Burun Akıntısı, Burun Kanaması, Burun polipleri, Nazal polip
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The SORULAR page is where you will Sorularınızı bu bölümde sorabilirsiniz
 1. #1
  matkapemre Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Dec 2010
  Mesajlar
  11

  Standart Burun Akıntısı, Burun Kanaması, Burun polipleri, Nazal polip

  Hocam allah rızası için beni bu dertten kurtarın nefes alamıyorum bende alerjik rinitten dolayı burun eti bütümesi yani nazal polip var bir çok ilaç kullandım fayda etmedi doktor ameliyat tafsiye etti ama tekrarlama şansı yüksek dedi hayatımın sonuna kadar burnum tıkalımı yaşıcam nazal polipler burun deliginde görünmüyor iç tarafında..hocam bunun bitkisel tedavisi yokmu hocam yardım ederseniz allah sizden razı olsun hocam kurtarın benı bu derteenn...

 2. #2
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart


  Alıntı matkapemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Hocam allah rızası için beni bu dertten kurtarın nefes alamıyorum bende alerjik rinitten dolayı burun eti bütümesi yani nazal polip var bir çok ilaç kullandım fayda etmedi doktor ameliyat tafsiye etti ama tekrarlama şansı yüksek dedi hayatımın sonuna kadar burnum tıkalımı yaşıcam nazal polipler burun deliginde görünmüyor iç tarafında..hocam bunun bitkisel tedavisi yokmu hocam yardım ederseniz allah sizden razı olsun hocam kurtarın benı bu derteenn...
  Burunda kli poliplerden olayı amaliyat olanlar 6 ay veya bir yıl sonra tekrar çıkan polipler den dolalyı amaliyat olmaları gerekebiliyor ve amaliyat olan şahısların burun mukozası hassaslaştığından iyilelşeceklerine daha da kötüleşebiliyorlar.Bu nedenle öncelikle alternatif yönlerle tedavi olmayı denemeleri doğru olur.Benim Almanya'dan tanıdığım Maria isimli bayan sinüzit ve poliplerden dolayı 4 defa amaliyat olmuş ve tekrar amaliyat olması gerekiyormuş ve sürekli durumu ağırlaşmıştı. Bu tür rahatsızlıkları olan bir çok hasta ile malefes çok karşılaştım.

  Itır Forte, Zerdeçal Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Damar çayı ve Polip Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Artı o, bu, şu diyet değil Peygamber Diyetine göre beslenmek gerekir.Peygamber Diyetinde kişi de 1 gram yağlanma olmaz çünkü bünyemiz yağları yakıcı leptin salgılar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 3. #3
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart  Sinüzit:

  Sinüzit, Burunboşluğu,-alınbosluğu ve çeneboşluğu iltihaplanması
  Sinusit, alınboşluğu, çeneboşluğu ve burunboşluğundan birinin veya hepsinin iltihaplanmasıdır. Burunboşluğu boş bir alan olup yüzkemikleri ile burunarasındadır.Burunboşluğu boş bir alan olup yüzkemikleri ile burunarasındadır. Normal olarak alınboşluğu, burunboşluğu ve çeneboşluğu yeterince hava alır, fakat burunboşluğu etrafindaki mukoza (sümüksü deri) burayi temiz tutmak icin sümük salğılar ve bu sümük kanalarla boğaza akar. Sayet kanalarda tıkanma olursa bakteriler iltihaplanmaya sebep olur. Kanalların kapanması, mukozanın şişmesi, üşütme, allerji, burunun ayırım duvarındaki eğiklikler, burundaki polipler veya çürük diskökü burunboşluğunun tıkanmasına neden olurlar.

  Burunboşluğu iltihaplanması normal olarak kısa bir süre sonra iyileşir, şayet bu iltihaplanmalar sık sık görülürse zamanla kronikleşir. Zamanında tedavi edilmeyen akut sinüzit, kroniklesir ve buda başta, çevredeki doku ve organlarında iltihaplanmasına sebep olur. Bunların başında göz,-beyin- (enzephalit) beyinderisi (meningit) iltihaplanmalarına sebep olabilir.

  Sinusitin belirtileri;
  1-) Başağrısı ve başta basınç, ağır durumlarda alında yanaklarda gözlaerde veya nadiren başın arkasında zonklama ve öne doğru eğilince ağrılar azarsa
  2-) Sinüzütle birlikte cerahatlı ve akıntılı nezle görülürse
  3-) Ağır iltihaplanmalarda, ateşlenme, dermansızlık, görme bozuklukları vede yüzde şişkinlik görülebilir.

  Sinüzit doğal ilçlarla tedavi edilebilir ve bunların başında ZYE-, Çentiyan-, A. Itırkökü-, mineotu-, ve mürver preparatları, Gökçek Tonik veya Gökçek iksirini sayabiliriz.

  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Gökçek İksir'i ile tedavi olmak mümkündür. Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır.Gökçek İksiri vücudu cüruflardan arıtır, iltihaplı hastalıkları iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Gökçek Tonik mide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları ve her türlü alerjiye karşı etkilidir.

  Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.Gökçek Diyet

 4. #4
  matkapemre Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Dec 2010
  Mesajlar
  11

  Standart

  Hocam hangi gökçek iksirlerini kullanmam gerekıyor kullansam bu rahatıslıktan kurtulurmuymm..

 5. #5
  Üyelik tarihi
  Jul 2006
  Mesajlar
  2.776

  Standart

  BURUN POLİPLERİ
  Burun polibi, burun ve çevresindeki sinüslerin içini döşeyen zarın(mukoza) kronik, iltihabi bir hastalığıdır.
  Burunda polip nasıl bir hastalıktır? Allerjiyle ilişkisi nedir?
  Burun polibi, burun ve çevresindeki sinüslerin içini döşeyen zarın(mukoza) kronik, iltihabi bir hastalığıdır. Yuvarlak ya da üzüm şeklinde sarımsı kitleler olup şişmiş mukozanın burun içine doğru uzanmasıdır. Erkeklerde kadınlardan iki kat fazla görülür. Genellikle iki taraflıdır. Kronik sinüzitli hastalarda polip allerjik olmayan grupta %5, allerjik nüfusta %1 oranında mevcuttur.Alerji burun polip oluşumunda ana neden olarak kabul edilmemeli, yatkınlık yaratan bir faktör olarak değerlendirilmelidir. Özellikle ev tozu akarları ve küf mantarı, alerjik burun polibi oluşumunda önde gelen nedenlerdir.
  Son yıllarda tanı ve tedavi yöntemlerinin gelişmesi hastaların rahatlamasında önemli bir faktör olmuştur. Son yıllarda besin allerjisinin burun polibi oluşumundaki etkileri yoğun olarak araştırılmaktadır.
  Kanserle ilişkisi var mıdır?
  Burun polipleri büyük oranda iyi huyludurlar. Ancak özellikle burnun tek tarafında gelişmiş olanlardan şüphe etmek gerekir. Yani burun polibi tek taraflı büyümüşse ve şüphemiz varsa kanser gelişme ihtimalini akılda tutmak ve biyopsi yapmak gerekir.
  Polipler nasıl oluşmaktadır?
  Yıllardır burun poliplerinin oluşumu üzerine çeşitli teoriler öne sürülmektedir. En temel neden mukoza şişliğidir (ödemidir). Kafatasında sinüs adını verdiğimiz boşlukların burun içine açıldığı bölgeyi daraltan anatomik değişiklikler polip oluşumuna zemin hazırlar. Enfeksiyon, alerji, aspirin hassasiyeti gibi ödeme(şişliğe) neden olan faktörler bu bölgeyi daha da daraltarak veya tıkayarak sıvı birikimine ve sonra sıvı kaçağına neden olurlar. Bu alanlarda meydana gelen açıklıklar çevredeki dokuyla tekrar sarılır. Ödemli ve yerçekimi etkisiyle sarkmış doku polip dokusunu oluşturur. Son zamanlarda polibe neden olabilen bu enfeksiyonların mantar ya da bakteri hastalığından kaynaklandığı yönünde çalışmalar artmıştır.

  Burun polibi olan hastalarda ne gibi şikayetler ortaya çıkar ?
  En sık görülen şikayet burun tıkanıklığıdır. Bunun yanında burun akıntısı, geniz akıntısı kaşıntı, hapşırma gibi şikayetler alerjik hastalarda daha da çok görülür. Horlama da sık görülen bir bulgudur. Hastalar burun tıkanıklığına yol açan nedenin genellikle farkında değildirler. Allerjide mevsimsel ve günlük değişikliği fark etmeyebilirler. Bulgular yavaş geliştiğinden başlama zamanının hatırlanması zordur.. Hastanın hikayesinde tat ve koku almada bozukluk olmasının yanı sıra horlama geliştiği yönünde şikayetlerle sık karşılaşılır. Eğer astım varsa wheezing (hırıltılı nefes) de bu gruba eklenir. Ekzersiz sırasında hafif nefes darlığı, yüzde dolgunluk görülebilir.
  . Gıda alerjisi de bir faktör müdür?
  Burun poliplerinin oluşumunda gıda allerjisi yeterince değerlendirilmiş bir konu değildir. Hastalar allerjilerinin farkında olmadıkları için cilt testleri tanıda önemlidir. Gıda allerjisi, olduğundan daha az tespit edilen bir alerjidir. Besin allerjisi, hızlı ve gecikmiş
  reaksiyon olarak iki gruba ayırılabilir. Hızlı reaksiyon, Immunglobulin (IgE) bağımlı tiptir. Besin allerjilerinin % 5’inde görülür. Asıl büyük grup (%95) geri kalan aşırı duyarlılık grubudur(tip2-3-4-). Bunlar sıklıkla yenilen, muhtemelen günlük yemeğimizin parçalarıdır.
  Hazır gıdalar dahil tüm yiyecekler olabilir.
  Çocuklarda burun polibi olur mu?
  Olur. 16 yaş altında polibi olan çocuklarda genetik bir hatadan kaynaklanan kistik fibrozis adı verilen hastalığın olup olmadığı araştırılmalıdır. Ter testi ve genetik çalışmayla tanı konulur. Hayati tehlikesi yüksek bir hastalıktır.
  Burun polibi tanısı nasıl konmaktadır?
  Burun muayenesi sırasında burun boşluğu içinde polip kitlesi görülür. Teşhisi kolaydır. Nadir durumlarda şüphe varsa biyopsi alınır. Biyopsi öncesi tomografi çektirilir. Tomografide de muayene ile görülemeyen polipler görülebilir. Burun muayenesinde endoskop kullanmak arka bölümlerde gizlenmiş poliplerin tespitini kolaylaştırır.
  Burun poliplerinin kesin tedavisi var mıdır?
  Tamamında olmasa bile birçok hastada kesin sonuç alınabilmektedir.Tedavide temel yöntem ilaç ve cerrahi müdahaleden optimum şekilde yararlanmaktır.
  Burun poliplerinin ilaçla tedavisinin amaçları şöyle özetlenebilir
  1)Polipleri ve rinit (burun iltihabı) bulgularını yok etmek
  2) Burun solunumunu ve koku duyusunu yeniden sağlamak
  3) Nüksetmesini engellemek. Ayrıca ağrı ve rahatsızlık hissi olmaması, düşük maliyetli, kısa süreli ama uzun etkili tedavinin minumum yan etkiyle gerçekleşmesi istenir.
  Kortizonlı burun spreyleri başlangıçta en az 4-6 hafta kullanılmalı, hasta fayda görüyorsa devam edilmelidir. Bu süre sonunda bir yanıt alınamamışsa 10 gün kadar sistemik (ağızdan ya da enjeksiyon) tedavisi verilebilir. Yine yanıt yoksa bilgisayarlı tomografi (BT) çekilip cerrahi müdahale yönünden değerlendirilir. Ağızdan ya da enjeksiyon tedavisine cevap alınmışsa tekrar burun spreyleriyle tedaviye devam edilebilir. Bu tedaviler sürerken hastanın saptanmış, altta yatan bir patolojik durumu varsa tedavi edilmelidir. Enfeksiyon mevcutsa antibiyotik başlanmalıdır. Bilinen bir allerjen varsa hasta uzak kalmaya çalışmalıdır. Gereken hastalara aşı tedavisi uygulanır. Aşı tedavisi artık oral(ağızdan) yolla da uygulanabilmektedir. Besin allerjisi olanlarda allerjik besinler saptanıp diyet yapılmalıdır. Tedaviye en iyi cevap veren allerjik polip türü besin allerjisi kaynaklı olabilir. Burun poliplerinin bronşial astım ve aspirin hassasiyeti ile olan ilişkisi bilinmektedir. Aspirin duyarlılığı olan hastalarda nüks oranı daha fazladır. Hastaya allerjenlerden kaçınarak uygun çevre kontrolü öğretilmelidir. Antijenler için aşı tedavisi yapılabilir. Muhtemel mantar enfeksiyonlarına karşı son zamanlarda solusyon ve sprey tarzında ilaç geliştirilme çalışmaları sürmektedir.
  . Cerrahi girişimin tedavideki yeri nedir?
  Mümkün olduğunca polipleri temizlemek ve ilaç tedavisi desteğiyle nüksleri önlemeye çalışmak gerekir. Altta yatan neden ne olursa olsun polip cerrahi dışı tedavilerden fayda görmemişse cerrahiye gereksinim vardır. Bugün için en iyi cerrahi yöntem endoskopik sinüs cerrahisidir. Son yıllarda geliştirilen endoskoplarla cerrahi daha etkili bir şekilde yapılmaktadır. Ameliyat sonrası takiplerde de endoskop kontrolünün radyolojik incelemelere göre daha değerli olduğu söylenebilir.
  Ciddi tıkayıcı bulguları olan ve cerrahi tedavi yapılmış olsun olmasın özellikle yüksek doz ağızdan kortizon ya da uzun süre sprey tarzında kortizon alan hastaları ise daha yakından izlemek gerekir.

  Prof. Dr. Can Koç

 6. #6
  matkapemre Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Dec 2010
  Mesajlar
  11

  Standart kesin çözmüm mü

  hocam bu ürünleri kullandıktan sonra nazal polip ileşirmi??

 7. #7
  matkapemre Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Dec 2010
  Mesajlar
  11

  Standart

  Alıntı igokcek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Burunda kli poliplerden olayı amaliyat olanlar 6 ay veya bir yıl sonra tekrar çıkan polipler den dolalyı amaliyat olmaları gerekebiliyor ve amaliyat olan şahısların burun mukozası hassaslaştığından iyilelşeceklerine daha da kötüleşebiliyorlar.Bu nedenle öncelikle alternatif yönlerle tedavi olmayı denemeleri doğru olur.Benim Almanya'dan tanıdığım Maria isimli bayan sinüzit ve poliplerden dolayı 4 defa amaliyat olmuş ve tekrar amaliyat olması gerekiyormuş ve sürekli durumu ağırlaşmıştı. Bu tür rahatsızlıkları olan bir çok hasta ile malefes çok karşılaştım.

  Gökçek Tonik, Gökçek İksir, Ozon Yağı, POLİP çayı ve enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahillerinden hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansızdır ve ancak belirtilerinden ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hizlı çoğalırlar.Vücudumunuzun bozulan asit baz dengesini Himalaya tuzu ile yeniden düzenleeybiliriz.Örneğin normal tuz ödeme sebep olurken Himalaya tuzu ödemi önler. TECRÜBELER Sarımsak kokusundan rahatsız olanlar, iksiri aldıktan 5-10 dakika sonra bir miktar süt (en az yarım çay bardağı) içerse bu süt kokuyu emer ve yok eder.
  Gökçek Tonik, Gökçek İksir, Ozon Yağı, POLİP çayı ve enfeksiyon nazal polipi ielştirirmi kesin çözümmü??

 8. #8
  efsuslu83 Çevrimd??? Cömez
  Üyelik tarihi
  Apr 2010
  Mesajlar
  40

  Standart

  Polip çayı hangi bitki karışımlı çay söyler misiniz?

 9. #9
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart

  Alıntı efsuslu83 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Polip çayı hangi bitki karışımlı çay söyler misiniz?
  Yoğurt Forte, KOLOREX Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Polip çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Artı o, bu, şu diyet değil Peygamber Diyetine göre beslenmek gerekir.Peygamber Diyetinde kişi de 1 gram yağlanma olmaz çünkü bünyemiz yağları yakıcı leptin salgılar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 10. #10
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  19.927

  Standart

  Alıntı HÜSEYİN Nickli Üyeden Alıntı
  1 incisi burun polipleri; alerji testi yaptırdım her hangi bir şey çıkmadı 2 defa ameliyat oldum 1-2 ay nefes ve koku alabildim şu anda koku alamıyorum, tekrar ameliyat olmak istemiyorum burun spreyi kullanıyorum, nefes alıyorum ama koku olayım bitti, vücut burun spreyine çok çabuk tepki veriyor. doktorlar sıkı kontrole tabi tuttular, spreyi bırakınca 2 haftada nefes almam azalıyor,

  2 incisi lipom, yazdığınız yazıları okudum, peynir kola ve çaydan uzak durun diyorsunuz malesef bunlar bende var peyniri, eti, kolayı ve sigarayı kullanıyorum... çikolatayı da çok tüketirim... kollarımda ve ayaklarımda küçük küçük ama kolumda büyük bir tane lipom var... doktora gittim alalım dediler ben yanaşmadım... çünkü bunlar çoğalıyormuş sizin sitelerinizden okuduğuum kadarıyla... doktor bunların kötü huylu olmadığını söyledi arada sırada ufak kaşıntı oluyor..

  eski sağlığıma geri dönmek istiyorum hocam bu 2 iletten beni kurtarabilirmisiniz.?
  KOLOREX Forte, Yoğurt Otu Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Lipom çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Artı o, bu, şu diyet değil Peygamber Diyetine göre beslenmek gerekir.Peygamber Diyetinde kişi de 1 gram yağlanma olmaz çünkü bünyemiz yağları yakıcı leptin salgılar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 05-03-2016, 15:18
 2. Burun tıkanıklığı horlamaya
  By maturidi in forum KBB Rahatsızlıkları
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 11-20-2011, 17:30
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-08-2007, 08:33

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri