ödemler, ödem, Ani ödem, ödem tedavisi ayakta ödem ödem nedir midede ödem dizde öd
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The SORULAR page is where you will Sorularınızı bu bölümde sorabilirsiniz
 1. #1
  runner Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Bulunduğu yer
  istanbul / uskudar
  Mesajlar
  1

  Standart ödemler, ödem, Ani ödem, ödem tedavisi ayakta ödem ödem nedir midede ödem dizde öd

  ödemler, ödem, Ani ödem, ödem tedavisi ayakta ödem ödem nedir midede ödem dizde öd


  Merhabalar,

  yaklaşık 2 ay önce bir trafik kazası geçirdim. belimde ve yan boşluğa doğru olan bölümde bir şişlik mevcut, ödem olduğunu doktor söyledi vezamanla geçer dedi. 2 ay sonrasında belime ciddi bir ağrı vermekte vede çok zor iyileşmekte. bununla ilgili olarak, herhangi bir ilaç veya hızlı tedavi yolu varmıdır??

  teşekkürler

 2. #2
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart  Ödeme karşı Gökçek İksir artı ödem çayı ile kısa sürede netice almak mümkündür.  Ani ödem, quick oedema, quick edema:

  Ödem deri altında oluşan şişkinliktir. Bu genelikle göz kapakları, dudaklar, boğaz, dil, eller, ayaklar, bacaklar ce bağırsaklarda görülür. Boğaz görülen ödem hemen tedavi edilmezse nefes darlığından ölüme sebep olur. Burada elle aldığımız ödeme türkce ani ödemde denir. Son zamanlarda daha çok görülen bu ödemden bahsedeceğiz.


  Ani ödemimin bilinen iki alttürü mevcuttur ve bunlardan ilkin doğuştan olup buna angio-ödem denir ve ikincisi ise en yaygın olanak görülen allerjik ödemdir. Ani ödemin haricinde karaciger,- kalp- ve böbrek hastalıkları ile hormon anaormalikleri vede damar tıkanıklıklarıda ödeme sebep olur. Biz burada aniden ortaya çıkan ani (quick) ödemden bahsedeceğiz, çünkü andüstri ülkelerinde allerjinin yaygın bir hastalık haline gelmesi ile birlikte insanların % 20?sinin hayatında en az bir defa görülen hastalık haline gelmiştir.

  Ani ödem nasıl oluşur?
  a-) Ango-ödem:
  Doğuştan bazı kişilerin vücudu bazı proteinları yeterince üretemez, çünkü proteinların oluşmasında ve dengede kalmasında önemli rol oynayan C1-Estreaz enziminin etkisini kaybetmesi şişkinliğe sebep olur. Nadirende tiroid bezesindeki fonksiyon bozuklukları vede lenf bezelerindeki kötü huylu şişkinliklerde (lenfom, lenf kanseri) protein yetersizliğine sebep olur.

  b-) Allerjik ödem:
  Protein içeren bazı besinler, bazı kimyasal ilaçlar, besinlerdeki katkı mddeleri ve böcek sokmasına (arı ve üzüm arsı gibi), karşı immün sistemi aşırı duyarlılık göstermesi sonucu ani ödem oluşur. Her türlü allerjinin arkasında bana göre mantarlar vardır. Mantarların salğıladığı toksik maddeler proteinların oluşmasını engeller, hormon dengelerini bozar. (Geniş bilgi için Mantarlara bak) özelikle boğazda görülen allerjik ödem çok çok tehlikeli olabilir. Bu nedenle mutlaka doktora gidilmelidir.

  Ani ödemin teşhisi:
  Allerjik ödem bir kaç saat içinde boğaz, dil, göz kapağı, eller, ayaklar, bacaklar ve bağırsaklarda soluk ve hamur gibi şişkinlikler olur. Buradaki şişkinlik kurdeşene (ürtiker) benzemez. Kurdeşen kaşıntı yaparken, allerjik ödemde ödem olan bölgede büyük basınc oluşur. Allerjik ödem bir kaç saat içinde nadierende bir kaç günde yeniden normal durumuna döner, yani şişkinlik geçer. Hasta ağzındaki yaralanmalar ağızda hastalıkların oluşmasına neden olur. Hastanın rahatsızlığının ne tür rahatsızlık olduğunun analşılması için akut şişkinlik varken kan testi yapılır. Böylece rahatsızlığın sebebinin angio-ödemi yoksa allerjik ödem olduğu analşılır.

  Ani ödeme karşı alınabilecek tetbirler:
  Şayet hastanın angio-ödemi varsa, bunu doktoruna bildirmelidir, böylece doktoruda duruma uygun ilaçlar kulanır. Diş çekilmesi veya bademcik amaliyatı gibi durumlarda boğaz aniden şişebilir. Bu ise amaliyatta tehlikeli olabilir. Bazı kimyasal ilaçlar ani ödeme sebep olabilir, bu nedenle ilaç alamdan önce doktora danışılmalıdır. Allerjisi olanların allerji testi yaptırmaları ve allergen oldukları besinleri yememeleri gerekir.

  Ani ödemin tedavisi:
  Allerjik ödemde ilk başvurulacak ilaç kortizon ve antihisaminikadır. Ancak böyle akut durumlarda mutlaka kortizon kulanılır. Allerjisi olanların allerji testi yaptırmaları gerekir. Kortizonlu ve antihistaminik ilaçlarla tedavi akut hallerde başvurulacak yoldur. Allerjik ödemin tamamen tedavisi ise ancak ZYE preparatları, Gökçek Tonik ve Gökçek İksiri ile mümkündür.


  Sağlıklı kalabilmenin ve sağlıklı yaşayabilmenin en önemli faktörü kılcal kandolaşımıdır, çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim vb., besleyici maddenin hücrelere ulaşması vede mikroplarla mücadele eden maktofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır. Gökçek İksiri ile tedavi olmak mümkündür, tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır. Gökçek İksiri vücudu curuflar'dan arıtır, itihaplı hastalıkları iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Gökçek Tonik mide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları ve her türlü allerjiyi iyileştir.

  Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur. Siyah çay, kahve ve kola içmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler. Et ve et mamülerine 5-6 ay aravermek gerekir, çünkü asidoza sebep olur, buda birçok hastalığın ana kaynağıdır. Akşam yemeği yerine çok az yoğurt, meyve veya salata yenebilir veya sebze çorbası içilebilir. Hayvansal besinler, tahıl, bakliyat ve hamurlu yiyecekler akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur. Ne kadar hamurlu besin o kadar yağ oluşur, çünkü nişasta glukoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa döşerek vucutta depolanır. Gökçek Diyet

 3. #3
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart

  Alıntı halil Nickli Üyeden Alıntı
  merhaba sayın gökçek

  Bu ödemlerden bir an önce kurtulmam gerekli belimde sinirlere baskı yaptığına inanıyorum dolayısı ile ayağımda kasılmalar başladı. şuan kolum kırıldığından dolayı kaynama aşamasında, tedavi veya her ne yapılacaksa kolumu da göz önünde bulundurmak gerekli, sizden cevap bekliyorum
  saygılarımla
  Enginar Forte, Huş Forte, Spirulina Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Kemik çayı ve Böbrek Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.


  Ödem Nedir? Neden Olur? Nasıl Önlenir?


  ÖDEM NEDİR? NEDEN OLUR? NASIL ÖNLENİR?
  Sizin de eliniz ayağınız durup dururken şişiyor mu? Ya da birkaç gün içinde 1-2 kilo birden kilo alıp veriyor musunuz? O zaman sizin de ödem sorununuz olabilir. Bazılarımız ödemi önemsemiyor olabilir ancak ödem genelde bazı hastalıkların habercisidir. Bu nedenle ödem ihmale gelmeyecek bir konudur.

  Ödem nedir?
  Bedenimizin %65-70’i sudan oluşmaktadır. Ödem hücre içi sıvının hücre dışına çıkması ile doku aralarında ve cilt altında birikmesi ile olmaktadır. Tüketilen su ve tuz miktarı şişme ve ödem oluşmasında çok önemlidir. Gözle görülen bir şişme ve ödem olduğunda vücutta yaklaşık 3 litre kadar su tutulumu var demektir. Ödemin en erken belirtileri göz kapaklarında, el, ayak ve ayak bileklerinde şişme olmasıdır. Ödem ile birlikte kilo artışı da tipik bir bulgudur. Bu nedenle ödem birçok kişinin diyet sürecinde diyeti bırakmasına dahi neden olmuştur.
  Ödem tüm vücutta olabildiği gibi bölgesel de olabilmektedir. Bölgesel ödem, ödemin nedeni hakkında daha net fikir verebilir. Ödem aynı zamanda belirli bir sebebe bağlı olmaksızın ailesel veya stres kaynaklı da olabilmektedir. Ödem oluşum nedenine göre sert, orta sert ya da yumuşak karakterdedir. Yumuşak ödemimi cilde parmak ile bastırdığınızda ayırt edebilirsiniz. Parmağınızı çektiğinizde kısa bir müddet cildinizde parmağınızın izini görürsünüz. Ancak sert ödemde ciltte iz kalmadığından bu tarz ödemi gözden kaçırmak mümkündür.
  Ödem sadece el, ayak veya ayak bileği gibi bölgelerde olmamaktadır. Kalp, akciğer, böbrek, karaciğer, beyin ve hatta bağırsaklarımızda da oluşabilir.
  Kadınlarda adet dönemi öncesinde ve sırasında da sık sık ödeme rastlanılır. Bu süreçte 2 kiloya kadar varan kilo artışları olabilmektedir.
  Ödem hangi hastalıkların habercisidir?
  Böbrek, kalp, damarve karaciğer hastalıkları, hormonal bozukluklar ile çeşitli alerjiler vücutta ödem oluşmasına sebep olabilmektedir.
  Bunların yanı sıra kişide ödeme neden olduğu düşünülen ciddi bir hastalık yoksa o zaman fazla kilolar, aşırı tuz tüketimi, az su alımı, yorgunluk, uzun süre ayakta durmak, fazla karbonhidratlı beslenmek, ortamın aşırı sıcaklığı ve kadınlarda adet öncesi dönemde veya gebelik döneminde olunması da ödeme neden olabilecek faktörler olarak düşünülmelidir.
  Öte yandan ödemin olduğu bölgede lenf akımı üzerinde tıkayıcı bir kitlenin varlığı, enfeksiyon veya dama
  r tıkanıklığının olması ödeme yol açabilir. Aşırı varisler, kalp yetersizliği, lenfatik tıkanıklık, sürekli oturma ve hareketsizlik de ödem oluşmasına sebep olabilir. Yüzde, gözde, oluşan ödemlerin en sık nedeni alerjik reaksiyonlar veya kanda protein düşüklüğü olabilmektedir. Karın zarı ve akciğer zarında oluşan ödem ise kalp, karaciğer gibi organ yetmezliklerinde ve ayrıca bazı kanser türlerinin yayılması sırasında da olabilir.
  Ödemin süresi ve yaygınlığı da yine başka hastalıkların olup olmadığı ile önem taşımaktadır.

  Ödeme neden olan ilaçlar var mıdır?
  Çeşitli hastalıklar sebebiyle kullanılması gereken bazı ilaçlar da ödem sorununa sebep olabilirler. Bu nedenle bu tür ilaçların kullanımında özellikle tuz tüketimine dikkat edilmelidir. Bazı hormon, tansiyon ve romatizma ilaçları ile kortizon ödeme neden olabilmektedir.
  Ödem oluşmasını tetikleyen yiyecekler nelerdir?
  Vücutta şişmeye neden olan en önemli unsurlardan biri besinlerle alınan tuz ve kimyasal madde miktarıdır. 1 gram tuz, 200 ml sıvı tutulmasına sebep olur... Yüksek oranda alınan tuz, böbreklerden atılamadığında özellikle ayak bileği ve göz çevresi gibi yumuşak dokularda ödem oluşmaya başlar.
  Hazır soslar, yapay tatlandırıcılar, bazı baharatlar, alkollü içecekler ve bol kafeinli içecekler ödem oluşumunu artırırlar. Meyankökü içeren yiyecekler, alkol, kola ve tatlı yiyecekler de ödeme neden olabilirler.
  Hareketsiz, aynı pozisyonda uzun süre oturmak veya yatmak da lenf dolaşımını ve toplar damar dolaşımını azaltır. Bunun sonucunda da kollarda ve bacaklarda şişmeler olabilir.
  Ödemin başlıca tedavisi nedene yönelik olmalıdır. Diyette:

  1. Fazla tuz ve tuzlu gıdalar alınmamalıdır
  2. Alkol kullanılmamalıdır
  3. Hazır gıdalardan uzak durulmalıdır
  4. Hazır soslar tüketilmemelidir
  5. Sigara ve kafeinli içecekler tüketilmemelidir

  Ödemi azaltmak için nasıl beslenmeliyiz?

  1. İdeal kilonuzda kalmaya çalışın. Fazla kilolar vücudunuzda ödem birikmesine neden olur.
  2. Düzenli olarak su tüketin. Su gereksinimi kişiden kişiye değişken olmakla birlikte ortalama günlük 8-10 bardak suya ihtiyacımız vardır. Yaz aylarında spor yapıldığında bu gereksinim daha da artar.
  3. Düzenli egzersiz yapın. Bu sayede,vücudunuzun sıvı dengesinin düzenlenmesi kolaylaşır.
  4. Diyetinizde tuz ve tuzlu gıdaların tüketimini azaltın. Yemeklerinizdeki tuzu tamamen sıfırlamanıza gerek yok (başka sağlık sorunları bunu gerektirmediği müddetçe). Ancak tuzlu gıda tüketimini ve tuzu azaltmak çok önemlidir. İşe sofranızdan tuzluğu kaldırmakla başlayın ve pişmiş yemeklere ilave tuz atmamayı alışkanlık haline getirin. Çok tuzlu peynirleri almamaya ve salamura besin tüketmemeye özen gösterin. Hazır besinler, hazır çorbalar, soya sosu, et-tavuk suyu tabletleri de yüksek oranda sodyum içeren maddelerdir ve uzak durulması gerekir.
  5. Protein oranı yüksek beslenmekten kaçının. Yüksek oranda protein almak da ödem oluşumunu artırabilir. Bu nedenle beslenmenizde protein kaynaklarını da ihtiyacınız oranında tüketmeye özen gösterin. Bu ürünlerin işlem görmüş olanlarını (sosis, salam gibi türevlerini) tercih etmemeye özen gösterin.
  6. Yüksek oranda basit karbonhidrat tüketiminden sakının. Beslenmenizde tam tahıllı ve kepekli karbonhidrat ürünlerini, kepekli undan yapılmış besinleri tercih edin. Beyaz ekmek, makarna, hamur işleri şerbetli–hamurlu tatlılar ile fazla şekerli besinlerin tüketimindenuzak durun.
  7. Posa tüketiminizi artırın. Posa oranı yüksek besinler bağırsak hareketlerinizi artırarak, ödeminizi atmanıza yardımcı olurlar. Bu nedenle sebze ve meyve tüketimine özen gösterin. Beslenmenizde yine tam tahıllı ürünleri tercih etmek bu açıdan da yarar sağlayacaktır. Tam tahıllı ürünler aynı zamanda B6 vitamininden zengin kaynaklardır. B6 vitamininindiüretik etkisi bulunmaktadır. Bu vitaminin diğer zengin kaynakları; koyu yeşil yapraklı sebzeler, ton balığı, kuşkonmaz ve hindi etidir.
  8. Alkol ve asitli içeceklerden uzak durun. Yüksek miktarda kafein, alkol ve kola tüketiminden mutlaka uzak durun. Zira bu içecekler ödem oluşma riskini artırırlar. Bunların yerine su, bitki ve meyve çayları ile taze sıkılmış meyve suları, tuzsuz ayran ve az yağlı süt gibi içecekleri tercih edebilirsiniz. Az yağlı süt ve süt ürünleri kalsiyum açısından birim hacimde daha zengindirler. Kalsiyum ise yine vücut su dengesinin korunasında önemli bir mineraldir.
  9. Ödem söktürücü gıdaları tüketin. Ananas, kivi, nar, kabuklu armut gibi meyvelerle maydanoz, salatalık ve kabak gibi sebzelerin veya bunların sularının da ödem söktürücü etkileri vardır.
  10. Ödeminizi atmak için bitki çayları için. Ödeminizi atmada dikkat edeceğiniz bir husus içtiğiniz sıvıların oda sıcaklığında veya sıcağa yakın olmaları gerektiğidir. Mısır püskülü, defne yaprağı, tarçın, yeşil çay, adaçayı, kiraz sapı, maydanoz sapı ve ısırgan otu gibi bitki çaylarını ödem atımına destek olarak kullanabilirsiniz.
  11. Diyetinizde size alerji yapan ya da duyarlılığınız olan besinlerden sakının. Alerjinizin olduğu tespit edilen besinlerden uzak durmak ödeminizin azalmasında etkili olacaktır. Öte yandan besin intolerans (gıda duyarlılığı) testi yaptırarak da hangi besinlere vücudunuzun duyarlılığı olduğunu öğrenebilir ve beslenme düzeninizde o besinlerden uzak durabilirsiniz.
  12. Ödem söktürücü ilaç kullanıyorsanız potasyum takviyesini ihmal etmeyin. Hekiminiz size ödem söktürücü ilaçlar önerdiyse o zaman beslenmenizde potasyuma biraz daha önem vermeniz gerekecektir. Potasyumdan zengin beslenme, hücre içinde sıvının tutulmasını sağlayacağından ödemin azalmasına da destek olacaktır.


  Uzman Diyetisyen İdil İmamoğlu


 4. #4
  şölen Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Aug 2007
  Mesajlar
  1

  Standart zehirli guatr

  merhaba kısa bir süre önce zehirli guatrım olduğu anlaşıldı.bir gözümde büyüme oldu.hipertroit ilaç tedavim sürüyor.fakat gittiğim göz doktorları gözümün cerahi müdahale ile düzelebileceğini söylüyorlar.ben benim durumumda olupta göz kapağı düzelmiş biriyle tanışmak ve konuşmak isterim.sadece gözüm için yapılabilecek bir şey varmı.gözüstü ödemde yaptı.yardımcı olan olursa sevinirim

 5. #5
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart

  Alıntı şölen Nickli Üyeden Alıntı
  merhaba kısa bir süre önce zehirli guatrım olduğu anlaşıldı.bir gözümde büyüme oldu.hipertroit ilaç tedavim sürüyor.fakat gittiğim göz doktorları gözümün cerahi müdahale ile düzelebileceğini söylüyorlar.ben benim durumumda olupta göz kapağı düzelmiş biriyle tanışmak ve konuşmak isterim.sadece gözüm için yapılabilecek bir şey varmı.gözüstü ödemde yaptı.yardımcı olan olursa sevinirim
  Ödeme karşı Gökçek İksir artı ödem çayı gereklidir.


 6. #6
  zlataann Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Apr 2010
  Mesajlar
  2

  Standart ödem

  Mrhb hocam vücuttaki ödemin hastalık değilde ilerde olabilecek bazı hastalıkların belirtisi olabileceği söyleniyor. Karın,ayaklardaki ödem için ve guatr ( ileriderecede deil) olan kan seviyesi düşük kendi yaşıtlarına göre 4 kat merdiven çıkınca nefes nefese kalan ve miyomuda buluna bir kişi için ne tavsiye edersiniz.
  iyi çalışmalar ...

 7. #7
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart

  Alıntı zlataann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Mrhb hocam vücuttaki ödemin hastalık değilde ilerde olabilecek bazı hastalıkların belirtisi olabileceği söyleniyor. Karın,ayaklardaki ödem için ve guatr ( ileriderecede deil) olan kan seviyesi düşük kendi yaşıtlarına göre 4 kat merdiven çıkınca nefes nefese kalan ve miyomuda buluna bir kişi için ne tavsiye edersiniz.
  iyi çalışmalar ...
  iksir, tonik, kan ve ödem çayı gerekir


 8. #8
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart  Alıntı hkorkmaz Nickli Üyeden Alıntı
  Hocam
  annem 64 yaşında. 40'lı yaşlarda kadın hastalıklarından ameliyat oldu.erkenden menapoza girdi aynı zamanda tansiyon hastası, bundan 7-8 yıl önce tiroidleri alındı.sürekli ilaç kullanıyor.bu ameliyattan sonra kademe kademe kilo almaya başladı.kemik erimesi ileri safhada 1,5 yıl önce sağ dizinden ameliyat oldu protez takıldı bacak ve ayak şişliği vardı ancak tam iyileşemeden (3 ay kadar sonra) sodyum eksikliği ve ağır depresyonla tekrar hastaneye yatırdılar sodyum yüklemesi ile tedavisi yapıdı.bu arada şeker kolesterol tedavisi görüyor(ani terlemeleri oluyor).bu arada yaklaşık 2,5 ay önce parkinson olduğu tespit edilerek ilaç başlandı.uzun zamandan beri ayak baş parmakta mantar vardı tırnak kalınlaşmıştı.mantar tedavisi başladık bu arada tedavi ederken ciddi enfeksiyon başladı hastanede 15 gün damardan antiyotik yüklemesi (4X1mg) yapıldı ancak bacaktaki şişliğin kalıcı olduğu söyleniyor sol dizinin ameliyat olması gerekiyor şuan sadece tuvalete gidebiliyor şişlik aşırı olması ndeniyle ızdırabı var ayrıca kilosu 120kg'dan fazla görüşlerinizi almak istiyoruz saygılar....
  Hanifi bey annenizin Gökçek Tonik, Gökçek İksir, damar çayı ve ödem Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız.Antibiyotikler mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.

 9. #9
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart


 10. #10
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart


Benzer Konular

 1. Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 07-22-2012, 12:02
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-19-2012, 16:43
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-10-2012, 09:53
 4. Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 04-15-2012, 21:35

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri