sinir biyopsisi, sinir biyopsi, biyopsi, sinir, kas ve sinir hastalıkları, beyin omur
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The SORULAR page is where you will Sorularınızı bu bölümde sorabilirsiniz
 1. #1
  deletree Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Sep 2007
  Mesajlar
  2

  Standart sinir biyopsisi, sinir biyopsi, biyopsi, sinir, kas ve sinir hastalıkları, beyin omur

  merhaba

  yaklaşık 10 yıldır polinöropati hastasıyım 3 yıldır tedavi görüyorum teşhis çok gec konuldu şu an tedavi görmekteyi ama yaklaşık 6 aydır tedviyi bıraktım sinir biopsisi yapıldı raporda şunlar yazılı

  Hematoksilen Eozin ve modifiye Gomori trichrome boyalı frozen kesitlerde tüm orta derecde myelinli sinir lifi kaybı mevcutur Bag dokusu ve vasküler yapılar normal olup reaksiyon yoktur.

  yarı ince plastik kesitlerin incelenmesinde bütün fasiküllerde myelinli sinir lifi sayısında orta derecede azalma mevcutur.İnce myelinli lifler sıktır ve bir kısmına Schwann hücre proliferasyonları eşlik etmektedir.Aktif aksonal dejersayon yoktur.aksonal rejenerasyon bulgusu olan tomurcuklanmalar vardır Myelinsiz lifler korunmuştur

  SONUÇ: DE/remyelinizasyonun agırlıklı oldugu mikst tip nöopati ile uyumlu sural sinir biyopsisi

  acaba hangi bitkisel çayı kullanmalıyım teşekürler..

 2. #2
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Polinöropatiye karşı Gökçek İksir ve sinir çayı iyi gelir.  Sinirsel ağrı, nevralji:
  Sinirsel ağrılar çevre (perifer) veya merkez sinir sistemindeki değişiklikler nedeniyle ortaya çıkmakta, fakat sebebi tam olarak bilinmemektedir. Nevraljiye karşı herhangi bir tedavi yönteminin uygulanabilmesi için sebebinin tam olarak bilinmesi gerekir. Sinir ucları uyarıları bildirir ağrı ortaya çıkar. Ağrı ve ısı uyarıları aynı şekilde alğılanır. Uzun süre sürekli ağrı verici uyarılar kronik ağrılara sebep olur. Sürekli uyarılar nedeniyle beyinde ağrı hafıza nmerkezi oluşur. Amalıyat olan hastaların %10-20?sinde kronik ağrılar görülmektedir. Almanyada 1,8 milyon insan kronik sinirsel ağrılar çekmektedir. Sinirsel ağrılar dışarıdan dokununca aşırı duyarlılık gösterir. Hatta elbise giyinme ve hava çeryanı dahi sinirsel ağrılara sebep olur. Ülkelerin şehir sınırlarını gösteren haritalar gibi, beyindede beyinin diğer organlarla bağlantılarını gösteren bölümleri vardır. El beyinde duygu hissini yansıtır. Şayet beyinde bu bölge küçülürse ağrılar artar. Bunuda tedavi denemeleri ile yeniden normale dönüştürmek mümkündür.

  Nevraljinin sebepleri:
  Hastalığın sebepleri oldukca farklıdır ve bunlardan en önemlileri: zona hastalığı, polinöropati (birden çok sinir tahribatı sonucu ortaya çıkan sinirsel hastalıklar), fantom ve kör ağrılar vede bel fıtığını sayabiliriz.

  A-) Zona hastalığı:
  Zona hastalığı deri ve sinirde enfeksiyona sebep olan hastalıktır. Virüs yıllar sonra immün sistemi zatıflayınca ortaya çıkar ve zonaya sebep olur. Zona hastalığı çok ağrı verici bir hastalıktır. Hastalık iyileştikten sonrada hastalığın olduğu bölgelerdeağrı devam eder. Buna Post-Zoster-Nevralji, yani zona sonrası nevralji (sinirsel ağrı) denir. Zona hastalığı hakında geniş bilgi için zona hastalığına bakınız.

  B-) Polinöropati:
  Birden fazla sinirin tahrip olması nedeniyle ortaya çıkan sinirsel ağrılar. Polinöropatinin oluşmasına 150?den fazla sebebinin olduğu tesbitedilmiştir. Sinirleri tahripeden etkenlerin başında şeker hastalığı, alkolizm (alkol bağımlılığı)ve metabolik hastalıklar en önemlileridir.

  1-) Diabet:
  Kanda şekerin süreki yükselmesi, sinir dokularındada şekerin yükselmesine sebep olur ve fazla şeker sinirler için zehir gibidir ve yavaş yavaş sinirleri tahripeder. Bu nedenle şeker hastalarının mutlaka tedavi olmaları gerekir. Şeker hastalarında sinirler tahrip olduğundan ayaklarını ayakkabının sıktığını hissetmezler ve önce ayakta nasırlar oluşur ve sonra bu nasırlar ülsere dönüşür. Şeker hastalarında yaralar kolay kolay iyileşmez ve bu tür yaralar nedeniyle kangren olur ve bazende ayaklar kesilmek zorunda kalınabilir.

  2-) Alkolizm:
  Alkolde aynı şekilde sinirleri tahripeder ve polinöropatiye sebep olur. Tahribat sonucu sinirler duyarlılıklarını kaybederler. Bu nedenle öncelikle mutlaka Alkolü bırakmalı sonrada tedaviye geçilmelidir. Alkol bağırsak florasını tahrip ettiğinden besinlerdeki vitaminlerin değerlendirilmesi mümkün değildir. Bu nedenle özelikle bağırsak florasını düzeltmek gerekir. Buda ancak TahitianNoni, ZYE veya aloxi ile mümkündür. Bağırsak florası düzeltilmeden tedavi mümkün değildir.

  C-) Fantom ve körağrılar:
  Herhgangi bir hastalık veya kaza sonucu el, kol, ayak veya bacağın ampütasyonu sonucu saürekli ağrılar ortaya çıkar. Amaliyatla kesilen ve artık olmayan organ varmış gibi ağrı yapar. Bu ağrılar birkaç dakika sürdüğü gibi saatlerce ve hatta bile sürebilir. Körağrı diyebileceğimiz ağrı ise amputasyon olunan el, kol, ayak veya bacağin kesilen noktasında sürekli ağrı olur, çünkü burada yoğunlaşan sinir yumağı sürekli uyarır ve kişi en ufak bir uyarıda ağrı hisseder. Örneğin elbise sürtünmesi, dokunma gibi amputasyon olan noktaya olan ağrı kesici iğneler yapılırsa iyi olabilir.

  Bel fıtığı:
  Omurlar arasındaki disk üzerindeki ağırlık hemen hemen her bölgesine aynı oranda yayılımtır, fakat bir taraflı hareket ve çalışma şekli, öne veya yana eğilme gibi hareketler ile diskin tek taraflı aşınması zamanla ortasındaki jelatinimsi tabakanın bir kısmının dışarı sarkması veya akmasına neden olur, burada sinirin veya sinir dmetinn sıkışmasına neden olur. Böylec başta bel, kalça, bacak ve hatta ayaklara kadar ağrı hissedilir. Geniş bilgi için bel fıtığına bak

  Ağrının alğılanması:
  Ağrı seansları (-duyumlarının) % 90 ?ı deri üzerinde bulunurve sağlığı tehditeden yaralanma vede tehlikeleri beyine bildirirler. Ağrıları beyine bildiren sinir hücreleri (nöron) doğumdan sonra hücre bölünmesi şeklinde çoğalmazlar . Sinir hücreleri bir birlerine bir mm kadar yakın olduğu gibi nadirenda bir metreye varan uzunlukta olabilir. Nöronların etrafındaki diğer hücrelerle bağlantı kuran liflere akson (axon) denir. Sinir hücrelerinin uzantıları olan aksonların ucunda sinapslar (synapse) bulunur. Sinapslar iki hücre arasındaki bağlantı ve hücre değişim bölgesidir

  Ağrı hafızası:
  Ağrı uyarıları ağrı bölgesinden omuriliğe oradanda beyne iletir. Ağrılar beynin beli bölgelerinde değerlendirildikten sonra değerlendirilmeye alınır. Ağrılar sürekli tekrarlanırsa sinir liflerinde değişimler olur. Vede ağrı hafıza merkezi oluşturulur. Böylece en hafif bir basınç, hava değişimi, ısı değişimi ve albise sürtünmesi gibi etkenler ağrıya sebep olur. Bu nedenle herhangi bir yeri amputasyon olan insanlarda ağrı hafızası oluştuğundan sürekli ağrı hissederler.

  Sinirsel ağrının teşhisi:
  Nevraljinin tedavi edilebilmesi için teşhisinin doğru yapılması gerekir. Bu nedenle aşağıdaki sorulara doğru cevap vermek gerekir.
  1-) Ağılar ne zaman başladı?
  2-) Ağrılar nerede görülüyor?
  3-) Ağrının türü (batıcı, kesici, yanıcı, delici vb.) nedir?
  4-) Ağrının yoğunluğu, nasıl ve ne ile azaldığı
  5-) Ağrılar ne kadar sık görülüyor?
  6-) Ağrılar bulunduğu noktadan başka organlarada yayılıyormu?
  7-) Ağrılarla birlikte başka rahatsızlıklarda görülüyormu?

  Buradaki sorular her hasta için tabiki geçerli olmayabilir, çünkü her hasta için bu objektif sorular geçerli olmayabilir. Doktor vücudu inceler, derinin duyarlılığını test yapar. Laboratuarlarda kan muayenesi ve idrar testi yapılır. Sinirlerin foksiyonları ölçülür ve sinirler arasındaki haber iletişimi hızını ölçer.

  Hastanın kendisi aşağıdaki faktörlere dikkat edilmeli:
  1-) Sağlıklı beslenmeli ve uykuya dikkat edilip, düzenli uyunmalıdır.
  2-) Alkol içilmemeli
  3-) Hayatın güzeliklerine konsentre olunmalı ve negatif düşüncelerden uzak durulmalıdır.
  4-) Ağrılar ciddiye alınmalı, fakat ağrının korkusundada kalınmamalı
  5-) Ağrılar olunca doktora gidilmeli, önemsemezlik yapılmamalı
  6-) Hasta kendini bırakmamalı kendine meşguliyetler bulmalıdır.
  7-) Hasta insanlar arasına karışmalı yalnız kalmamalı
  8-) Hasta derneklere ve toplantılara katılıp, diğer hastalarla fikir alış-verişinde bulunmalıdır.

  Nevraljinin tedavisi:
  Nevraljiye karşı Ortodoks tıpta antidepresifler (depresyon ve sinirsel rahatsızlıklara karşı ilaçlar), antikonvulsifler (saralı rahatsızlıklara karşı ilaçlar), ağrı kesici ilaçlar (analgetika) ve ağrıları uyuşturucu ilaçlar kulanılır. Bunların yantesiri ise oldukca büyüktür. Son yıllarda acı biberden yapılan kremler bu tür ağrılara karşı çok etkili olduğu görülmüştür. Dahilense kılıçotu-, boğanotu-, (çok zehirlidir, asla D4 den aşağı kulanılamaz) ZYE preparatları, Gökçek Tonik ve Gökçek İksiri
  alınmalıdır, çünkü bu ilaçlar hücreleri yeniler ve böylece ağrılar beli bir süre sonra yok olur.

  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Gökçek İksir'i ile tedavi olmak mümkündür. Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır.Gökçek İksiri vücudu cüruflardan arıtır, iltihaplı hastalıkları iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Gökçek Tonik mide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları ve her türlü alerjiye karşı etkilidir.

  Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.Gökçek Diyet

 3. #3
  deletree Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Sep 2007
  Mesajlar
  2

  Standart

  tekrar merhaba bu Gökçek İksiri ni ve sinir çayını ne kadar süre kulanmalıyım vede iksirin içinde Sarımsak da varmış iksiri içtikten sonra sarımsak kokusu etrafa dagılıyomru ben bir fabrikada çalışıyorum etrafa sarımsak kokusu dagılrımı? sarımsak koskusundan kimsenin rahatsız olmasını istemem
  Gökçek İksiri doğduğunuz günden yaşadığınız ana kadar ki bütün hastalıkları kademeli olarak iyileştirir ve vücudu arıtır. ayrıca bu iksiirn hernagi bir zararı varmı?

  arıca bu forumda benim hastalııgmla ilgili bir yazı gördüm
  ((((Polinöropatiye karşı Gökçek İksir, Gökçek Tonik ve sinir çayı gerekir. İksir vücudu curuftan arıtır, tonik bağırsakları temizler, bağırsaklar temzilenirse B12-Vitamini üreten faydalı bakteriler yeniden çoğalır ve B12-Vitamin yetersizliği giderilir. Sinir çayı ise sinirleri güçlendirir. Polinöropati oluş sebepleri çoktur, fakat en önemli sebeplerinden biride bağırsak mantarlarıdır. Bağırsak mantarları toksik maddeleri üretir ve bu toksik maddeler absorbe edilerek sinirleri tahrip eder. Yine peynir asidoz ve iltihapalanmaya sebep olur ve neticede sinirsel problemler görülür. Tedavisi Gökçek İksiri vücuttaki curufu temizler, Gökçek Tonik ise bağırsakaları temizler.))))

  bende de b12 vitamin eksikligi var Gökçek İksir, Gökçek Tonik ve sinir çayı 3 unu bir arada kullanmakda sakınca varmı ? yoksa Gökçek İksir kulandıkatan sonra Gökçek Tonik kullansam olurmu

  vede yapmam gereken bir diyet varmı ?

  bu iksiri kullanurkan vucudumda herhangi bir degişiklik olurmu bagzı arkadaşlar vucudumda kızarıklık sırtımda ceviz buyuklugunde sivilce çıktı diye yazmış

 4. #4
  gokceksifa4 Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jul 2016
  Mesajlar
  1.200

  Standart

  Alıntı Ahmet Gazi Çintan Nickli Üyeden Alıntı
  Omuzunda sinir sıkışması var en ufak heyecandan kalbim çarpıntı yapıyor yuzumunn sol tarafı çekilir gibi oluyor kullanabileceğim urun varmı sizdr
  Söğüt Seti - İ kullanmanız gerekir.
  Gökçek İksirAloevera Jel,Söğüt Kapsül,Moringa Kapsül,Atkuyruğu Karışımlı Çay,Isırgan Karışımlı Çay,Ormus İndigo

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 01-13-2012, 16:06
 2. ÖSS, gençleri sinir hastası yaptı
  By maturidi in forum Ruhsal ve Sinirsel Rahatsızlıklar
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 11-23-2011, 20:18
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-09-2011, 12:28
 4. Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 01-17-2010, 21:19
 5. Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 01-27-2009, 22:12

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri