Sistit, Mesane iltihaplanması, idrar kesesi iltihabı, sistit tedavisi belirtileri
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The SORULAR page is where you will Sorularınızı bu bölümde sorabilirsiniz
 1. #1
  çitlembik Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Aug 2007
  Mesajlar
  1

  Standart Sistit, Mesane iltihaplanması, idrar kesesi iltihabı, sistit tedavisi belirtileri  Alıntı sengul35 Nickli Üyeden Alıntı
  son 1 haftadır idrara çıktığımda yanmalar başladı doktor teşhisi sistik yani mesane bolgesinin iltihaplanması olarak koydu çözüm olmadı verdiği ilaç çözüm aramaktayım lütfen yardımcı olunn
  Ayı Üzümü Forte, Ayrık Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Mesane Çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Artı o bu şu diyet değil Peygamber Diyetine göre beslenmek gerekir, yani günde sadece 2 öğün ve ara öğün yok ve her lokmayı en az 30 defa çiğnemek gerekir.Peygamber Diyetinde kişi de 1 gram yağlanma olmaz çünkü bünyemiz yağları yakıcı leptin salgılar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 2. #2
  simurg Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Sep 2006
  Mesajlar
  1

  Standart

  ona sistit diyorlar.Korkma yiğidum.Gökçek iksiri kullan işlem tamamdır.


 3. #3
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart

  Gökçek İksir artı Böbrek ve mesane çayı ile tedavi olmanız mümkündür.  Mesane iltihaplanması, cystitis, sistitis, sistit:

  İdrar yolları iltihaplanması deyince buna böbrekler, idrar kordonları, mesane ve idrar kanalıiltihaplanması akla gelir. Böbreklerin iltihaplanmasına üst idrar yolları iltihaplanmasıda denir ve ayrıca elle alınır. Alt idrar yolları iltihaplanmasına ise mesane, idrar kordonu ve idrar kanalı iltihaplanması dahildir. Genelikle bağırsak bakterileri idrar yolları iltihaplanmasına sebep olur. İdrar yolları iltihaplanmasına sebep olur. İdrar yolları iltihaplanması bayanlarda erkeklere göre daha çok görülür. Bayanlarda daha sık enfeksiyon görülmesinin nedeni onlarda idrar yollunun oldukca kısa olmasıdır. Prostat problemi olan yaşlı erkeklerdede oldukca sık mesane iltihaplanması görülebilir.

  Mesane iltihaplanmasının sebepleri:
  Sistit akut ve kronik olabilir, şayet iltihaplanma tedaviden sonra beli aralıklarla yenide ortaya çıkıyorsa buna kronik sistit, yok tedavi edilebiliyorsa buna akut sistit denir. Sistit genelikle feçes (dışkı florası sebep olur, çünkü fecesten sonra makadı sadece tuvalet kağıdı ile silmek yeterli değildir ve hatta bu enfeksiyona sebep olan en büyük etkendir..

  Diğer önemli faktörler:
  1-) Hamilelik ve doğumda enfeksiyonun yayılmasına sebep olur.
  2-) Menopoz devresinde östrojen hormonunun azalması
  3-) Erkeklerde prostat büyümesi rahatsızlığı
  4-) İdrar yollarındaki taş, kum, veya ur nedeniyle daralma
  5-) Metabolizma hastalığı, şeker hastalığı ve nikris (gut hastalığı )
  6-) İdrar yollarına yapılan müdahale (sonda vb.) ile oluşan tahribatlar
  7-) Bebeklerde ve küçük çocuklarda görülen ümmün zafiyeti
  8-) Sapık cinsel ilişkilerde bulunanlarda enfeksiyon sık görülür.

  Mesane iltihaplanmasının belirtileri:
  1-) İdrar yaparken yanma ve ağrı hissetme (algüri)
  2-) Sık sık idrar yapmak için tuvalette gitme (poliüri)
  3-) İdrar yapmakta zorlanma (disüri)
  4-) Kasıkta ağrı ve kramplar
  5-) Nadiren kanda idrar görülebilir (hemaüri)
  Şayet zamanında tedaviedilmez ise, bu yükek ateş ve bel ağrısına sebep olabilir.

  Mesane iltihaplanmasının teşhisi:
  Hastanın hastalıkla ilgili rahatsızlıklarını analatması ile aldeedilen bilgiler (anamnez) ve idrarın kokusu, yoğunluğu, rengi ve içinde oluşan şekillerde bilgi vericidir. İdararda alyuvar, akyuvar, hücre artıkları ve bakteri ölüleri görülmesi halinde kan muayeneside gerekli olabilir. Ayrıca gerkli görülürse ultrasonlada bakılabilir. Böbrek iltihaplanması ve mesane iltihaplanmasını bir birine karıştırmamak gerekir. İdrar testinde dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta idrarın ilk kısmı yabancı madde içerebilir. Bu nedenle biraz idrar bıraktıktan sonra başka bir bardağa idrar yapmak daha uygundur. Yani idrarın ilk ve son kısımlarının hijyen olmayabilir. Bu nedenle mümkün oldukca idrarın orta kısmı alınır. Böylece idrarın asıl yapısının ne olduğu anlaşılır.  Mesane iltihaplanmasının komplikasyonları:
  Mesane iltihaplanması zamanında tedavi edilmezse o zaman iltihaplanmaya sebep olan bakteriler böbreklere yükselir vede böbreklerde iltihaplanır. Böbreklerin iltihaplanması yüksek ateş, soğuk soğuk terleme, idrar yaparken bel ağrısı ve sırt ağrısı görülür. ,İlerleyen durumlarda böbrek iflasına sebep olur. Erkeklerde prostat iltihaplanmasınada sebep olabilir. Ayrıca tedavilerde geç kalınırsa mesane dokusu bozularak büzülür ve amaliyatla alınmak zorunda kalınabilinir. Tedavi edilemeyen sistit kanın zehirlenmesine neden olur. Kanın zehirlenmesi demekse , bu mikropların bütün vücudda yayıması vehatta ölüme dahi sebep olabilir.

  Ne yapılabilir?
  Bayanların büyük abdestten sonra kağıtla silinmeleri yeterli değildir vehatta çok mahzurludur, çünkü fecesteki bakteri ve virüsler enfeksiyona sebep olur. Bu nedenle Büyük abdesten sonra mutlaka taharetlenmek gerekir. Ayrıca cinsl münasebetten sonra gusül abdesti almamada çok önemli faktörlerdendir. Bu duru genelikle gayri müslimlerde daha yaygındır, fakat müslüman olduğu halde taharetlenmeyen insanlarımızda oldukca çoktur. İslam bilen için nimettir

  Sistitin tedavisi:
  1-) Feces?den sonra (dışkı makat kağıtla silindikten sonra tekrar yıkanmalı
  2-) Cinsel münasebetten sonra hemen gusul abdesti almak mümkün değilse, önce cinsel organlar yıkanır.
  3-) İdrar yolları için iyi gelen şifalı bitki çayları içilmelidir ve bunların başında çörekotu-, ZYE-, altınbaşakotu-, atkuyruğuotu-, ısırganotu-, veya ardıç kozalağı preparatları, Gökçek Tonik ve Gökçek İksiri gelir.
  4-)Hastalık ilerlemişse mutlaka antibiyotik ilaçların kulanılması gerekir.
  5-) Antibiyotik ilaçlardan sonra tahrip olan bağırsakflorası ve idraryolları florası Gökçek İksiri, Gökçek Tonik ve ZYE ile yenilemek (regenerasyon) ve immün sistemini kuvvetlendirmek için gerekir.

  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Gökçek İksir'i ile tedavi olmak mümkündür. Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır.Gökçek İksiri vücudu cüruflardan arıtır, iltihaplı hastalıkları iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Gökçek Tonik mide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları ve her türlü alerjiye karşı etkilidir.

  Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.Gökçek Diyet

 4. #4
  nergiz07 Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Mesajlar
  1

  Question kronik sistit

  15 senelik kronik sistit hastasıyım.aşırı yanmalarım oluyor ve en az 8saat sürüyor.sizden ve siteyi paylaşan tüm arkadaşlardan bu hastalığa çare bulabilen varsa lütfen benimle paylaşsın. 7sene hacettepe hastanesinde tedavi oldum ama çare bulamadım.bu hastalara dokunan yiyecek ve içeceklerin neler olduğunu yazan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.nergiz07

 5. #5
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart  Alıntı nergiz07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  15 senelik kronik sistit hastasıyım.aşırı yanmalarım oluyor ve en az 8saat sürüyor.sizden ve siteyi paylaşan tüm arkadaşlardan bu hastalığa çare bulabilen varsa lütfen benimle paylaşsın. 7sene hacettepe hastanesinde tedavi oldum ama çare bulamadım.bu hastalara dokunan yiyecek ve içeceklerin neler olduğunu yazan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.nergiz07
  Bağırsaklarda ki mantarlar idrar yollarına geçince sistite sebep olur.Antibiyotik ve diğer ilaçlarla tedavi olamazsınız.Ayı Üzümü Forte, Ayrık Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Mesane Çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Artı o bu şu diyet değil Peygamber Diyetine göre beslenmek gerekir, yani günde sadece 2 öğün ve ara öğün yok ve her lokmayı en az 30 defa çiğnemek gerekir.Peygamber Diyetinde kişi de 1 gram yağlanma olmaz çünkü bünyemiz yağları yakıcı leptin salgılar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 6. #6
  o.aydin Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Sep 2011
  Mesajlar
  3

  Standart

  Kolay gelsin ibrahim beyin ürünleri ilke annnemde ki depresyon, korku, endişe gibi rahatsızlıkları tamamen geçti.Bende de faranjit, sistit, kabızlık, çok sık üşüyordum ve bağısaklarım da çok yoğun mantar vardı.Öncelikle kullanmış olduğum ürünler hakkında bilgi vermek istiyorum.Bu ürünleri kullanmaya başladıktan hemen 2-3 günde etkisini gösterdi ve 3 takım kullandıktan sonra sağlıma kavuştum.Hiçbir problemim kalmadı.Saygılarımı sunar başarılarınızın devamını dilerim.Kullandığım ürünler; İKSİr jel,alovera jel,kabızlık çayı,damar çayı,ödem çayı.

 7. #7
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart  Alıntı o.aydin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Kolay gelsin ibrahim beyin ürünleri ilke annnemde ki depresyon, korku, endişe gibi rahatsızlıkları tamamen geçti.Bende de faranjit, sistit, kabızlık, çok sık üşüyordum ve bağısaklarım da çok yoğun mantar vardı.Öncelikle kullanmış olduğum ürünler hakkında bilgi vermek istiyorum.Bu ürünleri kullanmaya başladıktan hemen 2-3 günde etkisini gösterdi ve 3 takım kullandıktan sonra sağlıma kavuştum.Hiçbir problemim kalmadı.Saygılarımı sunar başarılarınızın devamını dilerim.Kullandığım ürünler; İKSİr jel,alovera jel,kabızlık çayı,damar çayı,ödem çayı.
  Özlem hanım beni arayıp kabızlık var dediğinde bağırsaklarınızda çok mantar var dedim, çok üşüyorum dediğinde kan dolaşımı yetersizliği olduğunu söyledim artı sinüzit ve sistitde sebebi bağırsak mantarlarıdır.Bende uygun olan ürün iksir, jel, damar çayı, kabızlık çayı ve ödem çayını gönderdim.Tam 3. setten sonra özlem hanım hiçbir rahatsızlığı kalmadığını söyledi.Hamdolsun faranjit, sinüzit, kabızlık, bağırsak mantarı ve aşırı üşüme gibi rahatsızlıklardan kurtulduğunuza çok çok sevindim.

 8. #8
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart


 9. #9
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart


 10. #10
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart


Benzer Konular

 1. Cevaplar: 21
  Son Mesaj: 03-27-2017, 13:48
 2. Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 01-02-2012, 09:14
 3. Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 01-02-2012, 07:48
 4. Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 01-02-2012, 07:35

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri