Kalp Krizi, miyokard enfarktüsü, kalp ritim bozukluğu, kalp yetmezliği - Sayfa 2
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Sayfa 2 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu
Toplam 123 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The SORULAR page is where you will Sorularınızı bu bölümde sorabilirsiniz
 1. #11
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart  Kronar yetersizliği:

  Koroner: Taç veya çelenk?e benzeyen oluşum anlamına gelir. Burada kalbi çepecevre saran ve kalbi besleyen arterler kulanılan bir terimdir. Koronerlarda oluşan damar sertliği (arteryoskleroz) nedeniyle kalp kasları yeterince oksijen ve besleyici madde alamaz ve buda önce bölgedeki hücrelerin ölmesine sebep olur. Koronerlardaki kandolaşımı yetersizliği önce göğüs ağrısı ve kalp anjini şeklinde kendini gösterir ve sonra kalp krizine sebep olur.

  Koroner sklerozun (Koroner damar sertliği) sebepleri1-) Kandaki kolesterolun yükselmesi
  2-) Sigara
  3-) Şişmanlık
  4-) Yüksek tansiyon
  5-) Diabet
  6-) Stres
  7-) Alkol
  8-) Hiperürikemi (Kandaki uriksidin artması )
  9-) İrsi faktörler

  Koroner kalp hastalığının belirtisi: Kalp anjini (angina pektoris) Koroner kalp hastalıkları nedeniyle ortaya çıkan kalp anjinin bütün sempomlarını (koroner kalp hastalıkların belirtileri) hepisini toplandığı genel bir tanımdır.
  Kalp anjininde göğüs kafesainde ağrı ve sıkıntı verici bir sıkışma ve burkulma hissi verir. Bunlar kalp kaslarına oksijen akışını artırır, çünkü kalp arışları hızlanır veya tansiyon yükselerek olabilir.

  Koroner spazmının oluşmasında şu faktörler rol oynar.
  1-) Bedensel zorlama
  2-) Soğuk
  3-) Aşırı yemek yeme
  4-) Psikolojik zorlanma ve aşırı heycanlanma
  Kalp anjini (angina pectoris) ağrıları nadiren keskin ağrı verici olur. Bu ağrılar göğüs kemiğinin arkasında olur ve yukarıdaki faktörler nedeniyle ortaya çıkar. Ağrılar sağ ve sol kollar, omuzlar, boyun yanaklar ve dişlere yayılır vede nadirende mideye doğru yayılmaya doğru yayılma olabilir. Bu ağrılar genelikle 5-30 dakika sürebilir ve genelikle bedenen zorlanmalarda olabilir. Çok yemek yenildiğinde karında şişkinlik olur ve buna genelikle bağırsak mantarlar sebep olur. Şişkinlik nedeniyle akciğer sıkışır ve akciğerde kalbi sıkıştırır. Bağırsak mantarlarının sebep olduğu bu şişkinlik nedeniyle ortaya çıkan kalp sıkışması ile anjin nedeniyle ortaya çıkan kalp anjini birbirlerin çok benzerler ve ikiside aynı derecede tehlikelidir.

  Koroner sklerozu (koronar sertliği) nedeniyle ortaya çıkan kalp anjinine karşı nitrogliserin alınmalıdır. Nitrogliserinin bazı hastalarda Korku hissine sebep olduğu tesbitedilmiştir. Kalp anjini için akut hallerde hemen çare olan nitrogliserin tek çare olarak belirtilsede etkisi geçicidir. Ayrıca bazı hastalarda korku, kusma, bulantı, başağrısı, yorğunluk, tansiyonun aniden düşmesi vede kalpağrısına sebep olabilir. Bu nedenle problemi tamamen çözecek olan Aloxi daha etkilidir, çünkü anjine sebep olan koronar sklerozu önleyici tek ilaçtır.

  Miyokard iskemi (myocardaischemia) kalp kaslarının beli bir bölgesinde ortaya çıkan kansızlık, yeterince kan gelmemesi nedeniyle oluşan iskemiyi, hasta kendi durumunu yıllarca farketmez. İskemik durum ancak ve ancak kardiyologların (cardioloji, kardiyoloji: kalp hastalıkları ve tedavilerini konu alan bilim dalı, kardiyolog: kalp uzmanı doktor) yapacağı uzun süreli EKG ile anlaşılabilir.

  Teşhisi: Koroner kalp hastalıkları uzman doktorlar tarafından çeşitli yöntemlerle teşhis yapılır. Bu teşhiste geç kalmamak gerekir, aksi halde koronarlarda tıkanma sonucu kalp enfraktüsü olabilir. Teşhis için bir kaç basamaktan oluşan bir yöntem kulanılır.
  1-) Yoğun bedeni muayene
  2-) EKG ile kalp atışlarının durumu değerlenditilir.
  3-) Kalbin durumu ultraviolet ışınlarla tesbit edilir.
  4-) Kalp koronarlarının röntgeni (angiografi) çekilir
  5-) Kalpteki rahatsızlıklar komputertomografi ile teşhis edilir.

  Ortodoks tıppa göre bazı tedavi yöntemleri:
  1-) Balonla tedavi (Balondilatasyon): Sonda (kateter) ile damarlar açılır. Son yapılan araştırmalarda sondaya takılan lazer ile tıkalı koronerların açılması dahada kolaylaşmıştır. Balonla yapılan tedavilerde bir yıl sonra hastaların durumu % 70 oranında yeniden eski durumuna döndüğü görülmüştür. Bu nedenle balonla yapılan tedavi kalıcı bir tedavi değildir sadece akut hallerde baş vurulacak bir yöntemdir.

  2-) İyon ışınlaması: Burada daha önca balaonla genişletilen koronarlarda daralma olursa, bu durumda koronarlar Stransiyum /Yitriyum 90, Fosfor 32 veya İridiyum 192 ile ışınlama yapılarak koronarlar açılırsada, bu durum geçicidir.

  3-) Rotasyonplasi: Oldukca küçük (Mikro) bıcaklarla koronarların iç yüzeyinde oluşan artık madde yığılması temizlenir, fakat bu oldukca rizikolu bir durumdur ve damarların iç yüzeyini zedeliyebillir vede zorlanmalarda burası yırtılabilir.

  4-) Ateroktomi: Burada kateternin ucundaki bıcakla koronarın girişindeki artık maddeler (Plaque) temizlenir, fakat buda oldukca rizikolu, zira damarın içyüzeyi zedelenebilir ve buda yine zorlanmalarda koronarın yırtılmasına vede kalp enfraktüsüne (kalp krizi) sebep olabilir.

  5-) Lokal trombolüse: Burada kateternin ucu ile özel ilaçlar koronar tıkanması olan yere sürülür, fakat her zaman bu metodu uygulamak hasta için oldukca çekilmez bir işkence niteliğindedir.

  6-) Bypass amaliyatı: Şayet yukarıdaki metotlarla koronerlar açılamaz ise bacak damarlarından alınan bir parca burdaki hastalıklı koronarla değiştirilir. Bypass?tan bir yıl sonra hastaların koronarlarının % 20 oranında oranında tekrar tıkandığı görülmüştür. Almanyada yılda 50.000 kişi bypass amaliyatı olmakta ve bunların % 2 ?si ölmektedir. İlk bypassı 1967?de Tavaloro ve Effler ABD?de gerçekleştirmişler ve DeBakey ABD?İN Texas Houston Üniversitesinde başarılı amaliyatlar yaparak sistemi geliştirmiştir.

  Diğer tedavi yöntemleri: Kalp anjini olduğunda acil hallerde Nitrogliserinli ilaçlar kulanılır. Kapsül ve spreylere daha etkilidir bu nedenle hap ve damlamalar kulanılmaz. Ayrıca kalp anjinin sebep olan riziko faktörlerinin ortadan kaldırılması gerkir ve bunların başında: Şişmalık, damarsertliği (arteryoskleroz), yüksek tansiyon ve diabet tedavi edilmeli vede düzenli spor yapılmalıdır. Kalp anjinini, koronar kalp hastalığını ve damar sertliğini en doğal olarak alıç-, sarımsak-, limon- ve ZYE preparatları, Gökçek Tonik ve Gökçek İksiri ile tedavi edilebilir.

  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Gökçek İksir'i ile tedavi olmak mümkündür. Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır.Gökçek İksiri vücudu cüruflardan arıtır, iltihaplı hastalıkları iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Gökçek Tonik mide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları ve her türlü alerjiye karşı etkilidir.

  Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.Gökçek Diyet

 2. #12
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart

  Alıntı Rasim OKUR Nickli Üyeden Alıntı
  kalp damar hastalıgı hk
  Merhabalar ;
  Ben şu anda 43 yaşındayım. Bundan 7 sene evvel kalp krizi geçirdim. Ü damar tıkalıydı ve 1 damar anjiyo ile iki damar da stend le açıldı. Son 15 gündür bu damarların yeniden tıkandı. Bunun için bir bitkisel tedavi yönteminiz yorum alabilirmiyim. Yani bıçak altına yatmadan tedavi olabilirmiyim.
  Saygılarımla
  rasim okur
  Alıç Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Damar çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar. Artı her lokma en az 30 defa çiğnemeli, aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.


 3. #13
  duygu Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Nov 2007
  Mesajlar
  1

  Post ritim bozukluğu,Çarpıntı ve Aritmi

  27 yaşındayım ve hemen hemen hergünüm çarpıntılarla geçiyor.doktorum ritim bozukluğumun önemli olduğunu söyledi ve ilaç tedavisine başladı.ritim bozukluğunun sebebi nedir ve hangi bitkiler iyi gelir.başka bir şey olsa neyse ama benim gibi yaşamı seven problemi olmayan bir insana doktorun tamamen strese bağlı bir hastalık demesi beni yıktı

 4. #14
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

 5. #15
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart  [COLOR=magenta]
  Alıntı muhterem67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Hatice hanım foruma yeni katıldım ve incelemelerime astımdan başladım bu sitede nedeni ise bu rahatsızlık ile yaklaşık 20 yıldır mücadele etmemdir.Bende bir müddet ibrahim beyin ürünlerini inceledikten sonra iksir ve toniği aldımve babam için kullanmaya başladım yaşı ise 68 yaklaşık 39 senedir kronik astım bronşit hastası kendisi aldım ve düzenli olarak kullanmaya baladım 2 haftada nefesinde rahatça balgam çıkarabilmesinden ötürü ciddi rahatlamalar oldu ve mide sorunlarıda var idi. idrar sorunları kalpte ritim bozukluğuda var.Ne ilginçtirki hayretler içerisinde kaldım. Artık babam kullandığı tüm ilaçların sadece 3'te 1 ni kullanır oldu şükürler olsun allaha. düşününki babam 68 yaşında sizin çocuğunuzdada güzel bir etki başlamış ve tadavi gerçekleşmeye doru ilerlemiş. ben tam ve düzenli bir şekilde en az 5 ay ve daha fazlasını kullanmayı düşünmekteyim bakalım kullandıkça daha neler olacak merak etmekteyim. ibrahim beyede yürekten tşkrler ediyorum.ALLAH ONDAN RAZI OLSUN...
  Muhterem bey iksir ve tonikin bu kadar kısa sürede yıllardır devam eden müzminleşen hastalıklara karşı iyi gelmiş olması çok güzel buna çok sevindim, fakat kesin sonuca ulaşmak zamn ve sabır ister.Artı doğru beslenmekte çok önmelidir. Sizin 3-4 ay daha Alıç Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Damar çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar. Artı her lokma en az 30 defa çiğnemeli, aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 6. #16
  ahmetbalk Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Jun 2009
  Mesajlar
  1

  Standart sol ventrikül,sol karıncık

  21 yaşındayım 9 aydır sol ventrikül konsantrik hipertofisi var bende hocam bu hastalığıa iyi gelecek bitkikileriniz varmı hocam slm ve dua

 7. #17
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart

  Alıntı ahmetbalk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  21 yaşındayım 9 aydır sol ventrikül konsantrik hipertofisi var bende hocam bu hastalığıa iyi gelecek bitkikileriniz varmı hocam slm ve dua
  Alıç Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Damar çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar. Artı her lokma en az 30 defa çiğnemeli, aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 8. #18
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart

  Alıntı ali hakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  selamun aleykum.
  ibrahim bey:
  sizden bir ricam olacak kız kardeşimde kalp yetmezliği var(sanırım akut kalp yetmezliği) ve dolayısıyla buna baglı olarak karnında ve bacaklarında ödem oluşuyor ayrıca yine buna baglı olarak solunum yetmezliği ve solunum kaslarında gevşemede oluştu. 3 defa yogun bakıma alındı.sizin bu ilacınızın faydası olurmu tedavi edermi, kullanış şekli ve sipariş şekli ve fiatı nedir yazabilirseniz memnun olurum.
  saglıcakla kalın.
  Alıç Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Damar çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar. Artı her lokma en az 30 defa çiğnemeli, aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 9. #19
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart

  Alıntı f-kocatepe Nickli Üyeden Alıntı
  selamın alüküm hocam bir tesadüf eseri internette yapmış oldugunuz şifalı bitkiler bölümünü okudum ve birde derdimi sizle paylaşım istedim bende ritim bozuklugu ve eksra sistoller var bana nasıl yardımcı olabilirsiniz ben sivastan yazıyorum aceba yanınızamı gelim yoksa bana internette yardımcı ola bilirmisiniz.Fırat Koçatepe
  Alıç Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Damar çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar. Artı her lokma en az 30 defa çiğnemeli, aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 10. #20
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart  Alıntı aliderya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  babam kalp hastası
  babam 15 yıldır kalp hastası,kalbinin üçte birnin çalışmadığı söyleniyor 5 kere kalp krizi geçirdi,ameliyat edemiyorlar kalbinin dayanmıyacağını söylediler.Benim merak ettiğim,ürünleriniz kalpte ölmüş olan hücrelere bir fayda sağlar mı? ayrıca babam çok acıkıyor, çabuk sinirleniyor ve yoruluyor.sürekli kulak ve boğaz enfeksiyonu geçirdiği içim antibiyotik kullanıyor.65 yaşında kilolu değil dinç görünüyor(ama çabuk yoruluyor) gökçek iksir ve tonik fayda sağlarmı hocam? yan etkisi olurmu diye korkuyorum?
  Alıç Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Damar çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 71
  Son Mesaj: 04-10-2017, 15:21
 2. Cevaplar: 19
  Son Mesaj: 04-16-2012, 07:33
 3. Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 01-05-2012, 09:01
 4. Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 01-03-2012, 09:28
 5. Cevaplar: 9
  Son Mesaj: 01-02-2012, 08:42

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri