siroz tedavisi siroz belirtileri siroz nedir karaciğer yağlanması karaciğer kanseri k
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The SORULAR page is where you will Sorularınızı bu bölümde sorabilirsiniz
 1. #1
  biroybil Çevrimd??? Administrator
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Mesajlar
  56

  Standart siroz tedavisi siroz belirtileri siroz nedir karaciğer yağlanması karaciğer kanseri k

  siroz tedavisi siroz belirtileri siroz nedir karaciğer yağlanması karaciğer kanseri  kardeş bir soru soracam sana

  1.bu ilacı nasıl bulacaz
  2.bizim hastamızın boğazında varis de var bunun için (karaciğerinde de siroz var.)
  bu ilaç yukarıda yazdığım hastalık için iyi gelir mi?
  en kısa sürede cevap yazar mısın
  Deve dikeni tohumundan eldeedilen hap ........ ve Gökçek İksir
  Göçek İksiri vücudumuzdaki kolesterol, lipid, ve trigliserid gibi zararlı yağları eritir, yüksek tansiyonu önler ve kandaki şekeri düşürür vede vücüdu plaklardan temizler. Beyin kanaması, kalp krizi, kronar yetersizliği ve damar serliği gibi bir çok rahatsızlığı önler ve sindirimi kolaylaştırır.

  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Gökçek İksir'i ile tedavi olmak mümkündür. Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır.Gökçek İksiri vücudu cüruflardan arıtır, iltihaplı hastalıkları iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Gökçek Tonik mide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları ve her türlü alerjiye karşı etkilidir.

  Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.Gökçek Diyet

 2. #2
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart  Siroz, cirrhosis resimde sağlıklı ve sirozlu karciğer

  Siroz geriye dönüşümü olmayan, yani iyileşmesi mümkün değildir, şayet zamanında müdahale edilirse problemler azaltılabilir. Siroza genelikle alkol ve nadirense hepatit B, C ve D sebep olur. Alkol veya hepatit nedeniyle karaciğerin dokusu bozulur ve dokunun aralarına yerleşen bağdokusu karaciğerin kendisini yenilemesini engeller ve ölen hücrelerin yerine sürekli bağdokusu hücreleri yayılır ve gelişir. Bağ dokusu karaciğeri adeta yüzlerce loplara bölerek karaciğerde odacıklar (loplar) oluşur. Bu loplar arasındaki kann, safra, enzim, asit vb., sıvı akışı engelendiğinden karaciğer görevini yapamaz.

  Karaciğer dokusunun bozulması nedeniyle portal hipertansiyon, fonksiyon bozuklukları, sertleşme, sarı renk alma, asit artışı ve karında su toplanması gibi rahatsızlıklar bağ dokusu nedeniyle oluşur. Bağ dokusu karaciğeri adeta parçalara ayırırcasına loplar oluşturur. Portal damardan gelen kanın normal akışı engellendiğinden portal hipertansiyon ortaya çıkar. Buradaki fazla kan yemek borusu damarlarında yogunlaşır ve zamanla variz gibi sarkık oluşumlar görülür. Buda yemek yerken yutkunma zorluğuna neden olur ve hatta bu damarın yırtılması ile iç kanama olabilir. Sirozu tedavi etmek adeta imkansızdır ve alkolu bırkmayanların sonu ölüm olabilir.

  Sirozun sebepleri:
  En önemli sebep alkoldür ve ayrıca diğer etkenlerde rol oynar.
  1-) En önemli sebep alkoldür.
  2-) Hepatit B, C ve D
  3-) Otoimmün hepatit (immün sisteminin bazı vücut hücrelerini yabancı madde olarak algılıyarak ona karşı savaş acması )
  4-) Safra yolları hastalıkları
  5-) Uzun süre kimyasal ilaç kulanma
  6-) İş gereği bazı kimyasal ilaçlarla temas halinde olma
  7-) Vücudun demir-, bakır- ve yağ metabolik bozuklukları (yağlı madde yiyince hazmedememe enzim yetersizliği veya eksikliği nedeniyle olabilir)

  Sirozun belirtileri:
  Hastalığı üç devrede ele alabiliriz ve her safhasında yeni yeni rahatsızlıklar görülür.
  1a-) Yorgunluk ve güçsüzlük
  1b-) İştahsızlık, bulantı, zayıflama
  2a-) Sarılık
  2b-) Kaşıntı
  2c-) Dalak büyümesi
  2d-) Hormon anormalikleri: Karaciğer östrojen hormonunu arıtamaması nedeniyle erkeklerin gögüsleri büyür ve cinsel güçleri azalır.
  2e-) Ödem: Vücudun su toplaması, özeliklede bacaklarda ve karında şişkinlikler olur.
  3a-) Yemekborusu damarlarında oluşan variz zamanla patlayarak iç kanamaya sebep olur. Bu çok tehlikelidir.
  3b-) Siroz genelikle karaciğerkanserine dönüşür, karaciğer kanserine yakalananların % 80?i siroz nedeiyledir.
  3c-) Karaciğerin kandaki zehirli maddeleri arıtamaması nedeniyle kanda oranı yükselen zehirli maddeler, özeliklede amonyak beyin hücrelerini tahripeder.
  3d-) Konsentrasyon zafiyeti, şaşırma ve hatta aptallaşma görülür.
  3e-) Sirozun ilerleyen safhasında karaciğer iflaseder ve kişi ölebilir.

  Rizikolu insanlar:
  1-) Erkeklerin % 40?ı siroza yakalanmakta ve bunun en önemli sebebi ise alkoldür, şayet bir kişi günde 60-100 ml alkol alırsa, yani iki litre bira veya 700 ml şarap veya 100 ml rakı içerse
  2-) Bayanlardada aynı şekilde alkolle en önemli riziko faktörüdür vehatta erkeklere göre az alkol içmelerine ragmen daha kolay siroza yakalanabilirler.
  3-) Hepatit B, C ve D?ye yakalananlarda siroz çok kolay ortaya çıkar.
  4-) Bazı karaciğer hastalarıda siroza dönüşebilir.

  Siroza karşı alınabilecek tetbirler:
  1-) Siroza alkol sebep oluyorsa mutlaka alkolden kurtulmak için tedavi görmek gerekir.
  2-) Şayet hepatit B, C ve D varsa mutlaka hemen tedavi olunmalı ve uzak ülkelere yapılan seyahatlerde hepatite karşı aşı yapılmalıdır.
  3-) Siroz teşhisinden sonra beslenmeye dikkat edilmeli hayvansal besinlerden uzak durulmalıdır, çünkü hayvansal besinler karaciğeri zorlar.

  Sirozu teşhis:
  Öncelikle doktor hastanın geçmişteki hastalıkları hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Hastanın alkol kulanıp kulanmadığı, hepatit olup olmadığını mutlaka bilinmesi gerekir. Eşteki hastalık (hepatit) cinsel münasebet sırasında bulaşabilir. Ayrıca uzak ülkelere yapılan seyahatlerde hepatite yakalanmamak için aşı yaptırıp yaptımadığının bilinmesi gerekir. Doktor hastasını elle muayene ederek karaciğerinin durumu hakkında bilgi sahibi olunabilir.

  Sirozlu karaciğere dokununca sert ve üzerinin düğüm düğüm gibi olması ile kendini belieder. Ayrıca dalağın büyüklüğü tesbitedilir ve karında su olup olmadığı karına vurularak anlaşılabilir. Buna ilavetten derinin sararması, deride ağ şeklinde damar görülür ve ellerin rengi kırmızı görülür. Karaciğerin ne durumda olduğu kesin olarak kan muayenesi ile karaciğerin enzim kalitesi ve kandaki karaciğer hücrelerinin durumu anlaşılır. Ayrıca ultrason (sonografi) ile karaciğerin büyüklüğü ve doku yapısı hakkında bilgi sahibi olunabilir.

  Sirozu tedavi:
  Siroz ilerlemişse tedavisi adeta imkansızdır, fakat başlanğıç safhasında ise bazı ilaçlarla hastanın rahatsızlıkları hafifletilebilir.
  1-) Hastanın mutlaka alkolü bırakması gerekir.
  2-) Karında su birikmesine karşı idrar söktürücü ilaçlar kulanılır.
  3-)Yüksek tansiyona karşı tetbir alınır.
  4-) Konsentrasyon zafiyetine karşı ilaç alınır.
  5-) Karciğer transplantasyonu son çaredir, fakat transplantasyondan sonra organın vücuda uyumu için ilaçlar alınır.
  6-) Doğal ürünlerle tedavi: Devedikeni tohumundan eldeedilen ilaçların hastanın daha uzun süre çaşamasına yardımcı olduğu yapılan araştırmlarla tesbitedilmiştir. Gökçek İksiri, Gökçek Tonik veya ZYE immün sistemini giçlendirir ve karaciğerdeki zehirlerin arıtılmasında rol oynayarak hastayı rahatlatır.

  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Gökçek İksir'i ile tedavi olmak mümkündür. Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır.Gökçek İksiri vücudu cüruflardan arıtır, iltihaplı hastalıkları iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Gökçek Tonik mide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları ve her türlü alerjiye karşı etkilidir.

  Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.Gökçek Diyet

 3. #3
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Von: Tugba Özal
  An: gokcekaktar@hotmail.com
  Gesendet: Donnerstag, 22. März 2007 10:39
  Betreff: SIROZ HAKKINDA

  Sn. Ibrahim Bey,
  Size internetteki sayfanız sayesinde ulasabildim. Oncelikle bilgilerinizi bizlerle paylastıgınız icin tesekkur ederim. Tarifleriniz dogrultusunda anneanemin yasadıgı etkiler siroz hastalıgına birebir uymaktadır. Su andaki durum, ayaklarda sisme, karın sisligi (cok sert), halsizlik ve bagırsak problemi yasamakta. Sunu ozellikle belirtmek isterimki hastamız hayatı boyunca alkol kullanmamıs ve perhizine cok dikkat etmistir.

  Sizin onermis oldugunuz Gokcek iksir ve toniginiden bugun siparis verecegiz, Nurettin Bey ile gorustuk sagolsun en yakın zamanda elimize ulastıracak. Sizden ogrenmek istedigim onemli konu, hasta aynı zamanda kalp hastası oldugundan duzenli olarak Comodin adlı kanı sulandırıcı 1 ilac almakta, sizden alacagımız ilacların kanı sulandırıcı ozelligi varmı? Komodin adlı ilacla beraber kullanmamız durumunda herhangi 1 yan etki gorulur mu?

  Size belirttigim su andaki etkilere gore hastayı yeniden saglıgına kavusturma, hastalıgı geriletme imkanımız ne kadardır? Ilerlemis hastalıgın geriletilmesi mumkun mudur?
  Cevaplarınız icin simdiden tesekkur ederim.

  Saygılar,
  Tugba Ozal
  Gökçek İksiri, artı Gökçek Karaciğer-safra çayı aldıktan 1-2 hafta sonra bu hapa gerek kalmaz. Mide ve bağırsakalarda problem varsa o zmaan Gökçek Tonikte almanız gerekebilir. Doğru beslenmek için www.gokcekdiyet.com

 4. #4
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Alıntı kadir Nickli Üyeden Alıntı
  merhabalar ibrahim bey .BENDE HEPATIT B VIRUSU VARDI ALKOLDAN DOLAYI SIROZA DöNüSTü SU ANDA SADECE ILAC TEDAVISI KULANIYORUM O DA HEPATIT B YI KONTROL ALTINDA TUTMAK ICIN.BANA NE öNERIRSINIZ BU KONUDA BANA YARDIMCI OLURSANIZ MINATAR OLURUM TESEKüRLER
  Gökçek Aloe Vera Jel, Gökçek İksir, KARAÇİĞER çayı ve enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir. Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Vücudumuzun bozulan asit baz dengesini Himalaya tuzu ile yeniden düzelir. Örneğin normal tuz ödem, damar sertliği, asidoz vs ye sebep olurken Himalaya tuzu ödemi, asidozu ve damarlarda ki sertliği önler.Her Lokma en az 30 defa çiğnenmeli, doğru ÇİĞNEME den yutulan besinler mide başta olmak üzere diğer organlara zarar verir.Hücre merkezlerinde bulunan mitokondirininleri soba veya mini atom sentraline benzetebiliriz.Sobaya kalitesiz kömürü doldurursanız duman içinde kalırsınız ve aşırı artık madde (kül, duman, is) ortaya çıkar.Çiğnenmeyen besinlerde kalitesiz kömür gibi hücreler, hücre araları, bağ dokuları ve bütün organlarda artık madde (cüruf) yoğunlaşmasına sebep olur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 5. #5
  gokceksifa1 Guest

  Standart

  Alıntı Elif Kevser Eroğlu Nickli Üyeden Alıntı
  Selam hocam babam 3 yildir siroz tedavisi göruyo .acaba bitkisel tedaviside varmi
  Aleyküm selam, Deve Dikeni Seti - D kullanması gerekir.
  Gökçek İksir,Damla Sakızı Macun 235 gr.,Aloevera Jel,Enginar Kapsül,Devedikeni Kapsül,Sinirli Ot Karışımlı Bitki Çayı,Devedikeni Karışımlı Bitki Çayı

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 49
  Son Mesaj: 04-10-2017, 14:34
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-21-2012, 10:35
 3. Cevaplar: 16
  Son Mesaj: 04-16-2012, 08:42
 4. Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 01-02-2012, 10:29

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri