızı rica ediyorum iyi çalışmalar.
  Harici olarak sürmek için Çay Ağacı Yağı ve dahili olarak Kara Halile Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Damar çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Artı o bu şu diyet değil Peygamber Diyetine göre beslenmek gerekir, yani günde sadece 2 öğün ve ara öğün yok ve her lokmayı en az 30 defa çiğnemek gerekir.Peygamber Diyetinde kişi de 1 gram yağlanma olmaz çünkü bünyemiz yağları yakıcı leptin salgılar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 8. #8
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart


 9. #9
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Alıntı yazhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  5 hafta önce iksir tonik ozon yağı ve kurdeşen çayı kullanmaya başladım. İlk 3 gun çok fazla gaz yaptı. durmadan geğirme ihtiyacı hıssettım fakat 3 gunden sonra ınanılmaz bır şekilde gece benı uykudan bıle uyandıran ellerimdeli alerjik egzamalarımda azalma oldu. 4 haftanın sonunda ellerimi görenler düzeldiğini söylüyorlardı fakat son bır haftadır tatilde oldugumdan tüm ürünlerim bittiğinden iksir ve toniği kullanamadım. Kullanamadığım sürede de diyete dikkat ettim fakat maalesef bir defa gerçekten başka bir alternatif olamadığı için pizza yemek zorunda kaldım( peynirr ). şuanda tekrar ürünlerimi kullanıyorum. Tırnaklarıma bulaşmış olan mantarda bile azalma var! Hepsi bir mucize..Özellikler de ozon yağı. ayak tabanımdaki egzama ve mantarları anında yumusattı, ayak tabanım hep kaşınır ve kalın bır tabaka oluşurdu. şu anda ayak tabanlarım kaşınmıyor. kaşınsa bıle ozon yağı surdugumde tum gece rahat uyuyabılıyorum.İbrahim Bey, olumlu gelişme olunce bizleri bilgilendirin demiştiniz. Şuanda tedavıye devam edıyorum ve cok guvenıyorum. 3-4 ay kullandıktan sonra yıne bılgılendırecegım. olumlu seyler yazacagıma o kadar ınanıyorum kii... Teşekkürler
  Alirjik Egzamanın tedavisi zaman alır sizdeki alerji ekzemanın kısa sürede iyileşmesi güzel ve ayak mantarlarında ki kaşıntılarda azalma da güzel fakat yinede 3-4 ay Hammelis Forte, Zerdeçal Forte, Spirulina Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Egzama çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Artı o, bu, şu diyet değil Peygamber Diyetine göre beslenmek gerekir.Peygamber Diyetinde kişi de 1 gram yağlanma olmaz çünkü bünyemiz yağları yakıcı leptin salgılar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 10. #10
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Alıntı y_erkan Nickli Üyeden Alıntı
  merhaba sayın gökçek. kızımın ayak başparmakları sarı pullu bir hale dönüştü ve deriden yukarıya doğru kalktı. el tırnaklarında da soyulmalar var. iki kutu antibiyotik kullanımından sonra ortaya çıktı. genel olarak da el ve ayakları çok terler. bu konuyla ilgili mi bilmiyorum ama karnı da genelde çok şişkin durur. ne öneriyorsunuz.(kızım sekiz yaşında) teşekkürler
  Kızınızda Mantar var ve siz antibiyotik vererek daha kötüleşmesine sebep oluyorsunuz.Antibiyotikler Mantarları azdırır.Çay Ağacı Yağı, Enginar Forte, Zerdeçal Forte, Spirulina Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Damar çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 08-27-2016, 09:27
 2. Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 05-28-2013, 09:12
 3. Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 01-06-2012, 11:48
 4. Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 01-02-2012, 11:06

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri