DOGU75 yazdı
KİBARLI SAĞLIK HİZMETLERİ Ürünümü İade Etmek İstiyorum!
02 Ağustos 2011 tarihinde Kibarlı.com sitesinde sipariş ettiğim clavis reis mantarı 99 TL kredi kartımdan 12 taksitle tahsil edilmiştir.04 Ağustos 2011 tarihinde elime ulasan ürün clavis panax olarak U** kargo ile teslimat edilmiş ve yanlış ürün yollandığından ve faturasız olduğu, herhangi bir kullanım kılavuzu olmadığından ve yanlış ürün gönderdiklerinden tekrar kargo ile iadesinin ödenmesi için aynı gün iade ettim .

15 Ağustos 2011 tarihine kadar iadem gerçekleşmedi 1 hafta içinde gerçekleşeceğini söylediler şu anda telefonla aradığım halde Kibarlı yani Botanik Bitkisel Pazarlama Ticaret Ltd. şirketine ulaşamıyorum şuan nasıl iademi alabilirim.Bu konu hakkında yardımcı olmanızı rica ederim.

http://www.dogaltedavi.net/newthread...ewthread&f=259

.................................................. .............................

Şikayet No:988249
Tüm Şikayet Konuları İade ve değişim şikâyetleri Ürün teslimat sorunları Ürün şikayetleri Müşteri hizmetleri şikâyetleri Diğer
Kibarlı Sağlık Ürünleri
31 Ekim 2011, 13:23:23

cotanak6928 yazdı
KİBARLI DOĞAL SAĞLIK ÜRÜNLERİ Ürün Etkinliğini Göstermedi!
Kibarlı ürünü olan Forzaman aldım kampanya var diye ama bir sene önceki gibi yine hiç ama hiç işe yaramıyor. Televizyonlardaki gibi değil, hem de dünyanın parasını alıyorlar.
ŞikayetVar / Şikayet Oku / KİBARLI DOĞAL SAĞLIK ÜRÜNLERİ Ürün Etkinliğini Göstermedi!

Kibarlı SağlıkÜrünleri

Dr. Mustafa Eraslan'dan inciler:

Bugün 07.10.2011 saat 19.00 gibi akşam Tempo Tv yiizlerken Mustafa ERASLAN'IN programı ile karşılaştım, ne diyor diye birazdinlemek istedim çok komik şeyler söyledi ve beni güldürdü.Efendim dostlarımlaotelde idim oradan boylu boslu bir karı koca geldiler ve ortalarında 4-5yaşalarında bir çocuk vardı çocuğu sarıp sarmalamışlardı.Geldiler ve banateşekkür ettiler ''Hocam Panax kullandık çocuğumuz oldu sağolun dediler''demişler.Lafa bak.Panax dediğin ürün kaç yıldır piyasada 2 yıldır.Peki bu çocuk4-5 yaşındaysa anne ve babası nasıl oluyorda panax kullanarak çocuk sahibioluyor.Çok komik değil mi? Ben çok güldüm ama bu durmumdan haberdar olmayanlargülebildimi? İSTEYENLER benimle ilgisi olmayan bir site var oraya bakarakbunlar hakkında daha geniş bilgi sahibi olabilirler.http://www.sikayetvar.com/arama/?typex=1&q=kibarlı&x=0&x=24&y=14

Size bir hikaye anlatayım Mustafa bey: Benim küçüklüğüm13 yaşına kadar köyde geçti.Köyümüzde çok güzel bir köy odası vardı.Sonbahar,kış ve ilkbahar aylarında takriben heryıl bu köy odasında 7-8 ay sohbetlerolurdu.Rahmetli amcam Hz. Aliden, Battalı Gaziden ve Eba Müslimden hikayelerokur veya dini sohbetler oldurdu ve hergün toplantıya 25-40 kişi katılırdı vehemen hepsi yaşlı insandı çocuk olarak sadece ben katılırdım, çünkü busohbetleri severdim.Karlı soğuk bir kış günü yine güzel sohbet sırasında anidenDursun ağa koşarak içeri girdi ve ''Köyü bir kurt sürüsü bastı en az 50 kurtvar'' dedi.Rahmetli Babam Mehmet Ağaya göz kırptı Mehmet Ağa kurt sürüsünübende gördüm ama o kadar yoktu, olsa olsa 20 adet vardı dedi.Babam bu sefer.AliAğaya baktı, Ali Ağa ''Kurt sürüsünü bende gördüm ama o kadar yoktu olsa olsa3-4 tane'' dedi.Dursun ağa sizde beni yalancı çıkaracaksınız ayıp oluyor amadedi ve bu sırada babam söze karışan babam evet bende gördüm o bir tilkiyidibizim kümesi basmış ve tavukları öldümüş'' dedi.Dursun ağa canım benim gözümiyi görmüyor zaten olabilir kardan dolayı seçememiş olabilirim dedi ve bütünköylü gülmekten öldü.

Mustafa bey böyle bir hikayeyide Almanyada yineyaşadım.Ben birgün Antalyaya gidiyorum bir arsa alacağım dedim, sözümütamamlamadan Tekin söze girdi ve evet benim Antalyada çok büyük bir çifliğimvar ve çifliği ibrahim abiye satacağım onun için Antalyaya gidiyor dedi.Benbaka kaldım.İşte Antalyada ki binlerce dönümlük çifliğinden bahsetti veballandıra ballandıra anlattı.Tekini iyi tanıyanalar güldü, tanımayanlar banabaktı.Böyle büyük bir çifliği nasıl alacaksın dediler.Bende ne söylüyeceğimişaşırdım kaldım, ama Allahtan Tekin beyimiz bana söz bırakmadı konuştudakonuştu.Tekini insanlar tanıdıkca sadece gülmek için onun yanına gidipbirşeyler sorarak onu konuştutup bol bol gülüyorlardılar.Evet herkesin birliktegüleceği o vakit yavaş yavaş geliyor.Yalancının mumu yastıya kadar deratalarımız.Bunu hem Dursun'da hemde Tekin'de gördüm.Darısı................................. .... ............. .................
Varan 1.
Alıntı a_sarikaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben Ahmet Sarıkaya istanbulda borsada çalışırken çok stresli iş ortamından dolayı tansiyonum 15-16 dan aşağı düşmüyordu, kolesterolum, trigliseridim yüksek, karaciğerimde yağlanma, bağırsaklarımda hazımsızlık ve şişkinlik vardı.Sonunda baktım olmuyor ya para sağlık ve işimi bırakarak Saroza yerleştim.Hocam ben sizi yıllardır tanırım ürünlerinizinde faydasını gördüm.Fakat reklamlara kandım ve 6 ay kibarlının panax isimli kapını kullandım bir faydasını görmedim, sonrada safra kesemde oluşan taş içinde onlardan sarı bir toz aldım safra tozu diye bana bir etkisi olmadı artı çok ama çok fahiş paralar ödedim, keşke size gelseyim.Adamları arıyorsun cahil çocuklar çıkıyor bir cevap verebilecek bir Allahın kulluda yok hep işleri alavere dalavere.Allah bunları islah etsin.Sonunda sizin ürünleri yeniden kullanmaya karar verdim. Yarın inşallah Çanakkaleden istanbula sizi görmek için geleceğim Allah nasip ederse ordayım.

Evet sizi çok iyi tanıyorum bizim eski ofise de gelmiştiniz bundan 5-6 yıl önce, bizim ürünleri çok az kullandınız ve çok kısa sürede iyileşmiş ve tedaviyi yarıda bırakmıştınız.Ben siz en az 3-4 ay kullanmanız gerekir dememe rağmen siz sadece 6 hafta kullanmış ve başkada kullanmadınız.Bizim ürünler 6 hafta kullandız tansiyon, kolersterol, trigliserid düşmüş, mide ve bağırsaklarınız iyileşmiş ve 4-5 sene rahat ettiniz.Keşke 4 ay kullanabilseydiniz., şimdi bu rahatsızlıklar olmazdı.Kibarlı'nın ürünlerini 6 ay kullanmışsınız ve faydasını görmemişsiniz.
Varan 2
http://www.dogaltedavi.net/f259/kibarli_dogal_saglik_urunleri_urun_etkinligini_gos termedi-6250.html#post18794
Alıntı e_yilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Hocam annemde ileri derecede kemik erimesi mevcut malum piyasada herkesin kandırıldığı mustafa beyin güya tedavisi ilaç kullandık ancak erimeye hiç faydası olmadı, artı aylarca kullandığımız ilaçlar için bir milyara yakın para verdik. Hocam ne tavsiye ederseniz yönlendirmelerinize uyacağız artık birşeyler yapıp sonuç alamamaktan da bıktık size güveniyoruz yardım edin...

Doğrusu bende çok şaşırdım bizi arayan bir çok hasta onara ulaşamadıklarından beni arıyorlar bazıları bunların üretiği panax hapının kiminde allerjik reasiyonları tetiklediği kimi kabızlığa sebep olduğundan bahsediyorlar ve hatta reishi mantarı hapı ve k1 haplarını iç kanamalara sebep olduğu bir hasta şimdi şuanda hastanede yatıyor.Hastaneden yatan Ali Duman bey lenf kanseri çok ağır bir hasta adamcağınızın üzerinde iyileşeceksiniz diye önce panax sonra k1 denmişler ve bu haplar iç kanamalara sebep olmuştur.Valla ne diyeyim Allah akıl fikir versin.Dünyanın hiç bir ülkesinde narkabuığu şimdiye kadar tıbbi maksatla kullanmamıştı bunlar kullanıyor, sanki buluş yapmışlar gibi.Reishi mantar 2002 yılından beri ABD' de FDA tarafında toksik madde oluğu yönünde ki raporlarla yasakalndı ama bunlar halla üretiyor ve satıyorlar.Benim aklım izanım almıyor.
Varan 3
http://www.dogaltedavi.net/f259/kiba...html#post18794
Alıntı matbacier Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben engin 6-7 ay iksir, tonik, aloevera jel, damar çayı ve enfeksiyon çayı kullandım.Tansiyon ve kolesterolum 6 hafta içerisinde normale döndü, fakat trigliseridim 750 lerden aşağı düşmüyordu çok şükür bu 4. ayın sonunda trigliseridimde normale döndü.İksir kişinin cinsel performasınıda artırıyor, ama sarımsak kokusundan dolayı iksiri bırakıp tv lerde çok sıkca reklamını gördüğümüz panax hapını kullanmaya başladım.Panax 4 ay kullandım bir faydasını görmedim, satıcı ve üretici firmayı aradım kimse ilgilenmedi.Bende ibrahim gökçeki iyi tanıdığımdan belki yardımcı olur diye onu aradım.ibrahim bey panax'ın böyle bir özeliği yokdedi ve bir çok şey anlatı ama anladığım içinde ne damar açıcı ne cinsel güçü artırıcı bir bitki olamadığı, yani paramız ve zamanımız boşa gitti artı ben bu panax dan sonra kabız oldum ve kaşıntı başladı.İbrahim beyin ürünlerini kullanmadığıma çok çok pişmanım.

Engin bey bana getirdiğiniz panax kutusunun üzerinde yulaf, ginseng ve çakırdiken ekstrelerini gördüm, fakat Mustafa Eraslan beyin tv lerde içinde olduğunu ideea ettiği epimedium (azgınteke otu) ekstresini görmedim.Oysa Mustafa Eraslan birleşiminde epimedim ekstraktı var diyor ve bugün tesadüfen baktım ve dikkat ettim epimedium dan bahsediyor.Fakat kutunun üzerinde epimedium yazmıyor, yani içerisinde yok demektir, yoksa nasıl etki ediyor.Olmayan bir bitki ekstraktı nasıl etki ederki bunu bilen biri varsa bana açıklasın.Bizde Epimedium Macunu üretiyoruz ve bu macunun içinde epimedium var ve bu bitki ekstraktının kilogramı Çinde 3300 USD yani çok çok pahalıdır.Engin bey allerji ve kabızlığın tedavisi biraz zaman alacak demektir, yani bozulan bağırsak floranız 3-4 ayda yeniden düzelir inş.
Varan 4
http://www.dogaltedavi.net/f259/kibarli_dogal_saglik_urunleri_urun_etkinligini_gos termedi-6250.html#post18794

Alıntı a.duman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
''Ben Ali Duman Rize'den Gırtlak kanseri nedeniyle bir kaç defa tedavi oldum, kemo terapi gödüm, 1,5 yıl önce amaliyat oldum. Sonra olarak kırtlağımda bir kist oluştu bu kitleye ye karşı 8 ay Kibarlının Reishi Mantarı hapını kullandım kitlede bir milim küçülme olmadı ve kanama başlayınca korkudan Kibralı’nın REİSHİ MANTARI HAPINI BIRAKTIM.Doktorum amaliyat edemeyiz çok metazdaz oluşmuş bütün boğazı sarmış dedi.Ben ibrahim Gökçek'i aradım ve bana mayıs 2011'’de iksir, jel, kist çayı ve damar çayı gönderdi.Bu ürünleri 4 ay kullandıktan sonra 29.09.2011 Trabzon’da hastaneye gittim ve en büyüğü 10 cm olan kist 4 cm'e kadar küçüldü.Bu arada başka bir firma bana CLEVİS K1 diye hap gönderdi kansere karşı diye onuda kullanmaya başladım.Ne olduysa bu CLEVİS K1 'i kullandıktan sonra oldu ve benim boğazımda kanama başladı.İbrahim beyi aradım ne oluyor diye bana RESHİ MANTARI kullananlarda iç kanamalar oluyor bu nedenle ABD'de yasaklandı dedi.Ben Reshi Mantarı kullanmıyorum dedim, ibrahim beyde ısrarla içinde Reshi Mantarı olan bir ürün kullanıyorsunuz iyi bakın dedi.Bende ona Dr. Mustafa Eraslan'ın CLEVİS K1 hapını kullanıyorum dedim.İbrahim bey bana çok kızdı ve bu K1 ne içeriyor biliyormusun dedi.Ben hayır bilmiyorum dedim oda bu CLEVİS K1’ın içerisinde propolis var.Propolis bir zamanlar Sovyetlerde moda idi, faka propolisin siroza, yani karaciğeri iflasına sebep olduğu için yasaklandı, sen yaşadığına dua et dedi.Allah ibrahim beyden razı olsun.Az kasın iç kanamadan ölecektim, doktorlar kanamayı durduramıyor ve şimdi hastanede yatıyorum.Bana bir şey olursa bu Mustafa Eraslanın yakasına yapışın hocam Alla rızası için.Hocam iyi ki varsınız bundan kendi doktorlarımla ve bitki uzmanı olarakta sadece sizinle irtibata geçeceğim.Hoca size teşekkür etmek için istanbula geldim, ama aniden kötüleştiğimden yanınıza gelemedim hastaneye yatmak zorunda kaldım, hastaneden çıkar çıkmaz, yanınıza geleceğim.Allaha emanet olun, sağlıcakla kalın.Bunları yazması için yegenime ben rica ettim, isteyen bana ulaşabilir.''

Ali Duman beyin dostu iki doktor bugün buraya gelerek Ali beyin durumu hakkında bana bilgi verdiler.Bende Reishi Mantarını iç kanamalara sebep olduğunun bilindiğini ve ABD 'de FDA tarafından üretimin ABD de yasaklandığını söyledim ve Türkiye'de Prof.Dr. İsmail Çelik kendisi onkolog Hacettepe Üniversitesinde ve bunun toksik madde olduğuna dair raporu var, fakat bazı insanlar para kazanmak için buna rağmen bu ürünü üretmekteler, ben bunu anlamış değilim.Allahtan ki geç kalmadan Ali beyin durumuna doktorların dostlarının yardımı ile önlem alındı ve CLAVİS K1'in kullanımı yasaklandı. CLAVİS K1'in içerdiği propolis Rusya’da binlerce insanda siroza sebep olduğunda dahili olarak kullanımı yasaklanmıştır, bu nedenle propolis sadece harici olarak kremi yapılır.Dünyada ki olup bitenlerden bi haber olmak maalesef çok tehlikeli olabiliyor. CLAVİS K1'in içinde yine hiç klinik araştırmasına dayanamıyan Nar kabuğu ektresinin ne işe yaradığıbilinmemektedir, neden bu veya benzeri maddeleri karıştırp karıştırp insanlarıperişan ediyorlar.Ali bey kanama takriben 3-4 günde yok olur, fazla stres yapmayın tedavi ederiz inşallah.Çok şükür sizin durumunuzu geç olmadan farkettik, bazılarına maalesef yetişemiyoruz ve Allah korusun çok geç kalınıyor.

http://www.dogaltedavi.net/f259/kibarli_dogal_saglik_urunleri_urun_etkinligini_gos termedi-6250.html#post18794

Clavis Panax ve Reishi Mantarı hakkındaki olumlu yorumları genelikle sayıları 100 den fazla olan KİBARLI DOĞAL SAĞLIK ÜRÜNLERİ firmasının bayilerinde çalışan binlerce kişi tarafından yapıldığından olumlu yorumların % 99'u doğruyu yansıtmamaktadır.

1. halil özgen

23 Ekim 2011, 11:12
Aldığım günden 3 hafta sonra ilaç yüzünden yüksek tansiyona yakalandım. Kalp ritmim bozuldu ve kendimi oldukça yorgun hissediyorum. Ritm bozukluğundan tedavi olacağım. Eskiden 3 km koşan biriydim. Şimdi 2. kata çıkamıyorum. Beynim patlayacak gibi oluyor. İlaç bende ters etki yaptı. Aradığım kimse bana bir şey demiyor. Muhattap bulamıyorum. Doktora sordum. Hemen bırak dedi. İlacı kullandığım için çok pişmanım. Mustafa Eraslanı kimse bulamıyor. Bu doktor nerede????

http://www.kullanici-yorumlari.net/clavis-panax-kullananlari-kullanici-yorumlari.html

2
. gonavy clavis panaks kullanıcı yorumları, clavis panaks kullananlar | Kullanıcı Yorumları - Gerçek Ürün Yorumları, Tüketici Yorumları, kullanıcıların yorumları, yorumları, yorumlar, orjinal kullanıcı yorumları

23 Ekim 2011, 20:56
Bu panax ı kısa süreli kullandım son derece zararlı yan etkileri var sakın doktora danışmadan kullanayım demeyin tamamen bitlisel deniyor fakat çok zararlı sonuçlar doğurabilir….Panax kullanıp araç kullanayım demeyin , aynı firma reishi mantarını da satıyor bunun da son derece zararlı olduğu belirtiliyor yıllar önce amerikada FDA tarafından iç kanamalara sebep olduğu için yasaklanmış ama bizde çikletmiş gibi satılıyor.Tarım bakanlığındaki memurlar ne anlarsa izni onlardan alıyorlar.
ARTIK ŞİFACILARI SIKI TAKİBE ALMAK GEREKİYOR SAĞLIK BAKANLIĞI NEYİ BEKLİYOR BU İŞİ BEN Mİ YAPACAĞIM.

3.m.orhan clavis panaks kullanıcı yorumları, clavis panaks kullananlar | Kullanıcı Yorumları - Gerçek Ürün Yorumları, Tüketici Yorumları, kullanıcıların yorumları, yorumları, yorumlar, orjinal kullanıcı yorumları

23 Temmuz 2011, 10:47
damar açıcı panax nasıl üretiliyor faydalıysa niçin bukadar insan bıçak altında ülkedeki paralar yurtdışına ilaç hammade parası olarak gidiyor ülkedeki bu kadar tıp adamı demekki boşu boşuna tedavi öneriyor benim yüksek kolestrolum var 8-10 yıldır kolestrol düşürücü ilaç kullanıyorum ilaca devletin ödediği para boşunaysa devlet niçin bu konuda uğraşanlara destek olmuyor bu konuda uğraşanlar şarlatansa devlet niçin cezai müeyyide uygulamıyor nerde devlet, nerde başbakan, nerde sağlık bakanı, nerede tıp otoriteleri bu kadar vurdum duymazlık olmaz clavis panaxın faydası varsa açıklansın zararı varsa sağlık bakanı çıksın açıklasın ve müeyyide uygulansın. Bu konuda ülkemizde boşluk var fırsatçılara gün doğdu rakının ve paranın sahtesinin yapıldığı ülkemizde kimsenin bilmediği reishing mantarı ve diğerlerini kapsül içine koyup 100-200 tl.ye satanlar belkide kalpazanlardan daha tehlikeli yazıktır günahtır ayıptır herkesi göreve davet ediyorum. işin doğrusunu sağlık bakanlığı araştırsın tahlillerinin neticesi ile sertefikalandırsın ve yararı varsa açıklasın insanlarda gönül rahatlığıyla bunları kullansın teşekkürler

4.eyüp clavis panaks kullanıcı yorumları, clavis panaks kullananlar | Kullanıcı Yorumları - Gerçek Ürün Yorumları, Tüketici Yorumları, kullanıcıların yorumları, yorumları, yorumlar, orjinal kullanıcı yorumları

29 Temmuz 2011, 16:45
bende clavis panax aldım kullanıyorum ama yazdıklarınız çok doğru kesinlikle
katılıyorum ..özellikle şu kısma “” bu konuda uğraşanlar şarlatansa devlet niçin cezai müeyyide uygulamıyor nerde devlet, nerde başbakan, nerde sağlık bakanı, nerede tıp otoriteleri bu kadar vurdum duymazlık olmaz clavis panaxın faydası varsa açıklansın zararı varsa sağlık bakanı çıksın açıklasın”"”

5.erdal clavis panaks kullanıcı yorumları, clavis panaks kullananlar | Kullanıcı Yorumları - Gerçek Ürün Yorumları, Tüketici Yorumları, kullanıcıların yorumları, yorumları, yorumlar, orjinal kullanıcı yorumları

27 Mayıs 2011, 06:57
Bu ürünü aldık
kullanım bilgisi ile ilgili herhangi bir reçete ve bilgi yok
yazan telefon numarasını da aradım kimse cevap vermedi
sipariş alırken 126 tl gibi bir rakam yazıyordu.
Bize geldi 200 tl içinde 90 kapsül varmışş.
zoraki almış olduk
kimse sakın almasın ve kanmasın böyle şeylere
Dolandırıldık gibi hissettim kendimi.
Peki ya 200 tl olmasaydı üzerimde tekrar söylüyorum bu ürünü kimse almasın.

6.cemal uzunkaya clavis panax şikayetleri | clavis panax | Kullanıcı Yorumları - Gerçek Ürün Yorumları, Tüketici Yorumları, kullanıcıların yorumları, yorumları, yorumlar, orjinal kullanıcı yorumları

25 Eylül 2011, 08:10
clavis panax ı kullanıyorum ve çevremdeki bütün arkadaşlarıma hatta doktorlara bile tavsiye ettim ve bunun vesilesiyle onlarda siparişle getirtip kullanıyorlar ama bursada geçen haftalarda tarım fuarında kutusu 75 liraydı biz ise 124 liraya getirtiyoruz yazık değilmi bizlere nerdeyse yarı yarıya satılan bu ürünü bundan sonra ne alırım nede kimseye tavsiye ederim.
Bu yazımı özellikle dr.mustafa eraslan okusun

7. sağlık clavis panax şikayetleri | clavis panax | Kullanıcı Yorumları - Gerçek Ürün Yorumları, Tüketici Yorumları, kullanıcıların yorumları, yorumları, yorumlar, orjinal kullanıcı yorumları

09 Eylül 2011, 08:10
Bacak damar tıkanıklığımda vardı. 2 kutu bitirmeme ragmen hiç bir faydasını görmedim.

8. yasar karacan clavis panax şikayetleri | clavis panax | Kullanıcı Yorumları - Gerçek Ürün Yorumları, Tüketici Yorumları, kullanıcıların yorumları, yorumları, yorumlar, orjinal kullanıcı yorumları

11 Ağustos 2011, 13:46
3 kutu panax aldım üçüncü kutu bitmek üzere hiç bir faydasını göremedim.Günde 2 kapsül kullanıyorum.Kayıtlarınıza bakarsanız ne zaman alındıgını görürsünüz.Tv reklamlarınıza bakılırsa Maşallah bütün kanalları işgal etmişiniz.Gayeniz milletin sırtından para kazanmakmı yoksa dertlere derman aramakmı.Bir üç kutu daha clavis panax almam mı gerekiyor bilgi vermenizi rica ederim. Yasar Karacan/Akdagmadeni-YOZGAT

9. abdullah panax kullanıcı yorumları, panax yorumları, panax şikayet | Kullanıcı Yorumları - Gerçek Ürün Yorumları, Tüketici Yorumları, kullanıcıların yorumları, yorumları, yorumlar, orjinal kullanıcı yorumları

21 Temmuz 2011, 10:42
panax adlı damar açıcı olduğu iddia edilen ilacı by pass ameliyatı olan babam için aldık (dört kutu). Şu an yaklaşık beşinci ayını kullanmakta. Fakat şimdiye kadar herhangi bir faydasını gördüğünü söyleyemeyiz.Satan kişiye sorunca en az altı ay kullanmanız lazım diyorlar(O da dört kutu=400TL) Bakalım, altıncı ayın bitmesini bekliyoruz.

1.muco56yazdı
KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ Özel Karışım Dediler2000 TL Aldılar!
Yeğenimin hastalığı için kibarlı sağlık ürünleriniaradık. C** Ş** adlı kendisini doktor olarak tanıtan kişi yeğeniminrahatsızlığın tedavi edilebileceğini fakat ilacın özel olarak karışımhazırlanacağını ve fiyatınında 2000 TL olduğunu söyledi.

Bizde M** E**'a inandığımız için 2000 TL kredikartına 12 taksitle M** Ş** adına çektirdik. ilaç geldi fakat şok olduk.Gönderilen ilaçlar şunlardır: 10 adet clavis panax, 10 adet reishı mantarışimdi size soruyorum. Bu yapılan doğrumu hepsini parasını bir seferdealıyorsunuz? Bize anlatsaydınız ilaçlar bittikçe alırdık.

Bu ne insanlığa ne de ticaret anlayışına yakışır.Resmen hayal kırıklığına uğradık. Özel karışım dediniz tablet geldi. Ayrıcayavaş yavaş alacağımız ilaçları sadece kendi menfaatiniz için bir seferdesattınız. Ve bunu ilaç alan herkese anlatacağım. Resmen duygumuz rencide edildimağduriyetimin giderilmesini rica ediyorum cevabınızı mail adresime bekliyorum.
http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...00+TL+Aldilar!

2. genclikisteyazdı
KİBARLI SİGARA BIRAKMA Ürünlerin Faydası Yok!
Kibarlı ürünlerinden sigara bıraktırma ürünüolarak aldığım sarı kantoron'lu bitki tableti ile zingeber doğal ürünleri günde1 paket sigara içen biri olarak bırakmak üzere aldım. Büyük ümitlerle aldığımbu ürünlerin hiç bir faydasının olmadığını gördüm.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...n+Faydasi+Yok!

3.KARANYILDIZyazdı
KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ Forza Man İlacı İşeYaramıyor!
Yaklaşık 3 ay önce Kibarlı Sağlık Ürünleri'ndenFORZA MAN isimli ilacı aldım. Ancak hiçbir fayda göremedim. Bu konuyuönemsemedim ama dün bana doktorun asistanı olduğunu söyleyen biri ( ismi vetelefonu bende mevcut ) reklamlarda ki fayda iddialarının doğru olmadığını" Forza Man in işe yaramaması sebebiyle Doktor bey yepyeni bir ürünhazırladı ve bunu size ücret karşılığı hemen göndermek istiyoruz " diyerekbeni aradı.

Sıkı durun aynı; metodu bana tam 20 gün önce" Ben Ö*** Coşkun'un asistanıyım . For man isimli ilaç işe yaramıyor; amasize yeni formülümüzü ücret karşılığı hemen göndermek istiyoruz " diyerekarayan bir bayanda uyguladı.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...Ise+Yaramiyor!

4.smaliariyazdı
KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ Fiyatları SürekliYükseltiyorlar!
Kibarlı Sağlık Ürünlerini kullanan bizlerden paraalmak için ellerinden geleni yapıyorlar.Nasıl mı ? Ürünün kullanıması için enaz altı ay kullanılması gerektiğini söyleyerek insanları alım yapma konusundateşvik ediyorlar. İlk iki aylık kullanım için 4 kutu ödemesi olan 350.00 TLcivarında benden ödeme aldılar.

Sonraki iki aylık kullanım için 4 kutu + başka birürün ilavesini yoğun etki göstermesi için teşvik ederek telefonda aldırıyorlarve benden 450.00 TL daha alıyorlar. Son iki ay için 6 kutuya 580.00 TL ödemeistiyorlar. Son kullanım olduğunu bile bile ve belirli aralıklarla ürünün bitipbitmediğini aldırmak için telefonla sürekli arıyorlar. Bizler parayı sokaktabulmuyoruz. Alnımızın teriyle kazanıyoruz. Ama Kibarlı Sağlık Ürünleri'ninbaşındaki insanlar nasıl olsa eninde sonunda alacak mecbur düşüncesiyle fiyatımaksimum söyleyerek ve sözde inidirim yaparak hiç taviz ve anlayışgöstermeyerek 580.00 TL istiyorlar.

Halbuki ilk defa almak ve kullanmak için kaç taklaatarak bizi ikna emeye çalışıp ve %40 - %50 gibi indirimler yaparak almayateşvik ediyorlar. Sonrasında da malum para almak için ellerinden geleniyapıyorlar.

Bu insanlar bizlerin hastalıklarına yardımcıolacaklarına, fiyat konusunda yardımcı olacaklarına bizleri mağdur ediyorlar.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...;kseltiyorlar!

5. reyyan-asudeyazdı
KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ Ürün İadesiniYapmadı!
Birkaç gün önce Kibarlı doğal sağlık ürünlerinden1 adet reishi mantarı aldım. İnanın 1 adet kapsül kullandım. Her zaman 10'a 6civarında normalde seyreden tansiyonum 14'e 10, kalp atışım 100'ün üzerineçıktı. Kendilerine başta sormuştum benim tansiyonum bu şekilde, bunun zararıolur mu diye, bana tansiyonu dengeleyeceğini söylediler. O kadar rahatsız oldumki kendimden ümidi kestim.

Sonra bu firmaya 2 defa mesaj gönderdim. Bu ürünüiade etmek istediğimi söylememe rağmen hiç ses çıkmadı. Satarken durmadanarayanlardan bir daha ses çıkmadı. Bende kendilerini şikayet edeceğimisöylememe rağmen yine ses yok. 99 TL ödeme yaptım. Hakkımı istiyorum.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...esini+Yapmadi!

6. ebrarazrayazdı
KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ İade Almadılar!
Kibarlı'dan 2 çeşit ürün aldım dün geldi eşimlemüzakere yapınca kullanmaktan vazgeçtim. Hemen aradım açılmamış olan ürünleriniadesini talep ettim fakat gelen cevap oldukça ilginç.

Kişisel bakım ürünü olduğu için iadesininolmadığını söylediler. 7gün içinde ambalajı açılmamış ürünü iade hakkımolduğunu söyledim kabul etmediler. Bu insanlardaki iş ahlakını anlayabilmemmümkün değil.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...ade+Almadilar!

7. gdemirbilekyazdı
KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ Ürünü İade EtmemeRağmen Ödeme Yapmıyorlar!
Kibarlı Sağlık Ürünleri (Kargo poşetinde iseBotanik Bahçesi yazıyor) firması tarafından nisan ayı içerisinde babama 2kutudan oluşan ve kalbe bilumum olumlu etkileri olduğu ifade edilen 200.00TL'ye 2 kutu ürün satılmış.

Babam ürünü teslim aldığının ertesi günü kalpdoktoruna danıştığında ise bu ilacı asla kullanamazsınız cevabını almasıüzerine ilgili firmayı 212-553*** nolu telefondan aramış, kendisine "ürünügeri alamayız" cevabı verilmiş, daha sonra ben görüştüm iadealabileceklerini söylediler.

24 Mayıs 2011'de ürünü kendilerine kargo ilegönderdim, 25 Mayıs 2011'de ise teslim aldıklarını teyit ettim, aradan geçenyaklaşık 1 aylık süreçte en az 20 kez her bir personeli ile görüştüm. Hesapbloke oldu, arkadaş atlamış, yaaa hala yatırmamışlar mı vb oyalayıcıkonuşmaları, iade edilen ürünün parasını yatırmıyorlar.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...e+Yapmiyorlar!

8. DOGU75yazdı
KİBARLI SAĞLIK HİZMETLERİ Ürünümü İade Etmekİstiyorum!
02 Ağustos 2011 tarihinde Kibarlı.com sitesindesipariş ettiğim clavis reis mantarı 99 TL kredi kartımdan 12 taksitle tahsiledilmiştir.04 Ağustos 2011 tarihinde elime ulasan ürün clavis panax olarak U**kargo ile teslimat edilmiş ve yanlış ürün yollandığından ve faturasız olduğu,herhangi bir kullanım kılavuzu olmadığından ve yanlış ürün gönderdiklerindentekrar kargo ile iadesinin ödenmesi için aynı gün iade ettim .

15 Ağustos 2011 tarihine kadar iadem gerçekleşmedi1 hafta içinde gerçekleşeceğini söylediler şu anda telefonla aradığım haldeKibarlı yani Botanik Bitkisel Pazarlama Ticaret Ltd. şirketine ulaşamıyorumşuan nasıl iademi alabilirim.Bu konu hakkında yardımcı olmanızı rica ederim.

http://www.dogaltedavi.net/newthread...ewthread&f=259

9. askin.81yazdı
KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ Yanlış Ürün Yollandı!
www.kibarli.net adresindenPanax damar açıcı bitkisel tedavi ürünü ile beraber toplam 4 adet ürün aldım.

Ödemeyi kapıda kredi kartı ile yaptım. 4 Adetürüne 440 TL ödedim. Panax yerine farklı bir ürün gönderildi ve 10 gündürherhangi bir sonuç alamıyorum. Gelen ürün üzerinde yazılı numarayı arıyorum.Siparişiniz kargoya veriliyor dendi hala bir gönderi almadım.

Bayram sebebiyle biraz da bekledim düzelir diyeancak nafile. Bir hattan başka bir hatta bağlanıp bekletiliyorum sonra da hatdüşüyor. Telefon numaram alınıyor 1 saat sonra döneceğiz deniyor ve dönülmüyor.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...Urun+Yollandi!

10. ganzayazdı
KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ 2000 TL'yiTaksitlendirilmeden Kartımdan Direk Çekildi!
Benim MS hastası kardeşim var, tıpta çaresiolmayan bir hastalık, bizde son çare bitkisel ilaçlara yöneldik, Kibarlı SağlıkÜrünleri Doktor M*** E*** aradık bize ilaçlar tavsiye etti aldık kullandık 1ay, 7 ay kullanmanız gerektiğini söylediler. Şimdi 2000 TL'lik ilaç siparişiverdim ve kredi kartına 12 taksit yapacaklardı ilaçla geç de olsa geldi kredikartı ekstrem geldi 2000 TL'yi taksit yapmamışlar, tek çekim yapmışlar.

Ben askari ücretle çalışan biriyim, arıyorum banailaçları pazarlayan C*** beyi telefonuma cevap vermiyor, danışma hattındanarıyorum yok toplantıda yok burada değil yok biz sizi arayacağız bankaylagörüştük halletik taksitlendirdik diyorlar, bankayı arıyorum yok öyle bir şeydiyorlar. Benim ve ailemin bu ilaçlardan bir umudu kalmadı.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...Ccedil;ekildi!

11. atd32yazdı
KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ Siparişim EksikGeldi!
D1-E1-Panax siparişi verdim yanında hediye olaraksigara bıraktırma seti verileceğini söylediler. Fakat kargo geldiğinde eksikolduğunu açmadan F** beye ilettim, içinde var teslim al dedi. Açtığımda eksikolduğunu bir ürün daha olması gerektiğini söyledim, hakarete varan sözlersöyleyerek iade et kardeşim dedi.

Kendisini şikayet edeceğimi söyledim ve telefondaalmazsan alma dedi ve yüzüme kapadı. İnanmasam ürün dahi almak istemem amakullanmak istiyorum çünkü M** E** beye inanıyorum F** bey yakışmıyor burayauyarın kendisini.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...m+Eksik+Geldi!

12. talartyazdı
KİBARLI ŞİFA İade Almıyorlar!
Bu firmanın milyonlarca sattığı ilaca rağmenticaret anlayışında geri iadenin olmaması çok şaşırtıcı bir durum. Medyayoluyla 21 milyon insana ilaç sattıklarını anlatıyorlar.

Üstelik her lafları hayırlı olsun, selamünaleyküm, allaha emenet ol gibi kendinden mesajlı cilalı laflar ama 1.5 ay oldubelkide 30 kere inadına aramama rağmen daha sonuç alamadım.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...de+Almiyorlar!


HALKIMIZ AÇIKÇA KANDIRILIYOR
!

Son zamanlarda bitkisel içerikli ürünlerin kullanımında yoğun bir talep yaşanmaya başlandı. Talebin artmasında, bu tür ürünlerin içeriğinin bitkisel olması nedeniyle sanki “hiçbir zararı yokmuş” gibi bir algı oluşmasının ve kitle iletişim araçlarının insanları yanlış bilgilendirmesinin etkisi çok büyük. Bununla birlikte, bazı sorumsuz şahsiyetlerin, bilim insanı kisvesi altında halkın iyi niyetini kendi menfaatleri doğrultusunda hiç çekinmeden kullanmakta olduğu da acı bir gerçek. Bu gibi kişilerin tanıtımını yaptığı ürünlere, “gıda takviyesi ürün” olarak onay alınmakta, daha sonra bu ürünler “çeşitli hastalıklara iyi geliyor” ibaresi ile pazarlaması yapılmaktadır.
“İlaç” gibi özellikler sergilediği ifade edilen ürünler, hiçbir sağlık profesyonelinin yönlendirmesi olmadan halkımıza tanıtılarak satılmaktadırlar. Bu durum halkımızın hastalıklar ile ilgili olarak yanlış ve tehlikeli bir biçimde yönlendirilmesi anlamına gelmektedir. Bu nedenle, ortaya çıkması muhtemel çok ciddi sağlık sorunları ve hatta ölümle sonuçlanan vakaların olması, sürece bir an önce müdahale edilmesini gerektirmektedir.
“Gıda takviyesi ürün” olduğu iddiasıyla sadece internet üzerinden satışı gerçekleştirilen ürünlerden biri de “Clavis Panax”dır. Bu ürünün, “kalp ve damar rahatsızlığı ile buna bağlı hastalıkları bulunanların mutlaka kullanması gerektiği” ibaresiyle hem internet sitesinden hem de çeşitli televizyon kanallarından reklamı yapılmaktadır. Ürünle ilgili olarak bilgisine başvurduğumuz TEB Eczacılık Akademisi Başkanı ve Farmakognozi Profesörü Sayın Kemal Hüsnü Can Başer’in değerlendirmelerine göre; tamamen bitkisel olduğu iddia edilen bu ürünün içerisinde Tribulus terrestris (Demirdikeni), Avena sativa (Yulaf) ve Panax ginseng (Ginseng) bitkilerinin “hangi kısımlarının” ve “bunların ne miktarda” olduğu belli değildir. Prof. Başer’e göre internet dışından temini mümkün olmayan bu ve benzeri ürünlerin, Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsat almaksızın, ister ilaç isterse gıda takviyesi adı altında pazarlanması halk sağlığı için açık bir tehdittir. Bu nedenle, yasaklanması ve adli takibi gerekmektedir. Ayrıca, “Clavis Panax” isimli ürünü pazarlayan doktor olduğunu iddia eden kişi, yaptığı bu etik dışı davranış sebebiyle kendi meslek kuruluşu tarafından takibe alınmalıdır.

İÇİNDE İLAÇ HAMMADDESİ OLABİLİR
Prof Dr. Başer’e göre; kalp ve damar rahatsızlığı ile buna bağlı hastalıkları olan kişilerin bu ürünü kullanabilmesi için, geleneksel Çin ilaçlarında sıkça rastlanan bir tağşiş (katıştırma) şekli olan “bitkisel karışıma bilinen bir ilaç hammaddesinin katılması durumu” bu üründe söz konusu olabilir. Zira Sağlık Bakanlığından ruhsatı olmadığı anlaşılan bu ürünün içerisinde, bahsedilen drogların bulunup bulunmadığı bile belli değildir. Tüm bu nedenlerle tamamen bitkisel bir gıda takviyesi olarak lanse edilerek bu şekilde satışının gerçekleştirmesi ile halkımız en düzgün ifade ile kandırılmaktadır.
Bütün bu değerlendirmeler ışığında, biz eczacılar ilkesel olarak tüm ilaç ve ilaç etkisi gösteren ürünlerin tamamının yalnızca Sağlık Bakanlığı onayı ile halka ulaştırılması gerektiğine inandığımız tekrarlamak istiyoruz. Mevzuattaki boşluklardan faydalanarak, karlarına kar katmak amacıyla toplumun sağlığıyla oynamaktan çekinmeyen bahsi geçen ürünleri üreten ve pazarlayan kişileri “vicdanlı” davranmaya davet ediyor, bu ürünlerin satışı ve kullanımı konusunda tüm toplumu bir kere daha uyarıyoruz. Bu vesile ile doktor tavsiyesi ve eczacı danışmanlığı olmadan hiçbir ürünün kullanılmaması ve bu tür ürünlerin tanıtımını yapan kişilerin de bilimsellik kisvesini kullanmalarına itibar edilmemesi gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ -MERKEZ HEYETİ

CLAVİS PANAX UYARISI! > Haber > www.XprodoksiT.com,
Devamı bu linkte
Panax kullanıldığında ilk etapta kan değerlerinde düzelme ve damarlarda hafif iyileşme olsada bu geçici bir durmudur, çünkü bağırsaklardan gelen toksik maddeyi önlemedikce, karaciğerde ki yağlanmayı durduramazsınız, karaciğerde ki yağalanmayı önlemedikce damarlarda çözülen plaklar çok kısa süre yeniden ve daha yoğun bir tıkanma olur.Bunu aynı şuna benzetebiliriz, örneğin içme suyunuz kireçli su borusu tıkanıyor ve siz tıkanan boruyu temizliyorsunuz, fakat kireçli su aktığı sürece borular tekrar tıkanır.Kalıcı çözüm suyun içindeki kireçin oranını düşürmek.Yani bağırsaklardan gelen toksik maddeyi önlemedikce damarlarda ki tıkanıklık önlenemez.Yani Panax çözüm değildir, bataklığı yani bağırsakları tedavi etmeden kesin çözüm yoktur.Bu da ancak ve ancak iksir ve aloevera jelle mümkündür.Panax'ın içindeki bitkilere bakın öreneğin: yulaf,ve çakırdiken damar açıcı özelikleri yok.Bu bitkiler hakkında yapılan araştırmalar böyle.
Artı ben yüzlerce defa damarları açmak için en ideal bitki Alıç dedim ve bu konuda televizyonlarda programlarımda konuştum.Benim ürünleri taklit edeceklerine bazıları biraz kafa yorsalar ve benim kitapları okusalar daha çok bilgi sahibi olurlar ve daha kaliteli ürün üretirler.Mesela bir prof kitabımdaki billgileri çalmış, çalacağına benden ricaetse verebilirim veya iki doktor utanmadan benim ürünlerin ikisinin birebir çakmasını yapıyorlar, nasıl doktor olmuşlar anlamıyorum.Üretiğim ürünlerle ilgili açıklamaları bile aynen kopyalamışlar.Benim 19 şifalı bitki karışımından oluşan iksir, tonik ve aloe vera jel le ilgili söyleri değişrimeden almışlar.Bu kadar aciz insanların insan sağlığı gibi çok önemli bir konuda ürün üretmeleri sakıncalıdır.Rahmetli annem Allah bu millete zeval vermesin derdi, neden böyle söylediğini şimdi daha iyi anlıyorum.
Gökçek Aloe Vera Jel, Gökçek İksir, damar çayı ve ENFEKSİYON Çayı kullanmanız gerekir. Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Vücudumuzun bozulan asit baz dengesini Himalaya tuzu ile yeniden düzelir.Örneğin normal tuz ödem, damar sertliği, asidoz vs ye sebep olurken Himalaya tuzu ödemi, asidozu ve damarlarda ki sertliği önler.Bazı Firmalar sahte ürünler üreterek insan sağlığını tehdit ediyor
Ben İbrahim GÖKÇEK, 32 yıl boyunca alternatiftıp ile ilgili çalışmalar yaptıktan sonra, bilgi ve birikimlerimi 3 ciltlik birkitapta topladım. Bunun yanında İksir, Tonik, Jel, Tentür, Ozon yağı ve BitkiÇayları gibi bitkisel yan etkisiz ürünler ürettim. Bugünlerde de en songeliştirmiş olduğum ürünlerden, düşük tansiyon problemi olanlar için Cemreİksir ve Cemre Tonik ürünlerinin, çalışmalarımdan daha önce haberi olan eskibir çalışanım tarafından, Kibirli firmasına servis edilip, bu ürünün, sözde ikidoktorun icat ettiği söylenerek piyasaya sürülmeye başlanmıştır. Cemre ürünleriformulasyon ve geliştirme olarak tamamiyle bana aittir. Sahtekârlık,kalpazanlık ve sahte ürün üretmekte çok yetenekli olan Kibirli firması benimçalışmalarımı taklit ederek insanları sömürmeye çalışmaktadır.
Ayrıca bu insanlar ne yaptığını bilmeden üstünkörüçaldıkları bilgilerle bu ürünleri çıkararak insan sağlığıyla oynamaktadırlar.Örneğin; Cemre İksir ‘inin bileşimindeki bitkilerden bir tanesinin eksik olmasıya da oranlarının yanlış olması durumunda şiddetli baş ağrısı yapar, farklıbitkilerin karıştırılması ise çözülen iltihabın böbreklerden atılamamasınasebep olur bu da insanda kronik böbrek yetmezliğini tetikleyebilir. Bizürünlerimizde böbrek yetmezliğini önlerken, taklitci insanların yapmış olduğuürünlerle, sağlıklı böbrekleriniz bile iflas ettirebilir.
Sonuçta bu firma ve emrinde ki bu zavallı ikidoktor (gerçek doktorları tenzih ederim) önce babaları gibi Azerbaycan'a gidiporadaki üniversitelerden ücret karşılığı Prof. lük diplomalarını satınalsınlar. Bu kişiler ABD'de FDA tarafından iç kanamalara sebep olduğugerekçesiyle yasaklanan "Reishi Mantarı"ndan ürünler yapıpsatıyorlar. Yani insan sağlığını hiçbir şekilde önemsemeyen, araştırmadanyoksun gözünü para hırsı bürümüş bu insanlara kanmayınız, itibar etmeyiniz,kanarsanız hem sağlığınız bozulur hem de paranızdan olursunuz.
Bu sahtekarların üretmiş olduğu ürünlerikullanırsanız faydası olmaz, çünkü Bizim ürettiğimiz Cemre iksirde sarımsak vezencefil konsantre halde iken bu taklitçilerin ürününde sarımsakbulunmamaktadır. Yani Gökçek Tentürü kopyalamak istemişlerdir ve çok özel bazıbitkileri de içinde barındırmamaktadır. Örneğin Türkiye’de 90 çeşit alıç, 52çeşit kekik, 83 çeşit ada çayı, 40 çeşit papatya yetişir. Bu bitkilerin birkısmını özel olarak Uludağ, Keşiş Dağı, Kaz dağları veya Beydağlarından özelizinle toplatmaktayım. Örneğin: Adaçayları içinde sadece bir tür şifamaksadıyla kullanılır. Peki, bunlar hangi adaçayı şifalı hangisi değilbiliyorlar mı? Hayır, bilemezler çünkü kalpazanın ilimle ilgisi olamaz. Sözdedoktor, gerçekte kalpazan olan bu kişiler ne anlar iksir, tonik, tentür, diyetve aloe vera jel, ozon yağı ve diğer ürünlerden ve bu ürünlerin formasyonundan.Burada 3 ciltlik “Şifalı bitkiler ve Alternatif Tıp” isimli kitabı yazan (bukitap; bu alanda son 1000 yılın ilk ve tek ilmi kitabıdır, Çünkü bu kitapta1000’den fazla klinik araştırmaya yer verilmiştir.) Ayrıca kendi çekmiş olduğum7000 şifalı bitki fotoğrafını yandaki linktewww.dogaltedavi.net görebilirsiniz.En önemlisi de yakalandığım hastalıklardan kurtulmak için binlerce bitkiyikendi üzerimde denedikten sonra bu ürünleri geliştiren tek kişiyim. Romatizmayakarşı 4 yıl ve alerjiye karşı 17 yıl araştırma yaptıktan sonra bir buluşyaptım. Örneğin Aloe vera kaynatılmaz, haşlanmaz ve ekstresi yapılmazsa ancak ozaman % 100 doğal olur ve dünyada ilk ve tek doğal aloeverajeli ben ürettim ve19 yılımı aldı. Dünyanın en büyük firmaları dahi aloevera jeli doğal üretemedi.Nemrut öldü, Hz. İbrahim Rahmana kavuştu, fakat Nemrudun varisleri ile Hz.İbrahim’ in varisleri arasında ki mücadele kıyamette kadar devam edecektir.
....................
dedem birkaç ay önce sağ tarafından felç geçirdi, Ankara'da Hacettepe Üniversitesi'nden bir profesöre götürdük; muayene ve testler sonucunda bazı ilaçlar belirlendi. bu süreçte ve aldığı ilaçlarla yağı ve tuzu da tüm ısrarlarımıza ve uğraşlarımıza rağmen kesmediği halde durumunda pek düzelme olmasa da kötüleşme de olmadı ki bu bence sevindirici bir durum. her neyse konuyu fazla uzatmayayım, dedem televizyonda sürekli reklamları çıkan, çeşit çeşit programa katılan Dr. Mustafa Eraslan diye bir adamdan etkilenmiş ve Clavix Panax diye bir ilacı onun için almamı istedi. Google'da yaptığım aramalarda hayatımda rastlamadığım kadar çok reklama rastladım; ancak bir türlü bu Mustafa Eraslan'ın kim olduğu, doktorluğunun nereden geldiğiyle ilgili bir bilgiye ulaşamadım. İlaçla ilgili yapılan yorumları zor bela bulduğumdaysa tarafsız bir sitede çoğunluk hiçbir değişiklik olmadığını, azınlık bir grupsa ya iyiye gittiğini ya da kötüye gittiğini yazmış. Açıkçası ilacın içeriğine de baktığımda ginseng gibi bitkilerden oluşan bir bitki karışımı, eskilerin deyişiyle kocakarı ilacı olduğunu gördüm. Fiyat olarak da fahiş bir fiyatbelirlenmiş, 120 lira. Yapılan bunca reklamın giderini karşılamak için olacak sanırım bu fiyat. Her neyse bu kişinin doktorluğunu araştırırken şuhaber sitesine rastladım:Onlar da benim gibi bu şahsın kim olduğuna dair hiçbir bilgi bulamamışlar. Daha önce Dr. Maranki diye çıkan şahsın da doktorluğunun uluslarası ilişkiler alanında doktora yaptığını ve oradan geldiğini kendi ağzından bir programda dinlemiştim ve bu ünvanın nasıl dolandırıcı ve kötü şekilde kullanıldığını görmüştüm. Ben böyle bir şeyi dedeme almayı kesinlikle istemiyorum. Sırf gönlü olsun hem de plasebo etkisi gösterir diyerekten belki alırdım ama fiyatı da fahiş, bunun yerine ginseng bitkisini direkt olarak kullansa bence daha mantıklı ama her neyse daha da uzatmayayım.Kim bu Dr. Mustafa Eraslan? ve nedir bu Clavis Panax?Dip not: Bu arada internette aşırı miktarda maaşlı reklamcıları olduğunu fark ettim. Bu foruma da gelip cevap vereceklerdir eminim. İşte bir akrabam ölmek üzereydi bu Panax'ı içti şimdi 20 yaş gençleşti gibi şeyler görürseniz anlayın durumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mthan -- 8 Ağustos 2011; 2:03:38 >........................

http://forum.donanimhaber.com/m_51460993/tm.htm,
Panax ve reishı mantarını şubat ayından temmuz ayına kadar aksatmadan kullanıp toplamda 1300 tl para vermiş biri olarak;
İlk kullanmaya başladığımda tansiyonda bariz bir azalma oldu.Oratalama 13,8-14 den 12-12,5 seviyelerine düştü.
Kan yağlarım ilaç kullanmama rağmen en düşük 235 seviyelerini görmüştü ilaçla birlikte 175-185 seviyelerine indi.
Şeker seviyelerimde üç aylık ortalamada çok bir değişme meydana gelmedi.
En kötüsü ilaç kullanmayı bırakınca ortaya çıktı olarak düşünüyorum.İlacı bıraktıktan 2 hafta sonra yaptırdığım tahlil sonuçlarına göre Kan yağlarım 465 seviyesine çıktı.Hiç 285 in üzerine çıkmamıştı.Kollestrol değerlerim hep normal sınırlar içinde gezerdi.O 230 seviyesine çıkmış.Tansiyonum 14,2-14,5 seviyelerine çıkmaya başladı.
Tlf ile arayıp konuyu ilettiğimde bizim ilaçların öle bir etkisi yoktur deyip salladılar.Bende bir daha almadım.İşin kötü yanı gerçekten olumsuz etkisi var ise başkalarına olumlu olarak aracı olmamdır.
Bu bana göre sağlık bakanlığının aslında bir işe yaramadığının göstergesidir.İnt ve TV yoluyla adamlar sağlık konusuna girmişler bangır bangır reklam yapıp ürün satıyorlar.Bakanlık sadece seyirci.Sanki olumsuz bir durum ortaya çıktığında o hastaların tedavisi ile ilgilenmeyecekmiş gibi.Alın ürün numuneleri tahlil edin inceleyin ve devlet ciddiyeti içinde gereğini yapın.Faydalı ise sattırın.Faydası yok ise halkı söyüşletmeyin.
Halkı suçlayabilirler.Çaresiz olanlar en küçük çare ihtimaline bile sarılırlar.Atalarımızın denize düşen yılana sarılır sözünü unutmayalım.Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir.Bu devletin içinde bir şekilde kendine iş bulanlar,makam edinenler bunu akıllarından çıkarmasınlar.Halkı heralanda korumak onların görevidir._____________________________Allah hepimizi insan gibi insanlarla karşılaştırsın.
Kim bu Dr. Mustafa Eraslan?