Kabızlık, opstipation, peklik, kabızlık çözümü kabızlık tedavisi - Sayfa 2
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 52 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The SORULAR page is where you will Sorularınızı bu bölümde sorabilirsiniz
 1. #11
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart
  Kabızlık, opstipation
  Kabızlık bir hastalık değildir, bu bazı rahatsızlıkların bir belitisidir. Defi-hacet insandan insana farklılık gösterir ve günde 3 defa ile haftada 3 defa tuvalette çıkma normal sayılır. Hasta haftada 3 defadan az defi hacete çıkarsa o zaman kabızlıktan bahsedilir. Kabız olan kişilerde gaita sert ve kurudur, bu nedenlede kişide rahatlama sırasında ağrı verir. Kabızlık genelikle zararsız olup çoğunlukla başka hastalıkların habercisidir. Kalkınmış olan endüstri ülkelerinde insanların % 10?nu kabızlık çeker.

  Kabızlığın oluş sebepleri: bağırsak fonksiyonlarının bozulmasındandır. Bağırsak fonksiyonları ise yeterince sıvı alamama , lifli besin yememe, az hareketetme, stres, sinirsel bağırsak rahatsızlıkları, kalın bağırsak kanseri, metabolizma bozuklukları, tiroid beze fonksiyon bozuklukları, uzun süre müsil yapıcı ilaçlar ve antibiyotikler kulanmayı sayabiliriz.

  Kabızlığın asıl sebebi yanlış beslenmedir, şayet sofraya oturunca önce sebze ve meyve veya salatalar yenirse bunlar başırsakları harekete geçirir. Bundan sonra çorba, pilav vb. Yemek yemek daha doğru olanıdır. Bağırsakları çalıştıran lifli besinlerdir, buda sebze ve meyvelerde vede kepekli unda bulunur. Beyaz undan yapılan ekmek çok az vitamin, mineral ve amisasit içerir ve hiç lifli madde içermez. Bunedenle beyaz undan yapılan ekmek ve makarna sağlık için zaralı iken kepekli undan yapılan ekmek ve makarna çok faydalıdır (Geni bilgi için buğdaya bak).


  Kabızlık sırasındaki ağrılardan kurtulmak isteyen kişi , bu ağrıları çekmemek için defi-hacet yapmak istemez ve böylece ortaya daha ağır bir habızlık durumu çikar. Kabızlığa karşı kimyasal ilaçlar alınması hatinde vücut aşırı su ve mineral kaybeder, özeliklede potasyum. Potasyum eksikliğide bağırsak tembeliğine, yani kabızlığa sebep olur. Böylece müshil olanlar sürekli mühsil yapıcı ilaçlar almak zorunda kalırlar. Doğal ilaçlarla kabızlık tedavi edilbilir ve bunların başında sinameki-, keten preparatları veya Gökçek İksiri gelir, fakat akut kabızlığa karşı sinameki kronik kabızlığa karşı ise keten tohumu kulanılır.

  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır. Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.

 2. #12
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Alıntı nebioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ŞAFİİ OLAN ALLAH CC. DİR.TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARININ VE ÖZELLİKLE BİTKİLER ÜZER,NDE ÇALIŞMA YAPAN HERBALİSTLERİN VE İBRAHİM GÖKÇEK İN ELİNİN VE ÜRÜNLERİNİN ŞİFASINI ALLAH ARTIRSIN. AMİN.
  Alıntı nebioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

  Ben Mustafa Mesut DURMUŞ,sevgili okurlar ve bu sitenin müdavimleri,ben bağırsaklarımda mantar (KOLİT)rahatsızlığı bulunan biriyim.ayrıca, ülser, şeker,göz tansiyonu,vucud tansiyonu ve göz damarlarında kuruma bulunan hastayım.

  07,07,2009 tarihinde ibrahim Gökçek bey ile kardeşim vasıtası ile tanıştım.Babam o tarihlerde cerrahpaşa hastahanesinde MİDE KANSER inden ameliyat olmak için müşahede altında bulunuyordu.Bu gerekçe ile ibrahim beye geldik. Ancak kendime iksir ve bitki çayı aldım.
  Günde yaklaşık
  Alıntı nebioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  7 litreden fazla su içen biri, birden su içmekden kurtuldum.İdrar yollarımda ki yanmadan kurtuldum.Büyük abdeste çıkamamakdan kurtuldum. Tam olarak iyileşmedim.çayımı ve iksirimi kullanmaktayım.Çayım ve iksirimde şu günlerde bitmek üzere.Tarifi imkansız bir hadise.Bıçak gibi herşey kesildi.Özel mailde attığım sorun gibi bir sorunu sadece şeker yüzünden yaşıyorum. inşaallah ilglenir ve ne yapmam gerektiğini bana iletirsiniz.Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Temennim şudur, size insanların herşeyden evvel çok dua etmesidir.Allah sizden razı olsun.

  Başka sıkıntılarımda var. Şayet özel bir mail verirseniz sorunlarımı oradan size iletmek isterim.
  Sevgiler ve saygılar sunuyorum.
  Allah emanet olunuz.


  Kolit, ülser, şeker, idraryolları enfeksiyonu, tansiyon, göz tansiyonu ve göz damarlarında kuruma gibi çok çok ağır rahatsızlıklarınız 10 hafta da hafiflemesi güzel Allah sağlık sıhhat versin..Diğer rashatsızlığınızla ilgili
  Çoban Çantası Forte, Kordisep Forte, Gökçek Tonik ve Gökçek İksir, Damar Çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Artı o bu şu diyet değil Peygamber Diyetine göre beslenmek gerekir, yani günde sadece 2 öğün ve ara öğün yok ve her lokmayı en az 30 defa çiğnemek gerekir.Peygamber Diyetinde kişi de 1 gram yağlanma olmaz çünkü bünyemiz yağları yakıcı leptin salgılar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 3. #13
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Alıntı Emel Gökçe Nickli Üyeden Alıntı
  Merhaba İbrahim Bey..
  Ben 17 yaşındayım..Yaklaşık 1 buçuk yıldır kabızlık,şişkinlik gibi problemlerle boğuşuyorum..
  Ve yine yaklaşık altı aydır dilimin kök kıskınma sarımsı bir paslanma var..Ayrıca 2 haftadırda dilimin ucunda kırmızı benekler oluşmaya başladı.Bir çok kez doktora gittim fakat etkili olmadı..İnternet sitesini araştırdım ve etkilendim..Fakat hangi ürünleri kullanmam gerektiği konusunda net bir fikir edinemedim..Beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim..Ya da gelip birebir olarak görüşmek isterim uygun bir zamanınızda
  Emel Gökçe
  Emel hanım bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız.Antibiyotikler mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Çoban Çantası Forte, Sinameki Forte, Gökçek Tonik ve Gökçek İksir, Kabızlık Çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Artı o bu şu diyet değil Peygamber Diyetine göre beslenmek gerekir, yani günde sadece 2 öğün ve ara öğün yok ve her lokmayı en az 30 defa çiğnemek gerekir.Peygamber Diyetinde kişi de 1 gram yağlanma olmaz çünkü bünyemiz yağları yakıcı leptin salgılar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 4. #14
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Alıntı takar Nickli Üyeden Alıntı
  SN. Gökçek,
  5 ay önce bir operasyon (burundan deviasyon ameliyatı) geçirdim. Ameliyattan sonraki 2-3 gün içinde çok kötü biçimde kabız oldum. Bol su içerek ve beslenmeme dikkat ederek yenmeye çalıştım ama olmayınca eczaneden kabızlık giderici ilaç aldım ve tuvalate çıkabildim. Sonraki haftada 6 gün boyuınca tuvalete çıkamadığım farkettim ve sorunu gidermek için kuru kayısı,incir, zeytinyağı içmek vs. gibi yöntemlere başvurdum ve nihayetinde tuvalete çıkabildim ve akabinde kendimi takibe aldım. Fakat ilerleyen günler de zaman zaman normale döner gibi olsamda çoğu zaman 4 ya da 5 gün geçtikten sonra tuvalete çıktığımı gözlemledim. Yalnız bu bir kabızlık durumu değildi. Ben de tuvalete çıkma hissi oluşmamaya başladı yani vücudum herhangi bir sinyal vermiyordu. Bu arada gayet normal yiyordum ama buna rağmen hiç tuvalet ihtiyacı duymuyordum. Karnımda bir şişme ya da rahatsızlık ta oluşmuyordu gazım vardı ama atabildiğim için bir şişkinilk falan yapmıyordu. Bir dahiliye uzmanına gittim o da benim strese bağlı kolit olduğmu söyledi BEKUNIS adli ilaçtan günde 3 defa içmemi önerdi. Ben 2 tane alabildim çünkü akabinde korkunç bir ishal durumu oldu ve bütün gün tuvaletten çıkamadım. İlaca devam etmedim ve doğal yollarla KETEN TOHUMU yiyerek halletmeye çalıştım ama eski sağlığıma kavuşamadım bir türlü. Başka bir dahiliyeciye gittim o da bağırsaklarımın tembelleştiğini söyledi,IBS teşhisi koydu ve BEKUNIS ilacını sabahları aç karnına günde 1 defa 3 ay boyunca almamı sonra da kesmemi söyledi.Dediğini 2 ay süresince yaptım ve hemen hemen her gün tuvalete çıkabildim ama ishal şeklinde. İlacı 1 haftadır kestim ve şu an lif takviyeli ilaçlar ve keten tohumu, kefir içerek ve hergün 1 adet probiyotik yoğurt yiyerek tuvalate çıkabiliyorum ama eskisi gibi değil kesinlikle. Ben tamamen normal'e dönmek istiyorum çünkü normalde ben günde 2-3 defa tuvalete çıkan biriydim ve bağırsaklarım gayet iyi çalışırdı. Nasıl oldu da birden bire IBS hastası oldum anlamadım. Eğer IBS isem de tıp bununla ilgili kesin bir tedavinin olmadığını söylüyor. Bugün tesadüfen sizin sitenize rastladım ve bu tür hastalıklara etkili ilaçlarınız olduğunu gördüm. Benim durumumu da değerlendirip neyi önerirsiniz bildirirseniz hemen siparişimi verip alacağım. Ameliyat akabinde 1 hafta süreyle antibiyotik kullanmıştım ve bu son bir aydırda bir türlü iyileşmeyen Faranjit hastalığım oldu bunun için DYNABAC isimli antibiyotiği geçmeyince tekrar dr'a gitiiğimde KETEK isimli antibiyotiği kullandım. Sitenizde antibiyotiklerin özellikle bağırsaklar üzerindeki kötü etkisini belirtmişsiniz o sbeple durumumu değerlendirmniz için bildirmek istedim.
  Antibiyotikler mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz, çok antibiyotik kullanmışsınız.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız.Çoban Çantası Forte, Sinameki Forte, Gökçek Tonik ve Gökçek İksir, Kabızlık Çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Artı o bu şu diyet değil Peygamber Diyetine göre beslenmek gerekir, yani günde sadece 2 öğün ve ara öğün yok ve her lokmayı en az 30 defa çiğnemek gerekir.Peygamber Diyetinde kişi de 1 gram yağlanma olmaz çünkü bünyemiz yağları yakıcı leptin salgılar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 5. #15
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Alıntı sehmuz Nickli Üyeden Alıntı
  3 yasında kzım var 6 aylıktan berıdır kabızlık sorunu yasıyor butun değerleri ve yltrasonu normal doktorun verdıgı ılaçlar işeyaramıyor.ilaçları içerse bıraz rahatlıyor bıraktıgında yıne kabız oluyor.bunun için ne önerirsiniz iştahsız bi çocuk.cevabınızı beklıyorum lütfen yardım edin.tşekkürler...,
  Şehmuz bey Mantarların üretmiş olduğu toksik maddeler bağırsakları yakıp kavuruyor.Gökçek İksir ve kabızlık çayı Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız.Antibiyotikler mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Çoban Çantası Forte, KARA Halile Forte, Gökçek Tonik ve Gökçek İksir, Kabızlık Çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Artı o bu şu diyet değil Peygamber Diyetine göre beslenmek gerekir, yani günde sadece 2 öğün ve ara öğün yok ve her lokmayı en az 30 defa çiğnemek gerekir.Peygamber Diyetinde kişi de 1 gram yağlanma olmaz çünkü bünyemiz yağları yakıcı leptin salgılar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 6. #16
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Alıntı berrin Nickli Üyeden Alıntı
  Merhabalar
  Midemde Reflör,Beyin suyunun içinde kiloit kisti var ve Kabızlık şikayetlerim vardır bunların giderilmesi için ne tavsiye edersiniz.
  Berrin hanım tedavi ederiz problem değil, bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız.Antibiyotikler mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Sinameki Forte, ZERDEÇAL Forte, Gökçek Tonik ve Gökçek İksir, Kabızlık Çayı ve Kist Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Artı o bu şu diyet değil Peygamber Diyetine göre beslenmek gerekir, yani günde sadece 2 öğün ve ara öğün yok ve her lokmayı en az 30 defa çiğnemek gerekir.Peygamber Diyetinde kişi de 1 gram yağlanma olmaz çünkü bünyemiz yağları yakıcı leptin salgılar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 7. #17
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Alıntı s.kadar Nickli Üyeden Alıntı
  mrb hocam bende aşırı halde kabızlık var ve bu yüzden çok kilo aldım sorunumu çözmeme yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden tşkler
  Mantarların üretmiş olduğu toksik maddeler bağırsak içerini kavurur.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız.Antibiyotikler mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.GARSİNYA Forte, Sinameki Forte, Gökçek Tonik ve Gökçek İksir, Kabızlık Çayı ve Zayıflama Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Artı o bu şu diyet değil Peygamber Diyetine göre beslenmek gerekir, yani günde sadece 2 öğün ve ara öğün yok ve her lokmayı en az 30 defa çiğnemek gerekir.Peygamber Diyetinde kişi de 1 gram yağlanma olmaz çünkü bünyemiz yağları yakıcı leptin salgılar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 8. #18
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Alıntı n.demir Nickli Üyeden Alıntı
  Tavsiye ettiğiniz 1 Litre Gökçek İksir, Gökçek Tonik ve 500 gram çay(enfeksiyon çayı-kabızlık çayı) nı kullanıyorum. 6 aydır süren tuvalate çıkamama durumum vardı. İkinci günden itibaren etkisini gördüm ve düzene girmeye başladım.Internette yorumlarda okuduğum gibi bende herhengi bir ağrıya ya da rahatsızlığa sebep olmadı. Tonikten günde 3 defa 1 bardak İksirden ise kokusundan dolayı sadece akşamşarı 3 yemek kaşığı alıyorum. Çayı söylenildiği gibi kullanıyorum. 15 günün sonunda tonik bitti. Şu an iksir ve çayla devam ediyorum. Tonikten tekrar kullanmam gerekiyornu yoksa yeterlimi? Bir de bu ürünleri ne kadar süre kullanmam gerekiyor? Teşekkürler ve iyi çalışmalar diliyorum.
  Nurten Demir
  15 günde sindirim rahatsızlığının düzelmesi güzel fakat bağırsak florasının bu kadar kısa sürede iyileşmesi, demek bağırsaklarda ki mantaların yok olması anlamına gelmez .Normal olarak 2-3 ay Çoban Çantası Forte, Sinameki Forte, Gökçek Tonik ve Gökçek İksir, Kabızlık Çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Artı o bu şu diyet değil Peygamber Diyetine göre beslenmek gerekir, yani günde sadece 2 öğün ve ara öğün yok ve her lokmayı en az 30 defa çiğnemek gerekir.Peygamber Diyetinde kişi de 1 gram yağlanma olmaz çünkü bünyemiz yağları yakıcı leptin salgılar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 9. #19
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.926

  Standart

  Alıntı skazan Nickli Üyeden Alıntı
  ibrahim bey iyi çalışmalar,
  karnımda şişkinlik ve karaciğer tarafında ara ara hissettiğim ağrı, kabızlık nedeniyle bir süredir rahatsızdım, bir dahiliye doktorunada gittim , ultrason istedi, ultrasona kadarda bir takım mide spazm çözücü ilaçlar verdi, ilaçları kullandığım sürece rahatladım. ama ilaçlar bitince rahatsızlığım tekrarladı, bu arada ultrasonda da üriner enfeksiyona rastlandı,hijyenede dikkat ettiğimden bu enfeksiyon beni şaşırttı ama ağrım falanda olmadığı için çok önemsemedim. bir daha doktora gitmedim. bu arada sırtımda yoğun sivilcelenme(çekirdek yiyince özellikle azıyor) ve ekzama problemlerim nedeni ilede bir cildiyeciyede gözüktüm. ekzama problemim yaklaşık 10 senedir devam ediyor. 29 yaşındayım, 1.60 boyunda ve 54 kiloyum.Allaha şükür çok problemli değil ama güneşli havalarda güneş kremsiz çıksam hemen yüzümğn belli bölgeleri kaşınıyor, bu sene alnımada sıçradı.ayrıcca bu sene güneşe 10-15 dk maruz kalan kollarım ve bacaklarımda hemen kaşınmaya başladı.güneş kremi kullanıyorum sürekli bu yüzden. sivilcelerim doktorun verdiği ilaç ve kremlerle nispeten geçti, ama ekzanın tedaviside olmadığını söyledi ve kortizonlu bir krem verdi. bu kortizonlu kremleride sürekli kullanmanın sıkıntıları olduğunu biliyorum bu yüzdende korkuyorum. bu arada yemekten sonra şişkinlik ve eskisi gibi yemek yiyememe sıkıntılarım nedeniyle internetten araştırma yaptığımda sizin adınızla ve sitenizle karşılaştım ve oldukça ilgimi çektiniz. sitenizi incelediğimde bendeki problemlerin kaynağı bağırsak mantarı olabilirmi diye düşündüm. şöyleki; şişkinlik, gaz problemi, çürüklerimi yaptırmama rağmen geçmeyen ağız kokusu ve dişlerimin çabuk çürüme eğilimi, ekzama, miyopimin durağan olmasına rağmen 2-3 senedir ilerleme kaydetmesi(30 yaşına geldim nerdeyse), kabızlık ve basur başlangıcı sıkıntılarımdan dolayı size yazmayı düşündüm. kusura bakmayın çok vaktinizi almak istemezdim ama biraz uzun oldu galiba. eğer bu sıkıntıların tedavisi için bağırsakta mantar teşhisi koydurtmak gerekiyorsa hemen tahlil yaptırıp, tentürünüzü denemek isterim. bu konuda bana dönermisiniz lütfen doğru tahmin etmişmiyim. tekrar iyi çalışmalar dilerim
  Şule hanım bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız.Antibiyotikler mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Çoban Çantası Forte, ENGİNAR Forte, Gökçek Tonik ve Gökçek İksir, Kabızlık Çayı ve KARACİĞER Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Artı o bu şu diyet değil Peygamber Diyetine göre beslenmek gerekir, yani günde sadece 2 öğün ve ara öğün yok ve her lokmayı en az 30 defa çiğnemek gerekir.Peygamber Diyetinde kişi de 1 gram yağlanma olmaz çünkü bünyemiz yağları yakıcı leptin salgılar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 10. #20
  dilbeste Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Jun 2010
  Mesajlar
  10

  Standart kronik kabızlık

  Merhaba İbrahim Bey,
  Sitedeki yazıları ve sorulara verdiğiniz cevapları ilgiyle okuyorum.Benimde annemle ilgili bir sorum olacak.Annemin yaklaşık 20 yıldır süregelen bir kabızlığı var.Birde annem 9 yıldır meme kanseri tedavisi gördü.Çok şükür şu an iyi ve kanser ilaçları bırakıldı.Sadece tiroid, tansiyon ve işitme kaybı için ilaç kullanıyor.Bu kabızlığı için iksir ve toniği kullanabilir mi? Bir yan etkisi olur mu ve kullandığı ilaçlarla etkileşir mi acaba? Bizi aydınlatırsanız seviniriz. Önerilerinizi bekliyoruz.

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 16
  Son Mesaj: 08-24-2013, 16:21
 2. Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 03-24-2012, 23:16
 3. Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 01-05-2012, 10:00
 4. Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 01-05-2012, 09:59

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri