Kron hastalığı, Chron Hastalığı, bağırsak iltihaplanması, Morbus Hastalığı
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The SORULAR page is where you will Sorularınızı bu bölümde sorabilirsiniz
 1. #1
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart Kron hastalığı, Chron Hastalığı, bağırsak iltihaplanması, Morbus Hastalığı

  Kron hastalığı, Chron Hastalığı, bağırsak iltihaplanması, Morbus Hastalığı  Alıntı rozerin Nickli Üyeden Alıntı
  chron hastalığında alternatif tıp


  Morbus Hastalığı, Bağirsak iltihaplanması

  Morbus nedir?
  Morbus hastalığı bağırsak mukazasının hemen her yerinde görülebilen iltihaplı kronik ve zaman zaman ağırlaşan bir hastaslıktır. Morbus % 30 ince bağırsakalrda, % 25 kalın bağırsaklarda ve % 45 oranında bağırsakalrın her iki kısmında görülebilir. Bağırsakaların hariçinde nadirnde midede görülebilir. Hastalığın tipik belirtisi aynı apendisitte olduğu gibi karnın sağ alt kısmında ağrı ve ishal görülür. Morbus hastalığı nadiren çok daha ağır olan ve sadece kalın bağırsakalrda görülen ülseratif kolite (kalın bağırsak ülseri) benzer.

  Morbus genelikle 20-40 yaşları arasında görülür ve kadın ve erkeklerde aynı orandadır. Alman Sindirim ve Metabolizma hastalıklarından dolayı rahatsız olanların 150-200.000 kişi arasında Morbus hastalığı olduğu tesbit edilmiştir ve son yıllarda hasta oranı yükselmektedir. Hastalık bugüne kadar iyileştirilememiştir ve sadece ağrı hafifletilebilir.

  Morbus Hastalığının Sebebi
  Morbus üzerine yıllarca araştırma yapımasına rağmen bunun sebbibi tesbit edelememiştir. Ve birçok görüş vardır bunlar: enfeksiyon, psiklojik faktörler, bağışıklık sistemindeki zafiyet veya genetik olabileceği yönündedir. İltihaplı bağısak bütün bağırsağa yayılırken yer yer iltihaplı kısımlar arasında sağlıklı kısımlarda bulunmaktadır. İltihapalı kısımlar iyileşirken geride yaralı kımımlar kaır ve bu yaralar bağırsakalrı büzer ve yaraizi bırakır. Buna ilavetten yaraizinin içinde kapsüller oluşur ve bu kapsülün içinde cerahat oluşur. Ve bazende bağırsağın çevresindeki doku ve organlardada iltihaplanma oluşur. İltihaplı kısımlarda besinler değerlendirilmez ve böylece kişide vitaminler, mineraller ve aminoasitler değerlendirilemez.

  Morbusun Belitileri:
  Morbus Hastalığı 6 aydan fazla sürerse hastalık kronik demektir ve bazen bu durum yıllarca surer, bazende arada bir ağırlaşır ve bazende hafifler. Hastalığın belirtiler bir surer yok olurken, sonar yeniden tazelernir. Hastalık bir yıl sonra % 30 oranında yeniden ortaya çıkarken, iki yıl sonra % 40 oranında tazelendiği görülmüştür. Hastalık bağırsaklarda nasıl gelişmiş ise, ona göre ağrılar yoğunlaşabilir. Hastalık yıllarca az bir rahatsızlıkla seyredebilir.

  Morbusun tipik belirtileri:
  İştahsızlık
  Haifi ateş yükselmesi
  Genel bir hastalık duygusu
  İshal, günde 3-6 defa görülebilir vede kansızdır.
  Karnın sağalt kısmında apendis ağrısı gibi ağrılar görülür.

  Morbus Hastalığının Teşhisi:
  Morbus Kron Hastalığının en önemli belirtileri % 40?ında makatta fistel görülür. Bununla birlikte ishal, karın ağrısı ve zayıflama gibi belirtiler hastada 3-4 hafta sonra görülebilir. Hastalığın doğru teşhisi için kolonoskopi ile bağırsaktan alınan doku muayene edilir. Rontgen çektirme, Ultrasona araştırma, kan testi ve dışkıdaki bakteri yapısını arştırmak gerekir.

  Morbus Kronun Tedavisi:
  Morbus Kron doğru teşhis yapılamadığından tedaviside oldukca zordur ve çoğunlukla hastalık yenilenir.
  Hastalığa karşı kortizon kulanılması yayğındır, fakat yantesirinin çok olması nedenişyle mahzurludur.

  Hastalığı doğal ilaçlarla tedavi etmek gerekir ve bu doğal ilaç iltihapaları önleyen, mikropları yoke eden ve bağışıklık sistemini güçlendiren bir ilaç gereklidir buda Gökçek İksiri ile mümkündür. Gökçek İksirinin yanında lahana suyu kulanılmalıdır. Antibiyotikler mahzurludur, çünkü bağırsakalardaki sadece zararlı bakterileri değil aynı zamanda faydalı bakterileride öldürür. Faydalı bakterilerin yok olması ile birlikte onun yerine mantarlar yerleşir. Bağırsak mantarları ise zehirli alkoller, zehirli gazlar ve biyojen aminler üretirler. Örneğin biyojen aminlerden histamin allerjiye sebep olur.

  Doğru ilaç kulanmak gibi doğru beslenmekte çok önemlidir. Peynir, et ve mamülleri vücuttaki asit oranını artırır. Asidi nötürleştirmek için aşırı oksijen ve kalsiyum kulanılır. Aşırı oksijen harcanması demek bağışıklık sistemindeki T-Hücreleri, B-Hücreleri, Lenfositler, Makrofajlar vb enerji düştüğünden mikroplarla mücadelle edemezler. Siyah çayda mahsuzludur, çünkü siyah çayın birleşimindeki tanin bağırsakaları kurutur ve bağırsakalarda 2.000.000.000 pompa vardır. Pompalar vitaminleri, mineralleri ve aminositleri absorbe ederler, şayet kuruma olursa fonksiyonları azalır.

  Bağırsak mantarlarının üretiği zehirli maddelere mikotosinler denir ve Mikotoksinler (mantar zehirleri): Kronik bronşit, astım, psödo-krup, bronş karzinomu, ishal, kabızlık, bulantı, besin allerjisi, kronik bağırsak ilt. (morbus krohn hastalığı ), kalın bağırsakiltihaplanması (kolit), kalın bağırsak ülseri (ülseratif kolit), psodö-allerji, allerji, allerjik astım, kronik bronşit, enfeksiyon ve çoçuklarda hiperaktifitete neden olur. Buna karşı kulanılan kortizonlu ilaçlar küf mantarının yayılmasına neden olduğundan hastalık dahada karmaşı bir hal alır ve daha başka hastalıklarda ortaya çıkar. Mikotoksinler organizmayı taripeder, mutajenik (genetik değişim yaratan), kanserojen (kanser yapıcı ), ve teratojenik (organ ve dokuların özürlü olmasına sebep olan) etkilere sahiptir.

  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Gökçek İksir'i ile tedavi olmak mümkündür. Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır.Gökçek İksiri vücudu cüruflardan arıtır, iltihaplı hastalıkları iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Gökçek Tonik mide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları ve her türlü alerjiye karşı etkilidir.

  Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.Gökçek Diyet


 2. #2
  ardage Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Feb 2007
  Mesajlar
  2

  Lightbulb ülseratif kolit ile ilgili

  hocam siteyi bayaa incaledim ve çok beğendim. bu hastalık 10,000 kişinin içinden sadece 1 kişide görünüyormuş. masalah burası bayaa bu hastalıktan muzdarip insanlarla dolu

  hocam bende uzun zamandır (5yıl kadar) bu belirtileri taşıyordum. ilk hast. gittiğimde içme suyundan dediler ve bi ilaç verdiler, geçti. bu olay 2001 de oluyor. sonra yeniden çeşme suyu içtim yeniden başladı ama bu zamana kadar ağrı sızı yoktu. sadece çoğu zaman ishal ile birlikte kan geliyordu. son 1 aydır sanki karnım şişmiş gibi hissediyorum, rahatsız ediyor. çok sık wc ye gidiyorum. bunun üzerine dr. a gittim birkaç ilaç verdi ve emin olmak için ülseratif kolit tetkiki istediğler.
  şimdi! internette bayaa gezindim bu konuyla ilgili. öğrendiklerim;
  1)bu hastalığın ömür boyu sürmesi. çok küçük bir ihtimal aniden (tamamen)
  kesilmesi,
  2) verilen ilaçlar, kullanılan tedavi yöntemlerinin iyileştirmeye yönelik deilde kontrol altına almaya yönelik olması,
  neyse asıl sorumu sorayım uzatmadan:
  bu kadar kişi size danışmış, yardım istemiş ülseratif kolit hakkında, ama kimse "kullandım, memnun kaldım, iyileştim veya dr. un tavsiye ettiği tedavi yöntemlerinden(ilaç vs.) daha iyi geldi" diyeni görmedim. veya göremedim. hep farklı hastalıklarda tecrübeler var. tabiki tavsiye ettiğiniz karışımlardan olumlu sonuçlar çıkabilir ama acaba diyorum işte?. amacım asla ürününüzü kötülemek değil sakın yanlış anlamayın.
  bu konuda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?
  yani gerçekten faydası olacağına nasıl emin olabilirim? teşekkürler, iyi çalışmalar.

 3. #3
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart

  Alıntı ardage Nickli Üyeden Alıntı
  hocam siteyi bayaa incaledim ve çok beğendim. bu hastalık 10,000 kişinin içinden sadece 1 kişide görünüyormuş. masalah burası bayaa bu hastalıktan muzdarip insanlarla dolu

  hocam bende uzun zamandır (5yıl kadar) bu belirtileri taşıyordum. ilk hast. gittiğimde içme suyundan dediler ve bi ilaç verdiler, geçti. bu olay 2001 de oluyor. sonra yeniden çeşme suyu içtim yeniden başladı ama bu zamana kadar ağrı sızı yoktu. sadece çoğu zaman ishal ile birlikte kan geliyordu. son 1 aydır sanki karnım şişmiş gibi hissediyorum, rahatsız ediyor. çok sık wc ye gidiyorum. bunun üzerine dr. a gittim birkaç ilaç verdi ve emin olmak için ülseratif kolit tetkiki istediğler.
  şimdi! internette bayaa gezindim bu konuyla ilgili. öğrendiklerim;
  1)bu hastalığın ömür boyu sürmesi. çok küçük bir ihtimal aniden (tamamen)
  kesilmesi,
  2) verilen ilaçlar, kullanılan tedavi yöntemlerinin iyileştirmeye yönelik deilde kontrol altına almaya yönelik olması,
  neyse asıl sorumu sorayım uzatmadan:
  bu kadar kişi size danışmış, yardım istemiş ülseratif kolit hakkında, ama kimse "kullandım, memnun kaldım, iyileştim veya dr. un tavsiye ettiği tedavi yöntemlerinden(ilaç vs.) daha iyi geldi" diyeni görmedim. veya göremedim. hep farklı hastalıklarda tecrübeler var. tabiki tavsiye ettiğiniz karışımlardan olumlu sonuçlar çıkabilir ama acaba diyorum işte?. amacım asla ürününüzü kötülemek değil sakın yanlış anlamayın.
  bu konuda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?
  yani gerçekten faydası olacağına nasıl emin olabilirim? teşekkürler, iyi çalışmalar.
  Alladdin beyin durumu çok çok ağrıdı, iyleşmiyordu. bağırsakalarındaki maddeler yaranın üzerine gelince ağrıdan kıvranıyor ve hemen tuvallete gidiyordu. Çok sık tuvalette gitmek zorunda olduğundan çalışamıyor ve dışarı çıkamıyor. Gökçek Tonik bağırsakaalrını temizledi, kanamalar karşı Gökçek Basur çayını aldı buda kanamaları durdurdu. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirmek için Gökçek İksiri alıyor. 5 Haftadır tedaviye devam ediyor, durumundan çok çok memun.

 4. #4
  ardage Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Feb 2007
  Mesajlar
  2

  Standart

  sorumu cevapladınız için tşklker. son olarak birkaç sorum daha olacaktı.
  1) eğer bende bu gökçetonik etkili olmassa, herhangi bir yan etkisi olabilirmi?
  2) bu tonik i tanıtırken zayıflatma özelliğide mevcut demişiniz. ben zaten zayıf biriyim. bunun olumsuz bir etkisi olurmu. hatta bu soruya bağlantılı olarak kiloda almak istiyorum. buna bir çözüm getirebilirmiyiz?(1,84 - 65)
  3) bende kansızlıkta var. bazen yaz mevsiminde dahi üşüdüğüm olur. mümkünse bunada bir çözüm istiyorum. son tahlilimde 1,07 çıktı. ref: (0,49-4,67)
  4) hocam son olarak eğer bana tüm sorunlarım için birkaç ürün sunarsanız, indirim yapabilirmisiniz?

 5. #5
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart

  Alıntı ardage Nickli Üyeden Alıntı
  sorumu cevapladınız için tşklker. son olarak birkaç sorum daha olacaktı.
  1) eğer bende bu gökçetonik etkili olmassa, herhangi bir yan etkisi olabilirmi?
  2) bu tonik i tanıtırken zayıflatma özelliğide mevcut demişiniz. ben zaten zayıf biriyim. bunun olumsuz bir etkisi olurmu. hatta bu soruya bağlantılı olarak kiloda almak istiyorum. buna bir çözüm getirebilirmiyiz?(1,84 - 65)
  3) bende kansızlıkta var. bazen yaz mevsiminde dahi üşüdüğüm olur. mümkünse bunada bir çözüm istiyorum. son tahlilimde 1,07 çıktı. ref: (0,49-4,67)
  4) hocam son olarak eğer bana tüm sorunlarım için birkaç ürün sunarsanız, indirim yapabilirmisiniz? : )
  Gökçek Tonik'in herhangi bir yantesiri yoktur, sadece tadı hafif ekşimsidir. Gökçek Tonik obezlerde zayıflatıcıdır, normal kilodakileri zayıflatmaz. Üşümenizin sebebi damarlardaki yağlanmadır. Gökçek İksiri damarlardaki yağlanmayı eritir ve kandaolaşımı normale döndüğünden üşütme problemi ortadan kalkar. Damarlardaki yağlanma nedeniyle hücreler, dokular ve organlara besleyici madde akışı azalır, Hücre merkezlerindeki mitokondirişinlere (enerji santralleri) yeterince vitamin, mineral ve enzim glemyince enerji dönüşümü yetersiz olur. Buda üşümeye sebep olur.

 6. #6
  canan germ Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Feb 2007
  Mesajlar
  1

  Standart Chron hastalığı

  chron hastasıyım ne gibi ilaç kullanmam gereklidir nasıl alabiliriz
  Chrona karşı Gökçek Tonik etkilidir ve bağışıklık ssitemini güçlendirmek için Gökçek İksir gereklidir. Tabii doğru beslenmek gerekir www.gdiyet.com

 7. #7
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart

  Alıntı crohn Nickli Üyeden Alıntı
  crohn hastalığı teşhisi konulan hastayım.hastalığın sürecinin ömür boyu olduğunu öğrendiğimden beri çözüm bulmaya çalışıyorum geçmeyen ishalim var.Doğal tedavi yöntemleri üzerinde araştırma yapıyorum.Bu hastalığın çözümü varmı?
  Gökçek İksir ve Gökçek Tonikle tedavi olabilirisniz,

 8. #8
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart

  Alıntı taygahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  merhaba Ibrehim bey ve arkadaslar,
  Alıntı taygahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  anneme Crohn hastaligi teshisi koyuldu.suan 2 farkli hap(Salofalk 500 mg ve Entocord 3mg) aliyor.sizin sitenizi inceledim ve yazdiklariniza katiliyorum.Benim SORUm siparis vermek istiyorum[b][u][b][b][b] fakat yurtdisinda(Almanya) yasiyroum.Burayada yolluyormusunuz????

  2.sorum ablamda Hashimato(guatr) hastaligi vardi kansere cevirdi,ameliyat oldu(lenf bezleride alindi).suan ameliytinin üstünden 8ay gecti bu arda kiloda aldi,cok unutkanlik ver konsantrasyon bozuklugu var.Bu konu hakkinda nasil bir tedavi yapilabilinir??an azindan su belirttigim unutkanlik vb olaylari yenebilse morali cok düzelecek!! Suan L-throxin 200 kullanmakta.


  Bağırsaklardaki bakteri ve mantarların üretiği toksik maddeler bir çok hastalığı tetikler.Gökçek İksir, Gökçek Tonik ve tiroid çayı kullansın.

 9. #9
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart

  Alıntı kenan25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  değerli hocam,
  ben krohn hastasıyım 4 aydır iksir ve tonik kullanıyorum çok güzel sonuçlar aldım.Size bu değerli emeklerinizden dolayı çok teşekkür ederim.
  İksir, tonik ve kolit çayı ile 4 ayda iyileşmeniz çok güzel, buna çok sevindim

 10. #10
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart

  Alıntı m.kaleici Nickli Üyeden Alıntı
  Sayin Ibrahim Bey,
  Ben 2005'ten beri crohn hastasiyim, piyasada crohn icin bulunan butun ilaclari denedim ama bir turlu hastaligimi sakinlestirmeye gucumuz yetmiyor, en cok fistulden rahatsizligim var kalin bagirsagim ve ince bagirsagin baslangici iltihapli, kullandigim ilaclarin faydalari kadar da zararlarini goruyorm, kortizondan cok korktugum halde kullanmak zorundayim.Sitenizi tesadufen buldum ve yazilanlar ilgimi cekti,bana da bu konuda yardimci olmanizi rica ediyorum, hangi bitkiler iyi gelir bunlari sizden nasil temin edebilirim beni bilgilendirirseniz inanin cok sevinirim

  Saglikla kalin...
  Gökçek Aloe Vera Jel, Gökçek İksir, Ozon Yağı, kolit çayı ve enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlillerinden hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansızdır ve ancak belirtilerinden ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hizlı çoğalırlar.Vücudumuzun bozulan asit baz dengesini Himalaya tuzu ile yeniden düzenlir.Örneğin normal tuz ödeme sebep olurken Himalaya tuzu ödemi önler. TECRÜBELER Sarımsak kokusundan rahatsız olanlar, iksiri aldıktan 5-10 dakika sonra bir miktar süt (en az yarım çay bardağı) içerse bu süt kokuyu emer ve yok eder.

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 06-26-2013, 14:24
 2. Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 01-10-2012, 10:32
 3. Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 01-09-2012, 09:03
 4. Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 01-02-2012, 09:37
 5. Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 11-12-2010, 14:15

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri