Onikiparmak bağırsak iltihabı, Gastroduodenit, mide-onikiparmak bağırsağı iltihabı,
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The SORULAR page is where you will Sorularınızı bu bölümde sorabilirsiniz
 1. #1
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart Onikiparmak bağırsak iltihabı, Gastroduodenit, mide-onikiparmak bağırsağı iltihabı,

  Alıntı Ayten Demirkol Nickli Üyeden Alıntı

  Merhaba ,
  Iyi Günler, rahatsizliklarim hakkinda arastirma yaparken sizin Web sitenize rastladim.

  41 yasindayim. Uzun tevavi ve arastirmalar sonucu yemek borusundan 12 parmak bagirsaga kadar cronik iltihap tesisi konuldu. Verilen Antibiotikumlarin süresini uzatmalarina ragmen vucudum tedaviye cevap vermedi. Yemek konusunda düsük Guatir Metabolizmasi dolayisi ile yillardir dikkatli ve kisikli besin veya kapsul tarzi vitaminler aliyordum. Bu rahatsizligim sade karin bölgesi degil hareket hücrelerimede yansiyor, dolayisi ile boyun kol marmak ve ince belimde agrilarim artiyor. temmuz ayinda bir aylik Kur tedavisi verildi. Sizinde yazdiginiz gibi Tipi ilaclari ben her zaman faydali görmüyorum. Dogal bitki tedavisine inaniyorum. Ürünü ( Gökce tonikum ) nasil ve nerede bulurum gibi bilgi göremedim. Bana bu konuda bilgi aktarirsaniz sevinirim.

  Selamlarimla
  Ayten
  Mrb
  Enginar Forte, Nane Forte, Spirulina Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Kolit çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 2. #2
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart Bağırsak florası:


  Bağırsak florası:

  Bağırsaklar alan olarak 300-400 m² büyüklüğünde, yani bir top sahasının yarısından biraz daha büyüktür. Bağırsak florasında bilinen 500 tür bakteri mevcuttur ve bunlar 100 katrilyon arasında yekün tutar ve bunlar genelikle kalınbağırsaktadır. Sağlıklı bir insanda bağırsak florasındaki bakterilerin % 98?i faydali olup yediğimiz besinlerdeki proteinleri aminoasitlere, karbonhidratları disakkaritlere ve yağları yağasitlrine dönüştürürler. Örneğin proteinlar 30 000-300 000 molekülden oluşur ve bunu amino asitlere (tek moleküle) enzimler veya bakteriler araciliği ile dönüşürler.

  Faydalı bakteriler bir taraftan besinleri parçalıyarak moleküllere ayırırken diğer taraftandan BC (Folikasit), B2, B6, B12 ve K-Vitamini üretirler. Aşırı et, peynir, yumurt ve mamüleri yiyen kişilerin sindirim organları zamanla yeterince ve kaliteli enzim salgılıyamazlar ve bakterileride görevlerini yapamayınca sindirim problemleri başlar. Faydalı bakterilerin oranının azalmasi ile onların yerine patojen (hastalik yapan) bakteriler, viruslar, mantarlar ve parazitler yerleşir ve dengeler bozulur. Kişide immunzafiyeti (bağışık sistemi), allerji, enfeksiyona karşı dayanıksızlık, iltihapli hastalıklar vb. rahatsızlıklar ortaya çıkar.

  Kalın bağırsaklarda 500 tür ve miktar olarak 1-10 katirilyon civarında vede ağırlık olarak takriben 1-1,5 kg bakteri bulunur. Bakterilerin bir kısmı fecesle (dışkı ) ile dışarı atılır ve bu yolla dışarı atılan bakteri oranı bir yılda 70 kg'ı bulur. Bakteriler protein artıklarını parçalayarak moleküllere ayıran bakteriler (bakteroides, proteus, E. coli, ve clostrium gibi) ve karbonhidrat artıklarını parçalayarak moleküllere ayıran bakteriler (bifidobakterium, laktobacillus ve streptokokku faecalis gibi) arasında bir denge vardır. Atibiyotik ilaçlar, konserveli besinler, hazır yiyecekler (hamburger , cheesburger vb.,) asitli içecekler (kola, fanta vb.,), aşırı hayvansal besin, siyah çay ve kahve faydalı bakterilerin azalıp zararlı bakterilerin çoğalmasına neden olur.

  Böylece zamanla E. coli, enterokokken ve clostridin gibi bakterilerin oranı aşırı artar. Buda başata allerji olmak üzere birçok hastalığın ortaya çıkmasına neden olur. Manchester mikrobiyolojik araştımalar merkezinden Dr. M. Moradi 10 allerjik rahatsızlıkları olan ve 10 allerjik rahatsızlıkları olmaya bir yaşındaki bebekler üzerinde araştırma yapmıştır. Bu araştırmalarda allerjik rahatsızlıkları olanlarının kalınbağırsaklarında yüksek oranda clostridium difficile tesbitedilmiş ve bu bakterininde igG oranını yükseltiği görülmüştür.

  Berlin Postam?dan Dr. Habil Jurgen Schulz bağırsak florasının bebeklerin doğduktan sonra annesütü, ineksütü veya mama ile beslenmelerine göre şekillendiğini tesbitetmiştir. Buna göre anne sütü ile beslenen çocukların bağırsak içeriğinin pH-Değeri 3,5-5 arasında ve mama ile beslenelerde ise pH-Değerinin 7 veya hafif üzerinde olduğunu tesbitetmistir. Sindirim organları günde ortalama 7-8 litre salğı (enzimler, hormonlar, vitaminler, asitler ve alkalik maddeler) üretir. En ideal enzim pH-Değerinin 4,5-6,5 arasında olması halinde salğılanır.

  PH-Değerinin nötüre, yani 7?ye yakın olması halinde enzimin kalitesi %70?lere vara oranda düşer. Buda kişinin yediklerini sindirmeden çıkarması demekttir, yani besinlerdeki vitaminler, mineraller, aminoasitler, yağasitleri ve glukozlardan yeterince istifade edemez. Bağırsaklardaki pH-Değerini nötürlü bir ortamda seyri halinde proteiler aminoasit yerine biyojen aminlere dönüşürler ve bunlardan özeliklede histamin allerjiye sebep olur. İkinci olarak Amonyum (NH4+) yerine Amonyak (NH3) oluşur. Amonyak nötür olduğundan kolayca kana karışır, bu ise hücreler icin bir zehirdir.

  Ücüncü olarak faydalı bakterilerin yeterince B-Vitaminleri üretememesi nedeniyle Homocystein elimine edilemez, bu ise oldukca tehlikeli maddedir. Homocystein LDL-Kolesterolunu oksitler ve yabancılaşan kolesterolu makrofaj yiyerek süngersi artık maddele oluşur ve buda damarların icyüzeyine yığılarak damarsertliğine sebep olur. Buda ilerleyen sürec içinde başta beyinkanamasi ve kalpenfaktürüsüne sebep olur (OMZ 3.03.4). dördüncü olarak bağırsaklarda faydalı bakterilerin antibiyotik ilaçlar nedeniyle azalmasından dolayı onun yerine tehlikeli mantarlar çoğalır ve artan mantarlar zehirli gazlar ve zehirli alkoller üretirler ve bunların karaciğer tarafindan arıtılması sindirim organlarını yorar ve asli görevini yapamayan sindirim organları yıpranır.

  Besinci olarak bağırsak florasının bozulması zamanla pankreas, karaciğer, mide ve bağırsakların ürettiği enzimin kalitesinin düşmesi nedeniye kişide yağ-, protein- ve karbonhazimsizliği nedeniyelle kişide yağlanma , şişmanlık, damarsertliği ve allerji gibi hastalıklar ortaya çıkar. Ayrıca bağırsak florasının bozulmasına dişeti iltihaplanması, lefbezelerinin iltihaplanması, alkol, sigara, aşırı kahve ve aşırı siyah çay içmede sebep olur.

  Akut pankreatitte bağırsaklar 30.000 Daltona varan orandaki büyük mokekülerin dehi geçmesi için kanallarını büyütür. Enzimlerin kalitesi düştüğünden besinleri tam sindirilmez ve bu nedenle bağısaklar geçişleri kolaylaştırmak için kanalları (vilüsler) genişletir. Böylece tam sindirilmemiş besinmaddeleri absorbeedilir ve bu allerjiye sebep olur. Şayet kana sadece besin maddeleri geçmez aynı zamanda candida albicans isimli maya mantarıda kana geçerse ve bu kandolaşımının iflası ve yani ölüm demektir.

  Altıncı olarak Bir diğer önemli faktör ise Midenin aşırı katkı maddesi içeren besinler (konserveler, çikolata, keks vb.) ve soft içecekler (kola, fanta vb.) nedeniyle tahrip olur. Böylece zamanla çok kolay gastrit (mideiltihaplanması, midemukazasıiltihaplanması ) oluşur. Bunedenle Mide yeterince intrinsic fakrorü (sialinasitli glukoprotein) salğılızamaz. Intrinsic faktorü B12-Vitamini, Folikasit, Methionin ve minerallerin bağırsaklar tarafından absorbe (emilme) edilmesini sağlar. Yani nasılki diabet hastaları için insulin nekadar önemli ise besinlerin sindirilmesi içinde İntrinsic faktorüde o kadar önemlidir. İntrinsic faktorünün yetersizliği vitamin ve mineralyetersizliğine sebep olur. Neticede bir çok hastalık ortaya çıkar ve bunlardan bazıları: Allerji, derihastalıkları, sindirim organlarindaki rahatsızlıklar, vb hastalıklar ortaya çıkar. (Nhp 12.03.1722) Bağırsak florasının ideal şekilde olabilmesi için Gökçek İksiri, Gökçek Tonik veya ZYE iyi gelir ve birazda keten-, çörek-, elma- ve limon preparatlarının faydası vardır.

  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Gökçek İksir'i ile tedavi olmak mümkündür. Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır.Gökçek İksiri vücudu cüruflardan arıtır, iltihaplı hastalıkları iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Gökçek Tonik mide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları ve her türlü alerjiye karşı etkilidir.

  Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.Gökçek Diyet

 3. #3
  gokceksifa4 Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jul 2016
  Mesajlar
  1.200

  Standart

  Alıntı Latife Fatin Nickli Üyeden Alıntı
  Benim özefagus yaram var mide ve oniki parmak bağırsağıda toplam 5 yara var aylardır ilaç kullanıyorum fakat hiç bir sonuç alamadım ne önerirsiniz
  İlaç kullandıkca kötü olursunuz Tonik Seti - İ kullanmanız gerekir.
  Gökçek İksir,Gökçek Tonik (6 Adet) Şişe,Ormus İndigo,Enginar Kapsül,Moringa Kapsül,Sinirli Ot Karışımlı Çay,Laden Gülü Karışımlı Bitki Çayı

 4. #4
  gokceksifa4 Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jul 2016
  Mesajlar
  1.200

  Standart

  Alıntı Banuhan Gökçek Nickli Üyeden Alıntı
  12 parmak rahatsızlığım var yıllar önce dr gittim 12 parmak ta mikrop var dedi su an reflu hastalığın var aci su geliyor bazen midemde bir burkulma geliyor çıkartabilirsem rahatlıyorum damla sakızında ilgili video izledim bu bir nevi bitkisel ilacımı bildiğimiz damla sakızı mi aydınlatabilirsiniz bana iyi gelirmi
  Öncelikle geçmiş olsun. Tonik Seti - İ kullanmanız gerekir.
  Gökçek İksir,Gökçek Tonik (6 Adet) Şişe,Ormus İndigo,Enginar Kapsül,Moringa Kapsül,Sinirli Ot Karışımlı Çay,Laden Gülü Karışımlı Bitki Çayı

 5. #5
  gokceksifa4 Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jul 2016
  Mesajlar
  1.200

  Standart

  Alıntı Menekşe Geben Nickli Üyeden Alıntı
  İbrahim bey size iyi çalışmalar diliyorum.Benim oniki parmak bağırsağı ilhitabı var.(Helico Bacter Pylori).İlaç kullanıyorum fakat üç yıldır bir türlü kurtulamıyorum.Bu konuda bir çözümünüz var mı?
  Tonik Seti - İ kullanmanız gerekir.
  Gökçek İksir,Gökçek Tonik (6 Adet) Şişe,Ormus İndigo,Enginar Kapsül,Moringa Kapsül,Sinirli Ot Karışımlı Çay,Laden Gülü Karışımlı Bitki Çayı

 6. #6
  gokceksifa4 Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jul 2016
  Mesajlar
  1.200

  Standart

  Alıntı Edip Attila Nickli Üyeden Alıntı
  Merhaba. Benim problemim şu: 7 ay önce endoskopi yaptırdım sonuçta on iki parmak bağırsağında helikobakter pylori çıktı doktor Helipak adlı bir verdi kullandım ama geçmedi. Ondan sonra doktora da gitmedim şimdi günlük bir tane nexium hap kullanıyorum ama ilaçlardan bıktım çünkü tedavi etmiyor siz ne önerirsiniz
  Helipak kullanmasaydınız çok çok kolaydı, helipak bağırsakalrınıza mantar yerleşmesine sebep olur.
  Kordisep Seti - T kullanmanız gerekir.
  Gökçek İksir,Gökçek Tonik,Boswellia Kapsül,Kordisep Kapsül,Frenk Kimyon Çay,Sinirli Ot Karışımlı Çay,Ormus İndigo

 7. #7
  gokceksifa1 Guest

  Standart

  Alıntı İhsan Vehbi İpekoğlu Nickli Üyeden Alıntı
  hocam hayırlı cumalar benim 12 parmak bağırsağım goğru düzgün görev yapmıyor şişkinlik ve gaz var karaciğerde yağlanma var enginar hapı kullandım bir kutu zayıflamak istiyorum daha önce sizden iksir tonik ve başka takviyelerde kullan dım ne önerirsiniz teşekkür ederim
  Damla Sakızı Macun Seti - D kullanmanız gerekir.
  Gökçek İksir,Damla Sakızı Macun 235 gr.,Çoban Çantası Kapsül,Enginar Kapsül,Laden Gülü Karışımlı Çay,Sinirli Ot Karışımlı Çay,Aloe Vera Jel

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 18
  Son Mesaj: 12-24-2013, 15:45
 2. Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 01-04-2013, 07:31
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-21-2012, 21:04

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri