Sigara, sigara resimleri, sigaranın zararları, sigara kanserojendir, sigara yasağı
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The SORULAR page is where you will Sorularınızı bu bölümde sorabilirsiniz
 1. #1
  kutay Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Mesajlar
  1

  Standart Sigara, sigara resimleri, sigaranın zararları, sigara kanserojendir, sigara yasağı  iyi akşamlar İbrahim bey yaklaşık 4 aydır sitenizi takip ediyorum ve bu kadar insana şifa dağıttığınız için teşekkür ediyor Allah szden razı olsun.Benim sgarayla ilgili bir sorum olacak .sigarayı bırakmada yardımcı ya da kesin bi çözüm için bi tavsiyeniz var mı ya da szin bi çalışmanız var mı ? tabi en başta irade ama çözüm olarak örnek çay harmanları gbi sorumu yanıtlarsınız memnun olurum

 2. #2
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart


  1-) Waşigton dünyaya bakış enstitusü (Worldwatch Istituts in Washington) tarafından yapılan arştırmada dünyada 1990 yılında 21 milyon insanın sigaradan öldüğü tesbit edilmiştir. (Na.6.94.16)

  2-) Alman kanser kurumu (Deutsche Krebshilfe) Mart 1994?de Frankfurtta yaptığı açıklamada her yıl Almanyada 140.000. kişinin sigaranın sebep olduğu çeşitli hastalıklardan öldüğünü tesbietmişlerdir. Başta akçiğerkanseri olmak üzere dudak,- ağız- ve gırtlakkanserine %95-98 oranında sigaranın sebep olduğu tesbit edilmiştir. (Na.6.94.16)

  3-) Sigaranın hücreleri tahripetiği ve kişinin daha kolay kansere yakalanmasına sebep olduğu tesbitedilmiştir. Almanyada 1996?da 212.888 kişi kanserden ölmüştür. (Nhk.1.99.18)

  4-) Sigaranın birleşimindeki nitrosaminler, poli aromatik karbonhidrojenli bileşikler vede polonium 210'un kanserojen etkiye sebep olduğu tesbitedilmiştir.

  5-) Sigara içerken karbonmonoksit (CO) gazı akçiger tarafından absorbe edilir ve kana karışan gaz oksijenden 300 defa daha büyük bir çekim güçü ile hemoglobine yapışır. Böylece karbonmonoksit oksijenin kanda dolaşmasını önler. Neticede beslenemeyen kalp ve beyin hücreleri ölmeye başlar vede önce hafızayafiyeti, kalpyafiyeti ve damarsertlikleri sonra ise beyinkanaması vede kalpenfaktürüsüne sebep olur.

  6-) Sigaranın serbest radikalleri artırdığı bununda C-ve E- Vitaminlerinin aşırı harcanmasına sebep olduğu ve vitaminsizlik (avitaminoz) ortaya cıkar ve deri buruşarak kişı çirkileşir. E-Vitaminizetersizliği testosterol hormon yetersizliğine sebep olur ve kişide cinselgüçsüzlük (ikdidarsızlık) ortaya çıkar.

  7-) Sigara dumanı ile birlikte siyanürasit (purikasit, siyanhidrikasit, hidrosiyanikasit =HCN) kana gecer, kandan böbreklere ve karaçiğere gecen purikasit burada kükürtle reaksiyona girerek tiosiyanat?a (Thiocyanat) dönüşür. Tiosiyanat (NCSH) tiroidbezindeki iyot oranını düşürür vede burada iyotun birikmesini önlüyerek guatra sebep olabilir. (Na.7.97.44)

  8-) Sigaranın birleşimindeki benzol kan yapan organları (Omurilik, Dalak ve Karaci?er) tahrip ederek kankanserine (lösemi) sebep olur.

  9-) Tütüne kadmiyum toplayan bitkide denebilir, çünkü yapraklarında aşırı miktarda kadmiyum depolar. Tiryakilerde 4-5kat daha fazla kadmiyum bulunur ve bu made çinkonun zıdı bir element olup, çinkoyu dışlar.Çinko 300 enzimin oluşmasında anahtar rol oynar, yani çinkoyetersizliği enzim yetersiyliğine, enzim yetersizliği ise sindirim boyukluğuna sebep olur. Pankreasın yeterince lipazenzimi salgılıyamaması yağhazımsızlığına yani et ve et mamüler, peynir ve mamüleri ve yumurta ve mamüleri yiyemezsiniz. Bu sadece bir enzimyetersizliği olduğunda olan durumdur. Çinko yetersizliği sonucu deriçatlaması, kanaması ve kuruması, saçların dökülmesi ve cinselgüçsüzlük (İkdidarsızlık) en belirgin semptomlardır. Bilindiği gibi sindirim organlari binlerce enzim salgılar.

  10-) Polonıum 210; Sigara kurşun içerir, akçiğere ulaşan kurşun parcacıkları, bulunduğu yerden çevresine Polonium 210 radioaktif işınlar yayar. (Na.6.94.20)

  11-) Sigara akçiğeri büzer, sertleştirir, siyahlaştırır vede nefes darlığına sebep olur. Kalp sertleşir, büyür, yağlanır, aritmi bozuklukları, tansiyon anormalikleri vede kronaryetmezliğı ortaya çıkar.

 3. #3
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Sigara içmek, tiryakilik:
  1950?li yıllarda sigaranın kansere yakalanma rizikosunu artırdığı tesbit edilmiştir. Endüstiri ülkelerindeki kanser vakalarının 1/3?e sigaranın sebep olduğu ve hatta bazı kanser türlerinde (nefes yolları kanserinde) % 98 oranında sigaradan dolayı olduğu tesbitedilmiştir. Bu tesbitlere rağmen Almanyada günde 400 milyon sigara içilmektedir ve bu oran Türkiyede dahada çoktur, çünkü çok küçük yaştaki çocuklar sigaraya başlamaktadır. Sigara başta akciğer-, gırtlak-, ağız-, boğaz-, dil-, gibi nefes yolları kanserinin oluşmasıda en büyük faktördür. Ayrıca mide-, mesane-, rahim-, prostat-, ve kalın bağırsak kanseri, ve löseminin oluşmasında sigara virüsler kadar rol oynamaktadır.

  Sigara ne kadar büyük bir rizikodur?
  Çocuk yaşta sigaraya başalyanların 1/4?ü 39-69 yaşarı arasında, ¼?ü 70 yaş civarında sigaranın direkt etkilerinden dolayı ortaya çıkan başta kanser vb. rahatsızlıklardan dolayı ölmektedirler. Burada Tiryakinin günde kaç sigara içtiğide çok önemlidir. Yapılan araştırmalarda Tiryakilerin 15-25 yıl daha az yaşadıkları ve yaşam kalitesinin düştüğü, yani bir düzine hastalıklarla birlikte yaşamak zorunda kaldığıdır. Tiryakilerin sigarayı bırakması ile vücuda yerleşen toksik maddeler hemen temizlenmez toksik maddelerin vücuttan atılması 7-15 yıl alabilir.

  Sigara, puro ve pipo içmenin farkı varmıdır?
  Sigara, puro veya pipo içmenin birbirinden farkı pek azdır. Pipo içenlerin sigara ve puro içenlere göre daha çok ağız kanserine, aynı oranda akciğer kanserine ve az miktarda mesane kanserine yakalandıkları tesbit edilmiştir. Bazı ülkelerde tütün çiğnenmekte veya tütün tozu enfiyesi buruna çekilmektedir. Sigara tozu enfiyesi veya sigara çiğnemede aynı sigara içme gibi kansere sebep olduğu tesbit edilmiştir. Tütün enfiyesi veya tütün çiğneme özeliklede mukozayı tahrip etmektedi ve kişinin kansere yakalanmasına imkan hazırlamaktadır.

  Pasif Tiryakilik?de tehlikelimidir?
  Alman Kanser Araştırmalar Merkezi yılda kaç kişinin pasif Tiryakilik nedeniyle kansere yakalandıklarını ve bu nedenle öldüklerini tesbit etmişlerdir. (Aşağıda araştırmalarda) Pasif Tiryakilik veya pasif içiçilik ne demek? Sigara içenlerin yanında bulunma veya sigara içilen mekanlarda bulunma demektir. Pasif Tiryakilik gerçekten yapılan araştırmalarla tesbit edilmiştir. Bu nedenle bir çok ülkede kamuya açık mekanlarda sigara kulanılması yasaklanmıştır. Örneğin iş yerinde ya sigara içmeyenlere ayrı mola salonları ayırlmakta veya sigara içilmesi yasaklanmaktadır.

  Cenin, Bebek ve Çocukları sigaradan korumak?
  Hamile bayanlar Tiryaki ise bebeğin erken doğmasına veya ölü doğmasına sebep olmaktadır. Tiryaki anneden doğan bebeklerin başının çapı daha küçük olmakta, daha az kilolu doğmakta, zeka bakımından geri olmakta ve psikolojik problemli olmakta vede ruhen ve bedenen gelişmesinde problemler yaşanmaktadır. Çocukların küçük yaşta sigaraya başalamaları halinde ileride astım, zatürre, bronşit ve ortakulak iltihaplanması gibi rahatsızlıklara daha kolay yakalandıkları tesbit edilmiştir. Pasif Tiyakiler?de (sigara içmeyen , fakat içenlerin yanında bulunan) başta akciğer kanseri olmak üzere kansere daha kolay yakalanmaktadırlar.

  Birleşiminde:
  Birleşiminde bilinen 4000 çeşit madde olup en önemlileri şunlardır.
  a-) Alkaloitler % 0,05-4 arasında olup bunun % 80-90 ?ını nicotin ve az miktarda nornicotin, anabasin, nicotyrin
  b-) Ayrıca karbonmonoksit (CO), kurşun, polonium-210, benzol, benzoryren, syanürasit (siyanhidrikasit), kadmiyum, aerosol, kükürtdioksit (SO2), amonyak, nikel, plutoniyum, benzibiren, dibenzipiren, benzin, izopren, toluol, naftilamin, arsen, metan, azotoksit, azotdioksit, aseton, metanol, etenol, gliserol, nikotein, nikotinin, nornikotin, nitrosamin, kresol, pirolidin vb., içerir.

  Araştırmalar:
  a-) Sigara bağımlılığından kurtulmak için yapıln araştırmalar bunların başında nikotin yapıştırıcı bandı gelir. Bu bandı kulananların % 40?ının sigarayı bıraktığı görülmüştür.
  b-) Diğer araştırmalar ise sigaranın zararları üzerine yapılan araştırmalardır.
  1-) Waşington Dünyaya Bakış Enstitütsü (Worldwatch-Instituts in Wachington) tarafından yapılan araştırmada dünyada 1990yılında 21 milyon insanın sigaradan öldüğü tesbitedilmiştir. (Na.6.94.16)
  2-) Alman kanserlilere yardım Kurumu (Deutsche Krebshilfe) 1994?de Frankfurtta yaptığı açıklamada: Her yıl Almanyada 140.000 kişinin sigaranın neden olduğu çeşitli hastalıklardan öldüğü tesbitedilmiştir. Bu sempozyumda başta akciğer-, ağız-, gırtlak-, ve dudak kanserinin % 95-98 oranında sigaranın sebep olduğu tesbitedilmiştir. (Na.6.94.16)
  3-) Sigaranın hücreleri tahrip ettiği ve böylece kişinin daha kolay kansere yakalanmasına neden olduğu görülmüştür ve 1996?da Almanyada 212.888 kişi kanserden ölmüştür. (Nhk.199.18)
  4-) Chicago (Şikago) Üniversitesinde yapılan araştırmalarda nikotinin beyindeki hormonların salgılanmasına etki ettiği ve neticede dopamin hormonunun salgılanmasını frenlediği tesbitedilmiştir. (NH.12.02.8) Bilindiği gibi dopamin yetersizliği Alzheimer hastalığına (bunama), sebep olur.
  5-) Hamilelik döneminde sigara içen bayanların çocukların ileriki yaişlarda şişman oldukları ve bununda tedavi edilemediği tesbitedilmiştir. (NH.12.02.7)

  Kulanılması: Tütünün birleşimindeki nikotin'den sakızlı ve bantlı ilaçlar eldeedilerek sigara alışkanlıklığına karşı kulanılmaktadır. Hindistanda yulafala yapılan tedavi denemeleri ile başta alkolizim ve tiryakilik gibi çeşitli bağımlılık rahatsızlıkları tedavi edilmektadir. Ayrıca Kılıçotu preparatları,Gökçek İksiri,Aloe Vera, Nonininde etkili olduğu yönünde kulananlarca iddialar var.

  Açıklama: Tütünün birleşimindeki çeşitli maddeler vardır ve bu maddeler hücre ve organları farklı şekilde tahripeder.
  1-) Kansere nitrosaminler, poli aromatik karbon hidrojenli bileşikler ve polonium-210?un müsebep olduğu tartışılmaktadır, çünkü hemen hepsi kanserojen etkiye sahiptir.
  2-) Karbonmonoksit (CO) görülmeyen, kokusuz, fakat çok zehirli bir gazdır. Sigara içerken bu duman akciğer havakesecikleri (alveolarepitel) tarafından absorbe edilir ve kana karışır. Gaz kandaki haemoglobini oksijenden 300 defa daha büyük bir çekimle kendine bağlar (yapışır) ve böylece oksijenin kanda dolaşmasını önler ve kandaki oksijen oranı sigara ile ters orantılı oarak azalır. Yani çok sigara içenlerde az oksijen bulunur ve zamanla beslenemeyen el ve ayaklarda kangren olabilir. Bilindiği gibi oksijen i hemoglobinler yaşır, şayet bunlar devre dışı kalırsa kandaki oksijen oranı azalır . Buda yeterince beslenmeyen beyin ve kalp hücrelerinin ölmesine neden oldur. Böylece kişide önce hafız zafiyeti ve kalp rahatsızlıkları başlar ve ilerleyen safhalarda kılcal damarların sertleşmesi nedeniyle kalp krizi veya beyin kanaması görülebilir. (Na.7.99.44)

  3-) Sigaranın serbest radikalleri artırdığı bununda C ve E-Vitaminlerinin aşırı harcanmasına sebep olduğu ve vücut bu ihtiyacı karşılıyamadığından derinin yaşalandığı ve buruştuğu vede neticede kişinin ayrıca cinsel gücünüde kaybettiği tesbitedilmiştir. (Na.7.99.44)

  4-) Purikasit (Siyanürasit, siyanidrikasit, hidrosiyanikasit, HCN) sigara dumanıile birlikte kana geçer, kandan böbreklere ve karaciğere geçen purikasit burada kükürtle reaksiyona geçerek tiosiyanat?a (thiocyanat)dönüşür. Tiosiyanat (NCSH) tiroidbezindeki iyot ornınnı düşürür ve burada iyotun birikmesini önler ve tiroidbezinin (kalkanbezi) hormon salğılamasını önlüyerek guatr oluşmasına neden olur. (Na.7.94.44)

  5-) Benzol kan yapan organları (omurilik, dalak, ve karaciğer)tahrip ederek kankanserine (lösemi) sebep olur.

  6-) Kadmiyum: Tütüne kadmiyum toplayan bitkide denebilir, çünkü yapraklarında aşırı miktarda kadmiyum depolar. Tiryakilerin vücudunda 3-4 kat daha fazla kadmiyum bulunur ve bu element akciğer hava keseciklerinin şişmesine (amfizem, emphysema) neden olur. Kadmiyum çinkonun karşıtı olup, doku ve kandaki çinkonun azalmasına neden olur. Çinko bilindiği gibi 300enzimin ve hormonun oluşmasında ana katalisator görevini yapar. Çinko yetersizliği derini kuruyup çatlaması ve kanamasına, tırnakların ve saçların kırılmasına, cinselgücün düşmesine vede immün sisteminin zayıflamasına neden olur. İmmün sisteminin zayıflaması demek vücudun mikroplara karşı dirençinin azalması demektir, yani kişi çok kolay hastalanır ve hastalıktan kurtulmasıda çok zamanalır. (Na.7.94.44)

  7-) Polonium-210: Sigara kurşun içerir, sigara dumanıyla birlikte akciğerlere ulaşan kurşun parçacıkları buradan, yani bulunduğu yerden çevresine polonium-210 ışınları yayar .Bu ışınlar zamanla broşlarda kanser oluşmasına neden olur.( Na.6.94.20)

  Yantesiri: Tütünün sigara şeklinde içilmesi halinde başta: Dudak-, dil-, gırtlak-, nefesyolları-, ve akciğer kanseri olmak üzere çeşitli kanserli hastalıklara sebep olur. Kandolaşımını enğellediğinden: Beyin kanaması, kalp krizi, el ve ayaklarda kangern , cinsel gücün düşmesi, hamile kadılarda düşükler, tiroidbezinin şişmesi (guatr), böbrek üstü bezelerini aşırı adrenali salğılaması nedeniyle sinirlilik, depresyon, nevralji ve başağrısı gibi birçok hastalığa neden olabilir.

  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır. Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.

 4. #4
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart


  TÜTÜN


  Bir Yıllık | 1-2m | 6-9 Aylar | Ho,Na | Yaprakları | Zehirli

  Tütün, Tabak, Nicotiana tabacum

  Familyası: Patlıcangillerden, Nachtschattengewâchse, Solanaceae

  Drugları: Tütün yaprağı: Nicotianae foliu
  Tütün yaprakları sigara, enfiye, tentür ve natürel ilaç yapımında kullanılır.

  Giriş: Asıl vatanı güney orta Amerika ve ABD’nin güney eyaletleri olan bitki Amerika’nın keşfinden sonra Fransız asılı botanikçi Jean Nicot (1530-1600) Fransaya 1560 ‘da tohumlarını getirmiş ve yetiştirmeye başlamıştır. 1605 yıllında Osmanlı topraklarına sokulan tütün kısa sürede yaygın şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Osmanlı padişahlarından IV. Murat 1635’de sigara içenleri idam etmesine rağmen kullanılmasını önle-yememiştir. Tütünün günümüzde bilinen 100 türü mevcuttur ve bunlardan en düşük oranda nikotin (nicotin) içereni Virjinya tütünü en yaygın olarak kullanılan türdür ve dünyada en yaygın olarak bu tür yetiştirilir. Ayrıca azda olsa Deli tütün: Nicotiana rustica, Kokulu tütün: nicotiana suaveolen ve Yabani tütün: nicotiana glauca kulanılır.

  Botanik: Tütün bir yıllık 1-2metre boyunda, altı çatallaşmaz, üsteki çiçek sapları çatallaşan, dikine yükselen, otsu bir bitki olup gövdesi yuvarlak ve koyu yeşil renklidir. Yaprakları: Koyu yeşil renkli kenarları bütün, geniş mızrak şeklinde 10-25cm uzunluğunda ve gövdeye değişken sıra ile dizilmiştir. Çiçekleri salkım demeti gibi bir arada toplanmış olup, taç yaprakları zurna şeklinde ucu pembemsi veya leylaki, geri kısmı sarımsı beyaz renktedir. Kupa yaprakları çan şeklinde olup tacı kavramıştır ve taç yaprağın ortasından beş adet döllenme tozcuğu bulunur. Meyveleri kapsül şeklinde olup kahverengimsi renkte olup içinde küçük tohumlar bulunur. Yabani tütün çok yıllık küçük ve derimsi yapraklıdır. Kokulu tütünün çiçekleri topluca bir arada zurna şeklinde ve çiçekleri beyaz renklidir. Deli tütün geniş yapraklı, kısa boylu ve de çiçekleri sarımsı renktedir.

  Yetiştirilmesi: Türkiye’nin genellikle Ege bölgesinde ve az miktarda güneydoğu Anadolu’da yetiştirilir.

  Hasat zamanı: Ağustos’tan Kasım’a kadar yaprakları alttan üstte doğru sırayla toplanır, kurutulur ve hafif ıslatıldıktan sonra tütün fabrikalarına satılır.

  Birleşiminde: Birleşiminde bilinen 400 çeşit madde olup en önemlileri şunlardır;
  a) Alkaloitler % 0,05-4 arasında olup bunun % 80-90’ını nicotin ve az miktarda nornicotin, anabasin, nicotyrin
  b) Ayrıca karbonmonoksit (CO), kurşun, polonium-210, benzol, benzopyren, syanürasit (siyanhidrikasit), kadmiyum, aerosol, kükürtdioksit (SO2) ve amonyak içerir.

  Araştırmalar:
  1) Sigara bağımlılığından kurtulmak için yapılan araştırmalar bunların başında nikotin yapıştırıcı bandı gelir. Bu bandı kullananların % 40’ ının sigarayı bıraktığı görülmüştür.
  2) Diğer araştırmalar ise sigaranın zararları üzerine yapılan araştırma-lardır.
  a) Washington Dünyaya Bakış Enstitüsü (Worldwatch-Instituts in Wachington) tarafından yapılan araştırmada dünyada 1990yılında 21 milyon insanın sigaradan öldüğü tespit edilmiştir. (Na.6.94.16)
  b) Alman kanserlilere yardım Kurumu (Deutsche Krebshilfe) 19994’de Frankfurt’ta yaptığı açıklamada: Her yıl Almanya’da 140.000 kişinin sigaranın neden olduğu çeşitli hastalıklardan öldüğü tespit edilmiştir. Bu sempozyumda başta akciğer, ağız, gırtlak ve dudak kanserinin % 95-98 oranında sigaranın sebep olduğu tespit edilmiştir. (Na.6.94.16)
  c) Sigaranın hücreleri tahrip ettiği ve böylece kişinin daha kolay kansere yakalanmasına neden olduğu görülmüştür ve 1996’da Almanya’da 212.888 kişi kanserden ölmüştür. (Nhk.199.18)
  d) Chicago (Şikago) Üniversitesinde yapılan araştırmalarda nikotinin beyindeki hormonların salgılanmasına etki ettiği ve neticede dopamin hormonunun salgılanmasını frenlediği tespit edilmiştir. (NH.12.02.8) Bilindiği gibi dopamin yetersizliği Alzheimer hastalığına (bunama), sebep olur.
  e) Hamilelik döneminde sigara içen bayanların çocukların ileriki yaş-larda şişman oldukları ve bununda tedavi edilemediği tespit edil-miştir. (NH.12.02.7)

  Kullanılması: Tütünün birleşimindeki nikotinden sakızlı ve bantlı ilaçlar elde edilerek sigara alışkanlığına karşı kullanılmaktadır. Homeopati’de Tü-tün yaprağından elde edilen tentürle baş ağrısı, migren, baş dönmesi, deniz tutması, nezle, öksürük, yüksek tansiyon, soğuk terleme, kabızlık, kalp çarpıntısı, sinirlilik ve uykusuzluk gibi rahatsızlıklara karşı kullanıl-maktadır. Tütün tentürü genellikle D4-D7 dozajları (binde bir, milyonda bir) kullanılmaktadır. Tütün tentürünün sigaranın neden olduğu hemen her rahatsızlığı iyileştirebileceği Homeopati uzmanları (doktorlar, hekimler) tarafından belirtilmektedir.

  Açıklama: Tütünün birleşimindeki çeşitli maddeler vardır ve bu maddeler hücre ve organları farklı şekilde tahrip eder.
  1) Kansere nitrosaminler, poli aromatik karbon hidrojenli bileşikler ve polonium-210’unmu sebep olduğu tartışılmaktadır, çünkü hemen hepsi kanserojen etkiye sahiptir.
  2) Karbonmonoksit (CO) görülmeyen, kokusuz, fakat çok zehirli bir gazdır. Sigara içerken bu duman akciğer hava kesecikleri (alveolar epitel) tarafından absorbe edilir ve kana karışır. Gaz kandaki he-moglobini oksijenden 300 defa daha büyük bir çekimle kendine bağlar (yapışır) ve böylece oksijenin kanda dolaşmasını önler ve kandaki oksijen oranı sigara ile ters orantılı olarak azalır. Yani çok sigara içenlerde az oksijen bulunur ve zamanla beslenemeyen el ve ayak-larda kangren olabilir. Bilindiği gibi oksijeni hemoglobinler taşır, şayet bunlar devre dışı kalırsa kandaki oksijen oranı azalır. Buda yeterince beslenmeyen beyin ve kalp hücrelerinin ölmesine neden oldur. Böylece kişide önce hafız zafiyeti ve kalp rahatsızlıkları başlar ve ilerleyen safhalarda kılcal damarların sertleşmesi nedeniyle kalp krizi veya beyin kanaması görülebilir. (Na.7.99.44)
  3) Sigaranın serbest radikalleri artırdığı bununda C ve E-Vitaminlerinin aşırı harcanmasına sebep olduğu ve vücut bu ihtiyacı karşılaya-madığından derinin yaşlandığı ve buruştuğu ve de neticede kişinin ayrıca cinsel gücünü de kaybettiği tespit edilmiştir. (Na.7.99.44)
  4) Pürik asit (Siyanürasit, siyanidrikasit, hidrosiyanikasit, HCN) sigara dumanı ile birlikte kana geçer, kandan böbreklere ve karaciğere geçen pürikasit burada kükürtle reaksiyona geçerek tiosiyanat’a (thiocyanat)dönüşür. Tiosiyanat (NCSH) tiroit bezindeki iyot oranını düşürür ve burada iyodun birikmesini önler ve tiroit bezinin (kalkanbezi) hormon salgılamasını önleyerek guatr oluşmasına neden olur. (Na.7.94.44)
  5) Benzol kan yapan organları (omurilik, dalak ve karaciğer)tahrip ede-rek kan kanserine (lösemi) sebep olur.
  6) Kadmiyum: Tütüne kadmiyum toplayan bitkide denebilir, çünkü yap-raklarında aşırı miktarda kadmiyum depolar. Tiryakilerin vücudunda 3-4 kat daha fazla kadmiyum bulunur ve bu element akciğer hava keseciklerinin şişmesine (amfizem, emphysema) neden olur. Kadmiyum çinkonun karşıtı olup, doku ve kandaki çinkonun azal-masına neden olur. Çinko bilindiği gibi 300enzimin ve hormonun oluş-masında ana katalizör görevini yapar. Çinko yetersizliği derini kuruyup çatlaması ve kanamasına, tırnakların ve saçların kırılmasına, cinsel gücün düşmesine ve de immün sisteminin zayıflamasına neden olur. İmmün sisteminin zayıflaması demek vücudun mikroplara karşı direncinin azalması demektir, yani kişi çok kolay hastalanır ve hastalıktan kurtulması da çok zaman alır. (Na.7.94.44)
  7) Polonium-210: Sigara kurşun içerir, sigara dumanıyla birlikte akci-ğerlere ulaşan kurşun parçacıkları buradan, yani bulunduğu yerden çevresine polonium-210 ışınları yayar. Bu ışınlar zamanla broşlarda kanser oluşmasına neden olur.( Na.6.94.20)

  Homeopati’de: İşlenmiş taze Tütün yaprağından 20gr bir şişeye konur ve üzerine %70’lik 80ml alkol ilave edilerek 4-6hafta güneş ışınlarından uzakta muhafaza edilir. bu sürenin sonunda süzülerek elde edilen tentür Homeopati’de <<Tabacam>> ismi ile anılır. Bu tentürden 1ml %70’lik 999ml alkolle karıştırılarak D4 (binde bir) adını verdiğimiz tentür elde edilir ve ancak bu tentür kullanılabilir. En uygun ve en çok tavsiye edilen dozaj ise D6’dır. Bu tentürden günde 3-5defa 10-15damla 4-6hafta süreyle alınır.

  Hastalığın belirtileri (semptom):
  1) Öldürücü sürekli bulantı (deniz tutması vb), kusma ve boğulma
  2) Yaşama veya ölmeyi umursamama
  3) Baş dönmesi, baş ağrısı, uyuşukluk ve sersemlik hissi
  4) Vücudunun (genellikle el ve ayaklar) buz gibi soğuk olması ve soğuk terleme
  5) İçindeki ateşten üzerini örtmek istemez
  6) El ve ayakları titrerken el ve ayak parmakları kramplıdır
  7) Kalp çarpıntısı, dermansızlık, korku ve göğüs krampları
  8) Görme bozukluğunun körlüğe kadar gitmesi
  9) Temiz havada kusma ve idrar yapmadan sonra iyileşme görülür

  Yan tesirleri: Tütünün sigara şeklinde içilmesi halinde başta: Dudak, dil, gırtlak, nefes yolları ve akciğer kanseri olmak üzere çeşitli kanserli hastalıklara sebep olur. Kan dolaşımını engellediğinden; Beyin kanaması, kalp krizi, el ve ayaklarda kangren, cinsel gücün düşmesi, hamile kadın-larda düşükler, tiroit bezinin şişmesi (guatr), böbrek üstü bezelerini aşırı adrenali salgılaması nedeniyle sinirlilik, depresyon, nevralji ve baş ağrısı gibi birçok hastalığa neden olabilir.

 5. #5
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart


 6. #6
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart


 7. #7
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart


 8. #8
  gokceksifa4 Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jul 2016
  Mesajlar
  1.200

  Standart

  Alıntı Aksu Bozdağ Nickli Üyeden Alıntı
  Mrb sigarayı bıraktım içmiyorum artık çok şükür yıllarca sigara içtim. Detoks için sigarankn etkilerinden veya ciğerleri.temizlemek.için ne önerirsiniz
  Merhaba, öncelikle tebrik ederim. Kekik Seti - İ kullanmanız gerekmektedir.
  Gökçek İksir,Aloevera Jel,Ormus İndigo,Kekik Kapsül,Moringa Kapsül,Sinirli Ot Karışımlı Çay,Kekik Karışımlı Bitki Çayı

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-20-2012, 12:02
 2. Sigara
  By igokcek in forum Genel
  Cevaplar: 21
  Son Mesaj: 02-16-2010, 00:29
 3. Sigara içmek, tiryakilik:
  By igokcek in forum Tehlikeli Maddeler
  Cevaplar: 8
  Son Mesaj: 10-18-2008, 10:33
 4. Sigara içmek, tiryakilik:[/
  By atoybil in forum Genel
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-30-2006, 15:10
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-19-2005, 17:18

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri